Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość jestem katoliczką
i zgadzam się z nieomylnością papieża. Sam Chrystus tego chciał, więc w czym problem >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tym co napisałam, czego konkretnie nie rozumiesz bo nie wiem? chyba dość jasno przedstawiłam, ale jak masz chęć słucham?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Kościół Chrystusowy trwać ma po wszystkie czasy, muszą słowa wystosowane do Piotra św. odnosić się także do jego prawowitych następców. Następcą prawdziwym Piotra . jest Papież czyli Ojciec św. A zatem i do Papieża każdego stosuje się obietnica dana św. Piotrowi . Papież jest tak samo silną opoką, na której pewno i bezpiecznie spoczywa prawda objawiona. Wedle wyraźnej obietnicy Chrystusa musi Papież podobnie jak kiedyś św Piotr . w rzeczach wiary zachowany być od błędu czyli musi być nieomylnym. W przeciwnym razie słowa Chrystusa byłyby czczą obietnicą, a nie poważnem, uroczystem oświadczeniem, jakiem były w rzeczywistości.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
solansz zgadzam się z tym co napisałam, Ja też najczęściej zgadzam sie z tym co piszę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khfvszdbv lfejnta
Albowiem Chrystusa Kościół nie miał tylko istnieć za życia Piotra, a potem zniknąć, ma trwać po wszystkie czasy i dla wszystkich narodów. Źe zatem Papież jako następca Piotra . jest Głową Kościoła i jego Najwyższym Pasterzem, a jako taki równie jak Piotr w rzeczach wiary nieomylnym, to było zawsze przekonaniem prawowiernych chrześcian i nauką Ojców Kościoła pierwszych wieków jako też znamienitych teologów wszystkich czasów. Jakkolwiek nie wszyscy zawsze i bezpośrednio mówią, że Papież jest nieomylny, to jednak z nauki ich o Kościele w ogólności i o stolicy Apostolskiej w Rzymie w szczególności wypływa naoczne ich przeświadczenie o nieomylności tego, który jest Głową i najwyższym Pasterzem Kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Papieże, czy ktoś chce czy nie chce są jedynie ludźmi, a ludzie popełniają błędy. Papieże też je popełniają i mylą się jak każdy inny czlowiek czy to w dziedzinie wiary czy w dziedzinie polityki. Zrobiliście sobie z papieży bogów, a o prawdziwym zapominacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam taka scene, jak tlumy ludzi spiewaly papiezowi "Abba Ojcze" - a moim ojcem jest Bog. Bardzo mnie to zasmucilo, ze ludzie oddaja czlowiekowi czesc boska i ten czlowiek uwazany za nieomylnego tego nie kwestionuje. Kiedys sluchalam kazania znanego ewangelisty, tlum ludzi wiwatowal na jego czesc i skandowal jego nazwisko a ewangelista zawolal " Chwala Jezusowi, oddajcie czesc i chwale Bogu" i wtedy ludzie zaczeli wolac "Jezus Jezus...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...belaiza
A czy ja mowię, że nie podoba mi się taki dom, w którym czyta się Biblię ? Ja mowię, że to utopia, że mamy XXI wiek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOLANSZ ...
Zapominasz, że Papież to człowiek, a nie ma człowieka nieomylnego ... mylic sie to rzecz ludzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemiluje
Jak wyglada pieklo? Jak pieklo jest przedtswione w Biblii wszytkie sugestie na temat piekla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tak więc papież może się mylić, kiedy wypowiada się na tematy nie związane z wiarą: historii, polityki itd., może również mylić się nawet jako teolog, kiedy nie zamierza angażować swojego daru nieomylności, np. w czasie jakiejś dyskusji, przypuszczenia, kiedy nie zamierza zobowiązywać całego Kościoła do przyjęcia jego opinii.\" To ciekawe - jeśli nie zamierza Kościoła zobowiązywać do słuchania go, to wówczas jeszcze jest omylny, ale jeśli postanowi zobowiązać, to już jest samą nieomylnością. A więc dla przykładu papież głosi przez 10 lat pogląd X. I wówczas może się mylić. Po 10 latach zobowiązuje Kościół do przyjęcia tego poglądu X i już wówczas jest nieomylny i żaden członek Kościoła nie ma prawda tego kwestionować (jeszcze niestety często i innym ludziom chciało by się to narzucić). Bardzo dziwna sprawa. \"Pamiętając o Boskim pochodzeniu władzy papieskiej, starajmy się zawsze przyjmować całym sercem to, co Stolica Apostolska podaje nam do wierzenia, jak również to, co nie jest przedmiotem nauczania nieomylnego, ale nawet tylko życzeniem papieża.