Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tesciow wredna krowa

Mamusia mezusia

Polecane posty

Gość bronka32
przepraszam ze tak dlugo ale musialam babci podlaczyc kroplowke,i nie moglam sie wbic w zyle bo jej paekaja strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
tesciowa-to ciekawa jestem co ty tu robisz skoro plotkami sie nie zajmujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
Ja czytam wasze opinie i nikogo nie obgadałam Zreszta nie jestem tesciowa ale synowa Więc moj nic nic nie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
mój nick -przepraszam za bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
Jak to nie obgadalas wlasnie to robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daruj sobie ! przed chwila pytałas co zrobic aby było dobrze miedzy synowa :P masz rozdwojenie jazni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
Nie wiesz co to obagadywanie?To pisanie o kims A ja nie pisze o was tylko do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
Pytanie nie jest obgadywaniem Moni 76, ale pytaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
nie rozumiem tesciowa o co ci chodzi,jesli masz fajna tesciowa to sie pochwal a my ci pogratulujemy a ja napewo ci jej pozazdroszcze,bo ja niestety mam okropna tesciowa i nie mam za co jej chwalic bo to wredne babsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
Moja nie jest szkodliwa Jest mi raczej obojętna Nie moge powiedziec o niej nic złego Moze być Znam gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
chociaz popisac sobie na nia moge,a to nic strasznego nikomu tym nie szkodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciowa to tobie odpowiedziałam .... a nic nie pisałam o obgadywaniu do ciebie ,wie nie wiem o co tobie chodz ? a zachowujesz sie jak tesciowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
No wlasnie tesciowa,moja jest przykladem tych gorszych to djabel w ludzkim wcieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
moni od piatku jestem sama,maz jedzie do polski razem z dzieciakami na tydzien troche odpoczne a dzieciaki i tak maja ferie od poniedzialku,maz zawiezie ich do mojej mamy niech sie babcia nacieszy wnukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
moze bede mam 18 letnia córke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronka ty jestes pielegniarka tak? to znasz sie na wynikach krwi ? to powiedz jak mozesz co to moze byc ,jak mam za duzo zelaz? a reszta wynikow jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
A Ilonka gdzie jest??jestem ciekawa co nowego u niej i u barbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
A ja mam wciaz za mało zelaza oddaj mi troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
moni jak inne sa o.k to nic ci nie jest a duzo za duzo masz tego zelaza??na wynikach jest podana norma,zobacz ile przekraczasz i napisz czy duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze chetnie :) oddam ale nie chce odejsc :( no to -tesciowa- napewno bedziesz miała ziecia ,to nie ma takiego sporu jak,synowa tesciowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
Czujesz ze masz za duzo zelaza?Czy wiesz o tym tylko z wyników a nie z samopoczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESCIOWA
a ja mam 48 norma zaczyna sie od 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
Żelazo (Fe) Norma: 50-175 mikrogramów/dl Żelazo w organizmie wchodzi w skład związków porfirynowych, głównie hemoglobiny i mioglobiny; w śladowych ilościach związane jest z niektórymi enzymami. Występuje również w postaci związanej z białkami: hemosyderyną, ferrytyną i transferyną. Stężenie żelaza w surowicy zależy od wchłaniania w przewodzie pokarmowym, magazynowania w jelicie, śledzionie i szpiku kostnym, syntezy i rozpadu hemoglobiny, a także jego utraty z ustroju. Wartości średnie żelaza są niższe u kobiet niż u mężczyzn średnio o 10 mikrogramów/dl. U obu płci wraz z wiekiem ulegają obniżeniu. Stężenie żelaza wykazuje zmienność dobową, a u kobiet zmienność w trakcie cyklu miesięcznego. Stężenie fizjologiczne poziomu żelaza jest zmienne: spada w drugiej połowie ciąży; w krwi pępowinowej wynosi 154 (72-237) mikrogramów/dl; u dzieci zdrowych - po urodzeniu 150-200 mikrogramów/dl, w kilka godzin po urodzeniu spada do wartości poniżej 100 mikrogramów/dl, między 3. a 7. rokiem życia osiąga taki poziom jak u osób dorosłych. Wzrost stężenia bywa skutkiem: nadmiernej podaży dożylnych i domięśniowych preparatów żelaza, częstych transfuzji krwi, ostrych zatruć żelazem, hemachromatozy pierwotnej i wtórnej; niedokrwistości hemolitycznych, niedokrwistości hipoplastycznych i aplastycznych, zespołów mielodysplastycznych, niedokrwistości złośliwej; wirusowego zapalenia wątroby, ostrych uszkodzeń wątroby (wzrost stężenia żelaza jest proporcjonalny do stopnia martwicy wątroby); zapalenia nerek; stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Spadek stężenia bywa skutkiem: niedokrwistości z niedoboru żelaza, niedokrwistości złośliwej; ostrych i przewlekłych zakażeń; chorób nowotworowych; zespołu nerczycowego, przewlekłej niewydolności nerek; chorób tkanki łącznej; niedoboru witaminy C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
ale sie napisalam.a co do meza do masz racje jedzie sie spotkac z mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tak kątem oka,oglądam taniec z gwiazdami, i po prostu nie moge ,jak oni super tanczą..... a te dziewczyny laseczki jak nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka32
Moni masz dobra ilosc zelaza nic ci nie bedzie,tylko po moim referacie sie nie rozchoruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×