Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"jednak i tak Polki sa ladniejsze!\" Pewnie, że są. Ale akurat moje obeserwacje w Niemczech nie brały tego pod uwagę - o paszport było głupio pytać :P Za to te ciemniejsze Niemki i nie Niemki - niesamowite ;) Oczywiście to nie znaczy, że wśród \"zwyczajnych\" Niemek (choć to złe określenie) nie ma ładnych, zadbanych itd. Wszędzie takie są więc niby dlaczego w Niemczech miało by nie być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłych snów \"a może ja\" \"i lepiej zjedzcie cos przed snem bo inaczej cygani wam sie przysnia\" A mnie już kiedyś kobiety przekonywały, że wieczorem się nie je :P Na szczęście się nie dałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
jeszcze na moment.Widzalam nie raz Dreamer lyzwiazy,jednak jak dlugo mozna sie tak slizgac i zachowac dobra forme? wiesz,ze nie mozna tego sportu uprawiac stale,kiedys przestaje i im dopisywac zdrowie ,starzeja sie i umieraja! Znowu sie odwolam do Biblii Kaz.Salomona9:11,12 "I jeszcze raz zbaczyem pod sloncem,ze nie szybkim przypada zwyciestwo w wyscigu,ani mocarzm-zwyciestwo w bitwie,ani madrym,ani tym ktorzy sie odznaczaja zrozumieniem-bogactwo,ani nawet odznaczajacym sie wiedza-laska;gdyz wszytkich ich dosiega czas i nieprzewidziane zdarzenie. 12"Wszak czlowiek nie zna swego czasu.Jak ryby chwytane w zgubna siec i jak ptaki chwytane w polapke,tak sa chwytani w sidlo synowie ludzcy w czasie nieszczesnym,gdy nagle ich zaskakuje" Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"I jeszcze raz zbaczyem pod sloncem,ze nie szybkim przypada zwyciestwo w wyscigu,ani mocarzm-zwyciestwo w bitwie,ani madrym,ani tym ktorzy sie odznaczaja zrozumieniem-bogactwo,ani nawet odznaczajacym sie wiedza-laska;gdyz wszytkich ich dosiega czas i nieprzewidziane zdarzenie.\" Po prostu - taka jest naturalna kolej rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
dreamer czy zawsze ostatnie slowo musi nalezec do Ciebie?:) Jesli juz spisz, to na dzis bedzie moje slowo ostatnie:)hehe Szukanie sensu zycia w ludziach prowadzi do nikad,koncem jest smierc! i nic ponadto! Dlatego jestem wdzieczna Bogu Jahwe ,ze otworzyl mi serce,ze dal mi moc zrozumienia Jego prawdy!bo dzieki tej prawdzie wiem,ze z chwila smierci niekonczy sie wszystko! Dreamer,maalutka dla mnie sensem zycia jest sluzenie Bogu Jehowie po czas niezmierzony,a gdzie szukac tego sensu? w Jego liscie skierowanym do rodzaju ludzkiego! Nie przejmujcie sie tym,ze istnieje tak wiele interpretacji Jego slowa i tak wszyscy mamy wspolny cel(zbawienie) Jak Bog sie do Nas odniesie to sie okaze,w kazdym razie my nie mozemy byc pewni w 100%,ze uzyskamy zycie!mozemy sie starac wypelniac Jego prawo,ale decyzja nalezy do Boga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w niemczech ubieraja sie dobrze Polki :P Ja mieszkam na Bawarii i mi sie wydaje, ze Bawarskie kobiety sa ladniejsze niz np te z Düsseldorfu czy wschodnich niemiec. No i Bawarki nie ubieraja sie az tak zle :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada.\" - Św. Augustyn dokładnie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ \"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada.\" - Św. Augustyn } No nie wiem. Ja tam swojego syna nauczyłem wiązać buty. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Szukanie sensu zycia w ludziach prowadzi do nikad\" To tylko Twoje przekonanie - Nie masz nikogo w życiu kogo kochasz, z kim Ci dobrze, z kim lubisz przebywać, kto powoduje Twój uśmiech itd. itd.? Może wystarczy tylko tyle (i aż tyle)? (Znów mam ochotę zacytować de Mello, ale się powstrzymam :P) \"koncem jest smierc! i nic ponadto!