Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"mała nie można 2 panom służyć. Albo zgadzasz sie ze Słowem Bożym biblią w całości i każdy fragment jet z Boga.\" bo całe Pismo od Boga jest natchnione\". Albo wierzysz tylko w niektóre kawałki i wybierasz sobie co ci pasuje a co nie. Skoro cytujesz Bibie to zgadzaj sietez z każdym innym fragmentem\" Kamelio - dlaczego, bo Ty tak twierdzisz? Niech każdy sam decyduje w co wierzy a w co nie wierzy. Gdybym w moim zeszycie zapisał wiele mądrych słów a jeszcze więcej bzdur, to czy w ten sposób wszystkie jego zapisy stawały by się mądre, czy może wszystkie były by bezwartościowe. Ani tak ani tak. \"Nie wolno Wam przyjmować moich nauk z szacunku, tylko dlatego, że jestem kim jestem, musicie sami je poznać, przetrawić, zrozumieć \" Inaczej to nie była by wiara ale poddanie się praniu mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale też musicie się na nowo narodzić. ....itd. itd. Pójść za Jezusem.....itd. i td. Miłować Go i czcić.....itd itd. Pełnić wolę Ojca......\" Ale Kamelio - jak już cytowałem De Mello - święci są świętymi, dopóki o tym nie wiedzą. Jeśli zabiegasz o \"świętość\" dla świętości do gonisz fatamorganę - biegasz po pustyni próbując dognać oazę, która jest Twoim złudzeniem - i dumnie nazywasz się pielgrzymem - kiedy cel Twojej pielgrzymki był w miejscu z którego wyruszyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia niby jakim panom? :) Ja nie służe nikomu, zawsze robilam co chcę i tak zostanie, biblia to tylko jedna z książek. Piszesz: „Tak Królestwo Boze jest w człowieku tym który narodził sie z Ducha Bozego na nowo. \"Wy jesteście królestwem Bożym\" mówił Jezus do uczniów.Ale też musicie się na nowo narodzić. ....itd. itd. Pójść za Jezusem.....itd. i td. Miłować Go i czcić.....itd itd. Pełnić wolę Ojca......” Na nowo narodziny owszem, ale Kamelia te „narodziny”, to tylko zrozumienie, to odkrycie tego czym jesteś, to poznanie, i jest możliwe, poznał Krishna i zaczął tańczyć w ekstazie, poznał Jezus i krzyknął z krzyża: \"Ojcze, przebacz im, albowiem nie wiedzą co czynią.\" Poznał je Mahavir z zdjąl ubranie, poznał też Budda. Gdzie ty tu widzisz naśladowanie? Egzystaencja się nie powtarza:) Naśladowanie to obraza Boga. Nie chodzi o robienie, chodzi o BYCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wierzą w Boga Biblii Jego słowa. I tylko On jest \"lampą dla moich stóp i swiatłem na mojej ścieżce\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo ja wierzą w Boga Biblii Jego słowa. I tylko On jest \"lampą dla moich stóp i swiatłem na mojej ścieżce\" No i dobrze - jeśli daje Ci to poczucie szczęścia :) Przecież nie mamy zamiaru tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za stór ten \"Bóg Biblii\"? :) :) Poruszanie się w świecie powinno być pozbawione jakichkolwiek warunków. Stawiając warunki, stajesz się ciężarem.. Jezus powiada, by robić tylko to jedno: ...uzdrawiajcie chorych pośród nich. Jezus nie mówi: Nauczcie ich czym jest prawda.\" Nie! To na nic! Jezus nie mówi: Niechaj siła waszych argumentów sprawi, że uwierzą w me przesłanie.\" To na nic! Po prostu uzdrawiajcie chorych! jeśli człowiek jest chory, jak miałby zrozumieć prawdę? W jaki sposób zdoła ją pojąć? Kiedy chora jest jego dusza, jak otrzyma moje przesłanie? Uzdrawiajcie chorych! Uczyńcie ich pełnymi, to wszystko.