Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość __Myrevin__
No.. to nie jest z tobą zbyt dobrze jak podobnie myślisz jak ja.. Myrevin, nie fanzol. Ja Cię lubię i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny pasażer nostromo
"Ale wcale już nie jestem przekonany do "eksportu demokracji" tak jak np. do Iraku (Przyznam, że na początku miałem inne zdanie i uważam teraz, że się myliłem)." Nie taki "eksport" miałem na myśli, a kwestia asymilacji wzorów zachodniej demokracji, na gruncie kultury islamskiej, to jest szczególnie trudne zadanie/zagadnienie i metoda siłowa moze być częsciowo uzasadniona ale nie należy się dziwić reakcji wymiotnej. Miałem na myśli, udaną adaptację i asymilację zachodnich standardów w Japonii, Koreii, całkiem udaną (jak na skale przedsięwzięcia) w Indiach. Myślałem też o Chinach. Wdrożony i realizowany z sukcesem program ekonomicznego rozwoju, opartego na kapitaliźmie, sądzę że przyczyni sie w perspektywie do liberalizacji systemu politycznego. Po prostu przemiany ekonomiczne wymuszą spoełeczne a te z kolei polityczne. Kapitalizm najlepiej funkcjonuje w krajach demokratycznych o silnych i sprawnych systemach prawnych. Myrevin --> demontażż rzeczywistościi Nie chciałem się czepiać.. co mnie rozbawiło ? To : { gwarantującej równść wobec prawa. } Konkretnie to. A to że w demokracji jest lepiej.. nie próbowałem tego negować. Rozumiem powód wesołości :D i też go w takim sensie podzielam. Ale dogadliśmy się i wiemy o co nam chodziło. Mówiąc ogólnie mamy większą szansę na sprawiedliwość lub, ze się tak wyrażę frakcję sprawiedliwości, jej odprysk w UK niż w Federacji Rosyjskiej. I to należy widzieć i doceniać, nie łudząc się oczywiście (tu macie rację krytykując) że system działa bezbłędnie i bez ofiar. Ofiar jest mnóstwo, często cichych ale lepsze to niż zamykanie za brak entuzjazmu, co Myrevinowi groziłoby bez wątpienia, na przykład na Kubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny pasażer nostromo
to oczywiście demontażż rzeczywistościi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kapitalizm najlepiej funkcjonuje w krajach demokratycznych o silnych i sprawnych systemach prawnych.\" No tu akurat nie jestem przekonany. Bo popatrz tak - jest zakład produkujący coś tam w krajach demokratycznych i kapitalistycznych ale totalitarnych Chinach. Jeśli pracownicy produkujący to coś w demokratycznym kraju - Polsce, USA itd. poczują możliwość, że mogą np. strajkować, żeby poprawić warunki pracy, płace to wywalczą to. (Oczywiście jeśli będzie to w sytuacji, że rynek pracy pozwala na zatrudnienie się gdzie indziej). A w takich Chinach zawsze można np. przysłać wojsko - to okrutne, ale niestety działa znakomicie na konkurencję cenową. Wydaje mi się właśnie, że kapitalizm - taki w formie absolutnie brutalnej ma przewagę kosztów (szczególnie w produkcji nie będącej Hi-tech) a wiadomo, że w większości przypadków klienci kierują się ceną - a ta Chińska może być znacznie korzystniejsza. Bo co kogo obchodzi w Chinach, że iluś tam robotników umrze z głodu, albo że pracuje 18 godzin na dobę w warunkach nie spełniających żadnych norm bezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co poradzisz - taka karma czy inaczej Chińczycy potrzebują do rozwoju właśnie takich a nie innych doświadczeń .Nasz kraj tez nie miał lekko ale już sie zmienia .Historia naszego kraju tez wymaga oczyszczenia i zrozumienia i to sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeeeeeeee
znowu jakiś New Age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeee
ja też z nich pochodzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwolągi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeeeeeeeeee
New Age to jakiś kretyński punkt na życie Możecie rozmawiać o Biblii bo nudno się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeeeeeeeeeeeee
boli mnie brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"New Age to jakiś kretyński punkt na życie\" A co to są punkty na życie? To tak jak z tymi, co się zbiera żeby wygrać szmacianą żyrafę, domek dla lalek albo gumkę do mazania? :P \"Możecie rozmawiać o Biblii bo nudno się robi\" Dziękujemy za pozwolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się zgadzam
że new age to coś wymyslone dla ludzi, którży nie wiedzą czego chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
tak samo jak inne filozofie czy religie ;) chrześcijaństwo na poczatku bylo sektą, zapomieliście ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"że new age to coś wymyslone dla ludzi, którży nie wiedzą czego chcą\" A \"old school\" to dla wszystkich tych, którzy wiedzą - \"z religii ja poproszę to co zawsze - to, to i jeszcze tamto. Bo ja wiem czego chcę\" Czy nie tak? :P A więc - \"też się zgadzam\" - Ty czego chcesz? Powiedz nam skoro to takie łatwe, może i nas \"oświeci\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykbez
dreamer ty chyba nie masz żadnych przyjaciół :O kto by z takim wytrzymał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wariat by wytrzymał ;) A skąd ten nagły przypływ troski o mnie i moich przyjaciół? :P Potroszcz się lepiej o swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pudlo......
