Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Witam wszystkich w tym nowym roku. Z pewnym opóźnieniem wszystkiego najlepszego życzę. Aniu - Mądralki, która założyła ten temat nie widziano tu bardzo bardzo dawno (to znaczy ja nie widziałem a sporo tu swego czasu zaglądałem) - no chyba, że pod innym nickiem \"incognito\" A temat w sumie sam się prowadzi już tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu no szok dojdzie do tego, że aborcja będzie jak wizyta u dentysty. Boże brak mi słów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że bardzo przesadzacie. Czy teraz jest dobrze, jak aborcji dokonują jacyś podejrzani szarlatani w przeróżnych warunkach? Bo nie ma co udawać, że aborcje były, są i będą. A kiedy są wykonywane legalnie, przez specjalistów, to także można zastosować opiekę psychologiczną przed dokonaniem aborcji. Myślę, że wiele kobiet by się zastanowiło nad rezygnacją z aborcji, gdyby miały wsparcie, zamiast zdania się na siebie, konieczności kombinowania co zrobić w takiej sytuacji i bycia traktowaną jak przestępcy. Są kobiety, które i tak to zrobią. A przecież chyba żadna sensowna kobieta nie poddaje się aborcji, bo ma takie \"widzi mi się\". A jeśli kobieta jest taka co tak postępuje, i nie podda się aborcji tylko ze względu na to, że to będzie niemożliwe, to wydaje mi się, że ciężki los tego dziecka z taką matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ja mieszkam w kraju gdzie aborcję dokonuje sie \'\'po legalu.\'\' Tu rocznie wykonuje się ponad 200 000 aborcji rocznie. Ponieważ aborcja w pełni pozwala kobiecie usunąć ciążę do 24 tygodnia bez żadnych ograniczeń typu ciężkie warunki czy zagrożenie dla życia, jest traktowana jako forma antykoncepcji, mało tego, wiele kobiet wykonuje ją w poźnych tygodniach ciąży bez żadnego zastanowienia się nad dzieckiem ktore sie rozwija. Słuchałam kiedys porannego programu gdzie młoda 21letnia dziewczyna opowiadała swoją historię dlaczego zdecydowała się na aborcję. Ma chłopaka, kochają się, ale jeszcze się bawią. Jak się dowiedziała że jest w ciąży zaczęła się zastanawiać co się stanie jeśli urodzi to dziecko a ona mu powie cytuję \'\'wolałabym aby cie nie było, bo jestem jeszcze za młoda, bo chcę się bawić jeszcze\'\' wyobraź sobie że myślała aż płod osiągnął swoj 24 tydzień, a ponieważ był to ostatni tydzień zezwalający prawnie na aborcję, poszła do kliniki i pozbyła się, po czym powiedziała na koniec że właściwie to nie jest do końca pewna czy dobrze zrobiła, bo doszli z chłopakiem do wniosku poźniej że jednak chca mieć dziecko i się o nie bardzo starają. Chcę pokazać przez to, że jeśli prawo nie chroni życia poczętego, ludzie mordują, nazwijmy rzecz po imieniu nienarodzone dzieci bez najmniejszych wyrzutow sumienia, a tam gdzie płod nazywa się życiem i się je chroni prawem, zawsze będzie sumienie przemawiać do tych kobiet, zanim podejmą decyzję. Kolejną ciekawostką jest to, że środki antykoncepcyjne są tutaj absolutnie za darmo. A w rodzinach o wyznaniach islamskich gdzie wymagani są chłopcy, bywa że kobieta jest zmuszana przez męża dokonywać aborcji gdy się dowie że to będzie dziewczynka, przez co lekarze przestali niektorym mowić płeć dziecka. słyszałam też o przypadkach gdzie kobieta miała 3 chłopcow i chciała dziewczynkę, gdy się dowiedziała że kolejny chłopczyk, usuwała. Dlatego właśnie nie ma dla mnie cienia przesady gdy w prawie stanowionym przez państwo pozwala się zabijać, a nie pozwala się np.kraść. To, co niemoralne powinno być poza prawem. Wiele osob widzi to że ta ustawa wcale nie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" a tam gdzie płod nazywa się życiem i się je chroni prawem, zawsze będzie sumienie przemawiać do tych kobiet, zanim podejmą decyzję.