Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

witaj Iftar ❤️ 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew*, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą*. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W bulli papieskiej "Unam sanctam" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: "Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów zdajesz sobie sprawę z tego solansz, ze podpisując się pod tym tekstem osądziłaś i wydałaś wyrok milionom ludzi innych wyznań poza katolickim, ze nie mogą być zbawieni ani nie mogą miec odpuszczenia grzechów? Tym sposobem wchodzisz w Boze kompetencje. bo tylko On przebacza grzechy i tylko On dokonuje wpisu do Księgi Zycia Baranka. Tylko On daje zbawienie i tylko On daje ZYCIE WIECZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat chrztu juz pisałam, nie będę się powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile sobie przypominam to w kwestii sekciarstwa SJ odnosiłam się wyłącznie do rodziców, którzy potrafią skazać własne dzieci na śmierć, nie godząc się na transfuzję lub potrafią porzucić własne dziecko, bo do takiej transfuzji u niego doszło. Do typowe robienie ludziom wody z mózgu, a więc ewidentna cecha sekty. Do niczego innego się nie odnosiłam. Ten przykład nie ma odnośnika w KK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu mylisz sie Kamelio Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy, Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie. Nieraz jednak ludzie, zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili w kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi (por. Rz 1,21 i 25), albo też żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną. Toteż, aby przyczynić się do chwały Bożej i do zbawienia tych wszystkich, Kościół mając w pamięci słowa Pana, który powiedział: "Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu" (Mk 16,16), pilnie troszczy się o wspieranie misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha77 --> niedziele, bo to dzien zmartwychwstania naszego Pana :) - pierwszy dzien tygodnia choc sa tez koscioly, ktore swieca sobote, bo tak mowi Stary Testament - ostatni dzien tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
belaiza w takim razie nie rozumiem dlaczego zarzucacie katolikom zmianę przykazań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak cichuteńko to jest główna cecha sekty, ze "poza nami nie ma zbawienia". Myślę jednak ze wielu katolików nie ma pojęcia o tym, ze wiarą nakazuje się im wyznawać dogmat skazujący innych ludzi innych wyznań na potępienie, bo muszą uznać za nieomylny dogmat ze poza KK nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów. To zarzucają mocno Świadkom Jehowy, a tak na prawdę wyznają dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz papież jest tylko człowiekiem , omylnym , niedoskonałym ....... niedawno był czyściec - gdzie on teraz jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no kiedyś
kolejny dzień zaczynał sie juz po zachodzie słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skruszona onnnaaaaa
przepraszam, że przeszkadzam, ale czy mogę was prosić o modlitwę za mnie? za moje nawrócenie. o siłę by wrócić do Boga, o wiarę. to da mnie bardzo ważne. z góry bardzo dziękuję tym, którzy się zdecydują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
Kamelia tak cichuteńko to jest główna cecha sekty, ze "poza nami nie ma zbawienia". nie bardzo rozumiem, przecież to własnie twoje słowa:) oczywiście zaraz powiesz, że nie twoje tylko boga samego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalcia nikt na tym topiku, prócz ciebie i watcherka, nie daje sobie prawa do negowania istoty róznorakich kosciołów. To wasza cecha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"On z jednego wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
cichutenko pewnie tam gdzie piekło i niebo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha77 - bo w chwili smierci Jezusa rozerwala sie zaslona w swiatyni, stare prawo przeminelo. Zostaly dwa przykazania milosci do Boga i bliznich. To nie wazne czy swietujesz sobote, niedziele czy czwartek, wazne, bys mial jeden dzien w tygodniu kiedy bedziesz odpoczywac, chwalic Pana za jego dobroc. To nakazal nam Pan w 4 przykazaniu zapisanych na kamiennych tablicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslę że i ty
znajdziesz sie w czyśću Jesli ktos nie spełnia woli Jezusa, nie spozywa Jego Ciała i Krwi = o co prosił- nie pójdzie prosto do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz ja umię czytać. I wiem co oznaczają te słowa: W bulli papieskiej "Unam sanctam" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: "Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów Nigdy nie wycofano sie z tego dogmatu. Jest podtrzymywany nadal. A to co ty piszesz usprawiedliwiająco to oznacza "zmianę"? czy "nowe światło", czyli ze tamto już sie nie liczy? z moze jestem za a nawet przeciw? Czyli, ze "poza kościołem katolickim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów". ale za chwilę" Nie odmawia Opatrzność Boza koniecznej pomocy do zbawienia", Tak Boża Opatrzność nie odmawia zbawienia, ale My odmawiamy i dalej twierdzimy ze nie ma zbawienia poza naszym kosciołem. A na dodatek nazywamy "Odstępców i odszczepieńców" ludzmi zwiedzionymi przez Złego. to co piszesz 13.05.2008] 22:13 solansz , nie jest przecież wycofaniem się z dogmatu, skazującego innych na potępienie. ale wręcz potwierdzeniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak takkkkkkkkkkkkkkk