\" No i co z tego, coś jeszcze być musi? Nie wystarczy szukać sensu tu i teraz, skoro jesteśmy tu i teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdym razie my nie mozemy byc pewni w 100%,ze uzyskamy zycie!mozemy sie starac wypelniac Jego prawo,ale decyzja nalezy do Boga! to zaprzeczenie daru Boga, który po to ofiarował swojego Syna ...\"abyście wiedzieli ze macie życie\" \"Życie to jest w Synu Jego\" Bóg daje pewność tym którzy Mu uwierzyli ze Syn jest Zbawieniem, tej pewności nie mają ci którzy nie ufają w pełni że ofiara Jezusa jest wystarczająca do życia wiecznego nie handluje się z Bogiem, o tym była już mowa, \"on nie ma wzgędu na osobę\", bo dokonała tego Jego ofiara 2000 lat temu zbawczego odkupienia, aby \"każdy wiedział ze kto ma Syna ten Ma życie\" \"kto nie ma Syna ten nie ma życia\" Bóg nie pozostawia żadnej niepewnosci...\" nie bójcie się Jam zwycieżył Swiat\" \"Ja jestem życiem\" \' idę przygotować wam miejsce abyście byli tam gdzie ja\" KTO MA SYNA MA ŻYCIE\" czy to brzmi: kto ma Syna może i będzie miał życie zobaczymy jak to będzie......? wiara to pewnosć niepewnym można być z niewiary lub z tego ze ktoś komuś wmówił ze na zbawienie trzeba sobie zapracować, a to nie prawda. nie pozwólcie okraść sie z dary i niech nikt nikomu nie wmówi ze trzeba wypracować życiem niebo...(raj) bo temu zaprzecza Śmierć Jezusa Chrystusa, była by na darmo skoro człowiek by musiał zasłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdym razie my nie mozemy byc pewni w 100%,ze uzyskamy zycie!mozemy sie starac wypelniac Jego prawo,ale decyzja nalezy do Boga! to identyczne stanowisko do katolickiego czyśćca.... nie wiem jak to będzie zobaczymy, decyzja należy i tak do Boga, moze trafię tu lub tu, w każdym razie moze na czysciec sie załapię a moze jest też podobna do ateistycznego toku myślenia: nie wiem co będzie, jakaś siła zdecyduje co ze mną się stanie, bo ja tego nie wiem człowiek wierzący mówi...ja wiem, co ze mną będzie, bo Bóg mi to obiecał, Bóg nie jest kłamcą, obiecał mi zbawienie, bo posłał swojego Syna aby mi przebaczyć grzechy, aby zmazać moje winy. Ja tylko mogę mu za to być wdzięczna i poprzez wdzięcznosć służyć mu swoim świętym życiem , a nie służyć zeby się przypodobać...bo wtedy sama bym była dla siebie zbawieniem , moje posłuszeństwo...wiec po cóż Chrystus? bo nic człowiek w kwestii zbawienia nie dokona i nie dokonał, zaden z ludzi...tylko Krzyż, tylko krew, tylko miłość i Jego przebaczenie takie jest stanowisko ludzi wierzacych...nie niepewnych. niepewnosć to nie wiara to ziemskie przedsiębiorstwo zasługiwania na raj. Bóg nie posyłał by Syna gdyby takie \"przedsiebiorstwa religijne\" mogły by dać przepustkę do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin Ty to jesteś:P wiesz o co chodzilo chodzilo św. Augustowi a udajesz głupiutkiego:P Ciekawa jestem jednej rzeczy, gdyby Aberamentho nie wybrał sobie takiej śmierci, ciekawe czy wtedy wpadlibyście na ten sam pomysł z zyciem? :) \"wiara to pewnosć\" hmmm \"..wiara to akceptowanie informacji, wiedzy, preferencji i ich systemòw bez osobistej weryfikacji/sprawdzenia Ludzie, aby funkcjonować w społeczeństwie, wierzą i muszą wierzyć w więcej rzeczy niż im się wydaje, bo nie sposób analizować i weryfikować wszystkich danych, które docierają do naszych zmysłów. W takiej sytuacji odwołują się, mniej lub bardziej świadomie, do autorytetów, tzn. ludzi, do których mają zaufanie w danej dziedzinie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego jest napisane : \"to napisałem wam, abyście wiedzieli ZE MACIE życie wieczne\" czy to jest tryb przypuszczajacy? czy to jest wahanie? czy to jest niepewność? to wielka pewnosć, z której wynika to ogromne szczeście spokój i bezpieczeństwo w ramionach Ojca. niektórzy odbierają to jako zadufanie i jakąś pewność zbyt pewną...ale tak jest jak wiesz że ktoś cię kocha, jak ci obiecał, jak czyjesz się bezpiecznie w e własnym domu czy jako dzieci nie czuliście się bezpiecznie i dobrze we własnym domu z rodzicami z tatą jak brał na kolana i głaskał po głowie..i rodziców obietnice...