\" Nie sądzę, żeby prawo miało zbyt wiele wspólnego z sumieniem. Posiadania sumienia nie na się nikomu nałożyć obowiązkiem. Posiada się je lub nie. A jeśli chodzi o tą dziewczynę, co to usunęła ciążę, bo się jeszcze \"bawi\", to współczuję matki takiemu dziecki, gdyby się urodziło. A co, gdyby wówczas doszła do wniosku, że nie, ona się \"jeszcze bawi\". Nie sądzę, żeby zakaz to zmienił. Tego co w głowie i w sercu nakazem ani zakazem się nie da. A cóż, jeśli antykoncepcja jest zupełnie darmowa i ktoś nie chce mieć dzieci, a jej nie stosuje (o ile nie przeszkadzają mu w tym poglądy czy kwestie zdrowotne) tylko tak sobie \"działa\" - co będzie, to będzie, najwyżej usunę, jest moim zdaniem po prostu bezmózgiem. Zresztą w przypadku nas, ludzi, to akurat wcale nie rzadkie zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze naprzód nigdy wstecz
"Biblia" inaczej pismo "Starego i Nowego Testamentu", to zbiór ksiąg religijnych judaizmu i chrześcijaństwa. Jest to najbardziej znana księga na świecie. Tłumaczona na około 1200 języków i narzeczy funkcjonuje na Ziemi od ponad 3000 tysięcy lat. Doniosłość "Biblii" rozważamy w trzech płaszczyznach. Nie tylko w płaszczyźnie religijnej, ale również w moralnej i kulturalnej. Niezwykłość "Biblii" polega na tym, że przekazuje ona tylko jeden system filozoficzno-moralny ( dla wyznawców- jedno spójne i konsekwentne orędzie Boże) wypowiedziane w różnym czasie, przez różnych ludzi, w różnych formach. "Biblia" jest księgą nad księgami, gdyż nie jest jednolitą, pojedynczą księgą, lecz zbiorem pism, bardzo urozmaiconych pod względem gatunkowym. Nazwy tych gatunków nie są nam obce, znamy je z różnych przekazów literackich powstałych w różnych epokach http://www.mojasciaga.pl - może tam znajdziesz odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli prawo nie chroni życia poczętego, a daje ludziom to czego chcą, doprowadza do produkcji takiego właśnie bezmozgowia, jak to nazwałeś (chociaż ja bym to nazwała zabijaniem sumienia) i nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Miałam okazję sobie porownać mentalność Polakow i rodowitych Brytyjczykow pod tym względem i widzę zasadniczą roznicę. Nasze państwo nie wykreowało jeszcze takich potworow o jakich napisałam, ciężko mi nie zauważyć tutaj żadnego związku. Są ludzie na tym świecie ktorzy będą się kierować tylko prawem i stąd nigdy ne pomyślą że 24tydzień ciąży to już dobrze rozwinięte dziecko, pojdą do kliniki i pozbędą się bo im wolno. Według mnie ta ustawa to prawdziwa tragedia, usunięto już całe pokolenie (nie pamiętam o jakim przedziale czasowym była mowa) masz pojęcie ile to jest dzieci? Około rok temu obradowano nad zmianami co do tej ustawy i została ona taka jak była. I teraz jeszcze Obama ktory czuje się prezydentem całego świata stwierdził że zakończy \'\'kulturową\'\' wojnę między krajami w pełni zezwalając kobietom na aborcję. No jeśli ktos uważa że to wojna kulturowa to ja gratuluję Ametykanom wyboru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu wiem ręce opadają. Jakoś nie potrafię zrozumieć tych kobiet, gdzie ich sumienie? Te malutkie istotki zabite przez własnych rodziców, o kurcze nie chce nawet o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz tak się niestety dzieje. Kraje nastawione na konsumpcjonizm są za aborcją.Ludzie ktorym bogiem jest pieniądz i przyjemność zabijają swoje sumienia i nie mają problemu z zabiciem dziecka, bywa że niektore kobiety wychodza z tego bez problemow i radzą sobie ale bywa i tak że wpadają w głębokie depresje. Faktem jest co wyżej opisałam i dla mnie rownież jest to przerażające, a marzeniem nieosiągalnym jest dla mnie zmienić tą cholerną ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu taka cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autentyczność Biblii 1.Unikalność Biblia jest unikalną biblioteką 66 ksiąg napisanych w ciągu 1500 lat przez 40 autorów, w trzech językach (hebrajski, grecki i aramejski), na trzech różnych kontynentach (Europa, Azja i Afryka Północna). Księgi te są zapisem historii, mają formę poezji, prozy, powieści romantycznej, proroctwa; przedstawiają 2930 osób opisanych w 1551 miejscach; poruszają setki kontrowersyjnych tematów z doskonałą harmonią i ciągłością. Harmonia ta byłaby nieosiągalna bez działania Bożego. Ludzie niechętnie się z tym zgadzają, nawet jeżeli chodzi o tak obiektywne przedmioty jak fizyka, chemia czy medycyna. Rzadko, na przykład, dostaniesz tę samą diagnozę od dwóch specjalistów z tej samej dziedziny. Biblia została przetłumaczona na blisko 1700 języków i wytrzymała próbę czasu jako najbardziej wartościowa książka na świecie. 2. Charakter Biblia mówi, że Bóg dobrowolnie odkrył samego siebie i swój sposób widzenia świata. Nazywa się to objawieniem. Bóg dał się poznać poprzez swoje stworzenie (Rz 1,18-20) i przez spisane Słowo – Biblię. Zrobił to w ten sposób, że inspirował niektórych ludzi do pisania Jego słów. To nazywa się natchnieniem (2 Pt 1,21; 2 Tm 3,15-16). W rezultacie powstało oryginalne, bezbłędne dzieło – dokładny zapis myśli i woli Bożej (Łk 24,27.44). Dlatego nie wolno nic do niego dodać ani nic od niego odjąć (Ap 22,18-19). Tak więc Biblia z zasady jest bezbłędnym, wyrażonym w natchnionych słowach objawieniem Boga. 3. Kanoniczność Na pewnym etapie historii kościół musiał zadecydować, które księgi są z natchnienia Bożego. Zbiór ten nazwany Biblią cechuje więc kanoniczność. Dana księga została uznana za Słowo Boże, kiedy (1) było w jej treści stwierdzenie, że pochodzi od Boga, (2) uczyła treści zgodnych z resztą Biblii, (3) była już używana przez kościół. 4. Rozwój Stary Testament był przepisywany przez kopistów, którzy dokładnie liczyli każdą linijkę, wyraz, sylabę i literę, aby kopia odpowiadała oryginałowi. Najwcześniejsza kompletna kopia Starego Testamentu pochodziła z 900 roku n.e. W roku 1948 dokonano odkrycia zwojów nad Morzem Martwym w Qumran). Były to rękopisy Starego Testamentu o 1000 lat wcześniejsze (150 lat p.n.e.). Po porównaniu obu powyższych okazało się, że zadziwiająco są te same. Nowy Testament ma ponad 24.000 częściowych lub kompletnych manuskryptów – kopii. Najstarszy datowany jest na rok 130 n.e., co czyni Nowy Testament najbardziej wiarygodnym dokumentem, jaki kiedykolwiek istniał. Dla porównania „Wojna galijska” Cezara (powstała w 58 r. n.e.) posiada 10 rękopisów, a najstarszy datowany jest na 900 lat później. Istnieje również wiele cytatów z Biblii w pismach wczesnych ojców kościoła, którzy żyli 150 – 200 lat po Chrystusie, tak więc gdybyśmy nawet nie mieli ani jednej kopii Biblii, moglibyśmy odtworzyć Nowy Testament (bez 11 wersetów) z tekstów napisanych w ciągu 200 lat od śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. 