Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

przepraszam ze sie wtrace, ale wtracilem cos z biblii satanistycznej, celem wywolania burzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikkiii
a dlaczego w bibli nie ma nic o dinozaurach i o człowieku pierwotnym który został dosyc niedawno odkryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" W marcu 1938 r. głos wewnętrzny tak pouczał Rozalię: Trzeba ofiary za Polskę, za grzeszny świat. (...) Straszne są grzechy Narodu polskiego. Bóg chce go ukarać. Ratunek dla Polski jest tylko w Moim Boskim Sercu.\" Co to był by za Bóg? W dodatku Bóg, który jest miłością? Wszechwiedzący stwórca, karzący efekt swojej twórczości za to, jakim go stworzył (a będąc wszechwiedzący wiedział jakim go stworzy i jakie będzie to miało efekty). Bardziej podobne do wspomnianego satanisty (kocha tych, którzy zasługują na kochanie) niż do Boga - miłości. A głos wewnętrzny? Głos wewnętrzny mówił bardzo wielu ludziom, bardzo różne rzeczy. Także Hitler był przekonany, że czuwa nad nim jakaś siła przeznaczenia. Tylko, że w swoich urojeniach to on był tym zbawcą Niemiec. A intronizacja? Nie upodabniajmy się do jakiegoś Iranu. No i przecież to Jezus sam mówił, że jego królestwo jest nie z tego świata. On nie domagał się purpury, tronu, korony. Jemu nie chodziło o władzę świecką, państwową, ale o duchową. Wydaje mi się, że pomysły z tą intronizacją są zupełnym niezrozumieniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do frr--ta ja teraz Tobie wtrace cos,co jest prawda.Odwrotnie do tego,co zacytowales TY.Przeczytaj to uwaznie,poniewaz w piekle nie ma nawet mowy o jakiejkolwiek namiastce milosci.Dlaczego?Ano dlatego,ze miloscia jest Bog.jak zatem Szatan,ktory jest Ojcem Klamstwa,calkowita odwrotnoscia Boga,moze kogos kochac?Przeciez to KLAMSTWO Ojca Klamstwa.Tu masz dowod.To prawdziwa wizja Piekla.Czy widzisz gdzies tam .....milosc? \"Vassula opisała następująco to, co widziała: “Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby maszyn przy pracy, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami. Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń. Zrozumiałam, że to był szatan. Nagle zauważył naszą obecność. Odwrócił się krzycząc: “Popatrzcie na nią!” Splunął na ziemię z obrzydzeniem i wściekłością. “Nędzny robak. Popatrzcie na nią! Za naszych dni mamy nawet robaki przychodzące wysysać nam krew. Idź i... (...)” Rzucił przekleństwo. Powiedział mi: “Popatrz!” I rzucił jeszcze raz lawą w te twarze. Usłyszałam, jak krzyczeli: “Pozwól nam umrzeć!” A szatan, który miał wygląd szaleńca błyskającego wściekłością, krzyknął: “Stworzenia ziemi, posłuchajcie mnie: do mnie przyjdziecie!” Pomyślałam, że pomimo tych gróźb, byłoby szaleństwem wyobrazić sobie, że na końcu on zwycięży. Z pewnością potrafił odczytać moją myśl, bo z pogardą i grożąc mi powiedział: “Nie jestem szalony!” Wtedy ze złośliwym uśmiechem odwrócił się w stronę dusz, mówiąc im tonem ironicznym: “Czy słyszeliście? Ona wzięła mnie za szaleńca!” I sarkastycznie: “Drogie i kochane dusze, każę wam zapłacić za te słowa.” Mówiąc to przygotowywał się do chlapania lawą... Zrozpaczona, zwróciłam się do Jezusa prosząc Go, by uczynił coś i powstrzymał go! Jezus odpowiedział: “Zatrzymam go”. W tym samym momencie, kiedy szatan podniósł rękę, aby rzucić lawę, ramię rozbolało go, co przeszkodziło mu w wykonaniu ruchu. Krzyczał z bólu przeklinając Jezusa, potem mnie: “Czarownico! Odejdź stąd! Tak, odejdź, zostaw nas!” Z najsroższego czyśćca, bliskiego bram piekielnych, usłyszałam głosy dusz krzyczących: “Uratujcie nas, ocalcie nas!” Potem zbliżył się jeden ze wspólników szatana i powiedział do niego: “Zajmujesz się swoją pracą? Czy robisz to, co kazałem ci czynić? Zrań ją, zniszcz ją, zniechęć ją”. Wiedziałam, że to odnosi się do mnie.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umkkka
