Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spokojnie to tylko awaria
Ale ja to już wiem od dawna,Kamelio:)Nawet jak się nie załapię w tych 140 tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
to i tak lepsze od tych natrętów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do spokojnie to tylko awaria
:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awario... nie łam się :):):) \"w domu Ojca mego wiele jest mieszkań\".....może kluczyk z nr 145 będzie należał właśnie do ciebie:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Hanibal,nie otwieraj lodówki,mogą się tam kryć:)))z odwiedzinami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Ależ ja spokojnie poczekam na dalsze miejsce.Jeszcze mi nie spieszno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
I znów wtrącasz słowa Jezusa :P masz luki w jehowickiej wiedzy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a z ciekawości - a Ci, którzy nie wierzą, lecz ogólnie postępują zgodnie z zasadami boskimi, to jak mają być brani pod uwagę - czy bardziej zasłużą sobie od nich Ci, którzy wierzą, ale nie do końca postępują zgodnie ze swoją wiarą - bardziej łamią ogólne zasady niż ci pierwsi? Pytam teoretycznie, jak to jest \"oficjalnie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
:-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
:-D to było do tekstu o lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dreamer2006
do zbawienia niezbędna jest WIARA :) Wiara jest łaską można się o takową modlić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Podobno w niebie się cieszą bardziej z jednego nawróconego grzesznika niż...,ale trudno coś powiedzieć napewno:)Bo nie pamiętam drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli teoretyzując w myśl tych zasad - lepiej jest wierzyć i być złym człowiekiem, niż nie wierzyć i być dobrym człowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie zasługuje mniej lub więcej....każdy przed Bogiem jest równy....On przychodzi do Ciebie nawet dziś, w twoich myślach , w głowie , w duszy...( jak to nazwiesz)...i mówi ciże 2000lat temu umierał na krzyżu, na golgocie ZAMIAST CIEBIE....DLA CIEBIE, ZA CIEBIE..aby dać ci niebo..w prezencie, za darmo.... przyjmij Go ..podziękuj Mu za to co dla ciebie i dla mnie uczynił...czyli uwierz w Niego..tak poprostu, uwierz w to co się stało...i powiedz mu o tym, że...dziękujesz. a nie umrzesz...będziesz żył po śmierci..:) to takie proste ..to takie piękne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
Kamelia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
czemu cytując Jezusa jestem niedouczona, w takim razie niech ktoś mi to wyjaśni czemu tak Powiedział ze on jest jedynie synem Bozym prawdziwym władcą jes Jego ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kamelia
Pięknie to napisałaś:) dreamer------ człowiek z natury jest dobry, grzech jako zaniechanie dobra jest skutkiem grzechu pierworodnego ale jest złem odwracalnym w sakramencie pojednania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Czuję,że mnie jutro Bóg pokara wczesnym wstawaniem za gadanie głupot.Co więcej,tego to nawet jestem pewna:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, żeby dziękować, przyjąc go i uzyskać życie wieczne trzeba najpierw choćby trochę w nie, w Niego wierzyć. Nie można starać się próbować coś przyjąć, wierząc, że to coś nie istnieje (choćby faktycznie istniało - i odwrotnie - równie dobrze można w coś wierzyć, choćby faktycznie nawet nie istniało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Bóg dał mi wolną wolę czyli nie jest moim władcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bóg jest raczej
przewodnikiem w drodze do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto uwierzy w Jezusa jest dobrym człowiekiem, krocząc za Nim naśladuje go i nie może być złym. można i owszem być niewierzącym i dobrym (tak po ludzku) ale nie w tym rzecz, bo Pismo mówi, że \"nie z uczynków zbawieni jesteście\"...nie ma Bóg w niebie takiej skarbonki gdzie wrzuca nasze dobre uczynki i mówi: awaria...masz już 10000 dobrych....proszę do nieba...zapraszam......a ty kolego popracuj jeszcze nad tym bo nie wejdziesz:) daremna by była wtedy śmierć Jezusa, gdybyśmy mieli zasłużyć na niebo On umierał i zapłacił największą cenę...własne życie.nie ma nic cennniejszego, przyjmij ten dar a będziesz żył. bo inaczej po co by była ta Śmierć świętego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Ja tam myślę,że wystarczy być dobrym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale kto w takim razie \"spowodował\" grzech pierworodny? Czy nie Bóg? Czy nie on na to zezwolił, czy to nie on wiedział, że nastąpi? I dlaczego wg Biblii świat niejako ponosi konsekwencje dwóch osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bog nie karze pamietaj, sama jestes sobie winna ze bedziesz musiała rano wstac, a Bog co ma do tego jak dał Ci wolną wolę to róbta co chceta co ma do tego swiata tylko go stworzył, ale to tak niewiele. Mam tez pytanie dlaczego skoro mamy wolnośc wyboru katolicy probagują wczesny chrzest kiedy nie masz nawet pojęcia co to jest wolność a co dopiero Bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
Bóg jest drogą, prawdą i życiem 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
dreamer2006 ponieważ jakby wyglądam Bóg w oczach Aniołów np. gdyby odpuścił grzech pierwszej parze, mimo przestrogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Kamelio,czy mam rozumieć,że tak czy inaczej to niebo będzie dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż - nie tylko Jezus w dziejach ludzkości poświęcał własne życie. I chyba nie mogła to być najwyższa cena, skoro będąc synem Boga, miał dokonać odkupienia poprzez zmartwychwstanie - czyli wiedział, że nie umrze. A są ludzie, którzy nie wierząc w zmartwychwstanie poświęcają życie dla jakiejś sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×