protestanci mają to do siebie, że zawsze lepiej wiedzą co Bóg chciał powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skruszona onnnaaaaa - bede Cie wspierac w modlitwie. Wierze, ze Pan da Ci duzo sily 🌻 a teraz zmykam popatrzec na moje spiace malenstwo :D i pogadac z Tata :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza skoro jako chrześcijanie wierzymy, iz Jezus zmartwychwstał w niedziele, to chyba jest róznica miedzy świętowaniem właśnie w ten dzień, a świętowaniem we czwartem. Nowe przymierze nie jest aż tak bardzo liberalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak takkkkkkkkkkkkkkkkk
ej protestanci czemu odrzucacie różniec. Przeciez Luter go nie odrzucał. Dlaczego to zmieniliście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
belaiza ile ludzi tyle tłumaczeń:) jesli dwa zostały i nie rozumiem zarzutu o zmianę przykazań, sami to robicie. kamelia podobnie, tak cichuteńko to jest główna cecha sekty, ze "poza nami nie ma zbawienia". a sama w kółko powtarza to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
belaiza dziękuję, że czytasz i nie jesteś zaślepiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha 77 to słowa Papieża, nie moje. Stanowisko Biblii jest inne. TO JEZUS JEST DROGĄ DO ZBAWIENIA ale papież twierdzi: W bulli papieskiej "Unam sanctam" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: "Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów." Żeby nie pozostawić wątpliwości co do interpretacji tekstu bulii Bonifacy pisze niżej: ...Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia Ale trzymając się ściślej tematu przyjrzyjmy się jeszcze Listowi Świętego Oficjum do Abpa Bostonu Cushinga z 1949 roku Należy wierzyć wiarą boską i katolicką (fide divina et catholica), w to wszystko, co jest zawarte w słowie Bożym napisanym lub też przekazanym [Tradycja ] i co Kościół podaje do wierzenia nie tylko za pośrednictwem uroczystego orzeczenia, lecz także zwyczajnego i powszechnienego nauczania jako przez Boga objawione. A zaraz w następnym zdaniu list głosi: Między tymi prawdami, jakie Kościół zawsze głosił i nigdy nie przestanie głosić, znajduje się również owo nieomylne orzeczenie, które nas uczy, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Niżej zaś dokument stwierdza: Między poleceniami zaś Chrystusa wcale nie ostatnie miejsce zajmuje nakaz, abyśmy przez chrzest włączyli się w Ciało Mistyczne Chrystuse, jakim jest Kościół, i abyśmy byli złączeni z Chrystusem i Jego zastępcą, przez którego On sam w sposób widzialny rządzi swym Kościołem na ziemi. Dlatego nie zbawi się nikt, kto wiedząc że Kościół został mocą Boską ustanowiony przez Chrystusa, nie chce jednak poddać się Kościołowi lub odmawia posłuszeństwa Rzymskiemu Biskupowi, zastępcy Chrystusa na ziemi. Dokument ten stwierdza nadzwyczaj jasno, że posłuszeństwo "Rzymskiemi Biskupowi", papieżowi jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia zbawienia. Papież jest jeden i jest on głową tylko Kościoła Rzymsko-Katolickiego, tak więc oczywistym wnioskiem jest, że nie będąc katolikiem, uznającym i posłusznym władzy papieża nie można osiągnąć zbawienia. Tak więc zarówno Święte Oficjum jak i Pius XII potępili tych, którzy fałszywie twierdzą, że można się zbawić w każdej religii. I oczywiście żaden inny papież nie może tego twierdzić, bo jest rzeczą nie do pomyślenia, żeby jeden papież potępiał drugiego za fałszywe twierdzenia. Jak widać Kościół Rzymsko-Katolicki głosił, że nie można się zbawić będąc w innej religii. Głosił, że każdy, kto nie uznaje zwierzchnictwa papieża zostanie potępiony, nie dostanie się do nieba, nie zostaną mu odpuszczone grzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że niedziela jest dniem swiętym - chyba nie trzeba tłumaczyc dlaczego? Marcin Luter i reformacja luterańska nie stworzyły jakiejś specyficznej, odrębnej mariologii, a tym bardziej mariolatrii, ale też nie były uczulone na to zagadnienie. Marcin Luter rozpatrywał mariologię zawsze w kontekście Chrystusa. Niemniej nie przeszkadzało mu nazwać Marję Pannę "największą niewiastą w niebie i na ziemi", ani "najwyższą, najszlachetniejszą, najświętszą Matką....", "najdrogocenniejszym klejnotem po Chrystusie w całym chrześcijaństwie". Z całym Kościołem powszechnym wszystkich wieków Marcin Luter wyznawał: "Maryja była czystą, nieskalaną Dziewicą i stała się Matką Bożą przez Ducha Świętego". Klasycznym wyrazem takiej nauki są dwie jego pieśni na Boże Narodzenie: "Pochwaleń Jezu Chryste bądź, że raczyłeś ciało wziąć Z DZIEWICY czystej, radość stąd, Więc chwali Cię aniołów rząd. Kyrie eleison!" Tę pieśń najnowszy Śpiewnik ewangelicki dla Kościołów języka niemieckiego (EG 23) podaje na pierwszym miejscu pieśni bożonarodzeniowych. Druga pieśń Marcina Lutra, którą śpiewa cały świat luterański w Boże Narodzenie (EG 24) (Śpiewnik polski nr 70, 2) mówi: "Słuchajcie! Oto Bóg wam śle Anielskiej krasy Dziecię Swe, Z DZIEWICY czystej daje rad Dzieciątko, Które zbawi świat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha nie składaj fałszywego swiadectwa, bo ja nigdy nie napisałam, ze "poza kościołem protestanckim nie ma zbawienia" to nie jest prawdą. Jezus jest drogą do zbawienia, nie żadna denominacja kościellna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio
kobieto czytaj ze zrozumieniem.!!!!!!!!! Solansz wkleiła dosyć dosadnie informacje na ten temat. Skup się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie Kamelio co myślisz o tych słowach swojego zaożyciela????? Niemniej nie przeszkadzało mu nazwać Marję Pannę "największą niewiastą w niebie i na ziemi" , ani "najwyższą, najszlachetniejszą, najświętszą Matką....", "najdrogocenniejszym klejnotem po Chrystusie w całym chrześcijaństwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×