Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

na tej stronie jest wiele rzeczy z którym się nie zgadzam, nie dlatego że nie wierzę tylko dlatego że wiem że tak nie jest, jak choćby to z duszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Mala,znam twoje zdanie i wiem,ze nie wierzysz w pieklo.Ale odpowiedz jaka dalas,jest taka jaka daja SJ. Hehe wiec pewnie nia jestes wg profesorka. ;-) P.S.Pytalam o biblijne pieklo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma żadnego piekła, Bóg mówi tak: \"Po cóż miałbym skazywać siebie na potępienie? I jak miałbym to uczynić? Jak mógłbym odłączyć się ode Mnie, skoro Jestem Wszystkim, Co Jest, niczego innego nie ma? Moim celem jest ROZWÓJ, nie potępianie; wzrastanie, nie obumieranie; doświadczanie, nie przekreślanie doświadczenia. Moim celem jest Być, a nie przestać Być. Nijak nie mogę oddzielić się od ciebie - i wszystkiego innego. “Piekło\" to nieznajomość tej prawdy. “Zbawienie\" to jej poznanie i pełne zrozumienie. Jesteś zbawiony. Nie martw się swoim losem “po śmierci\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak.. jednak jestes Swiadkiem Jehowy... \"A JA MYSLE\" WCALE NIE MYSLISZ ,NIE ODPOWIADASZ NA PYTANIE ... GADASZ I GADASZ .. TYLKO WOWCZS KIEDY CI WYGODNIE . wytlumacze ci ze znam biblie od podstaw, nie tak jak swiadkowie..wybiorczo ,ktorzy chwala sie znajomoscia bibli ... ja ja znam jak profesor . i tu jest problem DLA CIEBIE przepraszam wszystkich ktorych urazilem moja wypowiedzia.. to emocje... bo widzialem wiele pogrzebanych zywotow przez swiadkow Jehowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest w bibli kilka fajnych kawałkow \" kto ma uszy niechaj słucha, kto ma oczy niechaj patrzy \" przypomina mi to wypowiedź Buddy o tym żeby nie wierzyć co piszą gdziekolwiek by to nie bylo i wątpić, nie wiezyć nawet jemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wytlumacze ci ze znam biblie od podstaw\" rozumiem, że posiadłeś już dzięki temu \"duszę świata\" a może czujesz się przez to lepszy? Jeśli Ci to jeszcze poprawi samopoczucie to ja nie znam jej prawie wcale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslę cholerka ja już sie pogubiałam w Waszych dogmatach, czy to aby nie Ty mówiłaś o jeziorze ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\" przypomina mi to wypowiedź Buddy o tym żeby nie wierzyć co piszą gdziekolwiek by to nie bylo i wątpić, nie wiezyć nawet jemu\" to ja mam \"lepiej\" nie wierzę nawet sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ludzie zawsze będą wierzyli w diabły, w piekło i w Boga, który ich na nie skazuje, tak długo, jak będą przypisywać Bogu cechy ludzkie - bezwzględność, mściwość, samolubność i brak litości. W dawnych czasach ludzie nie potrafili sobie wyobrazić Boga, który wzniósłby się ponad to wszystko. Dlatego zaakceptowali nauki licznych kościołów nakazujące bojaźń Boża. Wyglądało to tak, jakby ludzie nie dowierzali, że sami z siebie mogą być dobrzy i postępować słusznie. Dlatego musieli stworzyć religie głosząca gniewnego, karzącego Boga, aby trzymać siebie w ryzach. Zaś idea reinkarnacji wprowadzała zamęt. Niektórzy maja określone oczekiwania co do przyszłego życia, choć sami nawet tego nie wiedza. Wyobrażali sobie, co czeka ich po śmierci, a kiedy “umierają\", te wyobrażenia się urzeczywistniają. I tak jak to bywa również za życia, do głosu dochodzą te najsilniejsze, najżarliwiej pielęgnowane. Wobec tego można trafić do piekła. Gdyby ktoś całe życie wierzył w istnienie piekła i w to, że Bóg osądzi “żywych i umarłych\", że oddzieli “ziarno od plew\", i że na pewno zasłużyli na piekło, zważywszy na ich występki w oczach Boga, wówczas pójdą do piekła! Będą smażyć się w ogniu wiecznego potępienia!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor widac ze masz refleks,godny...Profesora w tej dziedzinie.:-D A i pewnie znasz werset nie musze mowic jaki,a brzmi \" I przybyłem do was w słabości i w lęku, i w wielkiej trwodze, (4) a mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc, (5) aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. (6) My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną; (7) ale głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, (8) której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali. (9) Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. (10) Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży\" Mam rozumiesz. :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ja myslę cholerka ja już sie pogubiałam w Waszych dogmatach, czy to aby nie Ty mówiłaś o jeziorze ognia?