Lubie Dreamera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykbez
ale musisz być sam aż to widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszcie może o Biblii , a skoro tak dobrze ją znacie to powiedzcie która religia , wiara jest najbardziej zgodna z prawdą Biblijną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale musisz być sam aż to widać\" w szklanej kuli? wcale nie muszę Karolinko - najbardziej zgodna będzie te religia / wiara której przedstawiciel będzie się wypowiadał. Zapytasz Katolików - będzie to Katolicka, zapytasz Zielonoświątkowców - będzie to ich, zapytasz ŚJ to też powiedzą że ich. I to w sumie dosyć zrozumiałe. Bo to jak zapytać zakochanego bez pamięci faceta, która kobieta jest najpiękniejsza i najwspanialsza - wiadomo, że odpowie, że jego ukochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W co wierzycie? Ja wierzę w nieznane, inna wiara jest tylko oszukiwaniem siebie, wiara w cuda, wiara w boga miłosiernego, wszechmogącego itp itd, zmartwychwstanie itd, Wszystko co mamy na dziś to ciało rozwijające i niewolące jednocześnie nasze zmysły, niosące potencjał do dalszego przedłużania gatunku. Jesteśmy jak fraktale w komputerze, rozwijamy się i giniemy kiedy program dobiegnie końca. Częściowo nasz wizerunek genowy potrafi przetrwać w innych, ale nas już zapewne nie będzie gdy dobiegną końca ich drogi i wolność od życia, myśli i uczuć stanie się faktem, niezależnie co zrobisz, co osiągniesz, nie ocali nikt nikogo od końca. Człowiek, zapis DNA a w nim zapowiedź końca i początku. Program oraz jego instrukcje, funkcje. Świat ograniczony w jego zasobności zmysłowej, samookreślający się i oddzielający. Wyodrębniający siebie i będący jednocześnie jego częścią, kreacją. Bóg? Nieznane jak zawsze, tak jak nieznany jest świat do końca, tożsamy z nim czy nie, nie ma znaczenia dla człowieka. Biblia to tylko książka napisana przez ludzi, dla ludzi. Nie widzę powodu by wierzyć w coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Des:) Jest napisana przez ludzi, ale całe Pismo jest przez Boga natchnione... Tak wogóle to witam wszystkich. Dreamer- hejka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwarzam że natchnione przez natchnionych ludzi. Boga nie można utożsamiać z człowiekiem. Zostawmy tak jak jest człowieka - słowo i znaczenie. Słowo bóg ma inne znaczenie, nieokreślone, wynikające ze znaczenia, nie wolno go używać tak lekkomyślnie bo ludzie zwykle mają zwyczaj czcić obiekty z nim związane, zbyt intensywnie i niepotrzebnie. Nie powinno się też powtarzać wyuczonych formułek jak automat tylko myśleć samodzielnie czasem, a uczucia i wiarę lokować gdzie indziej, nie w bogu, bo nie będzie miał kto odwdzięczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Wyuczone formułki,hmmmmm... Dla mnie słowa zapisane w Biblii sa świete:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie? :D Są rzeczowe sprawy czasem opisane i jakieś porady np 10 przykazań (moralnych) dekalog tzw. Ale są i bzdury jak się je przemyśli dzisiaj, no niestety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) DES piszac bzdury masz na mysli Stare Przymierze. My powinnismy żyć według Nowego. Ja tam bzdur nie wyczytałam:D Stosuje sie do wskazówek tam zapisanych. Czytam słowa Jezusa i mimo , ze nie jest lekko- jestem szczesliwa:D \"Pan jest Pasterzem moim......\" Miłego Dnia🌼 Rozumiem , ze kazdy tłumaczy sobie wszystko na swój sposób. Czasami bardzo zawile:D Dla mnie jest jasne: albo sie wierzy albo nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
. Jeżeli Bóg strącił diabła do piekieł, a piekło jest miejscem wiecznego potępienia, z którego już sam Bóg nie może uratować, to dlaczego kaznodzieje mówią nam, że diabeł przechadza się korytarzami szkół i kusi nastolatków do brania narkotyków i uprawiania seksu przedmałżeńskiego? Strażnik więzienny, który pozwoliłby więźniom uciec, by ci zaczęli zabijać i gwałcić, zostałby z pewnością zwolniony, a nawet osądzony za niekompetencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×