Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

hmmm...:) duzo si enazbierało pytań:) dzięki spadam ze odpowiedziałaś na kilka z nich, ja już nie muszę:):):) hihihihi, w garnku obiadek się pichci więc mało czasu, więc pewnie cos dodam, oprócz tego co spadam napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego to najmojsze jest takie prawdziwe a ichnie to tania imitacja??? moze zacznę od tego... nie w tym rzecz, bo ...sednem sprawy zawsze dla mnie będzie i jest Biblia. Jeśli wyznanie, jakiekolwiek będzie się jej trzymać i przestrzegać, to chwała Panu, ze tak będzie. Bo Tylko Jezus jest Drogą , prawdą i zyciem i zawsze to podkreślałam, to nie kościół zbawia, to przelana krew na krzyżu oczyszcza, leczy, zbawia. Zasmuca tylko fakt, i \"brudzi miano chrzescijan\" ten kto krzyczy głośno : JESTEM NAŚLADOWCĄ PANA JEZUSA, a pluje drugiemu w twarz. (Np. Panie z radia M.) Ale tak na prawdę nic mi do tego, bo \"każdy własny cięzar poniesie\" i nie mnie ich oceniać, oceniam jedynie nurt, który zamast czerpać z czystego źródła, zatacza brudy i niesie je z prądem rzeki nazwanej imieniem Zbawiciela. To jest dla mnie zasmucajace i zatrważające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz dla mnie każde nasladownictwo to imitacja:) Gdy Jezus rzekł: \"Bóg jest miłością\"; była to najbliższa możliwa definicja, (trochę nie zrozumiał Esseńczyków, oni mówili- MIŁOŚĆ jest Bogiem) Poza tym jest nieznane, a nieznanego nie można zdefiniować. Możemy ewentualnie wskazać na boskość przez nasze urzeczywistnienie: Miłość. Iść krok po kroku, z przyjaznym nastawieniem, bez napięcia, bez walki ale uważnie. A boskość jest wszędzie, więc nie ma powodu być przeciwnym niczemu. Stawanie po jakiejś stronie ? życie jest wszędzie.Jezus mówił \"pod każdym kamieniem znajdziesz Pana\" – dlaczego widzimy tylko kamienie? A dekalog? Na tym poziomie swiadomośći i tak niewiele ludzkosci daje ze bo to wciąz tylko zakazy ze zmienionym przykazaniem czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; (17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, (21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, (22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu. (List do Efezjan 2:1-22, Biblia Warszawska) ważne jest to, by wiedzieć czego nauczał Jezus: Miłuj Boga i miłuj człowieka. Te 2 zawierają siew 10 , gdy przyjrzymy sie pierwszym 5 to bardzo mocno określają one stosunek człowieka do Boga. Gdy mamy nie czynić sobie podobizn , obrazów, rzeźb i nie mamy im się kłaniać określają one nasz stosunek do Jedynego Boga, więc czy zostały one jakoby zniesione, wypełniły się poprostu w 1 przykazaniu : Miłuj tylko Boga, nie fogury, nie całuj obrazów, nie klęcz przed betonowym posagiem. Gdy Jezus mówił miłuj człowieka, mówił też : szanuj zonę, nie cudzołóż, kochaj ludzi, nie kradnij, bądz pokorny, nie porządaj domu sąsiada i BMW twojego szefa:) to wszystko zawiera się jedno w drugim. Trzeba spojrzeć na sprawę nieco szerzej:) lgdy wyrażnie nauki Nowego Testamentu mówią coś innego niż działo sięto w obyczajowości Żydów, to jasne jest ze nauki Jezusa są dla chrzescijan (powinny być ) priorytetem. Gdy mowa jest ze spotykano się w 1 dzień po sabacie, to tak czynimy , na pamiątkę zmartwychwstania Pana. Gdy zabijano barana i mazano odrzwia krwią by ochronić swoje życie to jasne jest ze my sie kropimy krwią naszych drzwi biednym zwierzątkiem zakatrupionym gdzieś w piwnicy, bo Mamy Zbawiciela, mamy Baranka. i mamy wiarę, ze on nas kocha i przebacza i oczyszcza i zbawia. I ulecza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiamy o Biblii :) albo wierzymy ze to słowo Pana, albo nie:) nie ma innej opcjii i od tego trzeba wyjść. Inaczej nie may bazy do wymiany argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wiemy też, ze Syn Bozy przyszedł i dał nam rozum, abysmy poznali tego, ktory jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, ktory jest prawdziwy w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym. 1J, 5:20 nic więcej nie trzeba pisać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak z obserwacji i doświadczenia, dla mnie biblia nie jest wiarygodnym źródłem.(cyt maluutka) poznałas ją dokładnie, bardzo dokładnie, analizowałas jej żródła, analizowałas spełnione na przestrzeni setek lat proroctwa w setkach ilosci szczegółow????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
