Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

a ja myślę.... przecież \"nie z uczynków zbawieni jesteście, Boży to dar aby się nikt nie chlubił\"...jak mozesz zasłużyć? Jezus umierał \"po równo\" .....fatalne określenie....za wszystkich, nie z zasług, ale jako wyraz miłości od Niego przez krew Jezusa następuje zbawienie. a uczynki święte, sa konsekwencją wiary, bo z wiary zbawiebni jesteście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Aniol powiedzial: zbuduje sobie tron i zasiade wyzej niz Bog. Wszyscy wiemy jak to sie dla niego skonczylo i wszyscy wiemy, ze zgubila go jego pycha. Co kryje sie za slowami, dzis juz szatana?-Ja znam Boga, on nie jest taki wielki, ja moge byc wiekszy... A ktos tu napisal: "Ja znam Boga..." i nie rozumie, ze to jego pycha. Boga to ty bedziesz poznawac przez wiecznosc i nigdy Go do konca nie poznasz, bo jest nieskonczony. Oczywiscie pod warunkiem, ze do niego trafisz, czego ci zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko pamietaj takie nie oficjalne przysiegi, są znacznie mniej trwałe, łatwiej je zerwać.\" Czy lepiej jest związań zakochanych cieńką nitką czy grubą liną - lina jest bardziej trwała i trudniej ją zerwać (teoretycznie w odniesieniu do małżeństwa) - ale czy jest uczuciu potrzebna - jeśli pryśnie uczycie - pryśnie i nitka - dwoje osóbe będzie mogło poszukać szczęścia gdzie indziej - a z liną jest tak, że jeśli pryśnie uczucie to co z tego, że jest bardziej trwała - kiedy będzie tylko ich krępować, podczas gdy oni się już odpychają i gorzej im ze sobą niż osobno. A uczuciu wystarczy i niteczka jeśli ono trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest roznica,jakie pobudki nami kieruja i jakimi wsaznikami sie kierujemy. Malutka np.nie uznaje Biblii za ksiege godniejsza ,prawdomowna i natchniona.Dlatego zawsze bedziemy miec rozne zdania. Ja np.,Kamelia,Madralka i wlele innych kierujemy sie Biblia,jako jedyna wskazwka i jedynym Slowem od Boga ku lepszemu. Jest jednak tak,ze mimo,ze ten sam\"List \"czytamy,kazdy odbiera go bardzo osobiscie.Widac to po tym,ze chocby nalezymy do inych religii. Jednak w jednym jestesmy w 100%zgodni,ze Biblia to jedyna sluszna i prawdziwa Droga wskazowka i Nasze przyszle Zycie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara w Jezusa, w Jego śmierć i zmartwychwstanie, daje zbawienie...przyznanie się do pozycji grzesznika który potrzebuje Jezusa....i wielka miłość i wdzięczność powodująca uniżoną postawę wobec Stwórcy...tylko to i aż to Twoja decyzja...daje ci niebo. Daje ci ją Pan....poprzez decyzję twojego \"uwierzenia\" i \"powierzenia \"się Panu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jest albo Bog i to co nam da,albo nie ma nic.\" Jest przecież wiele różnych innych możliwości. Bo może ten Bóg to tylko jedno fragmentaryczne wyobrażenie całości. abc - a skąd Ty to wiesz? Może stawiasz się tym twierdzeniem powyżej jakiegoś Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio jak mogezasluzyc pytasz? hmm.a tak zebede kroczyc droga ktora Jezus nam wskazal. Czy uwazasz ze jesli swiadomie bede grzeszyc np.krasc,mordowac,nienawidziec to i tak to moge robic,bo Jezus juz za mnie swoje zycie oddal??? Musze byc lepsza tzn.musze zyc w zgodzie ze soba z warunkami jakie postawione sa w ewangelii. Musze czynic wszystko by miec czyste sumienie i musze sie nauczyc kochac,szanowac chocby nawet \"nieprzyjaciela\".Puki to wlasnie moj cel.Pne do tego by w sobie to wyostrzyc,by sie tego nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"i wdzięczność powodująca uniżoną postawę wobec Stwórcy\" - znów powtórzę - po co wszechpotężnemu Bogu uniżenie człowieka - skoro zgodnie z założeniami tej wiary i tak człowiek jest dużo \"słabszy\". Silny, mądry i kochający nie potrzebuje demonstowania uniżoności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Nie stawiam sie powyzej...tak mowi Bog poprzez Biblie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Ty wierzysz w Biblię - więc może stawiasz się ponad jakimś innym Bogiem. Tak samo jak ktoś kto nie wierzy w Bibli wg Ciebie stawia się ponad Twoim Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to o czym