\" Gdy człowiek stanie się pełny i zdrowy, zdoła zrozumieć prawdę, będzie mógł zrozumieć Jezusa. Bądźcie sługami, uzdrowicielami - po prostu pomagajcie ludziom osiągnąć zdrowie. Z psychologicznego punktu widzenia każdy jest chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia a zastanawiałaś się, w co byś wierzyła gdybyś się urodzila w Indiach, w rodzinie buudyjskiej albo w co bys wierzyła gdyby Polskę ominęła jakimś szczęsliwym trafem \"Chrystanizacja ?? to proces wypierania rodzimych wierzeń etnicznych, osiadłego w określonym rejonie ludu, przez wiarę chrześcijańską. Jego największe nasilenie przypadało w okresie średniowiecza, a spowodowane było dominującą pozycją chrześcijaństwa wśród ówczesnych europejskich władców oraz rosnącymi wpływami papiestwa. Chrystianizacja najczęściej przebiegała w brutalny i prymitywny sposób. Niszczone były wszelkie oznaki rodzimej wiary, całkowicie zastępowane chrześcijańskimi symbolami - w miejscu świętych gajów i świątyń (kącin), które były wycinane i niszczone, wznoszono kościoły; w dniach, w których obchodzono uroczystości religijne (np. celtyckie Samhain czy słowiańskie Dziady), ustalano różnego rodzaju święta kościelne (Wszystkich Świętych). W ten sposób stopniowo doprowadzano do eliminacji wcześniejszych wierzeń de facto zmieniając jedynie nazwy i formy ich obchodów. Lokalne bóstwa zostawały zastępowane przez kult świętych (celtycka Brigid - św. Brygida, słowiański Świętowit - św. Wit), a wizerunki bogów przekstałcano najczęściej w ikony, tak więc we wczesnym średniowieczu, większość obrazów przedstawiających Jezusa była identyczna z wcześniejszymi wyobrażeniami Zeusa (czego łatwo dopatrzeć się również dzisiaj) i bogów z lokalnego panteonu\" http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystianizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - religie przychodzą i odchodzą, jak przypływy i odpływy morza - zastępują je inne, w imieniu których następni ludzie są gotowi oddać duszę i życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak myslam wiec sprawdzilam
Maalutka przeczytaj Ew.Luk.17 roz.Jezus tam powiedzial,ze "krolestwo jest posrod was",a nie "w nas" A to zasadnicza roznica.Mial siebie na mysli jako przyszlego krola, dlatego powiedzial. W innym miejscu powiedzial,majac siebie na mysli,ze przyblizylo sie krolestwo boze. Tylko takie male sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak myslam wiec sprawdzilam
Jeszcze tylko dodam,ze Krolestwo Boze to rzad!,bozy rzad na czele,ktorego stoi Pan Jezus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam pojęcia :) a cytat z Ew. Łukasza 17:16-22 z Biblii Warszawsko-Praskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości - po kiego grzyba w idealnym świecie miałby być rząd? A jeszcze - skąd wiesz co miał Jezus na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer a może to krolestwo boze z bibli to rzad z giertychem na czele;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głopota ludzka
jest NIESKONCZONA co widać:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś rano zrobiłam mały wstępik do tego co dzisiaj chciałam wam napisać. \"czy żyjemy, czy umieramy, Pańsy jesteśmy\" \"Ty znowu człowieka w proch obracasz i mówisz wracajcie synowie ludzcy\" i tak o śmierci chciała bym dzis.....bo \"zyciem dla mnie chrystus a śmierć zyskiem mym\" pisze Paweł w liscie. śmierć to nie koniec, śmierć to nie zapadniecie w sen, śmierć to początek własciwej egzystencjiiz e Zbawicielem, dla tych dla których Zbawiciel to ktoś bliski, ktoś kogo darzy sie należną mu czcią chwałą i oddaniem. a teraz co Biblia mówi o życiu po śmierci? czytając słowo Boze można zauważyć 2 miejsca przygotowane dla ludzi, których życie dobiegnie końca. Przy tym temacie warto też wspomnieć że człowiek składa sie według Biblii z 3 elementów. Duszy, ducha i ciała. 1 Tes. 5 23 \" A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełnosci poświęci, a cały duch wasz i dusza i ciało niech bedą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa\" Elementy te po śmierci ulegają podziałowi tzn ciało leży w grobie i czeka na zmartwychwstanie, natomiast \"duch i dusza wracają do Boga, który go dał\" Kazn Salom. 