Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Witajcie ... dziekuje kochane ... w sumie sporo wiem pracowałm przez 4 lata w ksiegowosci ... a teraz tez przez 3 lata w firmie gdzie się przygladałam kolezance jak to robi - wiem ze to nie jest to samo ale pojecie mam ... najgorzej ze znajomoscia Płatnika - ale ta znajoma z ktora pracowalam powiedzila ze program jest łatwy i szybko sie naucze zreszta mi pomoze ... faktury tez bedziemy wystawiać komputerowo - w programie Symfonia ... jakos to bedzie - mam nadziję ze firma bedzie sie krecic ... w sumie prawie w rodzinie mamy osobe która prowadzi biuro rachunkowe ale na razie wszystko rusza i bedzie wszystkiego b. mało .... potem zobaczymy ... Zaraz myje włosy i biegne do urzedu gminy po wniosek ... potem Skarbowy i Zus ... jutro maz bedzie jechal do Gusu po Regon ... potem czekanie na nip, wyrabianie pieczatki ... w sumie wiemy gdzie se kierowac ... tylko ta bieganina - ja pewnie dzis polowe dnia spedzę w urzedach ... tak to jest jak któś ma dwie prace .. w sumie to nawet dobrze bo skladki beda minimalne - tylko zdrowotne ... zmykam bo czas troche goni ja ja nadal siedze w pizamie ... pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Trini powodzenia w urzędach :) jeszcze konto firmowe w banku musicie otworzyć, napewno wiesz tylko może nie napisałaś ;) Kukusiu wyglądasz prześlicznie, niewiem czego chcesz od nowej fryzurki, zawsze to jakaś zmiana. No i komplecik też piękny, mam podobny :D ja też mam już odrosty ale przed wyjazdem nie idę, nie ma sensu a zaraz biegnę do urzedu sie zameldować ze jestem zwarta i gotowa do pracy, ale nic nie będzie jak zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciu masz rację o koncie pamiętamy ... :) załadamy w M banku mi tez miniek obiecal wyjazd .... jezeli firma bedzi esie dobrze krecic to moze pod koniec wrzesnia - zaliczymy jakieś ciepłe kraje :) a teraz w czerwcu Trójmiasto - na 4 rocznice ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też mamy w mBanku, przynajmniej bez opłat :) no to super, uwielbiam morze, wypoczniecie sobie, jak bedziemy zadowoleni z tego biura, z którym jedziemy to napisze Ci po powrocie czy warto acha Trini śniłaś mi się dzisiaj ale kompletnie nic nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Mbanku? a tam tylko firmowe? bo ja myśle o zmianie konta, ale nie wiem na jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinitko co do firmy: 1. jesli będzie to w formie zgłoszenia do ewidencji dziaalności gospodarczedj w urzędzie - nowy NIP nie będzie potrzebny, bo przeciez mąż nr NIP juz ma... chyba że będzie wystepowac jako osoba prawna, to tak i trzeba się chyba wtedy w KRS zarrejestrować, ale wg mnie, jesli to ma byc firma prowadzona tylko przez twjego męża - to tylko działalność gospodarcza 2. jesli nie będziecie zatrudniac dodatkowych pracowników - to po co wam Płatnik? wystarczy co miesiąc skłądki przelewem płacić - i to nie tylko zdrowotną, ale i na Fundusz Pracy też... - to ok. 35 zł m-c 3. konto w banku mozna założyć dopiero wtedy, jak będzie pieczątka, a z pieczątką mozna już teraz działac - jesli wiecie jaka nazwa itd. 4. zapewne będzie musieli zostac płatnikiem VAT - zgłoszenie w US na druku VAT-R i opłata rejestracyjna ok. 150 zl (chyba). 