Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

No to Dream nie masz faktycznie czego zalowac .A moze jest niesmiala,kto wie.Moze sie odezwie jeszcze. Eh nie ona pierwsza ,nie ostatnia. :-D Dobra kochani ja musze znikac,bo jak bede tu jeszcze chwilke dluzej,to zostane rozwodka!!!!!!!. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ a ja mysle ja tez zmykam, bo musze wstac na zajecia o 6 (!!!) rano tzw. masakra. wiec papa słodkich snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,zapomnialam napisac : PaaaPaaa.💤 dobrej nocy,kolorowych smow,karaluszki pod poduszki itd,itp,ict ❤️😘🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odezwie się - jak by miała się odezwać, to by się odezwała. Jakoś w tą nieśmiałość też nie wierzę. Po prostu nie miała ochoty - rozumiem. To wolny kraj. No dobra dzieciaczki Słodkich snów i do jutra. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczowego na wpis do \"księgi życia\" nie można \"próbowac sie załapać jak to ująłeś /aś.... mozna jedynie chcieć przyjąć zbawienie...z rąk Jezusa, wtedy Twoje Imię jest w ksiedze życia, na wieki wieków. \"i nikt nie wymarze cie z niej\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tym: uwaga będzie dłuuugo: czytajcie uważnie: już wam to pisałam kiedyś ale powtórze raz ostatni:):):) uwaga:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy kiedykolwiek rzuciłeś linę tonącemu człowiekowi? czy zdolałeś wyciągnąć go na brzeg?, czy kiedykolwiek uratowałeś ludzkie życie? a moze ktoś ciebie uratował przed śmiercią? Moze znalazłeś się w sytuacji, w której rzuciłeś się w ogień aby ratować ludzkie życie? a moze ty jesteś osobą która zawdzięcza swoje życie drugiemu człowiekowi? czy jesteś człowiekiem zbawionym? Czy zdajesz sobie sprawę ze jesteś w niebezpieczeństwie? Bibli mówi, ze jeśli pozwolisz sobie na dalsze życie w grzechu, zginiesz w piekle...W Biblii jest napisane że ten którego imię nie jest zapisane w księdze żywota, zostanie wtrącony do piekła. Ja chcę ci dziś powiedzieć, jak mozesz zostać wpisany do księgi życia..... W jaki sposób mozesz być wybawiony od piekła, wybawiony od grzechów, wybawiony od śmierci , wybawiony od wszelkiego zła. A muszę ci powiedzieć ze mozesz dostąpić tego wszystkiego TERAZ!!! cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. Biblia mówi : \"prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjecia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby ZBAWIĆ grzeszników\" 1 Tym 1, 15 \"Anioł powiedział nadasz mu imię Jezus, bo On zbawi lud swój od grzechów Jego\" Mt. 1, 21 \" bo nie posłał Bóg na Swiat Syna Swego aby sądzić świat, ale żeby świat był przez niego ZBAWIONY\" Jan 3. 17 \' Każdy kto bedzie wzywał Imienia Pańskiego ZBAWIONY będzie\" Dz Ap. 2, 21 Człowiek nie został przeznaczony do życia w grzechu i w chorobie, ale do wiecznej społeczności z Bogiem. Nestety dopuścił sięgrzechu, w konsekwencji czego zostałod Niego oddzielony. Jednak dzięki Bogu, mamy jezusa Chrystusa, Który przyszedł na świat aby ZBAWIĆ grzeszników, aby zbawić mnie i Ciebie. Wszyscy bez wyjątku mogą dostąpić dzisiaj zbawienia. A zbawienie i uznanie Jezusa Chrystusa jako osobistego twojego zbawiciela jest tym czego potrzebujesz (tak jak i ja i każdy inny grzesznik) Lecz co to znaczy być ZBAWIONYM? CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO DRUGIE: znaczy to otrzymać nowe duchowe życie Paweł pisał \" Jeśli ktoś jest w Chrystusie