Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Mala\"Teraz, to jedyne co masz, teraz.. to wieczność,\" Nie rozumiem.Tzn ze potem juz nicosc,czy ze co ,bo nie kumam? Bo dla mnie raczej brzmialoby,ze teraz to szansa na wiecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest takie przykazanie (wywalone przez KK) żeby nie trzcić go pod żadną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jest takie przykazanie (wywalone przez KK) żeby nie trzcić go pod żadną postacią. \" ;-) ta postac to np.: rzezby,obrazy,pomniki,krzyze,malowidla itp stworzone przez czlowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to ludzie? Skoro Adam byl bez imienia i nie porozumiewal sie z Ewa,bo jezyk to wytwor ludzki,to kim byl Adam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg twojej teori widocznie nim nie byl. To Bog nazwal pierwszego czlowieka,z reszta kazde imie cos oznaczalo(w dawniejszych czasach,przykladano do tego wage). Ewa natomiast zostala nazwana tak przez Adama. A tak wogolegdybysmy mieli nie ufac podaniom historycznym,to nie powinnismy nosic imion nazwisk,nie mowic,nic nie robic,bo przeciez cala nasza przeszlosc bylaby fikcja,tworem wyobrazni. Przeciez biblia to nie tylko podania,czyz naukowcy nie znajduja dowodow namacalnych na to,ze tresc Biblii jest prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli e=mc^2 to czas jest wirtualny a jest tylko jedna chwila, wieczne teraz. cokolwiek się dzialo, dzieje się teraz i cokolwiek będzie się działo, dzieje się w tej chwili, tylko chwila teraz a w niej grzesznik może się przeistoczyć w świętego, w jednej w jednej minucie sekundzie nawet a tak naprawdę, “grzesznicy\" nie istnieją, bo nie ma przeciw komu grzeszyc, wg mnie o tym mówił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiemy, ale to nie było jabłko prawdopodobnie mówimy owoc poznania dobra i zła, jabłko wywodzi chyba sie z wiary KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to mnie nie obchodzi co to byl za owoc. Zły owoc w skutkach i tyle. Po co ci wiedziec? Wazne ze wiedzieli Adas i Ewa i co z tego maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie kiedys smialam,ze moze Ewe pokusil waz(Adama)i w ten oto sposob posmakowala zakazanego owocu,a przy okazji i Adam wzial gryza.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owoc poznania. Czy nie dlatego wygnano nas z raju? Za spożycie owocu wiedzy? Wiedza to dobry owoc przynoszący zgubę. To jest jak szyfr. Wiedza o dobrym i złym sprowadzi na was zagładę. Kiedy powrócimy do raju? Wtedy, gdy przepadnie cała wiedza, którą człowiek posiada. Dla której żyje, która nie jest mu potrzebna do przetrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odpowiem ci na te pytania. Spodobalo mi sie jednak cos w twojej wypowiedzi. \"Kiedy powrócimy do raju? \" Czy sam zauwazyles,ze ludzie utracili Raj na Ziemii? Wiec dlaczego religie chrzescijanskie oczekuja ze po smierci idziemy do nieba(Raj w niebie)? Co to bedzie w takim razie zmartwychwstanie(na wzor Chrystusa),skoro wszyscy sa w niebie,lub piekle(wg KK)? CzY to nie bedzie odzyskanie utraconego Raju na Ziemii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze zanim poczytam - dobrzy ludzie, pomóżcie człowiekowi - mam pewną sprawę - wiem, że powinienem założyć osobny topik, ale pewnie dowiem się tam, że przegrałem życie, a tu chociaż wypróbowane grono wiem, że to problem jak u 14 ale co tam, zaryzykuję Poradźcie - \"wpadła mi w oko\" wczoraj wirtualnie pewna nieziemsko piękna osoba (na portalu, tak przez przypadek - ale mniejsza o to) i ku mojemu zdziwieniu sprawiająca wrażenia pasującej mi \"charakterologicznie\" i w dodatku wydająca się całkiem normalną - zamierzam do niej \"zagadać\" ale tak dawno tego nie robiłem, że już wyszedłem absolutnie z wprawy. Poradźcie jak zagadać, żeby nie skopać już na początku? Oczywiście nie chodzi o to, żeby wymyślać niestworzone rzeczy kim to ja nie jestem, bo to bez sensu - tylko o to jak \"zacząć\". Big thx z góry, jeśli ktoś zechce mi troszkę pomóc :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no! - znowu się pojawiłem i znowu Was wywiało :( A co do tych dyskusji o tym czy Bóg wiedział czy nie wiedział to coraz bardziej po nich skłaniam się ku temu co mówi Mała o czasie. Czyli, że ani wiedział, ani nie wiedział, bo wiedzieć nie było (nie ma) co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a może tak: nie mogę się nadziwić jak pięknie dziś wyglądasz,czy wiesz co mi zrobiłaś? nie moge jeść, nie mogę spać, stanął mi i stoi twój obraz w oczach moich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mała - ale chyba jakoś mniej poetycko muszę napisać. A o stawaniu to się źle kojarzy :P A co do spania - to rzeczywiście pare razy się budziłem, takiego miałem \"stresora\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm a co jeśli ona szuka \" ciekawych, inspirujacych znajomości, ludzi (...) ludzi, ktorzy chociaz czasem umieja sie zatrzymac i uśmiechnac:)\"? czyli ludzi a może nie konkretnie \"kogoś\"? blee - kurdę chyba zachowuję się prawie jak: \"This is the closest thing to crazy I have ever been Feeling twenty-two, acting seventeen, This is the nearest thing to crazy I have ever known, \" znów mi się stresik - tchórz zaczyna włączać - ja chyba w poprzednim wcieleniu byłem koniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ stanął mi i stoi } :DS🖐️ maalutka to ma poczucie humoru. Ja dla twojego dobra powstrzymam sie od rad. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin - bo Malutkiej w tym wcieleniu nie staje i nie stoi :P - więc może jej się nie kojarzy ;) Zawsze możesz choćby poradzić czego nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer, radzę zacznij rozmowę z ta dziewczyną jakbyś chciał być tylko jej kolegą nic wiecej wiem z własnego doświadczenia ze wiele kobiet ma tak ze chcą zeby facet za nią szalał i się o nią starał, jesli tego nie robi, ona zaczyna sie dziwic i doszukiwac sie zanków Twojego większego zainteresowania, jak juz taki znajdzie jest wniebowżieta hehehe ale nie na wszystkie kobiety pewnie to działa przeciez kazda z nas jest inna :) powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralko - :) Taki właśnie mam zamiar. Tak zawsze robiłem. Tylko jak \"zagaić\" - co napisać w tej pierwszej wiadomości, o czym? - Bo mam \"stresa\", że znów stchórzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×