5. kolejnośc załatwiania: urząd miasta regon bank US ZUS Do prowadzenia księgowości wystarczy ksiega przychodów i rozchodów i rejestry vat-owskie. A po co wam Symfonia? To chyba prpgram to bardzo rozbudowanej księgowości? Faktury można w Excelu robić... pozdrawiam, życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym są w pismach komputerowych darmowe programy - cos w stylu mały przedsiebiorca i do faktur też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D na wstepie -OGRATULACJE dla martyni 🌻 bardzo sie wzruszylam :D Podczytywalam was czasami: my z mezem tez staramy sie juz jakis czas i nic sie nie dzieje...pamietam ze kiedys poradzilyscie komus badanie nasionek meza - jako pierwsze... Ja zaczelam od siebie, wyniki raczej w miare...postanowilismy zbadac nasiona i okazalo sie, ze badanie nie wyszlo najlepiej... bedziemy sie leczyc. chcialam Wam podziekowac za te wszystkie rady, ktore sobie tu wzajemnie dajecie - mnie bardzo pomogly :) jestescie bardzo dzielne i jesli nie macie nic przeciwko chcialabym czasem do was zerknąć 🌻 dajecie duzo sily i wiary innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D na wstepie -OGRATULACJE dla martyni 🌻 bardzo sie wzruszylam :D Podczytywalam was czasami: my z mezem tez staramy sie juz jakis czas i nic sie nie dzieje...pamietam ze kiedys poradzilyscie komus badanie nasionek meza - jako pierwsze... Ja zaczelam od siebie, wyniki raczej w miare...postanowilismy zbadac nasiona i okazalo sie, ze badanie nie wyszlo najlepiej... bedziemy sie leczyc. chcialam Wam podziekowac za te wszystkie rady, ktore sobie tu wzajemnie dajecie - mnie bardzo pomogly :) jestescie bardzo dzielne i jesli nie macie nic przeciwko chcialabym czasem do was zerknąć 🌻 dajecie duzo sily i wiary innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omego bardzo dziekuje ... nachodziłam się juz dzis ale wszystkiego się dowiedzialam .... własciwie o nip - ie tez :) w sumie jutro startuje z wypelnionym wnioskiem do Urzędu miasta potem czekamy na wydanie decyzji o zgłoszeniu rozpoczecia dzialalnosci ... potem w miedzyczasie zalatwię Us - oplatę rejestracyjną - /170 zl teraz się płaci/ moze jutro tez rusze cos z pieczatką ... w poniedziałk bedzie wypis z Urzedu miasta - potem Gus- regon ... bank i na końcu Zus ... Omego nie wiedziałam ze nie potrzeba Platnika do jednoosobowej firmy ... ja na razie jestem laikiem i musze się jakoś w to wdrożyc ... co do wystawiania faktur kupimy sobie program Symfonia - jest fajny i niedrogi - zresztą chetnie sobie odświeżę stare dzieje ! Kruchaa zagladaj do nas - przeciez nie musiasz nas podczytywać - możesz dołączyc do nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinitko, ciesze się, że mogłam pomóc! Ale zaczekaj może z US na regon i bank, bo i tak musisz złozyć NIP-1 bodajże i trzeba podać tam nr konta. Tak wiec przynajmniej będzie o jedną wycieczkę do US mniej. A co do ZUS-u to wystarczy złożyć deklarację zgłoszeniową i chyba potem tylko pierwszą DRA i potem się deklaracji co miesiąc nie składa. Tak wiec i Płatnik niepotrzebny. Robisz tylko co m-c przelewy i tu musi byc konto firmowe (najlepiej wybrac taki bank, który oferuje bezpłatne przelewy do ZUS i US - to to jednak co m-c trochę tego jest) i co ważne - dostęp do konta przez internet, bo to ułatwia zycie. W razie wątpliwości pytaj - ja mam własnie taka jednosoobową firmę to jestem w miarę na bieżąco. I pamiętaj o pilnowaniu termniów płatności: ZUS - do 10. każdego m-ca PIT-5 do 20. każdego m-ca za m-c poprzedni VAT-7 do 25. kazdego m-ca za m-c poprzedni Teraz również co m-c nie składa się deklaracji PIT-5, , ale dowiedz się, czy trzeba złożyć pierwszą. VAt-7 natomiast trzeba co m-c. Jeśli ten program Symfonia robi automatycznie deklaracje to fajnie, jak nie to polecam program firmy IPS. Jest niedrogi, ale wszystko ładnie liczy (jesli chodzi o deklaracje). pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tryniu.dobry pomysł z tym wyjazdem nad morze i to do trojmiasta.wlasnie bylem w weekend .coprawda Gdanska nie zaliczylem ale jest ciekawie i ładnie.Polecam.choc 4 dni to troche za malo.ale co ja widzę firmę zakladasz?