A dekalog? Na tym poziomie swiadomośći i tak niewiele ludzkosci daje ze bo to wciąz tylko zakazy ze zmienionym przykazaniem czy nie Kodeks karny i cywilny, prawo karne i cywilne to tez nakazy i zakazy. Ludzkie. I jakże uciązliwe dla wielu. To co? Zacząc je lamac? Bo to tylko zakazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro uważasz, że nazywanie Katolików Chrześcijanami to coś niewłaściwego i \"obraza prawdziwego Chrześcijaństwa\" i Chrześcijanami należy nazywać Protestantów, to postaw się na miejscu zwykłego Katolika - mam mu tu napisać \"nie jesteś prawdziwym Chrześcijaninem\"? (cyt dreamer) tak to jest w chrzescijaństwie, już to kiedyś pisałam że jest to wyznaje z własej decyzjii, to nie jest religia z \"urodzenia\". Chrystus tak własnie chciał by była to decyzja serca, wybór z miłosci, nie z nakazu, nie z paszportu, dlatego chrzest ma miejsce wtedy gdy można rozumem i sercem podjąć własciwą decyzję. ale gdy niektórzy tego nie pojęli i poprzewracali wszystko do góry nogami...hmmm.... tak to już jest ze dobrem czesto dzisiaj nazywa się zło, a zło nazywa sie dobrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie jest wszystko jedno w co Ty wierzyszi kto w co wierzy, przekonaj siebie. (cyt maluutka) Ja siebie nie muszę przekonywać, to Bóg mnie przekonał. Duch swięty zamieszkał w moim sercu i wiem dokąd zmierzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tak to jest w chrzescijaństwie, już to kiedyś pisałam że jest to wyznaje z własej decyzjii, to nie jest religia z \"urodzenia\". Chrystus tak własnie chciał by była to decyzja serca, wybór z miłosci, nie z nakazu, nie z paszportu, dlatego chrzest ma miejsce wtedy gdy można rozumem i sercem podjąć własciwą decyzję.\" Kamelio, nie uważasz, że jest wielu Katolików którzy wierzą w to co wierzą z wyboru, mimo tego, że chrzest był mimo ich woli? Tak samo jak Ty mimo chrztu katolickiego wierzysz w co innego i tak samo ja, mimo tego chrztu wierzę w coś jeszcze innego. Nie sądzisz, że w tym wypadku jest ważniejsze potwierdzenie sercem aktu chrztu niż samo jego dokonanie. Równie dobrze możesz się świadomie ochrzcić w wieku dorosłym i nie być ani trochę w głębi duszy chrześcijanką, mimo pięknych słów i nawet billboardów na ulicach i spotów reklamowych w TV. Czy nie tak jest? Więc cały czas wydaje mi sie, że nikt z nas nie powinien oceniać, czy ktoś prawdziwie w coś wierzy, czy nie wierzy. A że wszyscy to robimy, to chyba motywacja by nad tym pracować. Na marginesie - też uważam, że chrzest dzieci to bezsens. Ale nic mi do tego. Nie przeszkadza wcale w szukaniu \"innych dróg\". Aha - NLP było odnośnie tego o czym nie raz tu mówiliśmy - że przekaz słowny jest zawsze uproszczeniem i nigdy nie da się przekazać w ten sposób żeby druga osoba zrozumiała wszystko w 100% tak samo jak my. Bo każda osoba widzi świat inaczej. Na tym jest oparte NLP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz o komórkach. Rozbawiło mnie to co nieco:) Bo z biologicznego punktu widzenia komórki orgazizmu ludzkiego są bardzo różne, tzn. inne w organach wewnętrznych, inne w mózgu , inne serca. Kazda z tych róznorodnych komórek (danego typu) tworzy odpowiednią tkanke czyli krew, nerwowa, łączną, mięśniową itd. Kazda tkanka tworzy dany organ np. serce, naczynie, mózg, żołądek wątrobę. Kazda komórka posiada w swoim jadrze tzw łańcuchy dna i rna, czyli pamięć komórkową, na podstwaie której można odtworzyć informacje zawartą w komórce, aby mogła sięona ponownie \"utworzyc \" poprzez podziały mitotyczne i mejotyczne w zależności jakiego typu są to komórki. Różne tkanki różnie się regenerują, niktóre nigdy -mózg, drogi nerwowe. Kazdy organ odpowiada za inną funkcję. Jak wiadomo, za Pamiec w mózgu odpowiadają specjalne ośrodki pamięci