że kupi że da...bo obiecał...to pewność która daje szczescie i bezpieczeństwo, ciepło i nieokresloną radośc ja wiem ze sa domy gdzie tata czy mama zawiedli... ale Bóg nie zawiedzie tych którzy Mu ufają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hbr 11.1 \"wiara jest pewnością tego czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym czego nie widzimy\" tu padają slowa pewnosć i przeświadczenie (przekonanie) Ja jestem przekonana że Bóg Jahwe, daje pewność tym którzy przyjęli Jego Syna Jezusa Chrystusa, odrodzili się i obmyli we krwi Baranka...inaczej być nie moze.. mi tą pewność dał i dlatego Mu służe. bo nie "przedsiębiorstwo religijne ziemskie" ja mi dało, tylko Jego przebaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo człowiek sam od siebie nigdy nie bedzie miał tej pewnosci i spokoju czy był \"wystarczająco dobry\" aby przypodobać się bogu , to zamyka Jego drogę do wielbienia Istoty bożej miłości i całkowitego oddania sie Jego przebaczeniu, to wypracowuje postawę wiecznego \"wypracowywania\" która jest sprzeczna z całkowitą wolnością w Bogu . lekkością i ogromem szcześcia, które aż wylewa sie z kart Nowego Testamentu, ta wielka radosć! to wielkie szczescie! i oczekiwanie na tego \"który Jedyny jest godzien\" nie my , nic z nas..wszystki DZIEKI NIEMU wtedy służysz i żyjesz święcie ciesząc sie i radując z każdego przeżytego dnia z Panem w oczekiwaniu...nie na Sąd, a na spotkanie. To wielka różnica. \"Kto ma Syna nie będzie sadzony ale przeszedł z śmierci do zywota\" !!!! Alleluja !!!!! czy to przypuszczenie? domysł? przeszedł z śmierci...ona nad człowiekiem zbawionym nie ma mocy. i o pisze do uczniów apostoł: kto już ma Syna ten już przeszedł. już już już\" i został zapisany w Księdze Życia\" ja wierze ze moje Imie jest zapisane w ksiedze życia i już nikt nie jest w stanie mnie z tej Księgi wymazać. księga Życia to Księga tych którzy powierzyli swe życie Jezusowi , obmyli swoje grzechy we krwi Baranka i żyja dla Niego. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla tych którzy nie mają jeszcze tej pewności w Panu a chcieli by ją mieć i chcieli by z oczekiwać w radości pokoju i bezpieczeństwie na swoją śmierć lub na przyjście Pana proponuję taka krótką modlitwę ( był taki czas w moim życiu że ja też cicho i sama na kolanach modliłam sie tak) : Wyznaję przed Tobą Ojcze i Panie, że jestem grzesznym człowiekiem i nic nie mogę uczynić tak sama od siebie aby zamieszkać z tobą.....a tak by chciała, bo wierzę że ty Zmartwychwstałeś, że ty żyjesz i ty umierałaś za mnie, przychodzę dziś do Ciebie aby ci to wszystko powiedzieć, chcę cię przyjac do mojego serca, chcę abyś to Ty sam rządził w moim życiu, chcę Cię Jezu Chryste wyznać że Jesteś Zbawicielem. Dziękuję ci ze zachciałeś i mi przebaczyć ze też dla mnie tam na golgocie umierałeś.....Kocham cię bo nic innego dac ja ci nie mogę. tylko moje życie, moje serce i mój każdy kolejny dzień.. to będzie dzień przełomu w Twoim życiu, dzień kiedy Bóg zapisze cię w Księdze Zycia i nikt cię już z niej nie usunie. nie jest ci do tego potrzebny żaden kościół i żadna organizacja. tylko twoje szczere i skruszone serce. Tylko ty i Pan. a potem żyj dla niego, czytaj Jego słowo a ono ci pokaże jak życ. a zobaczysz ze po czasie sam znajdziesz braci i siostry którzy tak jak ty dziś modlac się przyjęli Jezusa do serca, służa bogu i cieszą sie z każdego dnia. Chrześcijaństwo to na prawdę piękna wiara. Daje pokój i bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - mam wrażenie, że to tylko słowa, słowa, słowa... A ludzie uzależniają się od słów - tak jak narkomani od narkotyków, czują się dobrze w swych narkotycznych wizjach. Zamiast żyć i jednocześnie czuć słowa - kierunkowskazy - uczą się tych słów i cytują, cytują, cytują... Aż nie zauważają, że jedyne co ich łączy z tymi słowami to ich brzmienie. Wsłuchują się już tylko w to brzmienie, tak jak w brzmienie piosenki w nieznanym im języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Podnieście kamień, a Mnie tam znajdziecie. Rozłupcie drzewo, a jestem tam. Albowiem jak w ogniu i w wodzie, tak w każdym żywym stworzeniu jest Bóg objawiony jako życie i jego istota.