nowym jest stworzeniem, stare przeminęło oto wszystko stało sięnowe\" 2 Kor. 5,17 To właśnie dzieje się gdy Chrystusowe ZBAWIENIEdokonuje się w tobie. Stare porządliwosci, nawyki, choroby mijają. Ty zyskujesz nowe życie, nową natturę, nowe pragnienia i nowe dążenia. Przyjmujesz do siebie Chrystusowe życie. On rzekł \" Ja przyszedłem aby Owce moje miały życie i obfitowały \" Jan 10, 1 Czy chciałbyś teraz otrzymaćnowe życie? cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO TRZECIE być zbawionym znaczy mieć pokój, pewnosć zbawienia Jezus powiedział \"pokój mój wam daję\" Jan 14,27 \"to powiedziałem wam abyście pokój we mnie mieli\" Prawdziwy pokój może przyjśc tylko jako rezultat Chrystusowej łaski i zbawienia. Nigdy nie zazna go człowiek tkwiacy w grzechu Biblia mówi \"nie mają pokoju bezbożnicy\" Iz 57,21 \"ale będąc usprawiedliwieni z wiary, pokój mamy z Bogiem, przez OPana naszego Jezusa Chrystusa\" czy brakuje ci takiego duszu pokoju? pewnosc zbawienia: \"to napisałem wam abyście WIEDZIELI że macie życie wieczne w chrystusie Jezusie\" cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO CZWARTE być zbawionym znaczy chodzić we wspólnocie z Bogiem Zostałeś stworzony na Boze podobieństwo, tak abyś mógł chodzić i rozmawiać z Bogiem. Jednakze twój grzech sprawił że zostałeś od Niego oddzielony. Teraz zamiast cieszyć się społecznością bliskoscią z Ojcem, odczuwasz przed Nim strach, boisz się konsekwencji swoich grzechów po śmierci, boisz sięstanąć przed Nim twarząw twarz lub wątpisz że on w ogóle istnieje, lub myślisz jakoś to będzie... To twój grzech albo cię oskarża albo powoduje niewiarę i wątpliwości i dużo dylematów. Ale tak jak jużpisałam wcześniej jest pewna osoba która moze cięwybawić z grzechów- Chrystus, On zmarze z ciebie wszelką winęi przyprowadzi cię z powrotem do Boga z nieskazitelnie czystym kontem- tak jakbyś NIGDY nie uczynił niczego złego Będziesz mógł wtedy powiedzić razem z Janem (z ewang) \" Społeczność nasza jest społecznościąz Ojcem i z Synem jego Jezusem Chrystusem\" 1 Jan 1, 3 \" dziękujcie Ojcu...On uwolnił was od władzy ciemności i przeniósł do królestwa umiłowanego Syna swego\" Kol, 1,12 on Jezus bedzie dla ciebie \" przyjacielem, który jest bardziej przywiązany niż brat\" Przyp.18.24 czy przyjmiesz Go dzisiaj? cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrystus przyszedł, aby dziś ciebie zbawić \"oto teraz jest czas łaski oto teraz jest dzień zbawienia\" 2 Kor. 6,2 czy przyjmiesz Go ? czy chcesz być zbawiony On obiecał: \"Kazzdy kto wzywa imienia Pańskiego zbawiony będzie\" Rz. 10 13 ja przyjęłam Go tak\' modliłam siędo Niego tak poprostu......Ty też mozesz to uczynić teraz , ja wierzę i Jestem pewna że wtedy Jezus obdarwuje człowieka SWOIM ZBAWIENIEM .................... dziękuję Ci panie że mnie kochasz i że zechcialeś też dla mnie przyjść 2000 lat temu aby oddac za mnie życie, abym nie je musiała umierać ...ty to uczyniłeś za mnie Panie. Prosze cię abyś wybaczył mi moje przewninienia i bródy jakimi splamiłam swoje dotychczasowe życie, bo wiem ze ono siętobie nie podoba. Oczyść mnie z tego o daj mi nowe życie, święte życie w tobie. Zechciej zostać też moim Panem i Zbawicieem. Przyjmuje i wierzę w Twoje zbawienie. Wierzę że tylko w tobie jest Ono mozliwe i niczym sobie nie można na nie zasłużyć. Tak ci dziękuję za dar wiecznego życia, dziękuje ci ze darowałeś mi wszystko i że spotkam się z Tobą .....w niebie...dziękuję ci mój kochany Królu i Panie amen wierzę ze wtedy Baranek oczyszcza serce człowieka, daje mu nowe życie i rodzi sięon wtedy na nowo, zostaje też zapisany \"do księgi życia\"...