Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość mądralka proszę cię
sorki miało być Bóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję ze nikt nie zrozumial ze obwiniam Boga za grzechy bo z wypowiedzi mądralka prosze cie tak własnie wynika, otóz ja również uznaję ludzi i szatana za jedynych winowajców naszego losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
chyba się nie zrozumiemy....ja tego wczale nie sugerowałam. Za grzech jest odpowiedzialny tylko i wyłacznie człowiek i szatan. A nie Bóg...źle interpretujesz moje słowa, ale to już nie jest mój problem. tak jak już napisałam ja pzreprosiłąm za zbyt nerwowybton i wypowiedzi ale widze że jednsak żeby ciebie nie gorszyć i żeby nie być powodem twoich nerwów (bo to tez jest grzch) to zniknę z topicu. Nie chcę być współwinna twoim nerworym nastrojo. Bo wiadomo że nie wolna nam być przyczyną grzechów u innyhc ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nauczyciel narodów. Panuje i panować będzie. Spadkobierca wszystkich władców ludzi, przyszłych przeszłych i obecnych. Jest z nami by nam przypominać że jesteśmy tylko poddanymi TEGO JEDYNEGO KRÓLA, nieśmiertelnego i wiecznego, KRÓLA BEZ IMIENIA Nazywanego niepotrzebnie tysiącami języków, tysiącami nazw.\" \"Nie ważne kim jest król bez imienia, zdani jesteśmy na łaskę jego cokolwiek zrobimy, jakąkolwiek decyzję podejmiemy. Jest jak kamień, jak woda, jak ogień i jak powietrze, jest w pustce i w we wszystkim, NIKT nie zna jego prawdziwego imienia, tylko ON SAM.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZTAN JEST STWORZONY PRZEZ BOGA JAK TO WYJAśNISZ ZE TO TEN AKUTAR UPADłY ANIOł JEST PRZYCZYNą NASZYCH WSZYSTKICH GRZECHóW CO TY NATO MąDRALKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pewnoscia,przez Szatana ludzie poznali co znaczy zlo.Pierwsi rodzice tego nie znali,poznali jednak na wlasne zyczenie.Teraz owszem jedynym przez ktorego jest zlo na Swiecie(inicjatorem i Bogiem Swiata)jest wlasnie Szatan.Jednak sa ludzie ktorzy wykonuja jego wole,czyli swiadomie czynia zlo. Kazde zlo,jest przez Szatana,ale wiedzmy,ze to my podejmujemy decyzje,takie jaka podjeli Adam i Ewa. Oni byli winni,ze posluchali Szatana,tak tez my czyniac wbrew Bogu,czynimy to niejako z wlasnej woli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do a ja myslę...zgadzam się z Toba. Bóg dał nam wolną wolę i wolność. To my podejmujemy decyzje. Jeśli uważamy że coś jest złe i nie działa ku naszemu zbudowaniu to nie poddajemy się namowom szatana, któr \"chodzi wokól jak lew ryczący i patrzy kogoby pożreć\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black a to co! ? Bo na pewno nie z Biblii. A przeciez parenascie minut temu zwracales uwage ze tu dyskusja dotyczaca biblii,hehe ales niekonsekwentny.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
a ja myśle wiem ze poglądów jest wiele, ja mam swoje mądralka ma swoje, ty masz swoje, ja po prostu nie chcę zeby mądralka przeze mnie miała zszarpane nerwy..po co.. ale jak pozwolicie to pogadam z Wami jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bog jak widzisz nie stworzył nawet aniołów sobie podporządkowanych, mają wybór takze. I właśnie jeden z nich sie zbuntował i jest to szatan, nie jest sam ma jeszcze swoich popleczników - Demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka proszę cie, wcale mi nie szrpiesz nerwów rózniez zle zrozumialas moją wypowiedz, napisałam ze twoją wypowiedz mogą niektórzy zle zrozumiec ja zrozumialam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka proszę cię
