Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

„Przez ubijanie mleka robi się masło, mocniejsze wycieranie nosa powoduje krwotok, a kto wzbudza gniew, wywołuje kłótnie.” PRZYP. SAL 30,33 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Serce sprawiedliwego rozważa, co odpowiedzieć, lecz z ust bezbożnych tryska złość.” PRZYP. SAL. 15,28 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy morderca dostanie rozgrzeszenie??? Nie wiem...to już głęboka teologia. Nie wiem czy Bóg wybaczy mordercy. Ja tego nie wiem, to już wola Boga. I swoisty dylemat. Bo przecież Bóg jest miłością, a Jezus wybaczył łotrowi...Skoro jest miłością to wybaczy. Ale czy to będzie sprawiedliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttee
W popularnym przed kilkudziesięciu laty „Katolickim Katechizmie Ludowym”, autorstwa Ks. Prof. Franciszka Spirago, czytamy: „Nadane Żydom dziesięcioro przykazań Bożych przekształcił Kościół Katolicki w duchu chrześcijańskim. Dekalog Żydowski, pierwotny obejmował następujące przykazania: 1/ Przykazanie oddawania czci prawdziwemu Bogu, 2/ Zakaz czczenia obrazów i posągów, 3/ Zakaz znieważania imienia Bożego, 4/ Nakaz święcenia sabatu, 5/ Nakaz czci rodziców, 6/ Zakaz zabijania, 7/ cudzołóstwa, 8/ kradzieży, 9/ fałszywego świadectwa, 10/ Zakaz pożądania rzeczy cudzych (2 Mojż. 20,17). Nie naruszając istoty przykazania, poczynił w nich Kościół następujące zmiany formalne. Drugie przykazanie, dotyczące czci obrazów, złączył z pierwszym, natomiast dziesiąte przykazanie Boże rozdzielił na dwa osobne przykazania.... Nakaz święcenia sabatu przemienia Kościół na nakaz święcenia niedzieli.” (str. 65,66 t. II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichutenko 🌻 Przypowiesci sa wspaniale, tyle w nich madrosci :D szkoda, ze tak slabo je znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy może mi ktos
wyjaśnic jak to jest W Biblii Tysiąclecia w Księdze Wyjścia rozdział 20, są podane przykazania, które Bóg dał Mojżeszowi. Między innymi jest tam powiedziane ... " 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem"... a Kościoły katolickie pełne są obrazów, rzeźb ... do których ludzie się modlą. Chodzi o to, że nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według Biblii, złamanie tego przykazania nazwane jest bałwochwalstwem (kłanianie się i czczenie kogokolwiek w obrazie i lub posągu) Bóg nie chce by ludzie kłaniali sie, klękali przed martwymi obrazami i figurami, bo On jest Duchem i chce by ludzie w Duchu odddawali Mu cześć. Bóg żyje, obrazy są martwe, w niczym nie mogą człowiekowi pomóc.- takie stanowisko przyjmuje kosciól protestancki (ewangelicznych chrześciajn, których wyznanie wiary opiera się tylko i wyłącznie na Biblii) Iz 40:19 Bw-p (18) Jak więc możecie przedstawić sobie Boga, czyim mógłby być dla was obrazem? (19) Kowal wykuwa posąg, który złotnik złotem pokrywa i przyozdabia go łańcuszkami ze srebra. (20) Kto jest ubogi i nie może zakupić ofiarnego daru, drzewa szuka, które nie próchnieje, i przekazuje je rzemieślnikowi biegłemu, prosząc, by mu wykonał trwałą podobiznę bożka. (21) Czy nie wiedzieliście o tym? Czy nigdy nie słyszeliście tego? Czy nie mówiono wam tych rzeczy od samego początku? Czy nie zrozumieliście, jak ziemia powstała? (22) Przebywa On ponad okręgiem ziemi, tej ziemi, której mieszkańcy są niby szarańcza. To On rozciągnął niebiosa jak płótno i uczynił z nich jakby namiot, pod którym się mieszka. (...) (25) Jak więc Mnie sobie wyobrażacie i z kim Mnie porównać chcecie? - zapyta sam Święty. (26) Podnieście wasze oczy ku górze i popatrzcie: Któż to stworzył te wszystkie gwiazdy jak nie Ten, który je ustawił w wojskowe szyki i wszystkim ponadawał imiona? Jego potęga jest tak ogromna i tak wielka Jego siła, że nikt oprzeć Mu się nie zdoła. Bóg chce byśmy w Duchu, i w Jezusie Chrystusie cześć Mu oddawali. J 4:24 Bw (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.\" i On nie jest daleko od kazego z nas. słyszy modlitwy ludzi którzy bezpośrednio do Niego, nie przez obraz czy figurę modla się do Niego. Dz 17:24 Bw \"Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych (25) ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. (26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, (27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsoanf c moijsaodfhn
1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem*, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi. 2 Ten poświadcza, że słowem Bożym i świadectwem Jezusa Chrystusa jest wszystko, co widział. 3 Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
