Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość PolJan
Hej wszystkim! Szkoda, że nie skrzyknęliśmy się dzisiaj z okazji naszego święta. Trzeba to będzie zrobić za rok, a póki co wznieśmy toast na cześć naszej Ojczyzny w swoich domach (lub na "martinovanju" jeśli ktoś jest na takowym). Jeśli chodzi o koncert, to wstęp jest wolny, chociaż jeżeli ktoś zechce dać wolny datek, to nie będziemy się bronili. Miłego wieczoru wszystkim, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaslo
Czesc! Na koncert na pewno przyjdziemy z Matejem.Dzisiaj wypilismy lampke czerwonego wina, za Polske,za dobre rzady;do muzyki Chopina, a ze byl to akurat Polonez, tanczylismy sobie w naszym malutkim pokoju:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! dostałam linka na to forum od Oli .. i chociaz nie jestem Polka w SLowenii to dojezdzam - i wlasnie z tego powodu pisze!!! Czytałam wczesniej, ze chyba makal czy ktos proponowal podrzucenie do Polski... i stad moja goraca prosba - poniewaz moj ukochany mieszka w SLowenii, czesto przyjezdzam do Ljubljany. BARDZO PROSILABYM o kontakt jesli w Waszych autach znajdzie sie choc jedno miejsce dla pasazera ;) i moje pierwsze pytanie - czy ktos jedzie do Slowenii okolo 15 grudnia lub jedzie ze Slowenii do Polski około 07 stycznia ? moj numer 508 126 177, mail majafaja@gmail.com a slowenski numer do mojego chlopaka 40 299 020 ( zrozumie po polsku:) ) Z GORY BARDZO DZIEKUJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Nie zapomnijcie o dzisiejszym koncercie!!! Wczoraj go już słyszałem na żywo na zamku Dobrovo w Goriških Brdih i zapewniam was, że będziecie bardzo zadowoleni! Do zobaczenia o 19-tej. Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
No i jak koncert? Pewnie sprawdziły sie słowa Pana Jana... A mnie dopadło chorobsko i koniec. Leze dalej i jestem wsciekła, ze nie mogłam przyjsc. Napiszcie, jak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Jako organizator chyba nie jestem obiektywny, ale koncert był wspaniały i szkoda, że nie udało Wam się przyjść. Mam nadzieję, że coś więcej napiszą inni uczestnicy koncertu. A póki co zdrowiejcie jak najszybciej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, w ten czwartek, 23.11 o godzinie 18.00 na Katedrze Języka Polskiego i Literatury Uniwersytetu w Lublanie odbędzie się projekcja filmu pt. \"Seksmisja\". Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy mają ochotę się przyłączyć. Katedra znajduje się przy ulicy Aškerčevej 1 (budynek szkoły średniej) Film będziemy oglądac w sali nr 13, to jest na parterze w korytarzu po lewej stronie. Pozdrawiam i do zobaczenia! Agata Kruszec (jestem lektorką języka polskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez nie moglismy byc,wielka szkoda...Ale za to dzis mialam bardzo mile polskie spotkanie z Dorotka...Pozdrowienia...NA film bym sie wybral,szkoda ze widzialam go juz tyle razy,chociaz nigdy w Lublanie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Niedzielny koncert był rewelacyjny! Ci, którzy nie słyszeli niech żałują. Poza tym była to świetna okazja do spotkania. Było super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Zgadza sie.Wyjatkowy koncert, czarujacy muzycy i mila okazja do spotkania. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie niestety musze powtorzyc :( po weekendzie bede kupowac bilet... czy ktos z Was moze wie czy przypadkiem nie bedzie jechal z Pol do Slo w okolicach połowy grudnia? Badz z SLo do Pol na poczatku stycznia? przepraszam, ze znow o to samo pytam, ale jak juz bede miala bilet, a ktos mi zapropnuje przewoz to sie zalamie :) pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Maja! Kiedy wpadam na forum mam wrażenie, że mpżesz pomyśleć, że kompletnie Cię ignorujemy. Przynajmniej w moim przypadku tak nie jest. Nie odpowiadałem na Twoje pytanie, bo wiedziałem, że nie pojadę do i z Polski w tych terminach. Nie wiem też o nikim kto by w tym czasie jechał w takiej kolejności kierunków. na pewno część Polaków pojedzie, ale dokładnie odwrotnie - w grudniu do, a w styczniu z Polski. odezwij się kiedy będziesz w Słowenii. Moje namiary znajdziesz na poprzednich stronach forum. Pozdrawiam Cię, Janusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz! tego sie obawialam... :( ze wlasnie w odwrotnych kierunkach:) ale nic! bede znowu jechac w lytum...moze wtedy dopisze mi szczescie ;)albo wtedy moj