( Objawienie Jana) tam jest napisane ze do Królestwa Bozego wejdą ci których imię jest zapisane w Ksiedze życia, Imiona tych którzy \"wyprali swoje szaty we krwi Baranka\" dziękuję Jezusowi, ze pozwolił mi swoją świętą Królewską krwią oczyścić moje splugawione szaty....i wpisał moje imię do księgi życia Jezus mówi też że \"przyjdę wkrótce i zabiorę was do siebie abyście i wy byli tam gdzie i ja jestem\" Jan 14,3 NAJWAŻNIEJJSZE: \"Kto ma Syna ma życie wieczne kto nie ma Syna nie ujrzy życia lecz grozi mu gniew Boży\" chcesz przyjać zbawienie? chcesz wyprać swoje szaty w Jego świętej krwi? On czeka na ciebie....masz do Niego dostęp.... Przyjdz do Jezusa.... Przyjdz do króla..... a będziesz żył na wieki...i nigdy nie umrzesz Boze tak ci dziękuję za Jezusa Chrystusa, za prezent za dar wiecznego życia razem z Tobą, nie ma nic cenniejszego.... Amen gdy to uczynisz ...żyj dla Niego, czytaj jego \"list\" a On poprowadzi cię bezpiecznie...aż do spotkania z Nim, bedzie cię chroniłi strzegł....da ci wszystko czego potrzebujesz \"Dobry Pasterz dba o owce swoje...zna je po imieniu...\" oddaj swoje zycie w bezpieczne dłonie Zbawiciela.......... Amen koniec Niech Bóg was błogosławi i strzeże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest prawdziwa ewangelia.... czytajcie swoje biblie...odkurzcie je z półek, lub kupcie. lub wejdzcie do kościoła gdzie od pastora dostaniecie je za darmo tam jest wszystko napisane. Jezus żyje!!!! On Króluje!!! Zmartwychwstał i chce dać wam wszystkim moc zmartwychwstania do Nowego wiecznego życia!!! Oddajcei mu siebie i swoje grzechy a otrzymacie WSZYSTKO czego szukacie i potrzebujecie, i On czyni to bez względu do jakiego kościoła chodzisz....liczy siętylko twoje serce i szczerosć przed nim... Oddaj Mu swoje serce już dziś....a na wieki żyć będziesz Bóg jest wspaniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm \"czy jesteś człowiekiem zbawionym? Czy zdajesz sobie sprawę ze jesteś w niebezpieczeństwie? Bibli mówi, ze jeśli pozwolisz sobie na dalsze życie w grzechu, zginiesz w piekle...W Biblii jest napisane że ten którego imię nie jest zapisane w księdze żywota, zostanie wtrącony do piekła. Ja chcę ci dziś powiedzieć, jak mozesz zostać wpisany do księgi życia..... W jaki sposób mozesz być wybawiony od piekła, wybawiony od grzechów, wybawiony od śmierci , wybawiony od wszelkiego zła.\" o rany myślałam,że już piekłem nie straszą, ale nie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"On czeka na ciebie....masz do Niego dostęp.... Przyjdz do Jezusa.... Przyjdz do króla..... a będziesz żył na wieki...i nigdy nie umrzesz\" Mamy dostep ale nie o tym mówił Jezus. W Jezusie widzimy człowieka, który nauczył się lekcji życia i osiągnął doskonałe zjednoczenie ze swoim Wyższym Ja-Ojcem. Jest On Jednym z tych, którzy po śmierci wstąpili na wyższy stopień w drabinie ewolucji. Jeśli przyjmiemy w tym względzie zapatrywania Huny, możemy wierzyć, iż Jezus, kiedy wstąpił do nieba, przekroczył przejściowy stopień i Jego średnie Ja wstąpiło na poziom Wyższego Ja. Jego niższe Ja znało już drogi, które musi przejść człowiek. Wiedziało, jak ważne jest, by nie reagować na sposób zwierzęcia. Wyrosło ponad swój poziom i stało się średnim