Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

hej aska.jb daj znac jaka beta :-D pewnie już mega duza :-) zwracam się z pytanie do Ciebie martyn--iu bo wiem,ze Wy tez macie dwa auta.Jaki macie fotelik samochodowy? ja zamierzam kupic ,a wrecz juz musze 9-18.Najlepiej byłby z systemem isofix jest bezpieczniejszy no i szybszy w montazu -- jak u Ciebie jest z przepinaniem fotela z jednago samochodu do drugiego,a moze macie dwa fotele? ;p czy brałas pod uwage CRASH_TESTY zlecane przez ADAC ? www.fotelik.info.pl bo ja nie ukrywam,ze z isofixem sa zarypiasne i najbardziej odpowiednie,ale ceny tez sa zarypiaste bo ok.1.500. a z tym montowanym na pasy nie wiem czy to nie za duzo roboty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) aska i jak beta szybko dawaj znac czekamy tu z niecierpliwością akasiu ja pierwszy fotelik miałam firmy jane ale wogóle go nie używałam bo woziliśmy w aucie małą w gondoli , teraz mam fotelik po siostrze tzn po jej synie ;) cos takiego 0-18 kg z graco http://www.allegro.pl/item600324350_graco_junior_nowy_0_18_kg_warto.html voltare moze cos w tym jest ja leżałam całe 9 miesiecy i mała leżała bokiem w miednicy, co prawda czasem na usg była główką w dół ale co tydzien zmieniała pozycję i na finał leżała w miednicy, zresztą mi to było obojętne bo i tak miałam cc zaplanowaną, chociaż biorąc pod uwagę mój koszmar z cesarki(szukanie gowy itp) to chyba jednak lepiej jak jest głóką w dół miałam juz ywjsc na spacer ale ten moj spioch zasnął po 9 i spi chyba ją zaraz obudzę bo szkoda pogody buziaczki dla reszty👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wlasnie wrocilam z badan i od razu skoczylam do komputera. W piatek wieczorem beta 29, dzisiaj z samego rana 183:)))) Chociaz o tyle mnie to dziwi ze w ciagu 72 h powinna przyrosnac o jakies 110% a moja w niecale 60 przyrosla o 600%:P Jak myslicie to normalne?? Rany taka ladna pogoda a mi sie tylko caly czas spac chce i zaraz chyba znowu na troche mykne do lozeczka;) Rany jak pomysle ile nas zakupow i wydatkow czeka to az mi sie slabo robi, ale w gruncie rzeczy niech sie slabo robi mezowi a ja bede sie cieszyc nowymi rzeczami dla maluszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem! właśnie wyprawiłam chłopa do roboty i mam czas wolny;) aska.jb - no0 te procenty to tylko tak w przybliżeniu normy podają - wiadomo każdy organizm inny i u każdej z nas rośnie to nieco inaczej - nie ma co wyliczać co do procenta;) Grunt, że wszystko ładnie rośnie!:) A co do zakupów to myśmy wszystko kupowali wcześniej stopniowo, po troszeczkę i nawet się tego tak strasznie bardzo finansowo nie odczuło. Zresztą pewnie sporo rzeczy dostaniecie od bliskich lub znajomych - i nie ma się co przed tym opierać;) Myśmy też dużo skorzystali - na przykład skoro ktoś mi sam proponuje wypożyczenie huśtawki i jeszcze sam mi ją pod dom przywozi - czemu miałabym nie skorzystać - dla mnie to nie jest towar pierwszej potrzeby i pewnie nie wydałabym kilkuset złotych na raptem 2 albo 3 miesiące huśtania (potem maluch z tego wyrasta i koniec), a tak to wiem, że sprzęt sprawdzony (jeżeli chodzi o funkcjonalność) na innych dzieciach, w ogóle nie zniszczony, więc może i u nas się sprawdzi:) Podobnie z innymi rzeczami. akasia - \"muszę\" sobie trochę poczytać, bo ja generalnie należę do takich osób, które lubią wcześniej wiedzieć co je może w danej sytuacji czekać:P Poukładam to sobie jakoś w łepetynie i wówczas wszystko gra. A niespodzianek w takich różnych nieprzewidzianych momentach jakoś nie lubię:P Uciekam na słoneczko - potem jeszcze zajrzę:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej asiu rany jak się cieszę :) super, jeszcze raz gratuluję. Przede wszystkim cieszę się, że ominęło Cię to co każdą z nas tutaj, czekanie o wiele za długo na dzidzię :) ciesz się z ciąży, a wiadomo że wątpliwości i lęki zawsze są; ale oby tych było malutko :P ja szybko robię obiadek i bedę się szykować znów do wyjścia, męża muszę odwieźć, a pozatym wieczorkiem mam wizytę, ale to chyba wam jutro