Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość gość
Moja wada nie była aż tak duża, jak u mojej koleżanki, ale też spora, bo -5. Lekarz dopasował mi metodę EBK. Jest super. Po wadzie ani śladu. Zachęcam do zrobienia korekcji w CMO Laser, bo pracuje tam bardzo wysoko wykwalifikowana kadra lekarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w Lublinie wykonują korektę wzroku laserem i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie ja też będę miała EBK. Słyszałam wiele dobrego o tej metodzie, więc jestem spokojna. Termin zabiegu mam wyznaczony na przyszły tydzień. Już się nie mogę doczekać efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim. Czytam i przeglądam wszystkie fora szukając informacji na temat tego jak ludziska dochodzą do siebie po laserowej korekcji... Ja miałam dwa tygodnie temu zabieg metoda iLasik [ wada -3 i cylindry ] i ogólnie wszystko by było ok gdyby nie to ze lewe oko trochę słabiej ma z ostrością w porównaniu z drugim :/ tak jakby przesunięty troszke obraz , literki sa jakby podwójne i z bliska i z dali ... Lekarz uspokaja, mówi ze to oko moze dłużej dochodzić bo jest większy obrzęk z tytułu tego ze było "trudniejsze" ... Czy ktoś tak miał? Ile moze potrwać okres w którym to sie stabilizuje...boje sie ze potrzeba bedzie rekorektę robic :( używam kropli co chwila i modlę sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessica S
Ja miałam robioną mikrosoczewkowa korekcję wzroku - Lentivu. Nie ma opcji żeby po tym była powtórna korekcja. Przynajmniej z tego co czytałam - ja nie musiałam też mieć. Nie ma co się bać. Chwila nieprzyjemności ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja byłem dziś na wizycie kontrolnej po 6 miesiącach od zabiegu femto-lasik w Weiss Klinik. Od jakichś 2 miesięcy odczuwałem poprawę, tzn. słabsze lewe oko przestało mi "ciążyć". I byłem dziś mile zaskoczony :) w badaniu komputerowym niewielka wada jest na obydwu oczach, ale w badaniu tablicą czytam 100% prawym okiem i tak 80% lewym, gdzie pozostał astygmatyzm -1,5 cylindra (było -7 prawie!). Klinika proponuje ewentualnie dokorekcję, ale poczekamy na jesień i sprawdzimy, czy wada stoi w miejscu. Porównując wyniki sprzed pół roku to zmniejszyła się. Stabilizacja u mnie może jeszcze potrwać, bo wyjściowo był duży astygmatyzm na obydwu oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nie jestem sama... Moje lewe oko nadal bez rewelacji:/ moze minimalnie lepiej ale bez porównania z prawym-?prawie miesiąc po zabiegu? Musze być cierpliwa. Widzę ze mój przypadek nie jest odosobniony i inni tez tak miewają a potem sie polepsza wiec nadzieja jest. Poczekam te pol roku s potem zobaczę co dalej ;) dzięki za odpowiedzi ! Pas Ja robiłam iLasik w Sopocie w Blikpol . Będe odzywać sie jak mi to oko sie sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bede miała EBK. Zdecydowałam sie po tym jak dowiedziałam sie ze Optegra ma promocje. Tysiąc złoty na jednym oku to bardzo dużo dla mnie więc stwierdziłam że warto wydać swoje oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po zabiegu świrowałem!!!! tylko zakrywałem jedno oko, drugie oko, widzę, nie widzę itd. Aż przestałem się skupiać czy widzę dobrze na każde oko, ważne abym w ogóle widział. I tak z czasem to się wyrównało jak pisałem wcześniej. Jestem mile zaskoczony :) i życzę Wam wszystkim cierpliwości, na pewno będzie dobrze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie tez tak robie! Zakrywam lewe a potem prawe i porównuje i sie wkurzam ... Ale myśle ze jest juz minimalna poprawa, niewielka ale jest. Chciałabym baaaaaardzo zeby lewe wyrównało sie z prawym i widziało równie ostro! No ale posłucham sie i uzbroje w cierpliwość. Prowadzę