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukusiu napisałam Ci maila odnośnie konta Dzis byłam na pierwszej wizycie w UP - oczywiście ofert 0, a pani mi się dziś pyta czy chcę zasiłek na konto, a ja nie wzięłam nr, jakby nie mogła mi tego powiedzieć jak się rejestrowałam, że jest taka możliwość, eehhh pozatym wiedziałam że tak będzie, wyznaczyła mi termin w sam środek wyjazdu, to muszę zgłosić ze mnie nie będzie i kase mi odliczą, szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana jestes Omego :) ... ja na razie jestem przerazona ... spojrzalam w te wszystkie formularze i glowa mi peka - masz racje z Us poczekam bo potrzeba konto zalorzyc i miec Nr Regonu ;) ... u mnie w miescie Us, Urzad miasta i Zus sa niedaleko siebie także nie robie długich wycieczek dosłownie jedno od drugiego 2 minuty drogi ... :) mam nadzieje ze ogarne to wszystko - bo jak na razie siedze w tym po uszy - maz oczywiscie chce zakladac firme ale ja biegam i wszystko zalatwiam - bo on jest w pracy ... no tak faceci ..oni planuja a my jesteśmy narzedziem ... ;) Omego mam pytanko - a raczej prośbe - podaj mi moze swoj e -mail .. w razie czego chcialabym sie podpytac jak nie bede czegos wiedziec - bo tak na forum - to troszke nie za bardzo ... Plemniczku kochany - dawno się nie odzywałes ... masz racje 4 dni to za malo ale w moim przypadku - musi wystarczyc ... i tak sie bardzo ciesze - bo dawno nigdze nie blismy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu - jeżeli chodzi o wyplate pieniązkow - to upowaznij kogoś ... tak bedzie prosciej- mamę lub tatę ... a tak na przyszłosc to załatw sobie przelew na konto bo mozesz od następnego miesiaca miec to z glowy ... u mnie w miescie niestety trzeba stawiać się na podany termin - bo jak nie to przepada zasiłek ... mam nadzieje karolciu ze jakoś z tego wybrniesz ... a teraz ide 01.06 sie odchaczyć i pewnie tez nie beda mieli dla mnie zadnej oferty - to standard ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie można Trinitko upoważnić, tymbardziej że to jest w tym samym dniu, odhaczanie się i odbiór zasiłku w kasie, także jak mnie wtedy nie będzie to ani nie odbiore kasy ani sie nie wpiszę, to raczej musze zgłosić ze wyjeżdzam i będę stratna, nie dość że grosze to jeszcze mi obetną te dni, ale cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu a mozna takzrobic ze mówi sie ze się nie może w danym terminie stawic i nie przepada zasilek ? u nas by to nie przeszło ... chyba ze zwolnienie lekarskie ale zaraz po tym trzeba się meldować ... kiedys pamiętam zapomnialam to cudem mi się udąlo bo koleżanka załatwoiła mi zwolnienie na ten dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, nie ma zmiłuj się, nawet zapomniec nie można :) jak mowiłam dziś pani że mi ten termin nie bardzo pasuje to mi zaproponowała dzień wcześniej, a mnie to nie urządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tryniu jesli chodzi o programy do firmy to pamiętaj ze muszą byc legalne -troche kosztuja ale bierz na nie faktury to sobie odliczysz. Bo jak wpadnie kontrol to heja:P Głupi Winodows - na komputerze firmowym musi buc legalny więc uważaj papa -jak mi sie cos przypomni to tam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omega313@o2.pl to mój e-mail, jak masz pytania, wal smiało, jak tylko bede znała odpowiedzi to napewno ci udzielę. A na poczatek polecam stronę www.pit.pl - tam jest wszystko!