Ja, aby narodzić się ponownie w nowym fizycznym ciele z Jakimś nowym niższym Ja jako swoim podopiecznym i towarzyszem. “Ojciec\", którego Jezus tak kochał, należał do Wielkiego Świetlistego Stowarzyszenia Aumakua. Według nauki Huny wstąpił On do Akua-Aumakua, które stoją jeszcze o stopień wyżej w obfitości życia, płynącej z nieskończoności Najwyższego i powoli wędrują do źródła, z którego wszystko wytryska. Kiedy Jezus ukazał się swoim uczniom pod postacią ducha, wygłosił Jedną ze swoich ostatnich wypowiedzi: “A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata\". Ta obietnica, miłość, ciepło i oddanie pozbawione egoizmu uczyniły nam Jezusa po wsze czasy kochanym i drogim. Kiedy spojrzałem bliżej na życie i nauki Jezusa w świetle wiedzy Huny, a przy tym (na podstawie tego, co napisali o Nim wtajemniczeni w Hunę) utwierdziłem w sobie sąd oparty na zdrowym ludzkim rozsądku. Iż Jezus był największym człowiekiem, jaki chodził po ziemi, nie chciałem ani przez chwilę zniszczyć tego pełnego miłości poczucia łączącej mnie z Nim więzi. Dla mnie, wyrosłego w jednym z fundamentalistyczno-ortodoksyjnych Kościołów, którego nauki Już dawno odrzuciłem, studium to przywróciło mi Jezusa jako człowieka,. “A oto Ja jestem z wami aż do skończenia świata\". Tak, jest zawsze z nami, tak blisko, jak nasze Wyższe Ja. Jest On przecież jednym z Wielkiego Stowarzyszenia Wyższych Ja. Możemy modlić się w Jego imieniu, gdyż wtedy równocześnie modlimy się w imieniu naszego własnego Wyższego Ja-Ojca. A ponieważ najważniejszym celem w życiu Jezusa było służyć, uczyć, pomagać i prowadzić zbłąkane owieczki tego świata, możemy być pewni, że najmniejsza pomoc i przewodnictwo oraz najmniejsze pocieszenie, którego udzielimy “temu z najmniejszych\" w Jego imieniu, przybliży nas do Jezusa i do świetlistego stowarzyszenia, z którym On teraz współpracuje i pełni służbę na wyższym i więcej obejmującym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - czy Ty próbujesz nas agitować? Wybacz, ale ja przynajmniej nie mam zamiaru się na to \"złapać\", gdyż dla mnie taki Bóg o jakim piszesz jest właśnie zaprzeczeniem Boskości. Nie mógłbym kochać kobiety, której bym się bał. Nie mogę kochać i takiego Boga. Dla mnie to brzmi bardziej jak postać z horrorów, którą straszy się małe dzieci, gdy są niegrzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin - jak to na co, żeby było czym straszyć. To takie rozdwojenie - z jednej strony głosi się, że Bóg jest miłością, a z drugiej strony straszy się tym, co będzie jak się zrezygnuje z tej miłości. To jak chorobliwa miłość - \"odejdziesz ode mnie, to Cię zabiję - ale masz jeszcze szanse - jak zostaniesz to zrobię dla Ciebie wszystko\" - czyli bądź moją własnością, bo inaczej się zemszczę. To brak wyboru - a jeśli nie ma się wyboru to \"wybranie\" czegoś nie jest żadną \"zasługą\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nieprawda Dreamer jeśli tak wypisują w bibli to bzdury wypisują, opowiadałam Wam kiedyś jak zamordowano moją koleżankę w podstawówce, bardzo to przeżyłam, trudno to ubrać w słowa co wtedy mu nawymyślałam, a on powiedział że nie kocha mnie bardziej on niego, że kocha wszystkich tak samo bez znaczenia co robimy, powiedział że nie rozumiem wszystkiego, powiedział mi że mam przebaczyć gwałcicielowi i mordercy, że wtedy to jest miłość bo kochać kogoś kto jest dla nas miły to nic wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - ależ ja nie mówię, że tak jest. Tylko takie jego wyobrażenia z \"horroru\" to wg mnie zupełne nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ON mógłby powiedzieć co najwyżej tak: „Staraj się tylko być szczery, autentyczny. Jeśli pragniesz naprawić rzekome “krzywdy\", podejmij stosowne działania. Zrób, co w twojej mocy. I nie wracaj do tego więcej. Łatwo powiedzieć. Czasem nachodzi mnie takie poczucie winy. Wina i strach to jedyni wrogowie człowieka. Poczucie winy jest ważne. Mówi nam, że źle postąpiliśmy. Nie ma czegoś takiego jak “zło\". Są tylko rzeczy, które tobie nie służą; nie przystają do tego, Kim Jesteś i Kim Decydujesz się Być. Wina sprawia, że grzeźniesz w tym, czym nie jesteś. Dzięki niej wiemy przynajmniej, że zbłądziliśmy. Masz na myśli świadomość - to co innego. Powiadam ci: Wina to zaraza tej ziemi, zatruwa roślinność. Nie urośniesz od niej, tylko zwiędniesz i skurczysz się. Trzeba dążyć do świadomości. Świadomość to nie poczucie winy, a miłość to nie strach. Powtarzam raz jeszcze: Wina i strach to twoi jedyni wrogowie. Zaś miłość i świadomość są twymi prawdziwymi przyjaciółmi. Nie należy mylić jednych z drugimi, gdyż pierwsi niosą śmierć, a drudzy są życiodajni. Zatem nie powinienem czuć się “winnym\" z żadnego powodu? Nigdy, przenigdy. Jaki z tego pożytek? Przez to stajesz się jedynie niezdolny do pokochania siebie -a to uniemożliwia pokochanie innych”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wiesz - ale ja wiem :( Trzeba by nawet powiedzieć, że wiem jak cholera. Być sobą - żebym jeszcze wiedział kto to ten ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej walsch pisze tak:Wszyscy stanowimy Jedno. Jeśli Wszyscy stanowimy Jedno, żadne upostaciowanie Nas nie jest Nam obce. Niektóre indywidualne postacie Nas pamiętają więcej od innych. Proces przypominania sobie (jednoczenia się na nowo z Bogiem, połączenie się na powrót z Zespołem) wy nazywacie ewolucja. Jesteście wszyscy istotami ewoluującymi. Niektórzy posunęli się dalej od innych w ewolucji. To znaczy, więcej pamiętają. Znają swa prawdziwa istotę. Jezus to wiedział i głosił. Domyślam się, że zamierzasz się wykręcić od odpowiedzi wprost na moje pytanie o Jezusa. Nic podobnego. Wyłożę kawę na ławę. Duch człowieka zwanego przez was Jezusem nie pochodził z Ziemi. Po prostu wcielił się w ludzkie ciało, uczył się i wzrastał, a w wieku dojrzałym osiągnął samorealizacje. Nie tylko on jeden tak uczynił. Wszystkie dusze są “nie z tego świata\", przybywają z innego wymiaru i wnikają do wybranych ciał. Lecz nie wszystkie dusze dochodzę do samorealizacji w ciągu jednego “życia\". Jezus tego dokonał, jako istota wysoko rozwinięta (obwołana przez niektórych bogiem), przybył do was z zadaniem, z misja. Ratować nasze dusze. Poniekąd. Ale nie od wiecznego potępienia. Nie ma czegoś takiego. Jego misja polegała - polega - na uchronieniu was przed nieznajomością waszej prawdziwej istoty i przez to niemożnością jej doświadczenia. Zamierzał to uczynić pokazując, czym możecie się stać. Właściwie, czym jesteście - o ile zechcecie to przyznać. Starał się uczyć na własnym przykładzie. Dlatego powiedział: “Ja jestem droga i życiem. Idźcie za mną\". Miał na myśli to, aby ludzie poszli w jegoślady i stali się Jednym z Bogiem. “Ja i mój Ojciec jesteśmy Jednym, a wy zaś mymi braćmi\". Nie mógł jaśniej się wyrazić.\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×