Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

TY MąDRALKA TAK JUż OD DłUZSZEGO CZASU SOBIE PRZęGLąDAM CO MASZ DO POWIEDZENIA I MOGę śMIAłO POWIEDZIEć żE SAMA CZęSTO 9 GęSTO GUBISZ SIę W TYM CO MóWISZ I CZASAMI PRZECZYSZ SAMA SOBIE RADZę CI WIEC ZANIM COS POWIESZ ZASTANóW SIE GłEBOKO NAD TYM A NIE DAWAJ SIE PONIEść EMOCJOM:)BEZ URAZY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
Bóg wie wzsystki i wiedział wszystko nawet to że człowiek zgrzeszy!!! i zna moją i Twoją przyszłosć. Bóg jest wszechwiedxący i wszechobecny. Ja naprawde nie wiem jakiego ty jesteś wyznania ale to co wypisujesz to prosze cię....ja nikogo nie potepiam za jego przekonania i nie ma zamiaru ciebie potepić ale nie moge spokojnie czytać tych pierdołów które wciskasz ludziom....po jakiego kija ty zakładałaś ten topic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takkymis dzieki!! Masz pełną racje, brak zupełnego zastanowienia się i gadanie od rzezcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black,a skad ty wiesz za co i dlaczego wierzymy w Boga i Bogu,weszles w nasz dusze i serducho??? Jestes pewien co czujemy i ze zwalamy na niego czy Szatana za cos wine? Skad to wszystko wiesz,moze ty tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to mówił Goethe \"nikt nie jest bardziej niewolnikiem, niż ci, którzy bezpodstawnie wierzą, że są wolnymi\" dziewczyny jak sobietłumacza ten fragment o kóry pytałam na poprzedniej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Bóg jest wszechwiedxący i wszechobecny. } To po co test w postaci życia na ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze Tobie brak zrozumienia moich słow, ja jestem zupełnie swiadoma tego co piszę i poniose konsekwencje jesli cos zrobiłam zle. Topik załozyłam zeby ktoś mogł sie głupio pytać, po co. Jesli ktos nie rozumie czegos o czym pisze, prosze pytajcie postraram sie wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Black,ja mysle ze z prawdziwa wiara wBoga to tak jak z prawdziwa miloscia.:-) Boga sie nie kocha za cos,Boga sie kocha i mu wierzy za nic,za darmo,za to ze jest.:-) I ufa mu we wszystkim. Tak jak nie mozna pokochac kogos chocby ci w zamian za to obiecal zlote gory,tak i Boga nie pokochasz za cokolwiek,ta milosc i zaufanie wychodzi samo z siebie chyba nawet z tej wiary. A wiec: \"nie ma wiary bez milosci,ani milosci bez wiary;-) (mam tu na mysli tylko i wylacznie szczera wiare).:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bog jest wszechiwedzący i wszechobecny i wszechmocny, ale jest równiez milością, nie stworzyłby ludzi po nic, albo tylko po to zeby grzeszyli i byli skazani na grzech, nie mógł wiedzieć ze zgrzeszymy, trzeba poznać CAŁE pismo nie tylko jego fragmenty, a Pismo Święte to według Ciebie tez pierdoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mam prosbe(sorki,nie zauwazylam tego pytania),podaj mi konkretnie o ktory werset chodzi,musze go przeczytac w calosci.I postaram sie odpowiedziec,jak najlepiej potrafie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o ten fragment ew, mi.in Mateusza \"I przystąpił jeden z uczonych w Piśmie, i rzekł do niego: Nauczycielu, pójdę za tobą, dokądkolwiek pójdziesz. I rzekł mu Jezus: Lisy mają jamy i ptaki niebieskie gniazda, ale Syn Człowieczy nie ma, gdzie by głowę skłonił. A drugi z uczniów rzekł do niego: Panie, pozwól mi wpierw odejść i pogrzebać ojca mojego. Ale Jezus rzekł mu: Pójdź za mną, a umarli niechaj grzebią umarłych swoich.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
a kim ty w zasadzie jesteś że wszyscy mają do ciebie zgłąszać pytania?? coś ty się w Boga zamieniał albo jakaś wszewiedząca jesteś...sory ale to są za poważne tmaty żeby sobie kpić z tego..można podyskutować jak sie ma konkretne dowody i potwierdzenie tego co się mówi w biblii. Bo to jest księga ntchniona przez Boga...sama chyba wiesz że tak w niej pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki juz wiem o ktory chodzi. Jezus powiedzial w ten sposob,ze nie przyszedl odpoczac.Mial cel i kazda minuta gloszenia krolestwa Bozego byla cenniejsza niz odpoczynek. Zmarli to ludzie dla ktorych wazniejsze od gloszenia krolestwa bylo grzebanie zmarlych.Ludzie slepi,nie wiedzacy jaki cel powinien im przyswiecac. Bo zywym jest ten kto wierzy,trwa i glosi nadejscie Krolestwa. Ja to tak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takkymix\"TO JAK POKAZAć DROGę MOJEJ POłóWCE?