W Bibli napisane jest,że nie bedziesz miała Bogów cudzych przedemną i ich czcił....wiec dlaczego modlimy sie do jakichs obrazkow i np. Swietych Krzysztofow itp...czy nie popelniamy w tym momencie grzechu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pwt 4:16 Bw "(15) Strzeżcie usilnie dusz waszych, (...)abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsoanf c moijsaodfhn
ale nie słyszałem, żeby katolicy modlili sie do obrazów? dziś to wprowadzili czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo nie modlą się
to wg kamelii tak jest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolicy nie modlą się również do świętych. Z tego co mnie nauczono prosi się jedynie o ich wstawiennictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
Jak jedziesz do czestochowy to do czego sie modlisz? Nie do obrazu Pana Boga..pozatym mamy jakichs innych swietych ktorym oddajemy czesc,czy to nie jest grzech wg biblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Częstochowie nie ma obrazu Pana Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie modliłam się do obrazu. Na religii uczono mnie czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
no własnie nie ma obrazu Pana Boga w czestochwowie jak napsila wyzej i wierni modla sie do obrazy matki boskiej czestochwksiej tam jest przeciez ten rytual z odslonieciem...Niekrorzy z Was moja bardzo ciasne horyzonty,swtierdzam po przeczytaniu kilku stron...mimo,że uczyli Was czego innego na religich to w kosciolach sa inne praktyki. Mlej gyskusji zegnam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlą się katolicy
do obrazów. Pewnie że sie modlą i do figur a nawet do Jana Pawła II. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:08 cichutenko iftar wyjaśnisz skąd i dlaczego takie zmiany w przykazaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co niektórzy tutaj ...
niby katolicy przeinaczają fakty i niesłusznie atakuja Kamelię. Ludzie opamiętajcie się, jak tak mozna. Oczywiscie, że katolicy modlą się do obrazów w celu czczenia tych obrazów zakładają korony, złote koszulki z drogimi kamieniami szlachetnymi ... Dlatego mnie to dziwi, po co to i na co ? Nie wiem jak jest np. u protestantów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo nie modlą się
a kamelii nikt nie atakuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ja mam napisać czy KK modli się do obrazów.zapytaj siebie solansz czy ty czcisz obrazy? czy w społeczności do której należysz czyni się takie praktyki Każdy niech w swoim sumieniu i sam przed Bogiem rozsądzi czy kłania się przed obrazami i czci je, bo przecież Rz 14:12 Bw \"Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.\" dlaczego ja mam odpowiadać na to pytanie? Przecież znasz moje zdanie na ten temat, a bibilijne stanowisko napisałam. Mieliśmy rozmawaić przecież tylko o Biblii, pytasz mnie mimo ze znasz moje stanowisko-jest takie samo jak Bibilijne , by za chwilę powiedzieć ze atakuję KK? Niech każdy sam odpowie sobie czy modli się do obrazu i czy klęczy przed obrazem. Dla mnie Pismo wyraźnie mówi w 2 przykazaniu: II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. i w innych fragmentach: Pwt 4:16 Bw \"(15) Strzeżcie usilnie dusz waszych, (...)abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,\" i dlatego JA TEGO NIE ROBIĘ, NIE KŁANIAM SIĘ PRZED OBRAZEM, NIE KŁANIAM SIĘ OBRAZOM ANI FIGUROM. - dla mnie to bałwochwalstwo Modlę się do Boga w Duchu , bezpośrednio do Niego. w tych powyższych fragmentach nie pada stwierdzenie dotyczące modlenia się DO OBRAZU ale nawet o czynienie ( sporządznie sobie dla celów kultu) obrazów by przed nimi klęczeć i kłaniać się im i je czcić. A czym innym jak nie czczeniem jest ozłacanie ich ukwiecanie, ubieranie w koszulki z szlachetnymi kamieniami i klęczenie właśnie przed nimi. Będąc kiedyś w Częstochowie na Jasnej Gorze do tej pory mam przed oczami obraz: muzyka, powolne odsłanianie się obrazu ozłoconego i w czasie gdy obraz się odsłania ludzie płacząc padają na twarz przed obrazem , wznoszą w tym czasie głośne śpiewy i przed tym obrazem klęczą i kłaniają się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum.” PRZYP. 2,1-6 (BW) „Powiedz... wszystkie słowa, które poleciłem ci mówić do nich; nic nie ujmuj!” JER. 26,2 (BW) „On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.” ŁUK. 11,28 (BW) należy słuchać słów Boga - nie człowieka !!! nie wolno nic ujmować i dodawać !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zgadzam się z tym
bo to fakt, że w KK czci się obrazy, rzeźby ... i nie wiem dlaczego atakujecie Kamelię Dziewczyna mówi prawdę. No chyba , że komuś moher się zmehacił i pisze takie brednie, że to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu klękacie przed
monstrancją? obrazami ? krzyżami ? obrazy " chodzace " po domach ? itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×