samochód i pracuje bez okularow. Jesli w ciagu pol roku żaden cud sie nie zdarzy wracam do kliniki na poprawkę. Zapłaciłam za oczka 7600 zł najnowsza metoda wiec chce mieć 100 % satysfakcji... Dziękuje za słowa otuchy. Miło usłyszeć cos pozytywnego od kogoś kto przechodził przez cos podobnego :) pozdrawiam xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci, że wrażenie, że masz jedno oko słabsze jednak pozostanie. Przecież mamy jedno oko zawsze dominujące, to stąd wynika. Mi zaproponowali w klinice poprawkę, bo stwierdzili, że jednak astygmatyzm może sprawiać, że odczuwam szybsze zmęczenie oczu itd. Ale trzeba czekać i nie świrować :) trzymam kciuki!!! a jaką miałaś metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam iLasik 24/06. Jest juz miesiąc po i nadal obraz w lewym jakby przesunięty , podwójny wiec myśle ze to raczej bardzo sie nie zmieni... Mi tez podobno pozostał resztkowy astygmatyzm na potygodniowej wizycie tak usłyszałam i myśle ze tak poprostu juz bedzie chyba ze zrobię re korektę :/ W mojej pracy potrzebuje 100% dobrego wzroku wiec pewnie wrócę do kliniki ... A po jakim czasie można wykonać rekorektę wady resztkowej, wiesz moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekorekcja minimum po 6 miesiącach od zabiegu. Ale warto poczekać, bo to się naprawdę zmienia! Kolega po roku dopiero miał wszystko super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to bede czekać cierpliwie i miejmy nadzieje ze to sie wyrówna ... Nawet ze słabszym lewym okiem jestem niesamowicie zadowolona!!! Niesamowita zmiana w życiu! Dziękuje za wsparcie i porady ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patit
A która z Was robiła korekcję wzroku metodą Lentivu? naczytałam sie duzo ze super i w ogole warto ale chciałabym coś więcej się dowiedzieć - jak jest na prawdę:) sama idę do optegry na konsultację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chętnie bym sobie kiedyś zrobiła taką laserową korektę wzroku, choć to pewnie sporo kosztuje, a niestety nie orientuje się dokładnie jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaka metoda, sa mało i mniej inwazyjne i oczywiście różnią sie cenowo i okresrekonwalescenviji i efekt końcowy jest inny... Ja znam tylko te która ja robiłam i tylko wvzakresie tej mogę sie wypowiadać . Mimo ze do 100% satysfakcji troszke brakuje a jestem dopiero pare tygodni po to jestem mega zadowolona ! Polecam xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo ten zabieg to prawdziwy cud!!!!!! Ja wciąż nie mogę uwierzyć, że całe życie człowiek chodził w okularach, wkurzał się na zaparowywanie szkieł, ślepy w basenie itd. itp. A tu kilka minut, kilka tygodni wahania ostrości i super wszystko widzę :) I na pewno nie jest to tania przygoda, ale warta każdej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opiszę swoją historię, a nóż komuś ułatwi podjęcie decyzji :D Od mojej operacji minął dokładnie rok i miesiąc i wszystkim niezdecydowanym mogę szczerze polecić. Jeśli chodzi o metodę to padło na lasik - gdyż lekarz (rekomendowany jako guru od metody lasik), którego sobie upatrzyłam stwierdził, że w moim przypadku nie mają sensu pozostałe metody a femtolasik nie był dostępny w tej klinice. Po operacji widziałam dobrze od razu a podstawowy dyskomfort (pieczenie oczu itp.) odczuwałam jakieś 2 godziny (zaplanowałam sobie zabieg na godzinę wieczorną tak aby możliwie jak najszybciej iść spać). Co ważne przez jakiś miesiąc widziałam aureolę na przedmiotach odbijających światło co wieczorem trochę utrudniało prowadzenie auta. Potem minęło. Wracając. Następnego dnia po operacji okazało się że moje prawe oko jednak nie widzi tak genialnie jak lewe - wzrok poddawałam