napiszę czego się dowiedziałam. pozdrawiam wszystkich cieplutko i wybaczcie ze do każdej nie napiszę bo poprostu nie mam czasu, paa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia - no to jak się obrobisz z czasem to pisz jakie tam dalsze postanowienia gina w sprawie tego Waszego leczenia. aska.jb - myśmy póki co pokoju dla małej extra nie urządzali - lekko tylko przystosowaliśmy naszą sypialnię pod jej przyjęcie - poprzestawialiśmy meble, zamówiliśmy łóżeczko i wygospodarowaliśmy w tych meblach cały segment z góry na dół na jej ciuszki i inne akcesoria - do tego jakieś tam naklejki czy obrazki w jej kąciku i gra. Póki co moim zdaniem wystarczy - i tak nie zostawiłabym takiego maleństwa w oddzielnym pokoiku - choćby najlepiej urządzonym. Na podstawie obserwacji rozwoju mojego chrześniaka przypuszczam, że dostanie swój pokój gdzieś tak za jakieś 1,5 roku i to będzie akurat. Wiadomo - każde dziecko inne- coś tam się przesunąć może, ale teraz póki co wolę ją mieć \"na oku\". Zresztą ja jak byłam mała, to wolałam spać (nie wiedzieć czemu) w dorosłym łóżku najlepiej u rodziców:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki !!! Melduję się, ze żyję tylko czasu i weny do pisania brak :-( Aska - gratulacje !! Postaram się zajrzeć póżniej lub jutro to cos więcej napisze. Karolcia - mialam sie wczesniej pytac i jakos zawsze zapominałam. Powiedz mi, twój mąż brał/bierze jakieś witaminki czy cos w tym stylu ?? Czy z jego żołnierzykami było wszystko w najlepszym porządku i nic nie musi?? Pozdrowionak dla wszystkich niewymienionych. Aaaa i jeszcze jedno - Voltare, babo czy My sie wkońcu doczekamy jakis fotek od Ciebie ??????!!!!!!!!!!!!:-). Za chwile urodzisz a My nawet nie zobaczymy Cie z brzuchem !!!!!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justynko, o to samo pytalam Voltare na topiku Justyny M, ale przemilczala mnie :( Aska, ciesze sie ze beta wzrasta. Procenty to podaja minimum, a wiecej moze byc :) Najwyzej beda blizniaki ;) Karolcia, czekam na relacje. Akasiu, ja mam Recaro Young Sport, taki od 9 do 36 kg, bo wyciaga sie wkladke i cos tam rozsuwa pozniej. Na razie jest oki, ale mam go dopiero z miesiac. Troche mnie wkurza tylko, bo ta wkladka sie wyciaga z Nina i za kazdym razem musze ja poprawiac. Takie cos : http://www.allegro.pl/item594677643_recaro_young_sport_9_36kg_wysylka_gratis_w_24h.html Nie wiem o co chodzi z tym ISofixem, ale jesli chodzi o montaz to ten ma takie specjalne klamry z tylu, i nie uzywa sie pasow. Dopeiro pozniej, jak malec podrosnie to zapina sie doroslymi pasami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i Aska, no ja dlugo nie moglam uwierzyc w ciaze...a rzeczy dla malej zaczelam gromadzic po polowie ciazy jak znalam plec. A lozeczko, wozek i takie tam to w osmym miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksenka
Hej hej! Aśka - gratulacje,wszystko bedzie dobrze a to chyba normalne ze obawy są zawsze. Zbój spi,uff,dziś w dzień spał tylko 1,5 h więc juz padł ale zobaczymy kiedy bedzie pierwsza pobudka. Widze ze rozmawiacie o wózkach i fotelikach,my spacerówke mamy z wielofunkcyjnego i narazie sie sprawdza,szkoda tylko ze rączka sie nie przekłada,a fotlik mamy od szwagierki ale swego czasu oglądałam wiele i maxi cosi tobi chyba najbardziej był ok,najlepiej to dziecia przymierzyc do fotela i gdybysmy nie dostali to pewnie bysmy go kupili. Karolcia - tez jestem ciekawa co twój gin zadecyduje,dawaj znać. Surfi - obejrzałam Ninke na NK,słodziak straszny z niej i te włoski,ach,jejku jak mi sie córa marzy. Voltare - wygrzewaj sie kobieto póki mozesz,oby cie upały nie dopadły,pamiętam ze przed samym porodem w żadne buty nie wchodziłam,nawet japonki, takie miałam banie .Jejku to juz tylko miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksenia - ja już od jakiegoś tygodnia albo dwóch (jak tylko poobsychało błoto na ogrodzie) biegam w klapkach - a mam takie jedne \"robocze\" regulowane i teraz musiałam się z nimi przeprosić:P Niby upałów jeszcze nie ma, ale ja i tak