Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spokojnie to tylko awaria
Z tą karą to mi się jakoś Sodoma kojarzy i potop był chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Pamietaj Bóg nie rzuca słow na wiatr powiedział ze nie mozna jesc z tego drzewa bo poniosą konsekwencje i tak zrobił. Mieli prawo wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o chrzest dzieci to nie jest on bibilijnym chrztem...Jezus ochrzcił sięw jordanie jak był dorosły, Jan Chrzciciel chrzcił ludzi na \"upamiętanie\" się z grzechów, chrzest to świadectwo twojej przynależności do Jezusa, wtedy gdy masz wolną wolę wyboru pójścia za nim...ja ochrzciłam się w dorosłym wieku i kroczę za Jezusem.:) On jest moim Panem daje mi pokój i szczęście i dar wiecznego życia!!!! chwała Mu za to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
ale kto Cię ochrzcił w jakiej wierze sie ochrzciłas? CZyli nie zgadzasz sie z tą dokryną Kościoła Katolickiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ponieważ jakby wyglądam Bóg w oczach Aniołów np. gdyby odpuścił grzech pierwszej parze, mimo przestrogi? \" A jak wygląda karząc za ten grzech tych, którzy nawet nie mieli możliwości go popełnić, nie mówiąc już o przestrodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awario oczywiście że będzie.....i za ciebie uokup został zapłacony...tylko przyjmi ten bilet wolności i szczęscia od Dawcy Zycia i wyznaj Mu że bardzo tego chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
mozesz zyc bez grzechu kto Ci w tym przeszkadza, grzech pierworodny daje nam niedoskonałość ale Bóg wybacza to i daje szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzę do kościoła ewangelickiego, słucham kazań pastora...który tak jak ja i wiele moich braci i sióstr w Chrystusie kocha Boga i Mu służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bóg jest sprawiedliwy i nie ukarze Cie za to czego nie zrobiłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Mądralko a jakie to ma znaczenie,jakby wyglądał?I tak niektórzy się sprzeciwili.Chyba nie o autorytet Mu chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A hipotetycznie - co jeśli się mylicie? Co jeśli np. założyć w uproszczeniu, że istnieje inny Bóg, dla którego liczą się dobre uczynki zamiast składanie wszystkiego na nadzieję łaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
No to co ja mam do tego grzechu pierworodnego?Nie ja go popełnilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bo Bóg jest doskonały przed zgrzeszeniem Adama i Ewy Bóg powiedział ze napełnią Ziemię potomkami, musiał dotrzymac obietnicy, bo jest władcą idealnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Nie ze wszystkimi naukami się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
wierzę ze i tak zostanę wybawiona bo zyje chyba jako dobry człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
A po zgreszeniu Adama i Ewy już idealny nie był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"grzech pierworodny daje nam niedoskonałość ale Bóg wybacza to i daje szanse\" Czyli jak - grzech jest ale go nie ma? Czyli tak - łapiemy niewinnego człowieka, skazujemy go za coś, czego nie zrobił, ale mu wybaczamy i dajemy szanse? - ale niech no teraz postąpi niezgodnie z naszymi \"założeniami\"! ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer.....znasz lepszego boga niż ten który chce ci ofiarować Zycie wieczne i zmartwychwstanie, który jest drogą prawdą i życiem....? ja nie chcę innego Boga. ten jest dobry...znam Go a on mnie kocha:) jak ktoś chce innych to niech ma...ale co on ma od niego? ja miłość, pokój, pewność zbawienia i wieczności, powodzenie, szczęscie:) ...nic więcej nie szukam:) nie mam żadnych wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bóg pragnie abyśmy się przekonali ze to on sprawuje władzę w najlepszy sposób a nie rządy ludzkie kierowane wpływem szatana. Nie ty popełniłaś grzch pierworodny wiec powtarzam nie bedziesz za niego karana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
a skąd cierpienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
siwat przestał byc doskonały a Bóg swoim zachowaniem potwierdził ze jest najmądrzejszy i najsprawieliwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po zgrzeszeniu to już nie mogli napełnić Ziemi potomkami? (Pomijając fakt, że to raczej biologicznie niemożliwe z dwójki ludzi). To tak jakby zamykać w więzienu dzieci tych, którzy siedzą za coś w więzieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
No przecież ludzie nie mogą być doskonali,bo wtedy uczeń przerósłby mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
mądralka---> jakiego szatana? przecież pisałas nie ma piekła... dziewczyno zastanów się co piszesz bo mylisz zeznania satale :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer.....znasz lepszego boga niż ten który chce ci ofiarować Zycie wieczne i zmartwychwstanie, który jest drogą prawdą i życiem....?\" Muzułmanie na przykład twierdzą, że takim jest właśnie Allach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
skąd Cierpienie sami jestesmy sobie winni i szatan. Jest w Biblii napisane :Niech nikt kto jest doswiadczany nie mówi ze doswiadcza go Bóg, bo Bóg nikogo nie doświadcza" Bog obiecuje koniec cierpien trzeba ufac ze tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
stale ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowy głos rozsądku
Piętnowanie ludzi grzechem pierworodnym jest po prostu ochydne. Niedobrze mi się robi jak słyszę, że maleńki noworodek, wydawałoby się najbardziej niewinna istota, nosi brzemię grzechu. To chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
A gdzie tu sprawiedliwość?Nie popełniłam,ale mam?To po co mi ten grzech skoro nie zostałam nim ukarana?W nagrodę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie z uczynków zbawieni jesteście\"...nie ma Bóg w niebie takiej skarbonki gdzie wrzuca nasze dobre uczynki i mówi: mądralko...masz już 10000 dobrych....proszę do nieba...zapraszam......a ty kolego popracuj jeszcze nad tym bo nie wejdziesz daremna by była wtedy śmierć Jezusa, gdybyśmy mieli zasłużyć na niebo On umierał i zapłacił największą cenę...własne życie.nie ma nic cennniejszego, przyjmij ten dar a będziesz żył. bo inaczej po co by była ta Śmierć świętego? mądralko....nie z uczynków...a ty piszesz: wierzę ze i tak zostanę wybawiona bo zyje chyba jako dobry człowiek. a co to znaczy być dobrym człowiekiem Bibli mówi\" nie masz kto by dobrze czynił...nie masz ani jednego\" \"wszyscy zgrzeszyli....\" czyli nikt by nie trafił do nieba..gdyby nie Jezusa ofiara...cena za Twój bilet do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×