Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

to ja jeszcze napisze, ze Bog nie ma matki, wiec nie ma matki bozej jest matka Jezusa i jeszcze napisze Wam, slowa Maryi na weselu w Kanie Galilejskiej " Co wam powie to czyncie" J 2;5 a wiec czyncie co powiedzial Wam Jezus :D a teraz juz naprawde zmykam, bo glowa opada mi na klawiature a moje dziecko bedzie chcialo jesc w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach jeszcze slowko Luter nie jest zalzycielem kosciola do ktorego nalezy Kamelia ani tego do ktorego ja naleze :D my nalezymy do kosciola, ktorego zalozycielem jest jezus :D Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
kamelia oni też w to wierzą:) słyszałaś o wyznaniu wiary?? Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez Proroków. czym się różni twoje? nie napisałaś, oczywiście a ja skladam fałszywe świadectwo:) :) w takim razie skoro nie napisałaś, zbawienie JEST niezwiązane z twoją religią, jest tak samo w KK jak w ŚJ, prawośławiu, islamie, buddyzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
trzy osoby boskie to symbol:) tak jak metaforyczne przypowieści Jezusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak takkkkkkkkkkkkkkkk
belaiza wasze wyzanie zapoczątkował Luter i wszelkie Jego odłamy oj sporo ich sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak takkkkkkkkkkk
wystąpienia jego nie pamietacie ale to on namieszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Wszyscy krzyczą: tylko u nas jest zbawienie. Czyli wszyscy nawzajem się osądzają i skazują na potępienie. A Boga to kto z was się pytał, co? Bóg już nie ma nic do powiedzenia? Całe szczęście, że mnie będzie osądzał Bóg, a nie jakaś tam iftar, solansz, kamelia czy jeszcze inna taisha. Tyle pychy ile tu na tym topiku to w życiu nie widziałam. I tyle nienawiści ludzi, którzy mają gęby pełne Boga i rzekomej miłości. A idźcie do diabła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akuta jestes w błędzie nienawisc jest, ale od katolików , przeczytaj wypowiedzi Kamelii ani odrobiny pychy i osądzania ludzi przez cały czas powtarza Kamelia , że droga jest jedna bez względu na wyznanie !!!!! proszę czytaj dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha77 ale to jest wyznanie wiary krk każde wyznanie ma swoje wyznanie wiary ( chyba logiczne , że czyms wyznania się różnią ) pytałam wczoraj o czyściec - gdzie on jest ?dlaczego krk zmienił zdanie na temat jego istnienia ? dlaczego wersja katechizmowa przykazań Bozych różni sie od wersji Biblijnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersja katechizmowa "Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli". I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. IV. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył i dobrze ci się powodziło na ziemi. V. Nie zabijaj. VI. Nie cudzołóż. VII. Nie kradnij. VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. IX. Nie pożądaj żony bliźniego twego. X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. Biblijna wersja Dekalogu: "Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli." I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań. III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno. IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go. V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. VI. Nie będziesz zabijał. VII. Nie będziesz cudzołożył. VIII. Nie będziesz kradzieży czynił. IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Cichutenko Kamelia rzeczywiście pisze spokojnie, ale zrobiła z topiku o Biblii topik założen religii protestanckiej. Niestety. Do niej dołączył wattcher ze swoja religią rydzykową. Nie ma dyskusji o Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik założeń religii protestanckiej z naciskiem na krytykę katolicyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek religii, ale niech tu będzie dyskusja o Biblii, co najwyzej z odnośnikami typu: wg religii takiej i takiej ten werset jest rozumiany tak i tak. Bez wzajemnego wytykania sobie błędów. Czy to nie byłoby super? Uszanujmy poglady i religie innych i nie narzucajmy innym swoich przekonań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
