Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

15 mln zł na odwierty dla fundacji o. Rydzyka 19:20 06.11.2007 wtorek Rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ) przyznała we wtorek 15 mln zł na odwierty w poszukiwaniu wód termalnych dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka - poinformował wiceprezes NFOŚ Artur Michalski. To jest dofinansowanie odwiertu badawczego, w wyniku unijnego postępowania przetargowego. Takie są koszty tego przedsięwzięcia. To będą pieniądze ze środków Funduszu. Tzw. subfundusz geologiczny przeznaczony jest na poznanie budowy geologicznej kraju. To jest odwiert badawczy i to są bardzo drogie badania - powiedział Michalski. REKLAMA Czytaj dalej W lutym br. NFOŚ przyznał już 12 mln zł na ten projekt. Gorąca woda ze źródeł termalnych ma ogrzać budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, założonej przez redemptorystę. Minister środowiska Jan Szyszko z zadowoleniem przyjął decyzję rady Funduszu. Odnawialne źródła energii to priorytet w Polsce. Geotermia jest jednym z elementów, który ma doprowadzić do tego, że Polska zwiększy udział energii odnawialnej w energii ogółem - powiedział Szyszko dziennikarzom. Jestem niezwykle zadowolony, że geotermia będzie funkcjonowała również w Toruniu - dodał. Minister uważa, że niezależnie od tego, kto składa wniosek, jeśli jest on dobrze przygotowany, pieniądze otrzyma. Szyszko nie potrafił wyjaśnić, czy na odwiertach skorzysta tylko szkoła, czy także mieszkańcy Torunia. Skoro robi się odwierty i przeznacza na to pieniądze, to będzie to wykorzystane gospodarczo - powiedział. Podkreślił, że wtorkowa decyzja funduszu na pewno została podjęta w oparciu o ekspertyzy i wniosek na dofinansowanie był dobrze przygotowany. Gdy w lutym br. NFOŚ przyznał 12 mln na inwestycję o. T. Rydzyka, prezes Funduszu Kazimierz Kujda tłumaczył, że wniosek Fundacji Lux Veritatis poddany był precyzyjnie określonej procedurze, zgodnej z ustawą Prawo ochrony środowiska. Dodał, że procedury związane z przyznawaniem dofinansowania inwestycji proekologicznych są dla wszystkich beneficjentów takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer - ja tez mam lęk przed kierowaniem pojazdów - czy to znaczy ,że jestem opętana ? Tekst jest fascynujący - uczy wielkiej tolerancji , natomiast kabarety mogły by tu wspierać wenę twórczą. Ten facet od teorii gier liczbowych wcale opętany nie był , nawet nie jest pewne czy faktycznie był schizofrenikiem .Nasz umysł jest niepoznany i jest wiele stref których przekroczenie nie jest bezpieczne dla naszej cielesnej , powiedzmy, realnej egzystencji .Przecież Enstein czy inni nie są twórcami teorii oni tylko ujawniają zapis i go przetwarzają na ludzkie rozumienie.To nie jest wcale łatwe .Ja nazywam to połączenie , inni natchnienie i jeszcze inni jak sie okazuje - opętanie. Kopernik był kobietą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer - ja tez mam lęk przed kierowaniem pojazdów - czy to znaczy ,że jestem opętana ?\" Tak, jesteś! Ale jest dla Ciebie ratunek. Taka ostatnia nadzieja. Zaraz podam numer konta ;) Za drobną opłatę zdejmę z Ciebie opętanie. (* pakiet Standard nie obejmuje lęku przed kierowaniem) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę , nie wiedziałam ,że to takie proste.Kiedyś człowiek musiał sie zaopatrzyć w gwóźdź z krzyża Jezusa , ucho św.Wojciecha czy palec świętego xyz.Dziś wystarczy nr konta .A może to jednak mało.... Dreamer może jeszcze kawałek szaty zmarłego papieża , podobno chodzi na ebaju .Ja myślałam ,że jestem niewyuczana a to tylko opętanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu dzis wczoraj i jutro ten sam sposob. Pojdz do Jezusa :D powiez mu swoje zycie a On bedzie sie o Ciebie troszczyl. Prostsze niz myslisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palueszek i główka
{maalutka daj spokój, nie jesteś chora to tylko ludzie ze strachu potepiają coś czego nie są w stanie pojąć.} Jedynej rzeczy jakiej nie mogę pojąć, to naiwność teistów :) Skąd wniosek, że ludzie potępiający istnienie "tego czegoś" się boją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Skąd wniosek, że ludzie potępiający istnienie \"tego czegoś\" się boją? \" A po cholerę w innej sytuacji zawracali by sobie głowę potępianiem czegoś, co jest im obojętne? I mi się właśnie wydaje, że bardziej za potępianie biorą się właśnie wyznawcy różnych bogów, choć i wielu ateistów jakby działa na zasadzie - \"potępiam boga\", \"potępiam religię\" (od której uciekam) - ale czy to wówczas jest ateizm jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palueszek i główka
ateiści nie potępiają a negują światopogląd, który oparty jest na urojeniach i fikcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram przedmówcę