5. Archeologia Archeologia udowodniła i wielokrotnie zweryfikowała dokładność i autentyczność Biblii. Oto trzy przykłady: (1) Skała Dibon datowana na rok ok. 800 p.n.e. ma napis imienia izraelskiego króla Omriego (1 Krl 16,25-28) oraz nazwy kilku miejsc biblijnych, a także imię Boga Izraela. (2) Tabliczki z Ebla (2400-2250 p.n.e.)odkryte ostatnio w Syrii stwierdzają nie tylko istnienie pism na 1000 lat przed Mojżeszem – te same prawa, zwyczaje i wydarzenia zostały też wspomniane w pismach z tego okresu. (3) Ewangelia Łukasza i Dzieje Apostolskie napisane przez Łukasza są pełne dokładnych dat, przedziałów czasowych, imion, miejscowości, wydarzeń i w żadnym z nich nie znaleziono nawet najmniejszego błędu lub zmyślenia. 6. Proroctwa W Starym Testamencie zostało przepowiedziane powstanie i upadek Babilonu, Persji, Grecji i Rzymu (Dn 2,31-45). Miasto Tyr zostało dokładnie zniszczone tak, jak przepowiedział Ezechiel (26). Nadal istnieją potomkowie Abrahama, jak to zostało zapowiedziane w Rdz 12-15. Nie ma już śladu po Kananejczykach i Edomitach przeklętych przez Boga (Rdz 9,25; Abd 1-21). Proroctwa o Mesjaszu wypełniły się w Jezusie Chrystusie, włącznie z miejscem urodzenia (Mich 5,2; Mt 2,1), jego dziewiczym poczęciem (Iz 7,14; Mt 1,23), zdradzeniem go za 30 kawałków srebra (Zach 11,12; Mt 26,15), przebiciem jego rąk i nóg (Ps 22,16; Mt 27,35), rzucaniem losów o jego szatę w czasie ukrzyżowania (Ps 22,18; Mt 27,35), Jego pogrzebem (Iz 53,9; J 20,28) i tym, że miał być nazywany Bogiem (Iz 9,6; J 4,25-26). 7. Wiarygodność Wiarygodność Biblii widać w tym, jak świadczy ona sama o sobie. Pisarze Starego Testamentu ponad 2600 razy stwierdzają, że piszą Słowo Boże. W Nowym Testamencie znajduje się co najmniej 320 cytatów ze Starego Testamentu. Św. Piotr postawił pisma Pawła na równi z „resztą pism” (2 Pt 3,16). Jezus twierdził, że Stary Testament jest Słowem Bożym (Mt 5,18), kiedy uznał za Słowo Boże to, co napisał Mojżesz (Mt 15,4). 8. Rozumienie Do rozumienia Biblii potrzebna jest interpretacja każdego zdania na tle całego kontekstu. Aby to zrobić, musimy: (1) poznać tło historyczne, w którym powstała dana księga; (2) traktować każde zdanie w zwykły, prosty, normalny sposób, tak jak by się czytało gazetę, (3) i co najważniejsze, szukać znaczenia zamierzonego przez autora. Na przykład trzeba stwierdzić, czy autor chciał napisać opowiadanie lub użyć przenośni, czy wypowiadał proroctwo, przypowieść, czy tworzył prozę lub poezję Bóg obiecuje, że Duch Święty stanie się naszym nauczycielem i wyjaśni nam Jego objawienie zawarte w Biblii (J 16,12-15; 1 Kor 2,9 – 3,2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się z tyn zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na pewnym etapie historii kościół musiał zadecydować, które księgi są z natchnienia Bożego.\" Zatem Kościół, czyli ludzie, decydował które księgi są natchnione przez Boga, a które nie. Zuchwalstwo IMHO. Dlaczego musiał? Nie mógł tego pozostawić do indywidualnych rozważań? Dana księga została uznana za Słowo Boże, kiedy (1) było w jej treści stwierdzenie, że pochodzi od Boga, (2) uczyła treści zgodnych z resztą Biblii, (3) była już używana przez kościół. (1)We wszystkim można napisać, że pochodzi od Boga. Na wyroku skazania na stos też. (2)Skoro każda księga musiała być zgodna z resztą Biblii, która została uznana jako pierwsza/pierwsze i zgodność z nią sprawdzano dla drugiej, trzeciej...? A ją samą z czym porównywano? (3)Hmm, świetne kryterium. \"Ta księga jest Słowem Bożym, bo my jej do tej pory przecież używamy\". No tak, bez tego była by niekonsekwencja i ktoś mógłby to zauważyć, że się wcześniej nauczało czegoś innego niż później uzna Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych wypono za Słowo Boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia jest listem Boga do ludzi, a jednak nie jest to księga, która spadła z nieba bezpośrednio od Boga. Bóg, który jest początkiem wszystkiego i który