przecież piekło to stan a nie miejsce:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"„Sam akt ofiarowania Polski przesz Intronizację Mojemu Sercu przyniesie zbawienne korzyści, bo przez to bardzo dużo dusz nawróci się szczerze do Pana Boga, poddając się Jego prawu.\" W jaki sposób administracyjna decyzja miała by spowodować \"szczere nawrócenie się wielu dusz do Pana Boga\"? To totalny absurd. To tak, jakby nagle zarządzić przejście Polakom np. na Islam. Czy przejdą? Bardzo w to wątpię. \"Powiedz, Moje dziecko, Ojcu, by napisał w tej sprawie do Prymasa Polski. Teraz jest najodpowiedniejsza chwila. Trzeba korzystać z czasu i łaski”.\" Jezus chyba miał by \"bardziej bezpośredni dostęp\" do Prymasa niże przez \"powiedz komuś, żeby napisał\". Wszelka taka intronizacja, niezależnie wg jakiej wiary jest na szczęście obecnie w Polsce niemożliwa. Konstytucja zapewnia nam wolność wyznania, a III RP jest państwem świeckim. Zresztą to co wydarzyło się w czasie wojny wcale nie było jakimś nadzwyczajnym końcem świata. Podobny swego czasu urządzali i Katolicy, m.in. w ramach \"Świętej inkwizycji\". Tyle, że wówczas nie dysponowali takimi możliwościami technicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, no, nieee wierzysz wtakie cos? wierzysz w objawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer---mamy wolna wole.Zatem Jezus nas pyta:czy chcesz.Dlatego,po naszej odpowiedzi-ktora bylaby Intronizacja--On zadbalby o to,o co pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikkiii
acha czyli wierzy sie w boga bardziej ze strachu przed piekłem i z wychowania niz z racjonalnego podejscia do nowych odkryc jakimi są np dinozaury i człowiek pierwotny -czemu tego nie ma w bibli czy ktos mi to powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer---mamy wolna wole.Zatem Jezus nas pyta:czy chcesz.Dlatego,po naszej odpowiedzi-ktora bylaby Intronizacja--On zadbalby o to,o co pytasz.\" To się kupy nie trzyma. Jeśli ktoś chce - to już jest on niejako \"zadbany\" o to. Więc twierdzisz, że jeśli by większość chciała (czyli już wierzyła i była \"nawrócona\") i przegłosowała to, to wówczas Jezus zadbał by i o resztę, żeby się \"nawróciła\". To po co by była Jezusowi ta wola większości? Totalnie po nic. Skoro Jezus pyta \"czy chcesz\" - to odpowiadasz - za siebie i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie wierze, nie mam zadnych dowodow... podobnie jak nie wierze w ten \"cud\" ze zdjeciem papieza w ogniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieklo,Niebo i Czysciec to sa fakty.Nie mysl,ze nie.Przeczytaj troche na ten temat.Zacznij moze od Life after Life-Raymond Moody.Ta ksiazka jest pelna zeznan tych,ktorzy co nieco widzieli.No,pewnie zaraz powiesz,ze smierc kliniczna,to wynik niedotlenienia mozgu itd.Jednak przeczytaj ta ksiazke.Tam sa opisane takie zdarzenia,ktore nie bylyby mozliwe,gdyby ci ludzie faktycznie nie opuscili swych cial zachowujac jednoczesnie swa jazn,czyli mysl o sobie jako o istocie istniejacej nieprzerwanie.Smierc jak sie okazuje byla dla nich tylko faza przejsciowa w kontynuacji zycia w wiecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Pieklo,Niebo i Czysciec to sa fakty.Nie mysl,ze nie. } To jest twoja wiara że to jest fakt i tyle. I wszystko jest ok dopóki nie zechcesz tego narzucać innym np poprze konstytucję co w Polsce np. uczyniono. Dla mnie równie dobrze mogli by tam wpisać odwołanie do krasnali czy elfów. Wg. oficjalnych statystyk odszczepieńców jest raptem 10% procent więc nie rozumiem po co ta agitacja. Wygraliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin--jak zwykle usilujesz byc oryginalny.Jest tylko taki drobny fakt historyczny:elfowie,czy krasnale nie posiadaja zadnej religii,a zatem to nie na nich wyrosla europa,odwrotnie niz ma sie rzecz z chrzescijanstwem.Na nim wyrosla europa,a pozniej ameryka.Wszystko czym i kim dzis