Akuta ma rację! Wreszcie mądre słowa! niech kazdy ma prawo dyskutować o Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację akuta, ze powinna byc tu dyskusja o Biblii. tylko obawiam sie ze gdy ja napiszę, np: Bibilijna wersja dekalogu brzmi:.... i zrobię odnośnik, tak jak napisałaś: według kościołów protestanckich przyjmujemy taką wersję dekalogu- jak bibilijną. To za moment padnie zarzut: Kamelia z topiku o Biblii robi topik pt: załozenia religii protestanckiej, co ani nie jest moim celem, ani pragnieniem. Bo pisząc o Biblii zarzuca mi sie przedstawianie religii protestanckiej. A gdybym nie napisała do jakiego kościoła chodzę padnie zarzut, ze nie podajac wyznania coś ukrywasz i swiadomie wprowadzasz ludzi w błąd ( katolików, bo skoro nie jesteś katoliczką to dlaczego wogóle śmiesz pisać o Biblii) niestety takie zarzuty padały już na tym forum. Wiec jestem w sytuacji bez wyjścia: pisząc o Biblii zarzuca mi się ze przedstawiam religię protestancką, nie pisząc o wyzaniu zarzuca mi się wprowadzanie ludzi w bład. Hmmm....więc cóż....hmmmmm....jak myślisz akuta co należy w tej sytuacji zrobić? Nic juz nie pisać. Czy pisac? :) zawsze mozemy zaczać jeszcze raz:) ...TYLKO O BIBLII ❤️ jestem jak najbardziej za:) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedstawiaj sobie Kamelio co chcesz, tylko nie atakuj innych religii - głównie katolicyznu. O to chodzi. Przestań w końcu czepiać sie Papieży, dogmatów, założeń, ustaleń. Każdy ma prawo do swojej wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty to odbierasz jako atak, ja przedstawiam bibilijne stanowisko wobec danej nauki, dogmatu, poglądu. Nigdy nikogo nie zaatakowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ja, tylko całe grono osób na tym topiku. Daj sobie luz i zacznij rozmawiać o Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy za złamanie pierwszego
przykazania człowiek otrzyma rozgrzeszenie? zakładając, że żałuje i nie chce do tego wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za każde otrzyma, jesli żałuje. Rozgrzeszenia nie stosuje się wybiórczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Biblii nie rozmawia się w nieprzyjaźni iftar❤️. Z mojej strony zapewniam, mam przyjazne nastawienie do innych i do ciebie iftar. Słowo Boga i dobro płynace z tej księgi nie moze być rozsyłane wtedy gdy nie jest przyjmowane ciepłym sercem i wiarą. Gdy agresja i złośliwość sięgają zenitu lepiej zamilknąć niż być złośliwie osądzonym i sponiewieranym. Jezus nigdy nie mówił tam gdzie Go nie chciano. Powiedział "naśladujcie mnie". "Ja jestem cichy i pokornego serca. Pójdzcie za Mną." ale jednocześnie dodał: J 12:26 Bw "Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie Ja jestem, tam i sługa mój będzie; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój." o sobie mogę powiedzieć ze jestem sługą Jezusa, nie słuze ziemskiej społeczności, ani organizacji. 2Kor 4:5 Bw "Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Kamelia Wlaśnie o to chodzi - o rozmowę o Biblii. Biblia to temat rzeka.Jest o czym rozmyślać i dyskutować. To wartościowa książka, której nie znamy. Mam rację?:) Iftar. I po co znów te pretensje do Kamelii? Czy te słowa były potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
iftar Za każde otrzyma, jesli żałuje. Rozgrzeszenia nie stosuje się wybiórczo. To zaczniemy rozmawiać o Biblii czy dalej będziemy tłuc o swoich przekonaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iftar czyli
wg ciebie [Za każde otrzyma, jesli żałuje. Rozgrzeszenia nie stosuje się wybiórczo.] Morderca tez otrzyma rozgrzeszenie wystarczy, że żałuje za swoj grzech i ten kto nie był na mszy św. w niedzielę czy święto również :( Więc gdzie tutaj sprawiedliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolę sobie jeszcze raz to wkleić : Wersja katechizmowa \"Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli\". I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. IV. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył i dobrze ci się powodziło na ziemi. V. Nie zabijaj. VI. Nie cudzołóż. VII. Nie kradnij. VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. IX. Nie pożądaj żony bliźniego twego. X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. Biblijna wersja Dekalogu: \"Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.\" I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań. III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno. IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go. V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. VI. Nie będziesz zabijał. VII. Nie będziesz cudzołożył. VIII. Nie będziesz kradzieży czynił. IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:17 a czy za złamanie pierwszego przykazania człowiek otrzyma rozgrzeszenie? zakładając, że żałuje i nie chce do tego wracać 1J 1:9 Bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości." Ps 32:5 Bw "Grzech mój wyznałem tobie I winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iftar ciągle atakujesz
Kamelię nie rozumiem dlaczego ? To, że ona nie jest w KK to jej sprawa, nie każdy jest katolikiem. Ty akurat jesteś typową katoliczką, jak ktoś wyznaje inna wiarę to jest be. Może wiesz, że jest takie coś jak TOLERANCJA i każdy ma prawo wierzyć w to co chce :) To nie twoja sprawa dziewczyno, zapamiętaj sobie raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×