Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość donniedarko
Tak tak smaruj koniecznie.Powiem Ci szczerze,że mnie kuracja wyniosła już baaardzo dużo.Ja pracuję co prawda,ale chyba nie byłbym w stanie jako pracujący student,zapłacić za to wszystko sam,ale mam pomoc,wiec daję radę.Przyznaję,że sianko leci :/ I tak,miałem już 3 peelingi i 3 mikrodermabrazję i na pewno po nich mam dużo lepszą skórę-nie ma wątpliwości.Blizny się spłyciły i podskórne 3 syfy na prawym policzku też się dużo zmniejszyły,ale... po każdym peelingu i mikro moja p.doktor każe odczekać jeden dzień i nałożyć warstwę Skinorenu.Uprzedzała mnie,że będzie bardziej piekło,bo skóra jest bez naskórka ale efekt działania będzie jeszcze lepszy i miała rację.Poza tym mam takie 2 ciemniejsze plamki,które obserwuję już 2 miesiąc i z każdym dniem stosowania Skinorenu one są coraz jaśniejsze.Jutro ide do lekarza i pewnie się zapisze na kolejną mikro. tak sobie pomyślałem,że podsumuję moje leczenie od października i wyszło mi razem 1600 zł...ale to tak ze wszystkim,zabiegi,leki,witaminy..bleh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
aaa i powiem Ci jeszcze bez zbytniej kurtuazji,że pierwsze efekty działania Skinorenu pojawiły się po ok 5 tygodniach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no, ja wiem, kiedys stosowalam acnederm i tez jakies 6 tygodni czekalam na efekt :) no mam nadzieje, ze 2 tubki skinorenu to mi na 6 tygodni starcza...bo inaczej zbankrutuje :o tez bym poszla na jakas mikro lub peeling ale sama wizyta by ustalic co sie nadaje to 100zl, peeling 200-300...kurde, kiepsko z ta kasa :o doniedarko...ty naprawde jestes przewrazliwony, dwie plamki, jedna gula...kurde, Ty to w ogole nie masz chyba prawie nic na tej twarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
jak widze ile ja pieniedzy na to leczenie cale razem z RoA wydam i wydalem.. ze 4-5tys zloty.. matko co ja za to moglbym miec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
przeczytalem ten artykul :) no wszystko wiem ale lepiej przeczytac o jedna strone wiecej niz za malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a i jeszcze jedno moja dermatolog to np przyjmuje tez prywatnie.. i ja nigdy nie zaplacilem za wizyte u niej chociaz bylem pare razy prywatnie..nawet jak chodzilem na peelingi to placilem tylko za peeling i to na dodatek malutko :) bo 120zl za 50%.. naprawde swietny lekarz z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
moja dermatolog to lekarz z prawdziwego zdarzenia a nie jak kiedys 3 lata temu.. poszedlem do dermatologa wchodze 2minuty rozmowy a ona do mnie "no tu prosze pana wszedl nowy lek (podkreslam nowy xD) roaccutane ja go nie testowalam jeszcze ale mozemy sprobowac u pana" ta.. odrazu na wejsciu chciala mi dac roa :| co to za lekarz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
quleczka,na pewno znajdziesz w wawie salon dermatologii estetycznej,który ma umowę z NFZ,u mnie w mieście jest parę takich,to u Ciebie tym bardziej...peeling 280 zł cała twarz,za policzki 100 placiłem,tam mam też lekarza,więc jest git. ps.tak,jestem przewrażliwiony i ja to wiem,ale już pisałem,że facetowi,który nie miał żadnych problemów jako dzieciak i nastolatek ze skórą,ciężko jest się pogodzić i nie histeryzować z powodu trądziku,ale wiem też,że gdyby nie było problemu,to kolejni lekarze nie dawaliby antybiotyku i nie musiałbym się ciągle leczyć,tak czy inaczej to na chwilę obecną moja twarz wygląda tak jak mówiłem,wcześniej było gorzej,ale nigdy nie było bardzo źle.Moj najgorszy stan był we wrześniu/październiku i listopadzie,kiedy to miałem na każdym policzku po 3,4 pryszcze.Wiem,że to tak naprawdę mało,ale myślę,że każdy patrzy na swój problem indywidualnie i powiem szczerze,że choćby ktoś mi mówił-Paweł,to nic takiego,zejdzie to ja i tak wiem,że to gówno tam jest i dopóki nie zniknie,dopóty będę panikował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jaka roznica czy z NFZ czy nie? chodzi o to, ze za wizyte u lekarza nie placisz, tak? bo przeciez peeligow to Ci w ramach NFZ nie zrobia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, ze przez 5 lat mieszkania tutaj nie znalazlam zwyklego dermatologa w przychodni normalnej sensownego...i jeszcze do kazdego sie czeka miesiac lub dwa :o na slasku bylo latwiej, w wawie z moich doswiadczen pod tym wzgledem porazka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
nom tylko chodzi o placenie :P peelingi nie sa refudndowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
w moim przypadku najgorsze było,że wyciskałem i myślę,że od tego mój trądzik się poirytował i trochę rozniósł,od tego mam teraz większość plam i blizn,szczególnie,że w sierpniu kiedy wszystko się zaczynało tak mocniej,to byłem na obozach tenisowych,nie mialem czasu żeby dbać o skórę,a jak widziałem coś białego to od razu wyciskałem i myłem protexem :P potem było tylko gorzej. Dan,tacy są właśnie lekarze,ale dobrze,że trafiłeś na kogoś dobrego,ja też szukałem dość długo i znalazłem,dobry lekarz to podstawa w leczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