mądralka cieszę się... a ja myślę ma rację kilka punktów widzenia i zawsze można kulturalnie podyskutować:D w końcu po to jest to forum:)) narazie was opuszczam ale będe wieczorem. powodzenia postaram się nadrobić czytanie i napisać swoje spostrzeżenia. Obowiiązki wzywają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madralka przylaczam sie do twojego ostatniego posta,no i otoz to nawet aniolowie mieli wolna wole,kolejny dowod na to,ze Bog nie zniewala,a daje wybor kazdemu,nawet aniolom. Jaki bylby sens gdyby wszystkim kierowal,bawil sie nami jak w teatrze? To nawet czlowieka nie bawi,bo masz swiadomosc tego ze to fikcja,a co dopiero Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę byłabym bardzo wdzieczna jeslibyś pisała z którymi moimi wypowiedziami sie nie zgadzasz, to albo ja wyjasnie o co mi chodzi, albo Ciebie poproszę o wyjaśnienie. mądralka prosze cie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madralka ja tylko pisze,ze podobalo mi sie to co napisalas w ostatnim poscie,tym o aniolach i ich \"wolnej woli\".;-) Swietny przyklad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> mądralka { mam nadzieję ze nikt nie zrozumial ze obwiniam Boga za grzechy } Wiedział że będziemy grzeszyć. A mimo to nas stworzył. Więc jak to jest z ta winą. Wiem co się stanie jak cos zrobie. I nie ponoszę za to żadnej odpowiedzialności ? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tej kontrowersyjnej wypowiedzi madralko: \"Już była o tym mowa wczesniej, Bog nie załozyl z góry ze stworzy ludzi grzesznych, brał pod uwagę taką możliwość, ale nie wiedział napewno.\" hmm coz,wiem ze nie masz nic zlego na mysli choc niektorzy mogli to tak odebrac. Wiem o co tobie chodzilo. Bog bedac wszechmocnym pewnie mial mozliwosc zajrzec w przyszlosc,ale najwidoczniej tego nie zrobil,bo ...tak uwazal za sluszne. Z reszta to czy wiedzial,czy nie to juz zagadka,na ktora odpowiedz zna tylko Bog. I nie wiemy czy bral,czy nie pod uwage to ze ludzie zbladza,ze posluchaja Szatana.Wiemy tylko czego od nas wymaga i tego sie mamy trzymac i to wykonywac,a nie gdybac. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takkymix 🖐️ i mam nadzieje ze jeszcze tu zajrzysz,tak jak \"madralka prosze cie\". 😘 🌼 paa :-D Black\"Wiem co się stanie jak cos zrobie. I nie ponoszę za to żadnej odpowiedzialności ? O_O\" To pytanie,czy pytanie sugerujace juz odpowiedz?;-) Ja chetnie odpowiem.:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Bog bedac wszechmocnym pewnie mial mozliwosc zajrzec w przyszlosc,ale najwidoczniej tego nie zrobil,bo ...tak uwazal za sluszne. } I znów ta logika. :o Jak jest wszechmocny to nie ma takiej potrzeby by gdzieś zaglądać. On to po prostu wszystko wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin i otoz to.Nic innego nie chcialam przez to powiedziec. Nic nie jest logiczne,bo gdyby Bog byl logiczny,to pewnie latwiej bylo by nam w niego wierzyc,nie byloby problemu.To ze napisalam\"widocznie uwazal to za sluszne\"mialo zawierac w tym to ze Bog to Bog,a nasze gdybanie to gdybanie i tyle.:-) Logiczne jest jednak to co do nas mowi,przez biblie(dla jednych natchniona,innych-pierdola). niech kazdy robi jak uwaza i jak czuje. Dla mnie Bog jest kims niepojetym,ale pojmuje jego przekaz.;-) P.S.Poprzedni cyt.byl Myrevina, nie Blacka,pomylilam sie. ;-) I\'sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazewnictwo jest potrzebne ludziom. Istota (byt) jak on nie podejrzewam go o takie potrzeby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarenia ja też podobnie to rozumiem:) Jestem z Toba. Teraz, to jedyne co masz, teraz.. to wieczność, teraz to chwila jest jak linia dzieląca Twoje życie. przeszłość umarła , cokolwiek zyje jest teraz więc nie patrz wstecz niech umarli grzebią swoich umarłych. .Niech żaden człowiek nie pozwoli sobie na obciążanie się zapożyczoną wiedza, bo wiedza obładowuje cie moralnością, która umarli przekazują żywym, która jest dominacja martwych nad żywymi, nie pozwólcie by rządziła wami przeszłość. Nie tkwijcie w ignorancji i nieświadomości, nieuwaznosci bo wtedy podaja wam truciznę wierzenia na slowo, podają wam wiare która nigdy nie dopuszcza sie watpienia, nawet mówienia nie. człowiek, który nie potrafi powiedzieć nie, traci swoja godność i tak takiego człowieka nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin a tu znow by mozna polemizowac.To kolejna forma \"gdybania\",widac tobie jednak tez potrzebna.;-) Ja wole nie mowic co Bogu potrzebne ,a co nie.On to sam wie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×