tylko co chwila luzuję te paski, ale przynajmniej swobodnie mi w nie noga wchodzi. W inne buty niespecjalnie - już mnie gniotą. Zastanawiam się w czym do gina na wizytę pojadę - po mojej wiosce to ja sobie mogę biegać taka \"elegancka\" w klapkach i w skarpetkach do tych klapek, no bo bez skarpetek mimo wszystko zimno :P:P:P Ale już między ludzi to wstyd w takim stroju wychodzić:P A przecież nie będę na miesiąc kupować za wielkich butów - tylko do gina i do Kościoła:P, bo co ja potem z nimi zrobię - mam nadzieję, że po porodzie wrócę do poprzedniego rozmiaru. justynka, surfitka - jutro zmobilizuję męża do zrobienia fotek - przeciągam, bo potrzebuję takie jakieś \"konkretne\" do pierwszego albumu dla młodej - jest tam taka stronka jak mama wyglądała w ciąży i ja czekam żeby zrobić i wkleić tam takie zdjęcie, żeby ten brzuchal był na nim taki jak najbardziej \"maksymalny\":D Cholercia jak mnie w końcu przyszpili przed czasem, to będę potem pstrykać \"w biegu\" po drodze na porodówkę:P Macie rację - czas się zmobilizować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem, mąż jeszcze nie dotarł więc odpaliłam kompa i piszę: a więc: mąż ma powtórzyć badanie nasienia, bo do ostatniej inseminacji było najgorsze z możliwych :( po wirówce tylko 3 mln :( a ja z wrażenia akurat wtedy o to nie spytałam to i gin pewnie nie chciał tak od razu odbierać mi nadziei; na pierwszej inseminacji po wirówce miał 12 mln czyli bardzo dobrze i teraz gin chce zobaczyć czy wyniki się aż tak pogorszyły czy poprostu ostatnio coś źle wpłynęło na nie. no i z wynikami znów na wizytę, jak będą dobre to próbujemy 3 inseminacji jak złe, to wizyta u urologa i zapewne in vitro. tak to z grubsza wygląda justynko - mój M nie miał super wyników, nie były też najgorsze; ostatnio łykał salfazin, co chyba mu nie poprawiło parametrów jak widzę... to tyle dziewczynki, voltare z brzuchem chcemy zdjęcie, potem to już z córcią na rękach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika24-28
czesc to ja melduje sie ze zyje i mam sie dobrze. Nie pisze bo nie mam o czym bo co sie moze dziac jak sie siedzi w domu. Teraz szaleje po domu i sprzatam bo Świetam tuz tuz. Pozwole sobie zmienic tabelke:) Tabelka nr 1: staraczki NICK/ Skąd---------------Wiek-------ilośc starań......data następnej @ Justynka ..................26...........???..................ok.20.04 .2009 karolcia_26................29...........36.............. ........22.04.2009 Trinity /k.Łowicza.......31...........30...................ok. 09.04.2009 Błękit_ka/Szczecin......29.............5................ .. ok 02.03.2009 olcia21......................21...........30............ .......ok 17.03.2009 Diana26.....................27............2............. ..........25.03.2009 aska.jb......................23............1............ ...........30.03.2009 Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu voltare ....................32.............35.....................05 .05.2009 martika2428..............25.............20.............. .......20.08.2009 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ---------------- ---Płeć-----------Imię--------------------Data ur. martyn--ia/dolny śląsk......córka.........Lena................10.01.2008 akasia/ZielonaGóra..........córeczka.....Hanna Maria......07.04.2008 Surfitka/Krakow/NY.........córka.........Nina ...............16.06.2008 anisik2/Wrocław ............córka..........Aleksandra........10.12.2007 pazia/wawa...................syn.............Adrian..... .......02.01.2009 U mnie narazie odpukac zadnych problemow z ciażą, brzuszek rośnie synus kopie i to bardzo, chyba mały piłkaż nam sie szykuje. Imienia jeszcze nie mamy bo na to jeszcze czas. Mysle ze teraz jak koncze juz 20 tydzie to moge troche oddychnąc bo najniebezpieczniejsze tygodnie minęły. Mały bardzo duzy, lekarz mowi ze jest wiekszy masa od wieku o 10 dni to troche duzo ale zdrowy ruchliwy i to najwazniejsze. Lekarz mowi ze przy porodzie moze miec ponad 4 kg wiec zastanawiam sie jak ja go urodze :) ale podał sie do tatusia bo tez był duzy przy porodzie i bardzo długi :) Ok koncze lece bo musze posciel zmienic. Pozdrawiam Was i przesyłam buziaki :*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Martika, cieszę się ze wszystko w porzadku :) pisz częściej, i nie mów że nie ma o czym, tematy napewno się znajdą; nie ty jedna w ciąży siedzisz w domku :P ale dziś cieplutko :) lecę do pracy, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babolki!!! To teraz ja poprawię tabelkę - chociaz moj wpis poki co jeszcze bedzie niepelny;) Tabelka nr 1: staraczki NICK/ Skąd---------------Wiek-------ilośc starań......data następnej @ Justynka ..................26...........???..................ok.20.04 .2009 karolcia_26................29...........36.............. ........22.04.2009 Trinity /k.Łowicza.......31...........30...................ok. 09.04.2009 Błękit_ka/Szczecin......29.............5................ .. ok 02.03.2009 olcia21......................21...........30............ .......ok 17.03.2009 Diana26.....................27............2............. ..........25.03.2009 Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu voltare ....................32.............35.....................05 .05.2009 martika2428..............25.............20.............. .......20.08.2009 aska.jb......................23............5............ ...........????????? Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ---------------- ---Płeć-----------Imię--------------------Data ur. martyn--ia/dolny śląsk......córka.........Lena................10.01.2008 akasia/ZielonaGóra..........córeczka.....Hanna Maria......07.04.2008 Surfitka/Krakow/NY.........córka.........Nina ...............16.06.2008 anisik2/Wrocław ............córka..........Aleksandra........10.12.2007 pazia/wawa...................syn.............Adrian..... .......02.01.2009 Voltare kochana - najwyzej bedziesz wmawiala lekarzowi ze te klapki to taka nowa moda, a poza tym mysle ze on juz nie jedna taka pomykajaca w klapkach i skarpetach widział;) Surfitko ja tez sie obawiam ze bede sie przez cala ciaze o malucha trzesla, a potem po nocach bede nad lozeczkiem wisiec mimo ze nie bedzie zadnych przeslanek do nerwow i niepokoju;) I nie wiem jak sie doczekam do tego czasu kiedy zaczyna sie przygotowywac do przyjscia malenstwa;) Mnie to az juz nosi zeby sie za niektore rzeczy zabrac ale w ciazy cierplywym trzeba byc;) Karolciu kochanie moze zolnierzyki ostatnio odpoczywaly po to zeby teraz zaatakowac ze zdwojona sila i przepchnac cie do drugiej tabelki:P Obstawiam ze za chwile w niej wyladujesz:)) Ksenka ucaluj swojego Zboja;) Ja juz siie nie moge doczekac kiedy moje nie pozwoli mi spac:P martika2428 - gratuluje i zazdroszcze - polowke czasu masz juz za soba. Teraz pojdzie juz z gorki:) Akasiu jak sie czuje Haneczka?? Justynko napisz co u Ciebuie bosmy ciekawe - nawet jak weny brak;) Paziu pusto nam bez Ciebie - co u Ciebie i twojego szkraba? martyni--ia cmokasy dla Lenki:* Trinity gdzie Cie wywiało? Dawaj znac jak tam leci:) Calusy dla Was wszystkich i trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie skarbeczki!!!! Ja dopiero wpadłam do domku z pracy i pędze na dzień otwarty do szkoły. Przepraszam,że nie pisze do każdej,ale później to nadrobię. Mam pytanko natury kulinarnej i świątecznej; ****robicie może chrzan ucierany z jajkami gotowanymi?????? Jeśli tak proszę o przepis,bo mi całkiem z głowy wyparowało. Całuje Was wszystkie mocno 👄odezwę się po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, aska j.b gratulacje szczęściaro:-) Akasiu dla Hanusi sto lat i wszystkiego najlepszego i zdrówka🌼 I dla całej reszty buziaki, przepraszam ale nie amm zbytnio czasu pisać, odezwe sie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Jadirko - niestety nie mam pojecia. Wogóle jeśli chodzi o sprawy kulinarne to nie jestem w nich mocna :-( , ale ktos napewno sie znajdzie i Ci podpowie. Voltare - normalnie zobaczysz kobieto, ze nie zdąrzysz z tymi zdjęciami. Jeszce dojdzie do