Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość Kajsa
No wreszcie jakas propozycja... Ja przyjde na pewno!!!! caluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgSo
Super pomysl. Na pewno sie zjawie! Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekplpl
Czesc wszystkim, pisze do dziewczyny o imieniu Kasia, ktorej przyszly maz mieszka w Ljubljanie, nazywa sie Borut. Poznalismy sie w autobusie (Bis-pol) jadac do polski siedzielismy razem. Dalas mi swojego maila ale mam porblemy z poczta i nie moge na ten adres wyslac zadnego maila, porobowalem z wielu skrzynek. Jesli przeczyasz to prosze Cie o jakis kontakt: macieksiwy1@wp.pl pozdrawiam, Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Polonię!! Poszukuję kontaktu - maila czy numeru telefonu - do Księdza Adama, czy może ktoś z czytających formu ma?? A może sam Ksiądz Adam odezwałby się do mnie?? Byłabym wdzięczna. mój adres: gosia.stachowicz@gmail.com Pozdrawiam serdecznie, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra dziewoje, które się piszą na \"kawusię i ploteczki\" w przyszłym tygodniu?? Może środa/czwartek??? Możemy się spotkać przy pomniku Prešerna, a później udać się do jakiejś miłej kafejki. Jaki dzień i jaka godzina Wam odpowiada?? Kacha, liczę na Ciebie :-) Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wstępnie czwartek w przyszłym tygodniu 11 - 11.30 jak wolicie, pod pomnikiem. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Proponuję piknik w sobotę 02. czerwca (jeśli będzie zła pogoda - termin rezerwowy 09. czerwca) w Piekle - nie żartuję - po słoweńsku Pekel, urocze miejsce z potokiem i kilkoma wodospadami, kilkanaście kilometrów od Lublany (bardzo dobra propozycja Bogusi z BRH - serdeczne dzięki!). Myślę, że będzie najłatwiej jeśli każdy przyniesie ze sobą jedzenie i picie, a kto może niech przywiezie gril. Jeśli macie inne propozycje, to piszcie. Osoby chętne do organizacji i koordynacji będą mile widziane. Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim P.S. Nie wiem czy to prawda, ale zostałem poinformowany, że ksiądz Adam wrócił do Polski - chyba na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julek2
W jakim celu tworzy się dyskusje na zastępcze tematy : tragedie, sensacje, plotki ,pomówienia itd.....???---aby zaciemnić obraz rzeczywistości wszystkich żyjących na granicy ubóstwa i minimum socjalnego-- oraz szybszej zmiany tego stanu .Teraz w Polsce nie ma żadnej instytucji której głownym założeniem byłaby ta kwestia-- a jeśli jest to tylko z nazwy.Społeczeństwo podzielone na grupy ,a kazda znich walczy tylko o swoje przywileje i pozycje społeczną [w imię zasad prawnych ,katolickich ,nauki papieża ,itp..]depcząc przy tym najsłabszych.CZAS SIĘ PODNIEŚĆ I ZORGANIZOWAĆ np w stowarzyszenie o takim statusie społecznym –bylibyśmy największą siłą aby dokonać ZMIANY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Polonię, mam pytanie do Pana Janusza - czy ten Pekel to wioska przy Trebnje?? Bo jeśli tak, to dziś tam byliśmy i okazało się, że to około 37 km od Lublany. Wioska maleńka, strumyczka nie znaleźliśmy (bo może i dobrze nie szukaliśmy :-) ), maleńki parking dla samochodów..... Jechać trzeba autostradą, więc niech każdy pamieta o drobniakach na drogę, 2x1,70 euro. Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaa, no to zupełnie inne miejsce...... Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Dobra, babki. Czwartek o 11:00 pod Prešernem. sija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLONIO CO Z PIKNIKIEM?? Czy plany dalej aktualne? Jeśli tak, to dajcie znać jak i gdzie się umawiamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgSo
Piknik w przygotowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to super. Agata, po weekendzie odezwę się do Ciebie w sprawie przygotowań pikniku. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Piknik Polski 2007. Spotykamy się w dniu 16.06.2007 od godziny 12:00 przy Hotelu Polževo (w pobliżu miejscowości Višnja Gora) O podniebienia uczestników zatroszczą się gościnni właściciele Hotelu Polževo oferując pieczone na grillu mięsa. Dla wzbogacenia menu uprzejmie prosimy Państwa o przygotowanie i przyniesienie ze sobą dodatkowych pyszności, którymi będziemy się mogli podzielić: sałatek, ciast, owoców (w zależności od tego, w czym czują się Państwo najmocniejsi). Napoje można przynieść ze sobą bądź zakupić na miejscu. Oferujemy bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci oraz możliwość aktywnej rekreacji dla dorosłych. Z przyczyn organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału i podanie liczby osób dorosłych, które będą uczestniczyć w pikniku do dnia 14 czerwca (czwartek), do godziny 16.00 na adres: marcin.masiulanis@siol.net, lub telefonicznie 01/426 14 48, 01/436 47 12 wew. 110. Zapraszamy! Marcin Masiulanis Ambasada RP w Lublanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Drodzy forumowicze! Chcę wyjaśnić nieporozumienie. Piknik, o którym informuje pan konsul nie jest imprezą konkurencyjną w stosunku do pikniku, który wcześniej proponowałem, ale jest naszą wspólną imprezą. Tak więc nie spotykamy się ani 2 ani 9 czerwca i nie w Piekle, ale właśnie 16 czerwca na Polževem. Do zobaczenia!!! Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Mam pytanie do wszystkich , którzy w najblizszym czasie planuja odwiedzic Polske. Mam tani bilet lotniczy z Wenecji do Krakowa na najblizszy czwartek , a powrot z Krakowa do Venecji (TSF) w dniu 3 lipca. Moze ktos bylby zainteresowany, poniewaz ja niestety nie bede mogla leciec w tym terminie do Polski i moge odsprzedac ( zmiana nazwiska pasazera jest mozliwa). Zmiana terminów lotu tez jest mozliwa. Bilet w dwie strony kosztowal mnie ok.80 euro. Cena biletu jest do uzgodnienia. Moze ktos bylby zainteresowany, wtedy prosze o kontakt na moj adres mailowy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Witam, ajk sie udal piknik? Ja nie moglam przyjechac, bo niestety wypadlo mi szkolenie dokladnie w ten weekend... Wsieklam sie strasznie, ale pomyslalam, ze moze beda jeszcze jakies spotkania (moze ambasada sie uaktywni troche bardziej...). No wiec napiszcie swoje wrazenia... czekam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Uprzejmie informuję, że Ośrodek Studiów i Badań Polonijnych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Europejska Unia Wspólnot Polonijnych organizują VI Międzynarodową Konferencję Polonijną "Diaspora Kobiet Polskich". Konferencja odbędzie sie w Szczecinie w dniach 18-20 października 2007 r. W celu uzyskania bliższych informacji, osoby zainteresowane udziałem w konferencji uprzejmie proszę o kontakt. Marcin Masiulanis Ambasada RP w Lublanie marcin.masiulanis@siol.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Ale cisza na forum...brrr!..W ostatnim tygodniu wrzesnia ( 26.09. wyjazd, 30.09. -powrot) jedziemy do Polski i sa jeszcze 2 wolne miejsca w samochodzie. Docelowo jedziemy do Debicy, ja do Krakowa. Mysle, ze jak ktos chce byc ''podrzucony'' gdzies jeszcze w tamte rejony poludniowej Polski , to nie bedzie problemu, bedzie mily kierowca :-). Kontakt: 040141185 Lukasz, Dorota 041996625, badz na maila. Pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że obywatele polscy przebywający w dniu wyborów parlamentarnych 21 października 2007 w Słowenii będą mogli głosować w obwodowej komisji wyborczej z siedzibą w Ambasadzie RP w Lublanie, Bežigrad 10. Jednocześnie polecam zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zasad głosowania poza terytorium RP, które dostępne są na stronie internetowej Ambasady. www.lublana.polemb.net Marcin Masiulanis Konsul Ambasada RP w Lublanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze forum chyba \"zdechło\" ;-), już prawie nikt nic nie pisze, nie spotykamy się ..... Czy może to wina wakacji??? Pozdrawiam wszystkich, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który odbędzie się w ljubljańskiej katedrze Św. Mikołaja, w sobotę, 13 października 2007 r. o godz 19:30. Wstęp wolny. Marcin Masiulanis Konsul Ambasada RP w Lublanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bram
Witam wszystkich. Mam małe pytanko, chciałbym wyjechać z Poslki i zamieszkać na stałe w Słowenii. Czy ktoś z forumowiczów może mi udzielić rady jak to zrobić ??? Pozdrawiam. Jurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloweniafan
a jakie byly wasze powody przeprowadzki do slowenii, z przyjemnoscia poczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Mysle, ze sobotni koncert w katedrze bedzie doskonala okazja do spotkania! Do zobaczenia!!! Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×