\" Mala z pewnoscia nie ja.:-) Ja w to nie wierze,nigdy nie wierzylam,wiec nie moglam o tym pisac,w takim kontekscie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o piekle napiszę później, bo mam mało czasu ale chciała bym nawiązać do mojego wczorajszego zwiastowania i przekazania wam przesłania ewangelii.... jeżeli czytaliście uważnie: a ja myślę i mądralko ( czyli głownie do SJ posyłam to pytanie) ...czy Twoje Imię jest zapisane w Księdze życia, ? czy jesteś osobą zbawioną? \"To napisałem Wam którzy wierzycie w Imię Syna Bozego abyście WIEDZIELI ze MACIE życie wieczne\" czy MASZ życie wieczne? czy jesteś o tym PRZEKONANA? czy WIESZ ZE TO ŻYCIE MASZ, JUŻ MASZ????? NIE MA W TYM PYTANIU ZADNEJ ZACZEPKI, ŻADNYCH UKRYTYCH PODTEKSTÓW ZŁOŚLIWOŚCI, NA PRAWDĘ. JEDYNIE TROSKA O WASZĄ PRZYSZŁOŚC...TAK JAK O KAŻDEGO CZŁOWIEKA NA ZIEMI...... PISAŁAM DOKŁADNIE WCZORAJ GŁÓWNE POSELSTWO bIBLII KTÓRE jEZUS POSŁAŁ DO LUDZI....CAŁĄ PERŁĘ I SEDNO EWANGELII....proszę ...pomyślcie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Kamelia nas nie nawraca ona się o nas martwi i robi to szczerze, więc 🌻🌻🌻 uciekam robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się o nas martwi to ok - 🌼 Ale wczoraj trochę mi zabrzmiało jak nawracanie. Mała Kamelio - nie przejmuj się mną 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wiesz ze Twoje Imię jest zapisane w Ksiedze życia ...tylko i wyłącznie na podstawie usprawiedliwienia przez oczyszczenie przez krew Jezusa?....nie z własnych zasług...tylko z wiary i z przyjęcia Zbawiciela do swojego życia..... nie poprzez służenie w danym wyznaniu, w danym kościele...tylko przez krew Jezusa, przez Jego miłość.....tylko z łaski.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - oj nie da się ukryć - może sobie jakąś czapkę niewidkę, albo chociaż kominiarkę kupię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czyli wiesz ze Twoje Imię jest zapisane w Ksiedze życia ...tylko i wyłącznie na podstawie usprawiedliwienia przez oczyszczenie przez krew Jezusa?....nie z własnych zasług...tylko z wiary i z przyjęcia Zbawiciela do swojego życia..... nie poprzez służenie w danym wyznaniu, w danym kościele...tylko przez krew Jezusa, przez Jego miłość.....tylko z łaski.....?\" kogo pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiega liczb 31 :13 na ich spotkanie wyszli z obozu n:Mojzesz kaplan Elezar i wszyscy ksiazeta zgromadzenia. \"Mojzesrozgniewal sie jednak na dowodcow wojska ,na tysiacznikowi setnikow,ktorzy wrocili z wyprawy wojennej,i przemowil do nich: -zostawiliscie przy zyciu wwszystkie kobiety! A przeciez to one za sprawa Baalama przywiodly synow Izraelas do odstepstwa od Jahwe na rzecz Peora, co sciagneloplage na spolecznosc Jahwe. pozabijajcie wiec teraz wszystkichchlopcow sposrod dzieci,zabijcie tez wszystkie kobiety,ktore juz obcowaly z mezczyzna. Zostawcie przy zyciu dla siebie mlode dziewczeta, ktore nie dzielily je4szcze loza z mezczyzna.\" teraz prosze o komentarz tylko na temat.. wszystkich prosze o komentarz ... bo ja zawsse placze...kiedy czytam jaki to milosierny BOG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,ja nadzieje mam,ale czy w tej ksiedze widnieje,wie tylko Bog i to sie dopiero okarze. A na wiekszosc twoich poprzednich pytan moge odpowiedziec: TAK. A i na marginesie: Malachiasza3:5 \"Wtedy przyjdę do was na sąd i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów.\" Staram sie jak moge najlepiej i wierze ze Bog to widzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorze - bo to nie Bóg ale ludzie, ludzkie słowa, ludzkie wyobrażenia \"boskości\" i \"sprawiedliwości\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"bo ja zawsse placze...kiedy czytam jaki to milosierny BOG...\" Ten milosierny Bog,jest Bogiem i Ojcem Jezusa Chrystusa. Jezus go wielbi,wiec jak myslisz ,wielbi Zlego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×