\" Hmm, czyli w skrócie - wierzmy (starajmy się wierzyć) w to , w czym nawet papież może się mylić. Taki przykład mi się nasuwa w związku z tym, że gdyby życzeniem papieża było wyrżnąć wszystkich \"heretyków\" (jak pokazała historia wcale nie taki nieprawdopodobny pomysł) to wyznawcy kościoła też się powinni starać przyjmować to całym sercem? A gdyby papież ten postanowił zobowiązać Kościół do tego, to już wówczas wyznawcy nie muszę się już starać przyjmować całym sercem, ale właściwie koniecznie powinni się podporządkować i rzeczywiście ich wyrżnąć? A skoro dogmat o nieomylności Papieża został przyjęty, tak jak to ktoś tutaj napisał w XIX w. to co z tymi wszystkimi papieżami przed dogmatem? Tamci byli nieomylni czy jeszcze nie? Bo skoro byli od początku, to po co jakikolwiek dogmat mówiący o tym, że są nieomylni? A jeśli nie byli, to co się tak nagle stało, że przestali się mylić w tych sprawach \"zobowiązujących\". Jak dla mnie brzmi to jak tłumaczenie szyte bardzo grubymi nićmi - \"jestem nieomylny, bo jestem nieomylny, tylko jakby wam tutaj to wytłumaczyć? - ale oczywiście tłumaczenie to jest słuszne, bo w końcu jestem nieomylny\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 Krócej.. nie da się wejść z tymi (tu nawet ni chcę określać) argumentami w dyskusję. Nie dostrzegam celu... też złe podejście... ale dziś ( nie kiedy indziej) tak to widzę.. bo z każdym dniem myślę inaczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część papieży popierało obrazoburstwo, część wprost przeciwnie. Którzy byli nieomylni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez ta utopia w XXI wieku jest realna, ja znam wiele domow gdzie czyta sie biblie na codzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
to jest przykre : 22:05 Do ...belaiza A czy ja mowię, że nie podoba mi się taki dom, w którym czyta się Biblię ? Ja mowię, że to utopia, że mamy XXI wiek ... czy Bóg dał nam Biblię na daną epokę ? od czasu kiedy w moim domu zagościła Biblia czytamy ją codziennie wieczorem choćby pół godziny , wprowadziła w moim życiu wiele zmian na lepsze , modlitwy z podziękowaniem przed jedzeniem , przed snem i rano ( bo przeciez to wszystko zasługa Boga ) w moim domu zapanowała miłośc ( dzieci były akurat w okresie buntu - nie zawsze moglismy dojsc do porozumienia - teraz wiemy , że tam znajdziemy odpowiedz na wszystko dostrzegamy piękno jakie stworzył nam Bóg !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy ludzie są grzesznikami, nikt z ludzi nie jest bez grzechu, nie moze być zatem i paież nieomylny. Rz 3:23 Bw \"gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,\" Rz 5:12 Bw \"Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;\" Rz 3:10 Bw \"jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,\" solansz słyszałas o tym? czy ci papieże byli nieomylini i czy wybrani z woli Bozej? Jako następcy Piotra? trochę historii W średniowieczu o wyborze papieża nierzadko decydowała intryga, podstęp, zbrodnia, przekupstwo, Sześciu papieży zawdzięczało urząd papieski duetowi nierządnic Teodorze i Marozji, które kierowały polityką Rzymu w X wieku. Teodora była kochanką trzech duchownych, którzy za jej sprawą stali się papieżami - Anastazego III (911-13), Lando (913-14) oraz Jana X (914-28), zaś jej córka Marozja - kochanka papieża Sergiusza III (904-11) - wprowadziła na tron papieski Leona VI (928), Stefana VII (928-31) oraz swego syna z nielegalnego związku z papieżem Sergiuszem III - Jana XI (931-5). Papieżem został także i to w wieku 16 lat jej wnuk Jan XII (955-64), który uczynił z pałacu laterańskiego harem, a zginął w łóżku jednej z zamężnych kochanek zabity przez jej męża. Papieżami zostało jeszcze dwóch prawnuków Marozji: Benedykt VIII (1012_24) oraz Jan XIX (1024-32), a także jej siostrzeniec Jan XIII (965-72), za zgodą którego doszło do powstania Kościoła polskiego w 966 roku. Bywało, że dwie, nawet trzy osoby naraz piastowały urząd papieża, ekskomunikując się nawzajem. Także więc z punktu widzenia ciągłości historycznej, nie sposób mówić o sukcesji. Nawet kościół rzymski, mimo bogatych archiwów nie potrafi zweryfikować kompletnej listy papieży. Ja wiem, ze trudno uwaierzyć, ze to moze być prawda dla katolika przekonanego, ze Bóg daje następców, ale to fakty historyczne, nie jakieś bajki wyssane z palca. Za takim życiem nie moze stać Bóg i Bóg nie przyznaje się do tego czego sam nie ustanowił. Encyklopedia Katolicka podaje: \"Musimy otwarcie przyznać, że uprzedzenia i niedostatek źródeł uniemożliwiają w pewnych przypadkach rozpoznanie czy kandydaci byli papieżami czy antypapieżami.