działa we wszystkim, gdzie tylko może posługuje się po-średnimi przyczynami, dlatego też dla powstania swego szczególnego listu wybrał ludzi, którymi jako używającymi własnych zdolności i sił posłużył się, aby przy Jego działaniu w nich i przez nich, jako prawdziwi autorowie przekazali na piśmie to wszystko i tylko to, co On chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgi biblijne mają zatem dwu autorów, jednym jest Bóg, drugim ludzie. W wyniku działania na ludzkiego autora Biblia jest księgą świętą, która zawiera Boże objawienie. Dlatego Księdze tej należy się szacunek, a jej pouczeniom posłuszeństwo wiary. Z tego powodu Kościół uroczyście wnosi w liturgii księgę czytań biblijnych, umieszcza ją na honorowym miejscu, a nawet okadza przed czytaniem Ewangelii. W dawnych czasach w kościołach znajdowały się nawet dwa tabernakula, jedno dla przechowywania Najświętszych Postaci Pańskiego Ciała, a drugie dla przechowywania Księgi Słowa Bożego. Skutkiem natchnienia jest fakt, że księgi biblijne zawierają to i tylko to, co Bóg chciał nam objawić. Chociaż ludzki autor mógł być nieświadomy tego działania i w swoim postępowaniu nie odczuwał żadnego skrępowania, miał świadomość, że samodzielnie tworzy, korzysta z odpowiednich źródeł, zbiera informacje, dostosowuje je do zamierzonego przez siebie celu i korzysta ze swoich uzdolnień literackich, to jednak sposób oddziaływania na tego pisarza zapewnił Bogu całkowite panowanie nad powstającym utworem. Jest zatem Biblia księgą Bożą. Równocześnie Biblia jest księgą ludzką, gdyż ludzcy autorzy nadali jej taką formę, jaką nadaje się wszystkim innym księgom. Przede wszystkim każdy tekst biblijny jest historycznie uwarunkowany i odpowiada miejscu powstania, warunkom czasu, w jakim powstał, sposobom myślenia i pisania właściwym danej epoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz, wybacz ale moim zdaniem to nie argument na boskość czegokolwiek, że coś jest historycznie uwarunkowane i odpowiada miejscu powstania itd. A co, choćby Main Kampf nie jest? A wątpię, żeby zawierał jakieś boskie prawdy. Napisanie 2600 razy, że się pisze słowo boże? Napisać można i 100 tys. razy. To wszystko są \"dowody\" na coś niemożliwego do dowodzenia, jak ktoś wierzy to są dla niego absolutnie prawdziwe, jak ktoś nie wierzy, to nieprawdziwe. Tylko komu one są potrzebne? Wierzącym czy niewierzącym w ten pogląd? Niewierzących nie przekonują. A wierzącym co dają, skoro i tak wierzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, 2. Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. 🌻 3. Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. 4. Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi. 5. Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. 6. Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrenka
dreamer jako jedyny mowi logicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)\'\'Przypisywanie pani Vassuli głoszenia nastania Kościoła pan-chrześcijańskiego jest zupełnie bezpodstawne, dlatego też i tym razem nie przytoczono - na poparcie tego zarzutu - \"błędnych\" fragmentów jej pism. Tymczasem bardzo łatwo wykazać - powołując się na teksty autorki - że zawsze, kiedy mówi o jedności Kościołów, wspomina ona o wartościach, jakie muszą być przez wszystkich przyjęte: wiara w Eucharystię(5), prymat Papieża(6), uznanie w Maryi Matki Boga oraz okazywanie należnej Jej czci(7); zaakceptowanie jednej, niezmiennej Prawdy objawionej przez Boga w Jezusie(8).W naszej postawie, warunkującej jedność, akcentuje ona pokorę, miłość(9), jedność serc(10). Co w takiej wizji jedności jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego i jego ekumenicznymi poczynaniami?