doniedarko a co do przewrazliwienia to wiesz..to dobrze z jednej strony ale napewno daje Ci to w kosc psychicznie no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doniedarko... pliz odpowiedz co mi da salon z NFZ poza darmowa konsultacja u dermatologa? powiem szczerze, na rozne sposoby w goole szukalam ale nie widze takiego w warszawie :) normalne gabinety dermatologinczne to i owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
no wlasnie :) lekarz to podstawa mowie wam miec takiego jak ja to jak aniol stroz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Quleczka-"tez bym poszla na jakas mikro lub peeling ale sama wizyta by ustalic co sie nadaje to 100zl, peeling 200-300...kurde, kiepsko z ta kasa" myslałem,że mówisz tu o wizycie u lekarza,za którą płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak...tyle, ze ta wizyta to jakies 80-100zl...a same peelingi kilka razy po 200-300... to drugie gorsze raz na konsultacje to ja sie za te 100zl moge umowic jak bede miala kase na reszte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
wiesz to jeszcze dużo zależy od przypadku i tego jaki lekarz tam pracuje..ja miałem szczęśćie,bo przy pierwszym peelingu powiedzialem,ze mam przy sobie 200 zł,a nie 280 czyli tyle ile kosztował peeling i zrobili mi za 200...wiem,że to są już skrajne przypadki,ale myślę,że trzeba szukac szukać i szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
o wlasnie..ostatnio w szkole siedzialem i mi kilka kropele krwi z nosa polecialo a potem jak szedlem z kolega do pielegniarki to prawie zemdlalem..doszedlem i nagle wyzdrowialem.. musialbyc ten pierwszy raz przy Roaccutane.. przynajmniej ominal mnie jeden j. polski xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
sorki ze tak nie na temat napisalem ale mi sie przypomnialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dwa...jak to cholera pogodzic nawet gdybym znalazla dermatologa w takim gabiencie...jak te peelingi robi sie dosc czesto, a nieszczesne oczekiwanie do dermatologa w NFZ w wawie to dobrze i ponad miesiac :o juz takie akcje kiedys z ginekologiem cwiczylam...zapisywal cos, mowil by przyjsc do kontroli za 2 tygodnie , ide do rejestracji, a tam mi babka mowi, ze pierwszy wolny termin z NFZ jest za 6 tygodni...nasza kochana sluzba zdrowia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, po rodzinnym miescie to bym mogla chodzic i szukac.... stolica na to troche za duza :p jak nie znajde czegos przez net to nawet nie wiem do ktorej czesci miasta jechac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Quleczka to naprwade Ci wspolczuje.. u mojej dermatolog czeka sie przynajmniej 3 tygodnie a w srode po wizycie poszla ze mna do rejestracji i mowi "pani Bozenko prosze mi zapisac Dana za 2 tygodnie" ;] i nie musialem czekac w kolejce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
i znowu cisza :P u mnie jak narazie to na twarzy idealnie.. zero pryszczy tylko przebrawienia i troszeczke blizenek ale wszystko pieknie schodzi.. no tylko na szyi kilka krostek mi zostalo.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilem od lekarza, moja dawka obecnie wynosi 40 mg dziennie. Wyniki badan krwi sa ok, wiec moge brac bez obaw - puki co doskwieraja mi jedynie strasznie suche usta jednak na to zostala mi przepisana jakas tam masc. Z twarza z dnia na dzien coraz lepiej ale to nie jest jeszcze to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a mi usta juz tak nie wysychaja :P widze blondyn ze my na tej samej dawce jedziemy znowu :D a ile ogolnie musisz wziasc? u mnie twarz elegancko :P tylko te przebarwienia jak krew z nosa schodza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy ile bedzie potrzebne zeby uzyskac odpowiedni efekt. Jedak ja sam nie che dobic to dawki 120 mg/kg masy ciała - z powodów zdrowotnych jak i mojej kieszeni :). Z doswiadczenia wiem ze im ktocej sie cos bierze tym lepiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego artykulu co ostatnio dawalam linka "DAWKA leku jaka pacjent musi przyjąć na cała kurację, ażeby leczenie było skuteczne i zmiany nie nawróciły jest ściśle określona i wynosi 120 mg na kg wagi ciała na cała kurację" mi sie wydawalo, ze dlugosc kuracji zalezy tylko od tego jaka jest dawka dzienna, a sumarycznie i tak sie bierze w efekcie koncowym tyle samo na kilogram. ale moze sie myle :) wy sie na tym lepiej znacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Z doswiadczenia wiem ze im ktocej sie cos bierze tym lepiej" - dla czego lepiej? dla finanosow? efektu? zdrowia? bo jak by krocej bylo zawsze lepiej...to przeciez mozna po miesiacu przestac albo tygodniu i powinno byc jeszcze lepiej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×