Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spoko w maroko
petrus-znaczy Opoka-Skala.Na tej Skale Chrystus zbudowal swoj Kosciol.Wy do niego nie nalezycie,skoro nie uznajecie jego glowy-Papieza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... spoko ...
[kto dziala po Bozemu,z milosci,ten nie dzieli,a jednoczy.Zgoda buduje a niezgoda dzieli i niszczy.To sa Slowa Jezusa.Czy wy jestescie budowniczymi,czy moze staneliscie po tej drugiej stronie?] A nie uważasz, że jeżeli juz to nie kto inny tylko hierarcowie niszczą Kościół ... co robi np. Rydzyk , Jankowski ... Ludzie to nie ta ciemna masa 100 czy 200 lat temu ... ciemnota latwiej kierowac, wmawiac brednie, bo "prosty lud wszystko kupi" (jak powiedzial znany bulterire z PuiS-u) ... dzisiaj mamy XXI wiek, ludzi wykształconych, mających oczy i uszy otwarte, oceniających otaczający nas świat ... Nie próbuj oskarżać kogos niewinnego za czyjes błędy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... spoko w maroko
[Wy do niego nie nalezycie,skoro nie uznajecie jego glowy-Papieza.] A co powiedział JP II? Nie pamiętasz? Bóg jest jeden i nie jest wazne do jakiego Boga się modlisz, bo zawsze modlisz się do tego samego Boga :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehhe
a pastorzy to najwięksi PEDOFILE, więc dajcie spokój ryczykowi i innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
Slowo Boze Ewangelia wg.sw.Mateusza 16,17-20 --->...Na to Jezus mu rzekl:"Blogoslawiony jestes Szymonie,synu Jony.Albowiem nie objawily ci tego cialo i krew,lecz Ojciec moj,ktory jest w niebie.Otoz i Ja tobie powiadam:Ty jestes Piotr(czyli skala) i na tej Skale zbuduje Kosciol moj,a bramy piekielne go nie przemoga.I tobie daje klucze krolestwa niebieskiego;cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a co rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane w niebie."Wtedy surowo zabronil uczniom,aby nikomu nie mowili,ze On jest Mesjaszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
do do spoko w maroko---przeczytaj jeszcze raz co ja napisalem.Nie napisalem,ze oni nie wierza w Boga,czy Go nie wielbia.Napisalem,ze nie naleza do Kosciola Chrystusowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
do hehehhe------->a co to jest "ryczyk"?Jesli wolno spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehhe
wyjaśniam Rydzyk- dla mało pojetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frk o wybuchu to chyba nie ze mną ;) A co do MiM...przeciez wiadomo, ze poruszmy się w sferze fikcji literackiej. Z tym tylko, ze biblia nie jest dokumentem historycznym, czy sie to komus podoba czy tez nie. Podobnie jak takimi dokumentami nie sa Tora i Koran. Wszystkie trzy oparte sa na przekazie, na wierze i na własnych interpretacjach. Wiec utrzymywanie, ze ktoś poznał w jedyny właściwy sposób prawdę objawiona w biblii jest absurdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25.04.2008] 22:08 spoko w maroko Wy do niego nie nalezycie,skoro nie uznajecie jego glowy-Papieza. 23:00 spoko w maroko Napisalem,ze nie naleza do Kosciola Chrystusowego pomarańczowy nie obawiasz się przed Bogiem wydawać takich wyroków, stawiać takich osądów, decydować kto należy do Chrystusa a kto nie należy. Jak to dobrze, ze On zna tych którzy są Jego. On i tylko On. On- Jezus jest Dobrym Pasterzem. I zna owce swojego pastwiska. I one Jego znają, bo słuchają Jego głosu, znają Jego głos. Na 1:7 Bw \"Dobry jest Pan, ostoją jest w dniu ucisku; on zna tych, którzy mu ufają,\" 2Tm 2:19 Bw \"Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.\" J 10:27 Bw \"Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.\" J 10:14 Bw \"Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.\" J 10:28 Bw \"I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.