\" Moze przez swoje uczynki i przez swoja wiare.Badz dla niego \"wzorem\"na wiare w Boga.:-) P.S.Sama czekam na to.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zamierzeń Boga, podejrzewanie Go o takie coś jest zupełnym brakiem szacunku dla Niego, gdyby Bog z góry załozył ze Adam zgrzeszy oznaczałoby to ze to On wprawi w ruch ten cały mechanizm złą, a Bog jak naucza w Swoim słowie mowi \"Ty nie jestes Bogiem który ma upodobanie w złym\". No i gdyby Jehowa skazał ludzi na grzech nie dawałby wybowu Ewie i Adamowi, mowił zeby z tylko jednego drzewa nie jedli. Nie usłuchali. Sądząc ze Bog zna naszą przyszłość sugerujemy ze naszym zyciem rządzi przeznaczenie, a Biblia naucza ze: "Wszystkich ich dosięga czas i nie przewidziane zdarzenie" NIEPRZEWIDZIANE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uczona w piśmie nie jestem ale wydaje mi się że tu Panu Jezusowi chodziło o to że przede wszystkim On [przyszedł na świat ale nie było dla niego miejsca na nim. W innym fragmenci jest napisane :\"do swej włąsności przyszedł ale swoi go nie przyjęli\" te fragmenty się wiążą. Mowa jest o tym że dla Pana musimy wszystko zaostawić i nie oglądać się za innymi tylko jemu zawierzyć i zz Nim podążać. Oczywiście nikt nie każe zostawiać rodziny. To jest przenośnia. Zastanówmy się czy jesteśmy w stanie zostawić rodziców i rodziny i póśc za Jezusem?? Co dla nas jest ważniejsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i zaznaczyc warto,ze kazdy kto \"grzebie\" zmarlego i smuci sie tym,ma wiec mala wiare,albo wcale jej nie ma. Tacy byli ci ludzie,dla nich wazne bylo pozegnanie zmarlego,a przeciez powinni sie radowac,zaufac Bogu,ze tamci zmartwychwstana.Powinni isc i glosic i powiedziec o tym,ze moga zyc wiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
hmmm..no cóż drążmy dalej, a po co według ciebie posłął Bóg na świat Syna swego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja mowie zeby wszyscy mnie pytali, czy ja nie pisałam ze nie potrafie na wszystko odpowiedzieć, pytają Ci co szukają odpowiedzi, ludzie wnikliwi mają upodobanie, a ty skoro nie masz pytań to co robisz na tym topiku? Po za tym jestem dziewczyną więc nie mogłam \"zamieniał\" w Boga. Czytając moje wypowiedzi wiedziałabyś/wiedziałbyś ze uważam ze Bog jest jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
:D sorki przejęzyczenie przepraszam jeśli cię to uraziło:D poprawiam zamieniała????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do----->\"madralka prosze cie..\" Jeszcze kwestia tego,czy pytasz po to by dziewczyne\" zawstydzic\" i szukasz w tym swojej satysfakcji,czy robisz to ze szczerych pobudek.:-) Bo byloby sympatyczniej jesli bedziemy dyskutowac i wyciagac z tego cos na przyszlosc,niz tylko sie klucic i przekomarzac,kto jest lepszy. Przeczytaj moja stopke i powiedz ze to nieprawda?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie według mnie a według Biblii Jezus był posłany by odkupć nas z grzechu odziedziczonym przez Adama i Ewę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
a ja myślę absolutnie nie wchodzi tu w gre kłótnia i zawsztydzenie. Chcę tez podyskutować i nie mam zamiaru NIKOGO POTĘPIAĆ ZA JEGO PRZEKONANIA!! Jestem troszku zbulwesrowana tym co pisze mądralka bo jestem osobą wierzącą i nie moge się pogodzić z faktem zę ktoś mówi ze NBóg o czymś nie wiedział albo nie przypuszczał... Mądralka mam nadzieję ze nie bardzo cię zdenerwowałam, jeśli tak to przepraszam za ostry ton. Zawsze mozemy podyskutować i chcę z Wami pogadać i wymienic poglądy...."D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
no popatrz mądralka jakaś wspólna odpowiedź zgodna się znalazła.... ja myślę zę wiele na te pytania które się tu znalazły jest odpowiedź jasna i przejrzysta w liście do Rzymian. Cały ten list bardzo kluczową księga w biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mozna posądzać Boga o takie coś, czy kochająca matka mogłaby obiecać dziecku wspaniale zycie (Bog takie Adamowi i Ewie obiecał) gdyby wiedziala ze jest z góry skazana na niepowodzenie. To jest dopiero dowód prawdziwej wiary, naprawdę jesteś wierząca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
wiesz co może lepiej skupmy się w tym wszystkim na tym że to nie bóg czegoś nie wiedział tylko na przebiegłości szatana i na marności ludzkiej...bo to tu jest sedno tego upadku i tego grzechu a nie w tym ze bóg czegoś nie przewidział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×