\" rok538 - Dzięki odsunięciu ariańskich Ostrogotów z Rzymu wszedł w życie dekret cesarza Justyniana, który stawiał biskupa Rzymu ponad innymi biskupami. Biskupi rzymscy, aby wzmocnić swe roszczenia do władzy nad całym chrześcijaństwem powoływali się na sukcesję apostolską, wywodząc ją od Piotra, choć pierwszym biskupem Rzymu nie był Piotr, lecz niejaki Linus. Apostoł Piotr nigdy nie był biskupem Rzymu. Sukcesja apostolska jest czystą spekulacją, której Biblia nie potwierdza, zaś historia ją podważa, gdyż czasem dwie, trzy osoby naraz piastowały urząd papieża, ekskomunikując się nawzajem, nabywając lub sprzedając tron papieski za pieniądze, jak na przykład papież Benedykt IX (1032-45), który sprzedał swój urząd Grzegorzowi VI (1045-6). Nie sposób więc mówić o jakiejkolwiek sukcesji apostolskiej w Rzymie. Dopiero w roku (a wiec wcześniej niebbyło o tym mowy) 1870r - Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieskiej, de facto zrównując papieża z Bogiem, gdyż tylko Bóg jest nieomylny. przypisywanie sobie Bożyvh atrybutów, takich jak nieomylność czy prawo do odpuszczania ludziom grzechów (Mk.2:7)- jest powaznym sprzeciwem wobec Bozego słowa . Biblia nazywa tę moc \"antychrystem\". Słowo \"antychryst\" (gr. antichristos) oznacza tego, \"który stawia siebie w miejscu Chrystusa\". Kanon- 331, 332, mówi: \"Papiez jest następcą Chrystusa\" W soborowej Konstytucji dogmatycznej o Kościele \"Lumen gentium\" czytamy: \"Biskup Rzymski z racji swojego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa na ziemi i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany\" (KK 22). Słowo \"antychryst\" (gr. antichristos) oznacza tego, \"który stawia siebie w miejscu Chrystusa\". a Jezus mówi: (16) Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy Ewang. Jana 14 Duch Swięty zajął miejsce Chrystusa na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z męzem codziennie czytamy jeden rozdział Biblii i często dyskutujemy długo, Bóg dał swoje słowo dla wszystkich ludzi, wszystkich epok i ono nogdy nie jest przeterminowane:) Mt 24:35 Bw "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą." powiedział Jezus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skoro dogmat o nieomylności Papieża został przyjęty, tak jak to ktoś tutaj napisał w XIX w. to co z tymi wszystkimi papieżami przed dogmatem? Tamci byli nieomylni czy jeszcze nie? (dreamer) warto się nad tym zastanowić. Ale jak Biblia mówi: Wszyscy ludzie są grzesznikami, nikt z ludzi nie jest bez grzechu, nie moze być zatem i paież nieomylny. Rz 3:23 Bw "gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej," Rz 5:12 Bw "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;" Rz 3:10 Bw "jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego," TYLKO BÓG JEST NIEOMYLNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio czyta, sobie Ciebie z uwagą. I dochodze do wniosku, ze skupiasz się na analizie biblii głównie pod kontem krytyki KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim A i jeszcze mi się nasunęło pytanie - a ten Papież za urzędowania którego przyjęto ów dogmat to był już na jego mocy nieomylny (skoro dogmat jeszcze nie był przyjęty) czy jeszcze omylny? Bo jeśli był jeszcze omylny, to może się pomylił z całym dogmatem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar :) zajrzałam do katolickiej gazety, za Twją sugestią:):):) z Internetowej Gazety Katolickiej: http://www.krajski.com/908skpap.htm W XII wieku wielki Doktor Kościoła św. Bernard z Clairvoux określił w sposób następujące obowiązki Papieża: "Masz być: Zwierciadłem sprawiedliwości, Wzorem świętości, Przykładem pobożności, Rzecznikiem prawdy, Obrońcą wiary, Nauczycielem narodów, Wodzem chrześcijan, Przyjacielem Oblubieńca, Stróżem Oblubienicy; Regułą dla duchowieństwa, Pasterzem ludów, Mistrzem prostaczków, Ucieczką prześladowanych, Obrońcą ubogich, Nadzieją nieszczęśliwych, Opiekunem sierot, Rzecznikiem wdów, Okiem dla ociemniałych, Językiem dla niemych, Podporą starców, Mścicielem zbrodni, Postrachem dla występnych, Chwałą dla dobrych, Rózgą dla mocarzy, Młotem na tyranów, Ojcem dla królów, Wyrocznią praw, Szafarzem ustaw, Solą ziemi, Światłością świata, Kapłanem Najwyższego, Zastępcą Chrystusa, Pomazańcem Pana." Módlmy się o to, by papież Benedykt XVI mógł realizować w pełni, konsekwentnie i zawsze ten program papieskiej posługi. Módlmy się o to, aby wszyscy katolicy robili wszystko, by wesprzeć papieża w realizacji tego programu. I powtarzajmy w modlitwach słowa św. Bernarda skierowane do papieża, które pojawiają się na zakończenie jego tekstu: "Kto nie zechce Ciebie słuchać - niechże go porazi głos samego Boga!". 