ukochany przyjedzie ze Slo do Pol !! milego weekendu zycze wszystkim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Maju..... Pamiętasz, poznałyśmy się na spotkaniu Polonii.... Oj, coś długo mnie tu nie było...... a i na samym forum jakoś tak cicho się się zrobiło :-( Pan Jan ma rację - większość z nas na Święta wyjeżdza do Polski, dlatego też nikt nie odpisywał na Twoje apele..... Daj znać jak już będziesz w lutym w Lublanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne,ze pamietam:)macie goldenka :) w lutym nie wiem czy bede, bede w grudniu na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Widze, ze przedswiateczne sprzatania, zakupy, pakowanie tak wszystkich zajmuje, ze nic nie piszecie. hmmm... No ja tez mam troche roboty. Najgorzej, to wybrac prezent. I to jeszcze dla facetow. Co roku mi to spedza sen z powiek. Moze macie jakies propozycje? A druga moja sprawa dotyczy transportu do Pl. Moze wiecie cos o busie? W jakie dni odjezdza i dokad sie kieruje, w krora czesc Polski? Jak cos wiecie, to dajcie znac. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o autobusie, który odjeżdża co niedzielę z zelezniske postaje o 18.45. Chyba co niedzielę, nie jestem pewna. Jedzie m/w do Katowic, Krawkowa, Jasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dobre wiadomości - w końcu LOT wprowadził jakieś promocje!!! więc jeśli wybieracie się do Polski, to powiem Wam, ze teraz cena za bilet to 390-445zl. w reklamie oczywiście mówią,że cena to 99zl. po telefonie okazało się, że musiałam zapłacić 390. ale ciągle nie tak źle w porównaniu z normalną ceną. ktoś będzie leciał? ja przyltauję 17 grudnia :)nie mogę sięjuż doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KsAd
Serdecznie pozdrawiam Polakow w Slowenii. Oczywiscie ja tez mieszkam w tym kraju. Tak sie zlozylo ( :) ), ze jestem ksiedzem. Obecnie ucze sie jezyka, a za jakis czas czeka mnie duszpasterzowanie Slowencom. Milo mi bedzie jesli bedziemy w kontakcie. Niektorzy mieli juz okazje mnie poznac na koncercie w Lublanie w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Od koncertu czekam na e-mail ksiedza. Prosze o numery telefonu. Chce sie z ksiedzem dogadac w sprawie polskich mszy. Pozdrawiam, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszekslo
czesc, nazywam sie leszek, mieszkam w slowenii i choc dotychczas nie korzystalem z tego forum, to jednak mam prosbe lub moze lepiej pytanie dla wszystkich wyjezdzajacych do Polski na swieta... Jakos mi sie w tym roku plany pozmienialy w ostatnim momencie i zostalem bez przejazdu do Polski na swieta i dlatego chcialbym wiedziec czy moze w aucie kogos z Was znajdzie sie miejsce dla dwoch osob, najlepiej od 22.12. dalej?? Jestem raczej studentem z niewielka suma forsy i pociagi do Polski niemalo kosztuja, dlatego jakiekolwieg inne rozwiazanie samochodem byloby swietne... podzrawiam i wesolych swiat leszek 041/827950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prośbę - znajoma znajomej pisze prace magisterska i potrzebuje by nie-Słoweńcy wypełnili ankietę ( 2 stronki) czy ktoś z Was znalazłby chwile? Ankieta jest w języku angielskim. jeśli ktoś ma ochotę, nich mi napisze mail i od razu prześle ;) majafaja@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
Witam wszystkich, LeszekSlo, wybieram sie do Polski 22.12 (wracam 02.01.2007) i mam 2 miejsca w samochodzie więc jeśli jeszcze nic nie znalazłeś to zapraszam, moje namiary znajdziesz na 5 stronie tego forum. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
Witam ponownie, w sumie mam 3 miejsca w samochodzie, więc jeśli oprócz Leszka ktoś jeszcze chciałby w tym terminie wyjechać, to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam wszystkich, Marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Tak to jest jak sie zapomnie hasła...Przepraszam za dlugie milczenie. Dopiero co sie sprowadzilam, a juz na świeta trzeba jechac. Ja bede wracac ok.27 , 28 grudnia do Ljublany z ok. Krakowa i mam dwa miejsca w samochodzie, wiec jesli ktos jest chetny to zapraszam. Niestety do Polski nie jade samochodem,wiec nie moge pomóc. Ale pozdrawiam wszystkich i juz zawczasu zycze Wesołych Swiąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micke
Witam serdecznie Wszysstkich mieszkajacych w Slowenii zycze wesolych swiat i szczesliwego nowego roku Pozdrawiam Luka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×