piszesz to owoce swiętego życia...masz rację, ale mi chodzi o to że samo zbawienie \"nie jest z zasług \" człowieka, a to o czym ty mówisz to dazenie do świętego naśladadowania Jezusa, po tym jak \"już uwierzyłaś\" już Mu sie \"powierzyłaś\" i już \"żyjesz dla niego\" ...i masz w tym rację Czy uwazasz ze jesli swiadomie bede grzeszyc np.krasc,mordowac,nienawidziec to i tak to moge robic,bo Jezus juz za mnie swoje zycie oddal??? wiadomoż ze nie, bo postawa cwaniaka...raczej nie jest chwalona i godna naśladowania Bóg zna serce, i \"Bóg nie da się z siebie naśmiewać\", wie gdzie jest szczere czyste serce , zna wszystkie zamysly ludzkie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Zgadza sie, Bog nie potrzebuje czlowieka, ani jego unizenia, to czlowiek tego potrzebuje, uswiadomienia sobie gdzie jest jego miejsce w szeregu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jest przecież wiele różnych innych możliwości. Bo może ten Bóg to tylko jedno fragmentaryczne wyobrażenie całości." Dreamer te inne mozliwosci uwierz mi,sa tylko wytworem naszej wyobrazni.Tylko datego by wmowic sobie podswiadomie,ze nie trzeba wierzyc w Boga i ze bedzie i tak cos "dobrego-innego". Tak jest latwiej,bo latwiej wielu uwierzyc wlasnym myslom,niz Bogu.Boga odpychaja,bo nie umieja Go pojac,bo chca Go pojac Umyslem,a tak nie idzie. Juz ci wspomnialam,ze wiem o czym mowie.....uwierz...lub nie. Musisz sie przekonac sam,ale przekonasz sie tylko w jeden sposob)glowny),zacznij szukac BOGA i nie wypieraj go ze swojej glowy i serca,a jesli jeszcze go nie czujesz,to choc otworz sie ...nic ci nie szkodzi,chyba ze ...sie boisz,zburzyc dotychczasowe mysli,ktore byly bezpieczniejsze dla twojego umyslu. Nic nie tracisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Dla mnie nie ma innych bogow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zgadza sie, Bog nie potrzebuje czlowieka, ani jego unizenia, to czlowiek tego potrzebuje, uswiadomienia sobie gdzie jest jego miejsce w szeregu.\" Ale i ateista wie, że jest tylko małą siłą w porównaniu ze światem - siłami natury czy choćby społeczeństwem itd. Do tego nie potrzeba wcale wiary w Boga osobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer te inne mozliwosci uwierz mi,sa tylko wytworem naszej wyobrazni.Tylko datego by wmowic sobie podswiadomie,ze nie trzeba wierzyc w Boga i ze bedzie i tak cos \"dobrego-innego\". Tak jest latwiej,bo latwiej wielu uwierzyc wlasnym myslom,niz Bogu.Boga odpychaja,bo nie umieja Go pojac,bo chca Go pojac Umyslem,a tak nie idzie. Juz ci wspomnialam,ze wiem o czym mowie.....uwierz...lub nie.\" a ja mysle - spójrz na również wielowiekowe tradycje duchowości wschodu (chyba właśnie duchowość jest tam znacznie bardziej rozwinięta niż na zachodzie) - mówisz, że to tylko wytwory wyobraźni wielu milionów ludzi. Analogicznie można powiedzieć tak o chrześcijaństwie. A może to są tylko różne drogi do tego samego "Rzymu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z ABC,tak wlasnie jest. Dreamer a czy nie dziwi cie to ,ze nawet ateista wierzy ze jest cos wiekszego od czlowieka? Skad w nas taka potrzeba? Po co? Dlaczego czlowiek nie zyje bez wiaryw nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zaden z ludzi sam nigdy nie byłby w stanie pozyskać nieba, bo przecież \"wszyscy zgrzeszyli i brak im chwaly Bożej\"...nikt nie jest w stanie sam \"uświęcić sięna tyle aby podobać się Bogu\". Bo tylko \"przyobleczenie w Chrystusa jest dla Boga \"znakiem rozpoznawczym\", tylko ci \"którzy wyprali swoje szaty we krwi Baranka\".....tylko te szaty...które wybieleją jak śnieg......będą mogły wejści do Nieba. Tylko krew Jezusa ma taką moc....nic wiecej. [serce ❤️ ❤️ Dziękuje Ci Jezu że zechciałeś dla mnie poświęciś siebie i swój niebiański tron...że zechciałes zejść na ziemię dla mnie...aby mnie wybawić od śmierci, aby mnie obmyć swoją świętą krwią, o dzięki Ci mój Drogi Panie ze uczyniłeś to dla mnie, grzesznego człwieka, niczym nie zasłużyłam sobie na ten cenny dar. Kocham Cię mój Panie.I czekam na dzień Twojego Przyjścia, na dzień zobaczenia Ciebie twarzą w twarz❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może właśnie bezpieczniej jest powiedzieć sobie \"tak wierzę i to mi wystarcza, jeszcze tylko padnę na kolana, okaże swoją małość i finito\"? Bo w końcy wystarczy zawierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer a czy nie dziwi cie to ,ze nawet ateista wierzy ze jest cos wiekszego od czlowieka?