\" Kamelio ja jestem przekonana że to tylko przypomnienie:) \"....światłość świeci od wschodu do zachodu. Słonce wychodzi z mroków nocy i w mrokach nocy znowu się pogrąża. Tak samo jest z człowiekiem przez wieczność całą. Jeżeli słońce z mroków nocy wyszło, to znaczy, ze było ono i przedtem, a jeżeli zanurza się znowu w mrokach nocy, to na krótko tylko wypoczywa, aby znowu ożyć. Tak i wy musicie przechodzić przez wiele przemian, aż będziecie doskonali..\" Kamelio mnie jakoś nie dawało spokoju i nie zgadzałam sięz tym co mówi ksiądz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie że to tylko słowa;) \"Nie kamieniujemy Cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc Człowiekiem, czynisz Siebie równym Bogu\". Odpowiedział im Jezus: \"Czy Ja powiedziałem, ze jestem równy Bogu? Nie, ale Ja jestem jedno z Bogiem. Czyż nie napisano w Piśmie: Jam rzekł: Bogami jesteście? \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"był taki czas w moim życiu że ja też cicho i sama na kolanach modliłam sie tak\" Z ciekawości - czy modlić można się tylko na kolanach? Nie można leżąc, siedząc, stojąc, idąc, biegnąc, płynąc, jadąc windą, czytając książkę, głaszcząc włosy ukochanej, żyjąc...? (I znów zabrałem się za dyskutowanie zamiast wkuwać te moje nudy :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"....światłość świeci od wschodu do zachodu. Słonce wychodzi z mroków nocy i w mrokach nocy znowu się pogrąża.\" Hehe Mała - \"słońce wschodzi na wschodzie, a zachodzi na zachodzie, ja nazwywam się Kaziuk, moja żona itd. itd.\" Tak mi się najpierw \"bluźnierczo\" skojarzyło - ale tak się zastanawiam - czy z naszym (ludzkim) czytaniem tych wszystkich słów nie jest podobnie jak z Kaziukowym czytaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie :) to jest najważniejszy fragment:) I rzekł: \"Kto odnajdzie znaczenie tych słów, nie zakosztuje śmierci\". Rzekł Jezus: \"Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie. I gdy znajdzie, zadrży, a jeśli zadrży, będzie się dziwił i będzie panował nad Pełnią\". Rzekł Jezus: \"Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: \'to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami\'. Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a może to jest tak, że wymyślamy sobie te ponadziemskie historie, bogów, raje, reinkarnacje i inne twory bo bez tego nie potrafimy żyć, musimy się czymś \"zapchać\"? Tak jak program komputerowy gdy zdefiniujemy mu jakieś zmienne a nie podamy ich wartości \"zapycha\" je dowolną wartością, jaka mu przyjdzie \"do głowy\", bo nie tylko bez tego nie potrafi działać, ale nawet dlatego, że taka jest po prostu jego \"istota\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apokalipsa Jana 20 .11 \" i widziałem wielki biały tron i tego który na nim siedzi, przed jego obliczem pierzchła ziemia i niebo i widziałem umarłych wielkich i małych i KSIĘGI ZOSTAŁY OTWARTE , r ównież inna KSIEGA zotała otwarta (.....) a jeśli ktoś nie był zapisany w KSIĘDZE ŻYWOTA został wrzucony do jeziora ognistego\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a jeśli ktoś nie był zapisany w KSIĘDZE ŻYWOTA został wrzucony do jeziora ognistego\" Kamelio - jestem autentycznie przerażony :P. A Bóg jest ponoć miłością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×