trwałej dlugoterminowej i pamięci swieżej (ośrodki hipokampa), w tylnej częsi płata ciemieniowego, w płacie potylicznym i w kilku innych miejscach. ale to nie ważne. Bóg jest Bogiem porządku :) i kazdy organ odpowiada za coś innego, gdy przeszczepimy wątrobę to ta wątroba ma przejąć funkcję uszkodzonej. Mózu jak dotąd nie nauczono się przeszczepiać więc nie wiem jak komórki serca lub wątroby mogą cokolwiek pamiętać :):):) hihihihih to tak w wielkim skrócie:) Mala , Gosia? koleżanki po fachu :)? hihihi, też Akad. Med.?moze coś przegapiłam...ale twój sędziwy wiek malutka pamiętam, to będzie jakoś około 70 ???:):):):):):) pozdrawiam z sympatią :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma w tym dziwnego.W ydaje mi się to całkiem naturalne że komórki organu pamiętają swój organizm. (cyt malutka) pamiętają jaką mają funkcję. :):):):) Nic innego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87_cz%C5%82owieka ośrodki pamięci człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia chcąc położyć kres sporom doktrynalnym Konstantyn 300 lat po Chrystusie zdecydował kim ON był. I tak się zaczęlo. Jezus z Nazaretu bardzo się rózni od tego z biblii. Jeżeli chodzi o pamięć komórkowa, nie podzieliłam Twojego zdania. Siedemdziesiąt milionów komórek a każda ma własną duszę. Z tych samych komórek powstają oczy i kości potem pracują cichtko we wszystkim nas wpierając. Ciało słuzy nam bardzo inteligentnie i jest do tej pory wielką tajemnicą. Pozdrawiam również🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - o komórkach - dlatego właśnie pytam także jak tłumaczyć naukowo zaobserwowane zjawisko - to, o czym tutaj cytowałem z jednego forów (też oglądałem końcówkę tego programu). To, że zaobserwowano takie zjawisko niejednokrotnie jest pewne. A \"pamięć komórkowa\" to obecnie hipoteza. Oczywiście nie jedna, ale nie znam nazw alternatywnych hipotez - dlatego posłużyłem się tą, żeby określić o co mi chodzi. Wiem, że nie badasz tego zjawiska i nie udowodnisz mi jak to jest, ale może spotkałaś się właśnie gdzieś w jakichś tekstach specjalistycznych z opisami przypadków, próbami ich tłumaczenia. Tak na marginesie - sam mechanizm tego zjawiska oczywiście mnie ciekawi, ale bardziej odnotowane przykłady tego, a mianowicie właśnie - jak zmieniło się życie tych ludzi po przeszczepie. (To właśnie jest ciekawe, że przeszczep organów nijak nie związanych np. z pamięcią powodował oparte na faktach koszmary tej dziewczynki o której było w programie, a także zmiany preferencji niektórych ludzi). Ciekawi mnie to bardziej w kategoriach fikcyjno - literackich, ale oczywiście opartych na faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wedlug najnowszych odkryc okazuje sie iz nie jest prawda ze czlowiek powyzej okreslonego wieku uczy sie gorzej niz ktos mlody.Okazalo sie ze nawet w wieku 75 lat powstaja nowe polaczenia mozgowe charakterystyczne dla procesu uczenia sie... Chyba ze trzy lata temu odkryto rowniez tzw.komorki macierzyste.Wszczepienie ich do chorego organu,powoduje zainicjowanie zadziwiajacego procesu uzdrawiania.Przeprowadzono juz proby na niektorych organach i tak np.wszczepienie ich do serca po zawale spowodowalo cofniecie sie tzw.blizn pozawalowych.Serce powrocilo do takiego stanu,jakby nigdy nie przeszlo zawalu... Malutkaa-jestem ciekaw skad ty wiesz ze \"Jezus byl kims innym niz naucza Biblia,skoro Pismo Swiete jest pisane pod natchnieniem Ducha Swietego,a wiec twoim zdaniem Bog sam siebie przedstawil w niewlasciwym swietle?No zastanow sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Maalutka Czytam którys raz z rzędu, ze Jezus z Nazaretu znacznie się różni od tego biblijnego. Tyle, ze tylko stwierdzasz, iż tak wlasnie jest. Możesz podac jakieś szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tych samych komórek powstają oczy i kości (cyt. malutka) tak sie składa ze nie z tych samych. Zarodek posiada tzw, listki zarodkowe, które tworza trzy warstwy (różne rodzaje komórek) z których potem powstanąrózne organy: ektoderma, mezodermai endoderma. One się bardzo