jestesmy,pochodzi od chrzescijanstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dyskutuje z osobami,ktore nie wiedza o co chodzi-nie maja podstaw wiedzy merytorycznej.Taka dyskusja (jak dinozaury w Biblii),to strata czasu.Poza tym,to nie agitacja.Pisze o tym,bo moze nie wszyscy wiedza,a nadto,ten topik dotyczy spraw wiary.Spraw Boskich.A zatem caly czas w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sugerowałem że nie na temat. Dinozaury w biblii ? Biblia jest tak napisana ze postronny czytelnik wolny od dogmatów może z niej \"wyssać\" wszystko vide Deniken. A twierdząc że sie posiadło monopol na prawdę, można się w najlepszym wypadku narazić na współczucie. Wiem, wiem żaden wierzący tego nie potrzebuje. Piszesz że wszystko czym jesteśmy z tego się wywodzi. Dość wąskie spojrzenie. Mogę iść na kompromis i stwierdzić że dziś po tylu latach gdzieś w 50 procentach. Wiesz coś o Tudorach ? Im i Anglii wyszło na zdrowie wyrwanie się z pod władzy papieży. Oczywiście my z powodów geopolitycznych nie mogliśmy. Ale.. to już nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pieklo,Niebo i Czysciec to sa fakty.Nie mysl,ze nie.Przeczytaj troche na ten temat.Zacznij moze od Life after Life-Raymond Moody.Ta ksiazka jest pelna zeznan tych,ktorzy co nieco widzieli.\" Czytałem tą książkę. I wywarła na mnie duże wrażenie. Ale tam nie było nic o istnieniu ani piekła, ani nieba, ani już tym bardziej czyśćca. Były za to relacje o spotkaniu z ogromną siłą, bezwarunkowej miłości. Pamiętasz może fragment czyjejś relacji z tej książki, że w obecności tej istoty - miłości widzi się całe życie w najdrobniejszych szczegółach, w jednym momencie. Widzi się wszystkie błędy, złe postępowanie. Ale ta istota nie ocenia. Promieniuje od niej siła wyrozumiałości. Gdzie tu miejsce na sądy, piekło, czyściec? Wg mnie nie ma. Ta siła, światło, którą można nazwać i Bogiem, emanuje miłością, a nie sądzi. Ja się \"zgadzam\" z tym. Jakoś tak czuję tą wizję. Uważam, że tak jest. Ale tu zgodzę się z Myrevinem. Faktami tego w naszym ludzkim, współczesnym ujęciu tego nazwać nie możemy. Ja osobiście nie czuję też takiej potrzeby, żeby klasyfikować to jako fakty. Myślę, że to i tak sobie radzi bez tej klasyfikacji :P Ale o niebie, piekle i czyśćcu nie ma tam ani słowa. Poza tym, że autor zwraca uwagę, że różni ludzie opisywali te doznania przez pryzmat własnej wiary. Widzieli to bardzo podobnie, ale przez ten taki filtr tego, w co wierzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,pamietam ten fragment o Swietle.Jezus mowi o Sobie w Biblii:\"Jam jest Swiatloscia Swiata.\"Dla mnie to byl On.Zreszta tak go odbierali raczej ci,co tam zeznawali,czy opowiadali.Pewnie,ze istnienia spraw niematerialnych nie da sie udowodnic,tak jak istnienie rzeczy.Na przyklad promieniowanie rtg,czy inne jest niewidoczne,a jednak istnieje.Jeszcze powiedzmy 150 lat temu,sprawa z jakimkolwiek promieniowaniem byla jeszcze bardziej trudna niz obecnie.Podobnie trudno jest udowodnic istnienie Nieba,czy Piekla.Jednak skoro ci ludzie widzieli Swiatlo-w domysle Jezusa-nalezy tez w konsekwencji przyjac pozostale rzeczy o ktorych On naucza.czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jednak skoro ci ludzie widzieli Swiatlo-w domysle Jezusa-nalezy tez w konsekwencji przyjac pozostale rzeczy o ktorych On naucza.czyz nie?