tego , ze po porodzie bedziesz robic fotki z podusia zamisat brzucha - żeby do albumu żecz jasna było :-) :-) :-) :-) Paziu - a cóż ty taka zajeta , zawsze miałś chwilke , zeby cos skrobnać. Martyniu - a ty gdzie ?? , co u Was ??? Martika - fajnie , ze sie odezwałaś w końcu :-). Od Ciebie tez prosimy o jakieś fotki. Widac juz bardzo po tobie ? Karolciu - to mnie zmartwiłaś tym Salfazinem, bo własnie od około miesiaca mój M je łyka i liczyłam , ze w razie czego pomogą. Kiedys mu kupowałam Androvit, ale tak naprawde nie wiem czy sa mu potrzebne bo jeszcze nie robil nigdy badania nasienia. Trzymam kciuki, że jednak invitro nie bedzie wam potrzebne !!! Aśka - trzymaj się cieplutko - teraz msisz specjalnie dbac o siebie :-) :-) Pozdrowionka dla całej reszty. Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko, tak tylko mi się napisało z Salfazinem, nie sądzę że on coś pogorszył, w końcu to witaminki i raczej skutku ubocznego nie niosą. Truj mężowi o badaniach bo sam z siebie nie pójdzie:) wiem, ze dzwoniłaś kiedyś do Provity, niestety komplet badań podrożał i teraz kosztuje 240 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem.Zwariowany dzień już się kończy,ale jeszcze chyba poprasuje,choć to wielki znak zapytania???? Akasiu przyjmij na swoje ręce życzenia dla Haneczki z okazji 1 URODZIN! 🌻🌻🌻Życzę Ci, abyś rosła zdrowa, duża i zawsze się uśmiechała i sprawiała swoim rodzicom dużo radości.🌻🌻🌻 Karolciu,Justynko -dzięki za dobre chęci to tez sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja też przyłączam się do życzeń dla Hani :) przede wszystkim dużo zdróweczka i jakiegoś rodzeństwa 👄 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Hanusi : Najlepsze życzonka, pięknego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka i szczęścia wielkiego jak smok! Duzo zdrowka dla Ciebie 🌻🌻🌻 Jadirko, ja tez nie znam przepisu, ba - w zyciu nie jadlam czegos takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanusia: Dziś jest Twoje pierwsze święto Nasz maluchu uśmiechnięty Bądź wesoła, pełna werwy miłą minę miej bez przerwy :) nasza Hanuś ukochana bądź nam zawsze tak wspaniała🌻 ************************************************ jadirka - u nas chrzan to się trze wyłącznie do ćwikły i taki tarty jest o niebo lepszy od kupowanego, chociaż samo tarcie łez wyciska co niemiara:P Z jajkami takiego \"specyjału\" jeszcze nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na samą myśl o chrzanie mam wszystko w gardle - zgaga mnie nieludzka smali!!! Bleee!!! fuj!!! i w ogóle!!! 😠 Idę po jakąś wodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej HAnula przygotowała dla każdej ciotki po : http://www.uwielbiam.pl/recipies_pic/1185_org.jpg i dziękuję w jej imieniu za życzenia,szczegolnie te dotyczace zdrowia!! buzki karolciu trzymam kciuki za męża - może nie bedzie tak zle.Na szczescie jestescie juz na koncu tej męczącej drogi i niebawem bedzie dzieciatko! Aska.jb gatuluje raz jeszcze i kochana ciesz się ile wlezie !! a przygotowania można chyba zaczynac juz od 4miesiaca :p ja zaczęłam w 8-9 :p a wozek upatrzony zreszta wczesniej kupilismy dopiero po porodzie :p moj smerf chodzi tylko RAZ dziennie spac :-( urwanie głowy,mowie Wam i tylko na ok.godzinke. caluje i spylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej umówiłam już męża na badanie, ale trzeba długo czekać i 1 cykl mamy na luzaka :) idę zaraz na squasha :P ciekawe jak mi będzie szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kseniu, zapomnialam wczoraj napisac, ze twoj Tymek strasznie fajny chlopczyk :) Bardzo mi sie podoba 🌻 Chodzi juz? Karolcia :) No to dzidzia sie urodzi w 2010 r :D Buziaczki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pewnie wszystkie sprzątacie lub robicie zakupy :) ja też zaraz lecę do sklepu, a jutro piekę ciasta. cała reka i ramię mnie boli :P tak to jest że człowiek sie nie rusza całą zimę a potem intensywnie chce pograć :) Surfitko 👄 chciałabym, bardzo mi się ta data podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×