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki za podpowiedzi ... wiem ze trzeba miec legalne oprogramowanie ... Omego - jesteś kochana - na pewno - w razie watpliwosci skorzystam z e-mila :) Karolciu - w takim razie zastanawiam się czy Ci zasilek nie przepadnie - bo wiesz z tym nie ma zartow - wlasciwie nikomu nie ida na rekę - takie przepisy ... jeden , czy dwa dni przesuną ale wiecej nie takze zastanow się co zrobic by nie stracic prawa do zasiłku ... czy nie wystarczy powiedziec ze wyjezdzacie na wakacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu kochana...cieszę się razem z Tobą...i wierzę, ze będzie wszystko dobrze:) Moje gratulacje..cierpliwość sie opłaca:) KOchane moje...ja tylo powtórze-wiara potrafi działać cuda:) Ja myslę, ze każda z Was niedługo tutaj napisze drukowanymi literami..jestem w ciąży..a radośc Jej nie będzie miała końca:) sama o tym wiem, bo choć nosze pod sercem moje upragnione dziecko to nie umiem w to uwierzyc i cieszę każdego dnia z tego że się udało ... KOchane moje ja ciesze się z Wami kiedy sie cieszycie..i smucę kiedy martwicie:) Dzis jednak razem ze mną cieszy się mój synek, malutki, ale jest bo przeciez ja tak samo jak Wy na NIego czekałam..i sie doczekałam:)Jeszcze rośnie pod serduszkiem..ale jest :) Głowy do góry!!Pamiętajcie, ze każda z Was będzie wspaniałą Matką:) ja w to uwierzyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już to kiedyś pisałam że muszę iść przed wyjazdem, powiedzieć że od.. do... mnie nie ma, i za ten czas zasiłek mi nie przysługuje, czyli jak mnie nie będzie 2 tygodnie to dostane połowe kasy mniej więcej, no i tak musze zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianeczko - jesteś wspaniała - tyle w Tobie radosci ... mam nadzieje ze to o czym pisalas niedlugo się ziści i bedziemy wszystkie sie cieszyc! karolciu lepsze to niz strata zasilku na następne miesiace ... i tak kicha - bo to po prostu gosze ... ale zawsze coś ... ja dostaje 470 zl ... to mi starcza na oplaty mieszkania i jeden rachunek np. za telefon ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostanę mniej, bo mam mniej niż 5 lat pracy i wtedy jest 80% kwoty głównej, patrzyłam dziś do tabeli to ok. 370 zł. Ale tak jak mówisz, lepsze to niż nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianko ty to chyba jestesteś jakąś romantyczką, bo zawsze tak pięknie piszesz że aż płakać sie chce ze wzruszenia. mam nadzieje że będzie tak jak ty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć kochane. Jeszcze raz dziękuje Wam wszytskim za słowa otuchy i gratulacje. Dziś zrobiłam kolejne dwa testy- pre test i Quick viu- oba pozytywne i dziś druga kreska jest prawie taka wyraźna jak pierwsza. Jeszcze mi dwa testy zostały to zrobie jutro i pojutrze. Wiem, ze to wariactwo, ale jestem nadal w szoku. Dziś oznajmiliśmy też rodzicom, śmiechu i łez było dużo. Oczywiscie były to łzy szczescia:) Sama nie mogę w to wszystko uwierzyc, w poniedziałek idę do gina może będzie juz coś widać, jak nie to za 2 tygodnie. Martwię się tylko oby wszytsko było wporzadku. Narazie lekarz nie kazał mi brać duphastonu ani luteiny bo powiedział że skoro nie ma plamień to nie ma takiej potrzeby. Mam nadzieje ze ma racje. Żadnych objawów nie mam poza strasznym ciągnięciem w dole brzucha, ale lekarz powiedział, ze to normalne bo macica się przygotowuje do nowej roli, oraz zupełnym brakiem apetytu, co u mnie jest wręc stan odmienny bo zawsze była strasznym łakomczuchem. Na słodycze nie mogę patrzeć. To tyle kochane odezwe się jutro. Całuję Was mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×