testom siedząc z kawą w fotelu i patrząc się zawsze z tej samej odległości na malutki napis pod zdjęciem, które wisiało na ścianie (wcześniej nie widziałam nic na tej ścianie poza ciemną plamą - taka ślepa byłam sic!). Na kontroli okazało się, że w prawym oku pod rogówką zostało trochę wody i stąd ta nieostrość (wyszło -1,75). Lekarz pocieszył i powiedział, że max do miesiąca woda powinna wyparować i wówczas będzie dobrze. Woda wyparowała w ciągu 2 tygodni :) Po miesiącu gdy poszłam się pokazać doktorowi to wynik był taki, że pozbyłam się minusów a na prawym oku został mały (0,25) astygmatyzm. Generalnie po roku stwierdzam, ze widzę lepiej niż w soczewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doświadczenia mam podobne jak Twoje :) tylko ja miałem właśnie femto-lasik, zabieg był wykonany w klinice w Chorzowie pół roku temu. Dokładnie jak piszesz, w dniu zabiegu przez około2 godziny pieczenie, raz mocny atak łzawienia i kataru (trwało to pół godziny!), potem jakby coś wpadło mi do oka. Drugi dzień bez tych już objawów, widzenie super z daleka, kiepsko z bliska, obraz się rozmazywał. Przez półtora miesiąc rozbłyski wokół świateł, jazda samochodem wieczorem była nie bardzo. Potem wszystko się unormowała i jest super!!!!!! Chociaż jeszcze się tam wszystko stabilizuje podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was robił moze laserową korekcję wzroku w http://www.okulus.com.pl/ ? mają jakaś promocję i zastanawiam sie czy nie skorzystac, juz od kilku lat zastanawiam się nad tym zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiagosgos
Patit - ja robiłam Lentivu. :) Robiłam do tego kilka podejść i straaaasznie długo się zbierałam, bo jestem ogromną panikarą, jeśli chodzi o lekarzy, zabiegi i jakiekolwiek tego typu rzeczy. Zbliżał mi się ślub, nie chciałam iść do niego w okularach, więc pomyślałam: "now or never"! ;D i nie żałuję. wszystki przebiegło błyskawicznie. i sam zabieg i rekonwalescencja:) widzę super. a co najważniejsze, nie bolało! a tego się bałam strasznie :) Jeśli się zastanawiasz, to polecam zrobić teraz. Mają promocję letnią, więc zawsze to trochę pieniędzy w kieszeni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się zakwalifikowałam do EBK. Koleżanka miała w zeszłym miesiącu taki zabieg i u niej wszystko się już zagoiło, a wada została usunięta. Mam nadzieję, że u mnie też będzie tak dobry efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślę o zabiegu, ale na razie mnie nie stać. Na razie noszę soczewki,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbieraj kasę. Warto zrobić korekcję. Najważniejsze, żeby wada była stabilna. Pamiętaj, że przed korekcją wada musi utrzymywać się na tym samy poziomie minimum rok. Nie może się powiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasy tak naprawdę jest sporo, ale jak patrzeć przez pryzmat wydawania kasy na soczewki to i tak wyszłoby więcej, a zabieg robi się raz na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się udało zaoszczędzić i w końcu mam fundusze na korekcję. Zabieg robię w OKO Laserze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super. Gratuluję. Zabieg w OKO laserze to bardzo dobra inwestycja. Tam na pewno dobrze się Tobą zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na którą lekarkę się w końcu zdecydowałaś? Słyszałam, że dużo osób dobrze wypowiada się o pani Grabskiej - Liberek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że prof. Grabska-Liberek jest świetną specjalistką, ale akurat zapisałam się do dr Gadomskiej, która także cieszy się dużym poważaniem wśród pacjentów. Jestem pewna, że wybrałam dobrze. Dam znać, jak już będę po korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×