\" Rz 8:38 Bw \"Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, (39) ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. \" I choćby jakiś człowiek osądził , ze ci co nie należą do KK nie należą do Jezusa, to ja jestem tego pewna, ze NIC NIE ODŁĄCZY MNIE OD MIŁOSCI BOGA KTÓRA JEST W PANU MOIM, ani potęgi niebieske, ani żadno inne stworzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryk, tak od wczoraj wieczorem kołacze mi się jedna twoja myśl po głowie, napisana kilka dni temu. Nie będę grzebać zeby poszukać więc napiszę z pamięci. Napisałeś, że : "z punktu widzenia chrześciajńskiego odrzucajac Jezusa Chrystua sam siebie skazujesz na potępienie", potem zaraz dodałeś: " Ciekawe, czy miłosierny Bóg pośle mnie w to najgorsze miejsce przeznaczone dla najgorszych z najgorszych". I tak sobie pomyślałam o tym, bo przyznałeś, ze sam poniesiesz konsekwencje swojej decyzji, bo juz wiesz, ze Bóg nie zbawia dlatego, ze nie będziesz najgorszym, ale , ze zbawia z łaski, bo przyjmiujemy Jezusa. Skoro świadomy swojej decyzji i odpowiedzialny w pełni za nią, decydujesz się jako myślacy człowiek odrzucić Jezusa, znając konsekwencje, to dlaczego za chwilę zastanawiasz się, czy jednak Bóg podejmie tą decyzję i "pośle cię ...w to miejsce". Przecież sam przyznałeś, ze sam siebie tam poślesz...dlaczego za chwilę próbujesz odpowiedzialnym ucznnić Boga.? Czy identycznie sprawy się nie mają z naszym rozważaniem Adama, Ewy, upadku w grzech, natury grzesznej....Nie obarczyłeś Boga tą odpowiedzialnoscią, identycznie jak w twoim osobistym przypadku odrzucenia Zbawienia i Zbawiciela.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar mam przekonanie, ze jesteś za a nawet przeciw. Pisałaś ze jesteś katoliczką a jednocześnie nie dajesz wiary ze Biblia jest prawdziwym Słowem Boga. Człowiek mający pewnosc, nie przyrównuje Koranu do Biblii, znając faktyczną wyjatkowość tej Księgi, znając fenomen spełnionych proroctw, znajac dowody na historycznosc Bibliii i jej spójną całość pisaną przez tylku ludzi na przestrzeni tylu wieków. Zadna inna święta Księga nie posiada setek proroctw zapowiedzianych wieki wcześniej a spełnionych wieki później. Spełnionych dokładnie, szczegółowo i w zapowiadanym czasie. Biblia to Księga naprawdę wyjątkowa.to Księga od Boga. Wielu historyków wypowaiadało się o niej, ze spełnia wszelkie kryteria dokumentu historycznego. Przeanalizuj fryk fakty związane ze zmartwychwstaniem. Tak po ludzku i z ludzkiego punktu widzenia. Po co w jakim celu, uczniowie zmyśliliby opowieść o zmartwychwstaniu ? Ludzie kłamią zeby coś zyskać. Co zyskiwali apostołowie obstając przy zmartwychwstaniu Jezusa, gdyby było oszustwem? Większość z nich zginęła śmiercią męczeńską. Historia nie zna zaś takiego przypadku, aby ludzie dali się kamienować, biczować, więzić, rzucać na pożarcie dzikim zwierzętom, palić na stosie i krzyżować za kłamstwo, które sami wymyślili! Owszem, ludzie umierają za fałszywą wiarę, gdy są zwiedzeni, ale nikt nie godzi się umrzeć za oszustwo, którego jest świadom. Pierwsi chrześcijanie byli znani ze swej uczciwości. Zauważmy, że ewangeliści spisali wiernie nawet fałszywe zarzuty pod adresem Jezusa. Nie ukrywali też własnych omyłek. Gdyby ich relacja o zmartwychwstaniu Jezusa była zmyślona, po cóż wspominaliby o swej ucieczce przy Jego aresztowaniu MAT. 26,56, o zaparciu się Piotra MAT. 14,66-72, o zawołaniu ukrzyżowanego Jezusa: „Boże mój, czemuś mnie opuścił” MAT. 27,46, czy o niewierze Tomasza JAN 20,19-29? Kłamstwo nie wyjaśnia też niezwykłej zmiany, jaka zaszła w uczniach Jezusa na trzeci dzień po Jego śmierci. Po aresztowaniu Jezusa utracili wiarę, że był Mesjaszem. Niektórzy powrócili do swych dawnych zajęć, jak łowienie ryb. Inni ukryli się za zamkniętymi drzwiami w obawie przed Żydami, aby uniknąć losu Jezusa JAN 20,19. Historyk Michael Green zauważył: „Ze wszystkich sprawozdań jasno wynika, że uczniowie byli całkowicie zniechęceni. Pragnęli uciec, skryć się i zapomnieć o całej sprawie. Sądzili, że całe chodzenie za Jezusem było gonitwą za wiatrem. Ukrzyżowanie rozwiało resztki ich nadziei. Nie planowali nawet kontynuowania dzieła Jezusa. Zmartwychwstanie nie przyszłoby im nawet do głowy.” Ci sami zalęknieni i zrezygnowani uczniowie w kilka dni później działali w imieniu Jezusa z większym zapałem i wiarą niż za Jego życia! Zamiast uciekać i zapierać się Jezusa, jak kilka dni wcześniej, byli gotowi umrzeć za swe przekonania. Nawet ich wrogowie odnotowali tę zdumiewającą metamorfozę. Co oprócz zmartwychwstania Jezusa mogłoby ją wyjaśnić? Zmartwychwstanie Jezusa zmieniło między innymi nastawienie Jakuba, którego ossuarium niedawno odkryto w Jerozolimie. Wcześniej nie wierzył w Jezusa JAN 7,5, a potem dał się ukamienować za wiarę w Chrystusa. Apostoł Paweł wyjaśnia to pisząc, że Jakub był wśród tych, którzy widzieli zmartwychwstałego Jezusa 1 KOR. 15,7. Paweł też początkowo był sceptykiem, a nawet prześladował chrześcijan DZ. AP. 9,1-2. W drodze do Damaszku, gdzie miał się rozprawić z