\" Jezus w domyśle jest zbyt wielkim dopowiedzeniem. Można by tak samo powiedzieć - światło, w domyśle Edisona. To tak jakby na podstawie jednego czy dwóch ludzi wnioskować o całym społeczeństwie kraju. Albo na zasadzie - że jeśli coś ma cztery nogi, to znaczy, że jest koniem. A może być nawet i stołem. W dodatku Ci ludzie, w zależności od własnej wiary lub ateizmu, różne interpretowali to światło. Zresztą wg mnie wcale to co zawiera Biblia nie musi pochodzić od niego. O tych wszystkich sądach, karach itd. itd. To się kłóci z bezwarunkową miłością. Myślę, że tego potrzebowali ludzie, więc sobie dopisali. Żeby mieć \"kij\" na innych. Ale o tym już tu było kilka razy. Więc tym bardziej na tej \"podstawie\" jej przyjmowanie jest wg mnie solidną nadinterpretacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko rozpatrujecie z punku widzenia uwarunkowanego waszym światopoglądem i pragnieniami. To teraz ja dorzucę swoje 3 grosze. Piekło i niebo istnieje, ale tu na ziemii, bo tak jest łatwiej, po prostu taktyka kija i marchewy. A teraz odnośnie \"nieba\" na ziemii: Klechy zapinają w myślach co ładniejsze parafianki w tyłek i nie tylko w myślach, i nie tylko parafianki, i po wszystkim bedzie im i tak odpuszczone, jak sądzą, a w razie czego wszystko cicho sza, przeniesienie do innej parafii, do innych nieświadomych niczego, naiwnych owieczek. To tyle z ich szczególnej wyjątkowości. To przecież Mafia, dajesz haracz za co? Żeby mogli w spokoju spuszczać się w twoją żonę, jeść, chlać wino i żyć jak świnie, bez żadnej szczególnej troski o jutro, a tym bardziej o piekło i niebo, klepiąc formułki z pamięci i lejąc wodę w konfesjonale. Przeważnie większości z tych którzy chodzą do kościoła jak się zapytać po co chodzą, to nie wiedzą, to ja wam powiem, po to żeby klecha miał co robić, co żreć, co chlać i czym się spuszczać. A piekło to oni mają w dupie na następny dzień jak ostro zaszaleją jeden z drugim. Ps: Nie wszyscy może tacy świńscy, ale te wyjątki i tak potwierdzają regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Pieklo,Niebo i Czysciec to sa fakty. O piekle i niebie Biblia wspomina, choć nie w tym kontekście o jakim ty mówisz. Natomiast czyściec to już czysty wymysł, a nie fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ps: Nie wszyscy może tacy świńscy, ale te wyjątki i tak potwierdzają regułę.\" Skąd wiesz, że tak jest rzeczywiście w większości? Prowadziłeś badania czy \"tak Ci się wydaje\"? A powiedzenie \"Wyjątki potwierdzają regułę\" jest już totalnym nonsensem. Jak wyjątek może potwierdzać regułę, skoro w istocie jest z nią sprzeczny? Ciekawe co na to matematycy? Zaniosę im wzór, który będzie przeważnie prawdziwy, ale od czasu do czasu nie? Powiedzą mi - tak, to piękny wzór. W końcu wyjątek potwierdza regułę. Nie wiem, kto wymyślił to powiedzenie, ale jest bzdurne. To tak jakby mówić (i chodzi taka opinia), że Polacy to sami alkoholicy. (U nas o Rosjanach jest taki pogląd). Ja nie jestem alkoholikiem Ktoś powie \"Ale wyjątek potwierdza regułę - wszyscy Polacy to alkoholicy\". Taki bezsens generalizowania \"wydaje mi się, a ten kto nie wpisuje się w to, jest wyjątkiem, który potwierdza moje wydaje się. Mam więc rację\". Mi księża są totalnie obojętni. ( Poza tym, że nie zgadzam się z ich poglądami) Ale znam trochę kilku i nie uważam, żeby potwierdzali Twoją \"regułę\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to ja znam takich którzy potwierdzają. W miejszej lub większej części tego co napisałem, i nie tylko ja znam. Kumpel był w seminarium wie jak tam jest, mi też opowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps: od każdej reguły są wyjątki. To może dla ciebia mało logiczne ale tak już jest. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer🖐️:) Właśnie wyprzedziłeś moje myśli,zgadzam się z Tobą.Wszelkie uogólnianie nie ma najmniejszego sensu i jest po prostu głupim osądem,pójściem na łatwiznę dla delikwenta co tak uważa a nie potrafi w inny sposób udowodnić swojej tzw.racji. Twój przykład z alkoholikami---dokładnie tak,skoro ja i Ty nimi nie jesteśmy to jako wyjątki w Polsce potwierdzamy regółę,że wszyscy inni nimi są----bardzo mądre,bardzo :P Pozdrawiam,dreamer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DES-----"od każdej reguły są wyjątki"....jeżeli to takie logiczne,to dlaczego sam sobie zaprzeczasz w swoich osądach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×