12 7. \"Wróci sięproch do ziemi, tak jak nim był duch zaś wróci do Boga, który go dał\" dz. Ap. 7.59 \"Panie przyjmij ducha mego\" W dziejach Ap.jest taki ciekawy fragment20. 10 gdzie czytamy o pewnym młodzieńcu który podczas kazania spadł z 3 pietra i . Ten fragment w greckim oryginale brzmi dosłownie , po tym jak Paweł mówi nie trwóżcie się bo; \"dusza chłopca wróciła do niego\". Kto ma greckie tłumaczenie niech sprawdzi. Obj. 6.9 jest napisane o duszachludzi zabitych za świadczenie o Bogu, które sa w niebie. \"Widziałem ponizej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bozego i dla świadectwa które złożyli\" Obj. 20.4 \"I widziałem dusze tych którzy zostali scięci....\" Jakie to sa miejsca do których wybiorą sięludzie po śmierci? Jest takie miejsce opisywane w Starym Testamencie z hebrajskiego Szeol. Z greckiego w Nowym Test. Hades. Te dwa określenia mają to samo znaczenie. To kraina umarłych. otchłań Ps. 16.10 \"Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani\" W org hebr. szeol to samo Dzieje Ap. 2. 27-31 tu z użyciem słowa hades ( w org, grec) Liczne fragmenty Starego Test. wspominają o tym ze człowiek po śmierci idzie czy wstępuje do krainy umarłych (hadesu). Nowy test, Ew łukasza 16-31. Przypowieść o żebraku i bogaczu pokazuje podział krainy umarłych na 2 czesci. Miejsce dla niezbawionych, którzy przechodząmęki i na miejsce dla zbawionych którzy doznają pociechy. Jest rzeczą ciekawą ze Stary test, nie czyni takiego podziału. To z powodu tego ze nie było jeszcze śmierci Jezusa i zmartwychwstania. Wczoraj pisałam o tym ze Jezus zaraz gdy umarł poszedł do \"uwięzionych \" dusz . Tak wiec gdzie idzie dusza człowieka wierzacego oddanego Panu obmytego Jego krwią . Na pewno nie idzie do krainy umarłych zwanej hadesem bo miejsce to utożsamiane jest ze skażeniem : Dzieje Ap. 2 27-31 \" Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani. I nie dopuscisz by święty twój oglądał skażenie\" z miejscem które nie wejdzie do koscioła; \" a bramy piekielne nie przemogą go (Koscioła)\" z miejscem gdzie idą niewierzacy ludzie \" a gdy w krainie umarłych cierpiał meki\" - ten Bogacz który nie był wierzacy. z miejscem które wyda swych umarłych na sad ostateczny Obj 20.13 \"również smierć i piekło wydały umarłych\" z miejscem które będzie wrzucone do jeziora ognistego\" Obj Jana 20.14 \"I śmieć i pieło zostały wrzucone do Jeziora ognistego\" wierzacy człowiek, który pełni wolę ojca niebieskiego , Który wyprał swe szaty we krwi Jezusa przez aniołów zostaje odprowadzony prosto do Zbawiciela, czyli do miejsca gdzie przebywa Bóg czyli do nieba. Jego dusza wędruje wprost do Pana. Do domu Ojca Jan 14. 1-3 \" W domu ojca mego wiele jest mieszkań, gdyby było inaczej bym wam powiedział .(...) abyscie gdzie ja jestem i wy byli\" do Pana Jezusa. 2Kor. 5.8 \"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy wyjśc z ciała i zamieszkać u Pana\" To piękny fragment, bo mówi ze całe jestestwo człowieka to dusza, która gdy wyjdzie z ciała to zamieszka u Pana:):):) aby byc razem z Chrystusem Fil. 1.23\" Pragnę rozstac sięz życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej\" a za chwilę pisze ze pozostać w ciele to rzecz ważniejsza dla zwiastowania. Do ojczyzny w niebie \" Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy. Pana Jezusa Chrystusa\" Fil. 3.20 2 Kor. 12. 2-4 tu mowa o człowieku który został \"uniesiony do nieba do \"raju Bozego\" do niebieskiej ojczyzny Hbr. 11. 13-16 \"lecz oni zdążają do niebieskiej (mowa o ojczyźnie wierzących) . Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazwany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto\" Na podstawie tych kilku tylko fragmentó, nie sposób tu pisać wszystkich widać ze Ci którzy należa do Jezusa po śmierci i \"wychodząc z ciała\" zamieszkajaz Bogiem, bo \"duch wraca do Pana który dał mu zycie\" \"Kto ma Syna ten ma życie\" \"Albowiem tak Bóg umiłował świat ze Syna swego jednorodzonego dał aby KAŻDY kto w Niego wierzy nie zginał ale miał zycie wieczne\" Nie pozwólcie aby dusze wasze zginęły w krainie śmierci w krainie umarłych. Przyjdzcie do Jezusa, On obdarza życiem wiecznym i wieczną radoscią i społłecznosciąz Nim...tuż po Twojej śmierci aniołowie zabiorą twojego ducha do Pana....przyjdz do Jezusa a On obmyje Cię swoim przen=baczeniem i da ci \"nową białą szatę\' :):):) i zamieszkasz z Panem już na wieki. Czyńwolę Ojca. Uwierz w to Kim jest Jezus na prawdę i czcij Jezusa całym swoim sercem wolą i życiem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pozwólcie aby dusze wasze zginęły w krainie śmierci w krainie umarłych. Przyjdzcie do Jezusa, On obdarza życiem wiecznym i wieczną radoscią i społłecznosciąz Nim...tuż po Twojej śmierci aniołowie zabiorą twojego ducha do Pana....przyjdz do Jezusa a On obmyje Cię swoim przebaczeniem i da ci \\\"nową białą szatę\\\' :):):) i zamieszkasz z Panem już na wieki. Czy ńwolę Ojca. Uwierz w to Kim jest Jezus na prawdę i czcij Jezusa całym swoim sercem wolą i życiem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.\" - EWANGELIA JANA 8:12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy ńwolę Ojca. Uwierz w to Kim jest Jezus na prawdę i czcij Jezusa całym swoim sercem wolą i życiem\" Po prostu żyj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokutnica
Oj kamelia w 1piotra pisze,ze Jezus po zmartwychwstaniu zstapil do wiezienia(otchlani,) bo to jedno i to samo,a nastepnie glosil DUCHOM !!!! nie DUSZOM !!!! co glosil tego nie wie nikt! A co to za duchy? to te same,ktore zyly za czasow Noego i byly nieposluszne! Chodzi o zbuntowanych aniolow!ktorzy zstepowali na ziemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, dawno sie nie odzywalam, za bardzo mnie ponosi, musze ze sobą walczyć. Nasz Bog nakazal nam unikac sytuacji w których mozemy zgrzeszyć. Kazdego z nas nie jeden raz ponosiło, poźniej tego zalując. Nie mozna rozmawiać o Bogu przez internet, nie wiemy z kim rozmawiamy nie wiemy na co jestesmy narazeni. Dlatego pytam czy nadal chcecie sie kłocić czy normalnie porozmawiać? Przyznam ze chcialam pewnego razu skasować topik, bo dzialy sie rzeczy ktorych nie chcialam, ale nie mogłabym sama podjąc tej decyzji bez ludzi ktorzy go tworzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i super
madralo ze tak myslisz. Tylko czasamoi i Ty pozwol miec ludziom inne zdanie. Pozwalac mniec inne zdanie niz Twoje i jego posluchac niz znaczy zgrzeszyc. wiesz dobrze ze i Ty mozesz sie mylic, a w Tobie jest za duzo pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> mądralka { Przyznam ze chcialam pewnego razu skasować topik, bo dzialy sie rzeczy ktorych nie chcialam } :D sorry nie wytrzymałem. Więcej się nie wypowiem w tym topiku. Jeszcze obraże czyjes uczucia. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i super
{ Przyznam ze chcialam pewnego razu skasować topik, bo dzialy sie rzeczy ktorych nie chcialam } madralko jakie rzeczy? co się takiego działo? już armagedon? nie zauważyłem żadnych kłótni, walcz, walcz to tylko swiadczy o tobie, otwieranie oczu jeśli zaropiałe może trochę boleć🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie mozna rozmawiać o Bogu przez internet, nie wiemy z kim rozmawiamy nie wiemy na co jestesmy narazeni.