chrześcijanami, zobaczył zmartwychwstałego Jezusa DZ. AP. 26,15-16; 1 KOR. 9,1; 15,8, co go przemieniło na zawsze. tyle z Biblii. Powiem jeszcze ze dzisiaj setki tysiące chrześcijan jest prześladowanych, mordowanych, palonych, głodzonych więzionych. Gdyby na prawdę nie przekonali się ze Jezus żyje, nie dali by się tak traktować za fikcję, za kłamstwo. Gdybym nie doswiadczyła, ze Jezus żyje, ze odpowiada mi na modlitwy bardzo osobiste i WIEM, doświadczam tego,ze Bóg zmienił moje życie na lepsze, ze słyszy co mówię, ze dał mi kilka mocnych dowodów, nie pisała bym tak długo tutaj, bo po co narazać się na kpiny, wyzwiska, za co? za fikcję? Miałabym wiele przyjemniejszych rzeczy do zrobienia. Ja wiem, ze Jezus zmartwychwstał i kazdy kto tego doświadczył, che powiedzieć innym zeby sami siebie nie skazywali na wiecznosc bez Boga. Bóg wszczepia miłość do ludzi i troskę o nich, zeby nie zginęli, ale zeby zyli z Bogiem na wieki. Jezus Chrystus żyje. Każdy może się o tym przekonać, klękając i prosząc Go o zbawienie, prowadzenie i ochronę. Pismo Święte zachęca nas do tego słowami: „Mając więc wielkiego arcykapłana, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trzymajmy się mocno wyznania. Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu. Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze” HEBR. 4,14-16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Widzę, że nadal istotą są podziały. Lepiej ruszcie pupcie i wyjdźcie na spacerek zamiast dzielić, bo piękna wiosna za oknem. A Bóg, jakikolwiek jest,da sobie radę z tym do jakiego kościoła należycie czy nie należycie - bo wszystko jest w Was, a nie gdzieś tam w uogólnieniach, etykietkach, plakietkach i tabliczkach. Czy Wam też od tej wiosny tak nic się nie chce jak mi? No prawie nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenka...
Czy Wam też od tej wiosny tak nic się nie chce jak mi? No prawie nic Dreamar, Ty szwyntuchu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenka...
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taki ładny i porządny
topik zaszwyntuszyliście :D ;) Zaraz posypią się gromy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
kamelio-wszyscy ci,ktorzy wierza w Jezusa-naleza do Niego.Nie to mialem na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
dla wielce domyslnych,lecz o malej wiedzy,chcialbym przypomniec,ze pastorzy to pasterza Kosciolow protestanckich.O.Rydzyk,jest natomiast ksiedzem Kosciola rzymskokatolickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
Kamelio--to do ciebie.Zacytowalem ten fragment Pisma Swietego,w ktorym Jezus mowi o tworzeniu przez siebie Kosciola.Kosciola chierarchicznego,opartego na jego glowie-Papiezu i apostolach-biskupach. powtorze: Slowo Boze Ewangelia wg.sw.Mateusza 16,17-20 --->...Na to Jezus mu rzekl:"Blogoslawiony jestes Szymonie,synu Jony.Albowiem nie objawily ci tego cialo i krew,lecz Ojciec moj,ktory jest w niebie.Otoz i Ja tobie powiadam:Ty jestes Piotr(czyli skala) i na tej Skale zbuduje Kosciol moj,a bramy piekielne go nie przemoga.I tobie daje klucze krolestwa niebieskiego;cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a co rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane w niebie."Wtedy surowo zabronil uczniom,aby nikomu nie mowili,ze On jest Mesjaszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko maroko
To ja - maniek z bramy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
nie,ty u gory,to yesssssssssss.To ty.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko maroko
Nic i tak nie rozumiecie o co mi chodzi i nie zrozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yessssssssss
spoko maroko :D abo maniek ze bramy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... spoko maroko
[Napisalem,ze nie naleza do Kosciola Chrystusowego.] No i co z tego ? to ty nie rozumiesz o co chodzi, nie rozumiesz slów naszego Papieża JP II Jan Paweł II mial wiele przyjaciół z którymi utrzymywal kontakty do śmierci. Jego przyjaciele to ludzie również innych wyznań jak np. Żydzi ... dlatego pewnie powiedzial JP II te slowa, które napisałam, chciał nam powiedziec, że przynalezność do danego kościoła nie ma znaczenia, ale wazne jest jakim kto jest człowiekiem ... Ja akurat jestem katoliczka wierząca i praktykującą, ale nie przekreslam innych ludzi tylko dlatego, że chodza do innego kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×