dreamer gadasz od rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ateiści nie potępiają a negują światopogląd, który oparty jest na urojeniach i fikcji. \" żeby coś można było uznać za urojenia i fikcję należało by najpierw jednoznacznie udowodnić, że to nie istnieje tak samo jak, żeby coś uznać za istniejącą prawdę należało by jednoznacznie udowodnić, że istnieje a obie te rzeczy z natury swej rzeczy, albo przynajmniej na obecny stan naszej wiedzy są niewykonalne tak więc m.in. guzik prawda (wg mnie), że ateiści negują światopogląd oparty na urojeniach i fikcji, a jedynie że według ich poczucia (rozumienia, wiary, intuicji itp.) oparty na urojeniu i fikcji. Co wcale nie umniejsza wartości temu poglądowi. Bo wszystkie w tych sprawach poglądy są wyłącznie subiektywne. W 1890 roku zrobiono w Paryżu badanie ruchu miejskiego i przy okazji prognozę aż do roku 1930. Z owej prognozy wyszło, że wtedy ruch w Paryżu stanie, bo zwały końskich odchodów przekroczą 3 metry. :P \"urojeniem i fikcją\" był wówczas powszechny środek transportu bez konia. Jednak ruch w Paryżu nie stanął. A i my w zdecydowanej większości poruszamy się bez koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle - sliczne :) i muzyka i obrazy, juz nie moge sie doczekac na polska wersje tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> popieram przedmówcę { dreamer gadasz od rzeczy } Argument jest zawsze godny argumentującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesteś agnostykiem?\" Ja? Nie. Chwilowo najbardziej podoba mi się etykietka wymyślona przez Einsteina - \"jestem wierzącym ateistą\". :P Chociaż ostatnio jak się dowiedziałem ze stronki - Einstein był opętany :P Autor wysnuł to na podstawie faktu, że zostawił żonę i dziecko. Zawsze mnie zastanawiał fakt kategoryczności takich osądów ludzi rzekomo kierujących się \"prawością\" i \"przyzwoitością\" w połączeniu z totalnym pominięciem tego, że każde zdarzenie np. o nazwie \"zostawienie żony i dziecka\" jest indywidualną sytuacją - ze swoją własną historią i nie można nic wyrokować na podstawie banalnego uogólnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż do niego pasowałoby opętanie, ale nie z aspektu zostawienia żony i dziecka tylko tego jaki był. Trochę mnie przerażał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jestem wierzącym ateistą\" Sie uśmiałem jak to kiedyś raz przeczytałem. --> maalutka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"jestem wierzącym ateistą\" Sie uśmiałem jak to kiedyś raz przeczytałem. \" Ja też. Dlatego mi się podoba :) Chociaż \"wierzący - niepraktykujący\" też jest trochę zabawne. Skoro nie praktykujący to czego? Wiary nie praktykujący? Nie spełniający jakichś tam praktyk religijnych, ale wierzący to chyba jednak nadal wierzący, bez żadnych dodatków słownych. Bo najwyraźniej uznający, że wiara nie wymaga tych praktyk. No chyba, że tylko z lenistwa nie praktykujący. To inna bajka. Kurde, znów mi się rozważania dygresyjne rodem z lekcji polskiego włączyły. Sorry. Macie za to badylka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"osobiście bym chciała biograficznie znam\" Więc dlaczego pasowało by do niego opętanie? Bo autorowi tamtego tekstu wystarczyło najwyraźniej, że zostawił żonę i dziecko. Co mnie jakoś nadzwyczajnie nie przekonało, szczególnie, że w dalszej części nazywał nawet zwykłą fobię opętaniem - Zresztą w tym ujęciu to większość ludzi jest jakoś opętana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer idź juz spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłam dopisać, że do większości filozofów, artystów, naukowców pasowałoby opętanie. Nie wiem. Ich osobowość. Rozumowanie. Może to tylko kwestia wiedzy i racjonalnego myślenia, ale jakoś opętanie mi pasuje. Czy to głupie? :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer idź juz spac\" Mamusiu, pozwól mi jeszcze chwilkę. Plosię... :P \"Mogłam dopisać, że do większości filozofów, artystów, naukowców pasowałoby opętanie. Nie wiem. Ich osobowość. Rozumowanie. \" Dlatego, że inne niż stereotypowe? Nie podążanie utartymi szlakami? Jeśli tak, to wszystkie rzeczy będące wytworem ludzi, idee musiały by być wynikiem opętania. Ale czym byśmy byli bez nich? Zwierzętami mieszkającymi w jaskiniach? Chyba nawet nie. Nie było by nas bez tego opętania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dreamer zły
ale sory troche głupio gadasz wyśpij się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę❤️ wspaniałe video....... i wzruszam się jak myślę o Bożej miłości.🌻 J 8:34 Bw \"Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.\" Rz 8:2 Bw \"Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci.\" dziękuję Ci Boże mój że mnie uwolniłes z tego więzienia. \"Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.\" Izajasz 1;18 ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaktosia
Kamelia a Ty rozumiesz to co cytujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobrze rozumię niewolę grzechu (moje dawne ja) i wolność w Jezusie Chrystusie (moje nowe życie w Bogu, kiedy narodziłam się na nowo)❤️ :):):) tak daleko jak wschód od zachodu tak odsunął wszystkie moje przwinienia Pan mój i Bóg mój Jezus Chrystus.:):):) Chwała Ci mój Królu:):):) 🌻 J 3:7 Bw 3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.(...) (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×