\'\'(...) źrodło: http://www.tlig.org/pl/plntfc.html http://www.tlig.org/pl/plwrtng.html http://www.tlig.org/pl/plpope.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wiara w Eucharystię(5), prymat Papieża(6)\" A to nie chodzi o wiarę w Boga, miłość, dobroć? I o prymat Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że tak i jest to tak oczywiste, że Bog o tym nawet nie wspomina, ale we fragmencie ktory wybrałam chodzi o to, że wiele kościołow i wyznań chrześcijańskich odrzuca Matkę Jezusa jako Matkę Bożą, odrzuca prymat papieża i inne, ale głębiej nie studiowałam problemu, natomiast zgadzam się z powyższym fragmentem w pełni i wierzę w to, że jest to wola Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:28 [zgłoś do usunięcia] Ania bania proszek do prania (...)\'\'Przypisywanie pani Vassuli głoszenia nastania Kościoła pan-chrześcijańskiego jest zupełnie bezpodstawne, dlatego też i tym razem nie przytoczono - na poparcie tego zarzutu - \"błędnych\" fragmentów jej pism. Tymczasem bardzo łatwo wykazać - powołując się na teksty autorki - że zawsze, kiedy mówi o jedności Kościołów, wspomina ona o wartościach, jakie muszą być przez wszystkich przyjęte: wiara w Eucharystię(5), prymat Papieża(6), uznanie w Maryi Matki Boga oraz okazywanie należnej Jej czci natomiast zgadzam się z powyższym fragmentem w pełni i wierzę w to, że jest to wola Jezusa.-Ania Aniu, zastanów się czy Pismo Swięte - czyli wola Boga potwierdza to o czym ty tu piszesz. Zastanów się czy jest to wola Jezusa, oczywiście w konfronatacji z Biblia bo co do tego , ze jest ona wolą Bozą zgadzamy się prawda? uważasz ze można oddawać cześć komuś innemu niż Bogu? http://rekabit.pl/eliasz/szady/pytania/p1maria.htm#Maria przeczytaj tą cześć o oddawaniu czci Marii jeśli jesteś w stanie to przeczytaj: http://eliasz.pl/goscie/palla/krolowa.htm prawdziwy obraz Marii: http://rekabit.pl/eliasz/goscie/sicinski/pom.htm jest tam wystarczająco dużo dowodów z Bibli potwierdzających to, ze jedynie Bogu należy się cześć a czcenie człowieka jest bałwochwalstwem, grzechem jednym z najbardziej piętnowanych przez Boga. Rz 1:23 Bw (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka.24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen Nie wolno czcić stworzenia, tylko Stwórcę. jeśli chodzi o eucharystię , jeśli będziesz w stanie przeczytać kilka stron : http://www.alberto.pl/bledy/symbolika.html są tam strzałki na dole prowadzące do następnych stron o paieżu i nie tylko: http://www.czytelnia.jezus.pl/polemiki/bledy_i_herezje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio gdyby było jak mowisz, to nie byłoby tak głośno o cudach na Jasnej Gorze, nie byłoby o cudow uzdrowień za wstawiennictwem stygmatyka Ojca Pio, oraz za wstawiennictwem J.P.II i innych świętych. Nie wiem gdzie, ale gdzieś wdarło się nieporozumienie i coś mi się tu po prostu nie zgadza. Jak mam się nie modlić do świętych i odrzucać ich , skoro oni mi pomagają i pomogli wielu innym ludziom? Jak wytłumaczyć cuda ktore się dokonały za ich udziałem? Jak nie czytać książek o świętych, skoro są najlepszym drogowskazem do świętości i jak nie wierzyć w orędzia Vasuli skoro wiele z nich okazało sie proroczymi? Biorę to wszystko na rozum tak jak i studiuję biblię na otwarty rozum. Nie da się nie zauważyć tego, co się do tej pory wydarzyło za pomocą wielu świętych. I było to działanie Boże - przez nich. Czy było złem? I czy orędzia też są złem? http://www.tlig.org/pl/plmsg/plm30w.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×