11 V 2005 koniec cytatu z gazety tytuł papieża, który brzmi po łacinie: "Vicarius Filii Dei" (Zastępca Syna Bożego). Słowo "antychryst" (gr. antichristos) oznacza tego, "który stawia siebie w miejscu Chrystusa" A Biblia mówi: strącenie Lucyfera na ziemię Iz 14:14 Bw (12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. Wstąpię na szczyty obłoków, ZRÓWNAM SIĘ Z NAJWYŻSZYM (15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści. ....zrównam się z Najwyższym..... To jest celem szatana. Wrócę na chwilę do gazety katolickiej: z wiersza: mściciel, postrach, rózga, młot- tyli cechami określa się papieża, w tym wierszu "Kto nie zechce Ciebie słuchać - niechże go porazi głos samego Boga!". - czy jest to Duch Chrystusa.??????? Mt 11:29 Bw " jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych" ukojenie, ciepło, dobro, miłość, odpocznienie, zbawienie z łaski (w przezencie), przebaczenie, odkupienie, zmycie win, przytulenie. Mt 11:28 Bw "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie." taki jest Jezus ❤️, taki jest Duch Chrystusowy, ❤️, Duch Swięty ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio wybacz ale nie złapałam sensu Twojej wypowiedzi. Możesz sprecyzować o co Ci chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moment...sugerujesz, że papież zrównał się z Bogiem i jest to dzieło szatana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz poruszamy temat nieomylności papieskiej więc stąd cytaty Biblii w zwiazku z tematem. Wcześniej istaniał problem ustanowienia prymatu papiestwa więc tez odniosłam się do pytań na dany fragment o Piotrze (skale, lub paś owieczki moje)- przedstawiłam punkt widzenia ewangelicznych chrzescijan na dany fragment z Biblii. Nie wiem czy jesteś tu długo, ale może ci, którzy znają mnie dłuzej wiedzą, ze nie zawsze mówimy o Kosciele Katolickim. :) Ja osobiscie wolę mówić o Jezusie Chrystusie niż o jakiejkolwiek denominacji religijnej:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iftar to nie krytyka kk
tylko błąd jaki ktos popełnił ustanawiajac papieża nastepcą Chrystusa czyli niezgodnie z Biblią i jak zaufac papieżowi i klerowi skoro tyle niezgodnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio nie jesteś alfą i omegą :P. Troszę pokory w słowach, mniej wklejanych serduszek, kwiatków i usmiechniętych buziek. Miarą człowieka nie jest umiejętność uzywania emotikonów i budowania wizerunku "I love cały świat". Ty nie rozmawiasz o biblii. Ty usiłujesz pokazać, że katolicyzm jest be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam co oznacza z greki (a w tym jezyku był pisany Nowy Testament) Słowo "antychryst" (gr. antichristos) oznacza tego, "który stawia siebie w miejscu Chrystusa". napisałam co oznacza po łacinie tytuł papieski : Vicarius Filii Dei" (Zastępca Syna Bożego).- tak na prawdę określa się papieża napisałam fragment z Biblii o zamiarach szatana: a mianowicie o chęci zrównania sie z Najwyzszym (Izajasz 14.14) każdy sam niech przeanalizuje te fakty. I mocno nad tym wszystkim pomyśli. Niech każdy sam w swoim sercu i sumieniu prez pryzmat Biblii wyciągnie wnioski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowana większość duchowieństwa, zarówno katolickiego jaki prawosławnego czy protestanckiego minęła się na swej drodze zycia z Chrystusem dawno temu. To nie tylko domena KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar jeśli dla ciebie nie jest be, jeśli jesteś o tym przekonana i swoje przekonanie opierasz na jakimś mocnym fundamencie to przecież nie musisz się ze mną zgadzać. Ja zawsze odnoszę się w swoich wypowiedziach do tego co mówi Biblia, a myślę , ze ona jest najmocniejszym i niepodważalnym fundamentem chrzescijańskiej nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowana większość duchowieństwa(...) czy protestanckiego minęła się na swej drodze zycia z Chrystusem dawno temu.(iftar) jakieś konkretne przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×