\" Ale ateista nie wierzy, że jest to coś osobowego - a siły natury - przecież je w każdej chwili widać - nie trzeba więc nawet w nie wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Tak, tylko, ze ateista jest sam dla siebie bogiem wiec nie moze byc tu mowy o unizeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co się uniżać - nie lepiej odczuwać piękno każdego dnia życia, czerpać z niego radość i szczęście? W PRL "obywatel" też musiał się uniżać zakompleksionej władzy. Jak ktoś jest świadom swojej wartości to nie potrzebuje niczyjego uniżenia - a co dopiero jak jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisaliście też o sposobie wymierzania kary śmierci przez krzyż ktoś pisał , ze może omdlenie, moze....jakieś dziwne domysły i robienie z Jezusa oszusta ....to straszne a to był opis haniebnej śmierci mojego Króla...tak strasznej......ze powoduje to we mnie jeszcze większy przypływ wdzięczności i miłości...bo taki był świadomy wybór Boga....dla mnie...i dla ciebie. On to wszystko przeszedł...abyś mógł być z Nim w niebie, abym i ja mogła tam być...tylko dzięki Niemu, tylko bo kocha człowieka.... tyle wycierpiał dla zbawienia człowieka..................pomyśl o tym. bo \"prawdziwy przyjaciel, życie kładzie za przyjaciół swoich\" czy masz w swoim ateistycznym świecie takiego przyjaciela? Kocham Cię Jezu. dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer,te religie sa po to,bysmy potrafili dokonac sami dobrego wlasciwego wyboru. Mamy zyciepo to by poznac droge. Skro jestes otwarty na religie wschodu,dlaczego takzamkniety na religie zach(chrzescijanstwo)? Powiedz mi czy faktycznie przekonuje cie wielbienie figur z kamienia itp.?Czy dla ciebie Bog to tylko Posag? Czy dla ciebie Bog to Setki Bostw? Moze ciebie to przekona....mnie nie. Powiem ci tylko tyle,ze masz prawo jak najbardziej,zbadac inne religie,sprawdz........ kazdy ma do tego prawo. Jesli wybierzesz te droge,to twoja sprawa,ale z pewnoscia sie nie zgodze ze wszystkie drogi prowadza\"do Rzymu\". Kazdy ma prawo wyboru i \"wolna wole\",gdyby kazda droga prowadzila do Boga,to...nie byloby sensu dokonywac wyborow,bo i tak bysmy byli zdani na ten sam cel. Po to wlasnie \"wolna wola\"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odchodnym: \"bo \"prawdziwy przyjaciel, życie kładzie za przyjaciół swoich\" czy masz w swoim ateistycznym świecie takiego przyjaciela?\" Kamelio - wielu \"ateistycznych\" przyjacół poświęcało swoje życie dla kogoś - jak już kilka razy powtarzałem - czy to nie \"większa\" ofiara jeśli się wierzy, że to jest jedno jedyne życie? Terroryście samobójcy też \"poświęcają\" swoje życie - tylko co to dla nich za poświęcenie skoro są przekonani o czekającej na nich nagrodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na odchodne marzycielu....ale ja pytam czy ktoś inny poświecił je DLA CIEBIE....tak osobiście. właśnie for YOU....... terroryści na pewno nie myśleli o Tobie, w przeciwieństwie do Jezusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko pytanie,Kamelio,zastanawiam sie,dlaczego Bog stworzyl ziemie??? Skoro celem ludzi jest Niebo,to dlaczego od razu nie bylo nieba? Bog stworzyl Ziemie i uznal ja za dobra Skoro dni konca sa przyrownane do dni Noego,tylko roznica jest taka,ze za Noego Ziemia poddana byla \"wodzie\",a w dniach konca \"ogniowi\",po za tym reakcja ludzi ma byc identyczna,to co z Ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a.b.c.
Nie o takie unizenie tutaj chodzi. Unizyc sie przed Bogiem to uswiadomic sobie i przyznac przed nim, ze jest sie grzesznikiem niezaslugujacym na zbawienie. Unizenie to czytac i rozwazac Biblie-kierowac sie w zyciu madroscia Boga-kierujac sie nia przyznajesz Bogu racje. O takie unizenie tu chodzi, przynajmniej mnie tak Bog uczy poprzez Biblie, ludzi, wydarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×