Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość gbfgfb
chodzi o to by niezdrowymi produktami nie niszczyc swiadomie swojego organizmu , nikt tego nie narzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to jest niezgodne z Pismem
czy to nie jest sekciarskie? hare kriszna też wyznacza napoje i pokarmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to znaczy....
niezdrowymi produktami Kawa, kerbata - to niezdrowe produkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satanista amator
Witam. Chce przygotować czarną mszę ale kompletnie nie wiem jak to zrobic. Macie dla mnie jakies rady? Co musze miec by zorganizować taka mszę? Jak wygląda taka ceremonia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uytyut
15:24 ale to jest niezgodne z Pismem czy to nie jest sekciarskie? hare kriszna też wyznacza napoje i pokarmy 16:08 Co to znaczy.... niezdrowymi produktami Kawa, kerbata - to niezdrowe produkty ? nie wiesz co to niezdrowe produkty??? wez przykład alkoholu - po co on Tobie - pijesz i jaki efekt ? - głupi rozum i nie wiadomo co robisz jesli film sie urwie papierosy - po co palic ? zatruwasz siebie i innych , nie mówiac o chorobach nikt nikomu nie narzuca ale w biblii pisze by dbac o ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może klika wersetów z Biblii : „Wino — to szyderca, mocny trunek — to wrzaskliwa kłótnia; i nie jest mądry, kto się od niego zatacza.\" PRZYP. SAL. 20, 1 (BW) „I nie upijajcie się winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni Ducha\". EFEZJAN 5, 18 (BW) „Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary..., pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.\" GAL. 5, 19-21 (BW) „abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno.” 3 MOJŻ. 11,47 (BW). (Patrz także cały rozdz. 11). „...Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.” 1 KOR. 10,31 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego powinniśmy dbać o swoje zdrowie? Biblia mówi: „Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.” 1 KOR. 6,19-20 (BW) „Nie bywaj wśród upijających się winem lub obżerających się mięsem, gdyż pijak i żarłok ubożeją, a ospali chodzą w łachmanach.” PRZYP. 23,20-21 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj nieładnie
Oj, Cichuteńko, a Biblia nie mówi: pomagaj bliźniemu? Ale po co pomagac choremu, lepiej klepać cytatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichuteńko pamiętasz wydarzenie z Kany? Sam Jezus zamienił wodę w wino:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka, ja pijam winko ale sie nim nie upijam. Pomaranczy nie odpowiem, boe sie czepia nie przeczytawszy dokladnie mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po weselu w Kanie Galilejskiej uczestnicy spia znużeni zabawą i upojeni winem. Nad ranem budzi sie jakis biesiadnik i wola zmęczonym głosem: Ach, jak mnie suszy. Wooooooody! Nikt sie nie odzywa, wiec on znow wola: woooooooody. Jezus widząc, ze nikt nie wstaje aby przynieśc wody, podnosi się i mowi: no to ja pójdę. A spragniony biesiadnik przestraszonym glosem krzyczy: Nie, nie, tylko nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:27 Oj nieładnie Oj, Cichuteńko, a Biblia nie mówi: pomagaj bliźniemu? Ale po co pomagac choremu, lepiej klepać cytatami? wybacz , ale nie rozumiem o co Tobie chodzi... maalutka - rozróżniasz dwa pojęcia: picie i upijanie się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania Jania
Aha, Cichutenko, więc nie zajrzałaś na mój link Pomóż Łukaszowi? Nie zauważyłaś? Za to rozważania o piciu zauważyłaś?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cichutenko
o kuuuuurde hahhahahahah sam Jezus pił wino ty się z choinki urwałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacy sa własnie protestanci
dużo piszą o Biblii i walą cytatami, szkoda że na tym tylko sie konczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sussełęk
Już teraz wiem, dlaczego większość ludzi w Polsce to katolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania nie oceniaj nas tak surowo nieznajac naszej sytuacji. Ja tez nie moge pomoc. Niestety :( ale moge sie modlic za Lukasza a wiele moze modlitwa sprawiedliwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego większość to katolicy
bo mają normalne podejście do wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:55 Jania wzór do naśladowania No tak, nie możesz...Cóż dziwnego, że wasze mówienie o miłowaniu pana nie brzmi wiarygodnie. Lepiej dyskutować o herbatkach zamiast ruszyc d...i pomóc komuś. W końcu cóż znaczy śmierć młodego człowieka, ważne, czy lepiej pić herbatke czy kawe. A na koniec powiem, że wasz topik juz mi się znudził, od dziś mnie tu nie zobaczycie, bo Jania może nie umie pięknie cytować, za to umie żałować bliźniego \"tak jak siebie samego\". Nie wiem dlaczego Janiu doczepiłas się tak do mnie znasz mnie i moją sytuację , moje zdrowie ? widzę , że lubisz oceniac ... i niestety nic więcej ...wszystkiego dobrego na innych topikach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pomaranczkami dyskutowac nie będę , poniewaz nie umieją czytac tego co napisałam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwczyny dlaczego
Wy się tłumaczycie tej Jani? A zapytajcie co Ona zrobiła by pomóc temu chłopakowi? Przecież większość z nas jest bezradna w tej sytuacji tak jak rodzina tego chorego. :) Belaiza zaproponowała modlitwę i ja myślę że to jest właśnie piękny akt bliźniego. Janiu, czytając Twoje wypowiedzi i to co masz do przekazania mogą usprawiedliwiać tylko dwie sprawy: wiek (jesteś po prostu niedojrzała) i wykształcenie (masz po prostu wielkie braki) I oczywiście jeśli ten topik Ci się ZNUDZIŁ (?!) i chcesz odejść to nie musisz tak mocno trzaskać drzwiami by wszyscy słyszeli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwczyny dlaczego
buźka nie taka mi sie wkleiła zamiast :) powinno być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania nie wykształcona
ale Wrzeszczec umie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę , że to nie wina dziecka a rodziców .Bóg pragnie aby rodzice przekazywali swoim dzieciom chrześcijańskie wartości i byli dla nich przykładem zarówno w słowach jak i postępowaniu. „A przykazania, które ci dziś daję, niech będą w twoim sercu. Będziesz je przekazywał twoim dzieciom, będziesz o nich mówił zarówno przebywając w domu, jak i w czasie podróży, kładąc się spać i ze snu powstając.” 5 MOJŻ. 6,6-7 (BWP) Negatywne zachowanie innych ludzi , współwyznawców nie może odłączyc nas od Boga !!! Poznamy człowieka po jego uczynkach. „Tak więc po owocach poznacie ich.” MAT. 7,20 (BW) Janiu trzeba szukać by znaleźć ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania, mysle, ze mozesz pomoc jak nie temu chlopakowi to innej osobie. Spytaj Twojego lekarza pierwszego kontakt jak mozne zostac dawca szpiku. To raczej nie skomplikowane z tego co pisza na tamtym topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a co się stało
z Kamelią i Ają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sad and happy
nie wiem czy pisze tu jeszcze madralka bo az tylu postow niue przejrzalam, ale moim zdaniem jest ona Swiadkiem Jehowy, i nie mam nic do tych ludz, tylko zauwazylam ytutaj pewna wrogosc i nie do konca znjomosc postepowania Kosciola wiec na poczatku powinna powiedzxiec do jaka religie wyznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×