\" Niby dlaczego? Cóż takiego może się tutaj wydarzyć? Nagle przestaniesz wierzyć w to co wierzysz? Nawet jeśli tak by się stało - to pewnie dlatego, że tak (ewentualnie) właśnie być powinno. Jeśli wchodzisz tutaj z założeniem, żeby dyskutować tylko o ile to nie jest w stanie jakoś podważyć Twojej wiary (skłonić do zastanowienia się nad nią) - to rzeczywiście chyba bez sensu. Bo wiara to chyba otwartość na zrozumienie - a nie zasklepianie się w skorupie swojego dotychczasowego \"wiem\". Ale to Twoja wiara, Twoja sprawa. Rób jak chcesz, ale nie kasuj nam topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Madralko nic sie nie przejmuj.Masz racje kazdego z nas czesto ponosi i nie ma wyjatkow.Jesli rozmawiamy o czyms powaznie,to niestety czesto w gre wchodza emocje. Bardzo dobrze ze sama sie probujesz korygowac,bo to juz duzy krok do przodu. ;-) Ewentualna prawda o ktorej piszesz Drimer to rowniez moze byc ewentualna tatalna Nieprawda. Madralko pozdrawiam i nie przejmuj sie glupimi uwagami,poniewaz to moga byc prowokacje.:-) Dream ten cytat,łechcze uszka: \"Nie wolno Wam przyjmować moich nauk z szacunku, tylko dlatego, że jestem kim jestem, musicie sami je poznać, przetrawić, zrozumieć \" tylko chcialabym jeszcze poznac ich zrodlo,bo to wazne. Mozesz podac? :-) Madralko jeszcze raz pozdrawiam cie i nic sie nie przejmuj.Nikt nas nie jest lepszy lub gorszy,kazdy grzeszy wiec.... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ a mnie tam rybka, co ma być to i będzie ;) :) A ja myslę, \" ...z szacunku do mnie, jak złotnik sprawdzaciej wartość kruszczu, trąc, pocierając...\" to słowa Buddy źrodła: chociażby \"przebudzenie\" De Mello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream wiem o co chodzi madralce. Wiem bo bylam w sytuacji o ktorej pisze madralka. Byl czas gdy zaczelam w internecie szukac ,sama nie wiem czego,na poczatek wpisalam w google haslo \"SJ\".To byl poczatek mojego zachwiania slabej jeszcze wiary. Zamiast tego czego sie spodziewalam,wiec stronki SJ,znalazlam stronke Anty,czyli SJ pod lupa. Gdy zaczelam czytac oczom nie wierzylam,bylam zachlysnieta nowymi wiadomosciami.Co dzien czytalam coraz to nowsze wiadomosci o \"moim\" jedynym wyznaniuu (religii)ktora znalam.Z dnia na dzien rodzil sie we mnie bunt i mnostwo pytan i praktycznie watpliwosc, co jest grane... Nie bralam pod uwage tego,ze moja wiara jest slaba,moje wiadomosci sa male(takie prawdziwe,nie te z netu),moje emocje potrafily brac nade mna gore. Te wszystkie czynniki spowodowaly,ze \"dalam sie poniesc\"nowym informacjom i pochopnie podjelam w swojej glowie zamierzenia. Strasznie negatywnie nastawilam sie na SJ,nie badajac uprzednio czy to prawda.Po prostu pierwsze wrazenie ktore zrobilo na mnie to co przeczytalam,uroslo w moim\"sercu\". Przewazala u mnie ogromna jednak potrzeba odnalezienia Prawdy i Boga.Najpierw chcialam zaczac sie spotykac z dominikanami.Tak poradzila mi dziewczyna,ktora na tamta chwile,bardzo imponowala mi swoja wiedza.Wlasciwie wtedy zaczelam sie zaglebiac w Pismie sw. zaczelam je sama analizowac i odkrylam,ze to czego uczy kk oraz o wersety na ktore powoluja sie anty SJ brzmia dla mnie calkiem inaczej niz dla nich.Stwierdzilam,ze nie moge zmieniac zdania,opini tylko dlatego,ze przeczytalam kilka stron w necie.Zaczelam wnikac doglebniej .W miedzy czasie poznalam osobe ktora przyczynila sie do tego,bym od nowa spojrzala na Organizacje sj. Dzis dlatego z czystym sumieniem ,moge bronic tego wyznania,tych nauk,poniewaz poznalam je od kazdej strony. Nie bronie ich slepo,poniewaz,nie zawsze bylo tak,ze ich bronilam. Jednak kazdy musi sam dojsc do pewnych wnioskow. Madralka ma na mysli Dreamer,ze jednym internet moze zaczac miotac i niekoniecznie ma ta osoba na tyle silnej woli,samozaparcia,oraz wiary,by pokonac przeciwnosci.nieraz to co odkryje moze zburzyc caly swiat,a nie kazdy potrafi odbudowac go na nowo,a nieraz ten nowy swiat okazuje sie fikcja. Internet jest w jakims sensie pulapka.Wazne by wiedziec,ze umiemy ja ominac,albo...sie z niej wydostac.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×