róznią. zewnętrzna warstwa komórek gastruli, stadium rozwoju zarodkowego człowieka zwane także zewnętrznym listkiem zarodkowym, stanowiązaczątek późniejszego układu nerwowego oraz zewnętrznych powłok ciała. U kręgowców ektodermalnego pochodzenia są także oczy. Z endodermy powstają nabłonek pokrywający gardło, trąbkę Eustachiusza, migdałki, tarczycę, gruczoły przytarczyczne i grasicę, a także krtań, tchawica, płuca, przewód pokarmowy (za wyjątkiem jamy ustnej i odbytu), pęcherz moczowy, pochwa, cewka moczowa. Mezoderma, środkowa warstwa zarodkowa daje początek mięśniom, tkance łącznej, chrząstce, kościom, strunie grzbietowej, krwi, szpikowi kostnemu, limfie, nabłonkowi naczyń krwionośnych i limfatycznych, pokrywającemu jamy ciała, wyścielającemu nerki, moczowody, gonady, przewody płciowe, korę nadnerczy i innym tkankom. Oczy pochodzą zatem z ektodermy (zewnętrznej warstwy komórek zarodka), a kości z mezodermy (śsrodkowej, innej niż zewnętrzna, o innej budowi komórek) Bóg jest wspaniały niedościgła jest Jego madrość i moc:) Ps 139:13 Bw "Bo Ty stworzyłeś nerki moje,Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej." (14) Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś.Cudowne są dzieła twojeI duszę moją znasz dokładnie. (15) Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą,Choć powstawałem w ukryciu,Utkany w głębiach ziemi. ❤️ Procesu gasrtulacji (hihih:) ) tworzenia sie gastruli (postaci przedzarodkowej ) nie będę opisywać:):):) to co piszesz mała, mało ma wspólnego z anatomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Bóg jest wspaniały niedościgła jest Jego madrość i moc } I sądząc po jego reakcji na nasze wypociny na tym topiku trzeba dodać że jest bardzo wyrozumiały. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam to nie Ty wspominałaś a zwojach z Qumaran? Ze się nie róznią od zapisów w ST? a one właśnie rzucają nowe światło na życie Jezusa. Co robił w czasie gdy nie wspomina o nim biblia? wpominałam o tym, Jezus całe Zycie był Zydem bardzo by się zdziwił że orzyknięto go jedynym Synem Boga. Budda mówił ”jesli w domu pali się światło złodzieje go unikają, jesli dozorca czuwa złodzieje nie będą nawet próbować, swiadoma osoba nie bedzie gwałcić ani torturowac’ a Jezus mówił „Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”. I mówił „Uważajcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dane, a kto nie ma, pozbawią go i tego, co ma”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin :) Kamelia wielkie dzięki za wykład, myslalam o zygocie ;) jest takie powiedzenie \" jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat\" to z Talmudu no i porównanie królestwa do ziarnka gorczycy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do ziarnka gorczycznego, które wziąwszy człowiek, zasiał na roli swojej. (32) Jest ono, co prawda, najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem, tak iż przylatują ptaki niebieskie i gnieżdżą się w gałęziach jego.Mat. 13 Królestwo,początkowo małe i niepozorne, bez rozgłosu i niepostrzezenie rozrośnie się do imponujących rozmiarów, tam gdzie ono jest zlatują sie inni by w domu, w gnieżdzie spoczać w spokoju, odnaleźć ciszę i bezpieczeństwo (gniazdo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do ziarnka gorczycznego, które wziąwszy człowiek, zasiał na roli swojej. (32) Jest ono, co prawda, najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem, tak iż przylatują ptaki niebieskie i gnieżdżą się w gałęziach jego.Mat. 13 Królestwo,początkowo małe i niepozorne, bez rozgłosu i niepostrzezenie rozrośnie się do imponujących rozmiarów, tam gdzie ono jest zlatują sie inni by w domu, w gnieżdzie spoczać w spokoju, odnaleźć ciszę i bezpieczeństwo (gniazdo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś ostatni fragment z 1 rozdziału ewang Jana. Jutro rozdz. 2:) (35) Nazajutrz znowu stał Jan z dwoma uczniami swoimi. (36) I ujrzawszy Jezusa przechodzącego, rzekł: Oto Baranek Boży. (37) A owi dwaj uczniowie, usłyszawszy jego słowa, poszli za Jezusem. (38) A gdy Jezus się odwrócił i ujrzał, że idą za nim, rzekł do nich: Czego szukacie? A oni odpowiedzieli mu: Rabbi! (to znaczy: Nauczycielu) gdzie mieszkasz? (39) Rzekł im: Pójdźcie a zobaczycie! Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i pozostali u niego w tym dniu; a było to około dziesiątej godziny. (40) Andrzej, brat Szymona Piotra, był jednym z tych dwóch, którzy to słyszeli od Jana i poszli za nim. (41) Ten spotkał najpierw Szymona, brata swego, i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza (to znaczy: Chrystusa). (42) I przyprowadził go do Jezusa. Jezus, spojrzawszy na niego, rzekł: Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazwany Kefas (to znaczy: Piotr). (43) Następnego dnia chciał udać się do Galilei; i spotkał Filipa, i rzekł do niego: Pójdź za mną! (44) A Filip był z Betsaidy, miasta Andrzeja i Piotra. (45) Filip spotkał Natanaela i rzekł do niego: Znaleźliśmy tego, o którym pisał w zakonie Mojżesz, a także prorocy: Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu. (46) Wtedy Natanael rzekł do niego: Czy z Nazaretu może być coś dobrego? Filip na to: Pójdź i zobacz! (47) A gdy Jezus ujrzał Natanaela, idącego do niego, rzekł o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu. (48) Rzecze mu Natanael: Skąd mnie znasz? Odpowiedział mu Jezus i rzekł: Zanim cię zawołał Filip, widziałem cię, gdy byłeś pod drzewem figowym. (49) Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela. (50) A Jezus odpowiadając, rzekł do niego: Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci, iż cię widziałem pod figowym drzewem? Ujrzysz większe rzeczy niż to. (51) Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego. (Ew. Jana 1: Biblia Warszawska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan przedstawia Jezusa ludziom mówiąc Oto jest Ten Baranek, reakcją uczniów jest : pójście za Nim. Poszli za Nim. Szymon dostaje nowe Imię. Jedni drugim mówią o Jezusie, ze o Nim pisał Mojzesz. Swiadczą ze proroctwa opisywane w Starym Testam. spełniają sie w Jezusie. Pada wyznanie zaznajomionych z zakonem Mojzesza: Ty jesteś Królem Izraela i na koniec obietnica dla uczniów Jezusa którzy poszli za Nim: Ujrzycie Aniołów wraz z Synem Człowieczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ap 2:17 Bw \"Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Maalutka Ja rzeczywiście wspominałam o zwojach znad Morza Martwego, ale wymienilam tylko zwoje zawierające Ksiegę Izajasza. O innych, ktore wtedy znaleziono nie wspominałam. Zwoje zostały odkryte bodajże w 1947 roku, a więc bylo już troche czasu aby je zbadać i ewentualnie opublikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn Człowieczy, tak Jezus najchętniej określał samego siebie, był to tytuł mesjański. Księga Daniela (Stary Test) 7 13-14. Napisana 2 wieki przed Chrystusem. (13) I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim. (14) I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne. Królestwo zapoczątkowane w momencie pierwszego przyjścia Chrystusa, będzie ostatecznie urzeczywistnione, kiedy powróci (63) Ale Jezus milczał: Wtedy arcykapłan rzekł do niego: Zaklinam cię na Boga żywego, abyś nam powiedział, czy Ty jesteś Chrystus, Syn Boga. (64) Rzecze mu Jezus: Tyś powiedział. Nadto powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego na prawicy mocy Bożej i przychodzącego na obłokach nieba. Mat. 26.64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn Człowieczy, tak Jezus najchętniej określał samego siebie, był to tytuł mesjański. Księga Daniela (Stary Test) 7 13-14. (13) I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim. (14) I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne. Napisana 2 wieki przed Chrystusem. (63) Ale Jezus milczał: Wtedy arcykapłan rzekł do niego: Zaklinam cię na Boga żywego, abyś nam powiedział, czy Ty jesteś Chrystus, Syn Boga. (64) Rzecze mu Jezus: Tyś powiedział. Nadto powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego na prawicy mocy Bożej i przychodzącego na obłokach nieba. Mat. 26.64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×