Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

A my po chrzcie wczoraj. Wszystkiego się super udao, choć miałam stresa. Emilka była super-grzeczna w kościele - zasnęłą na połowe mszy i nawet polewanie po głowie i inne \"operacje\" jej nie zbudziły. Byłam w szou, bo przewazni na mszach do tej pory była raczej płaczliwa. Impreza domowa tez sie udała, było 12 osob, mamy pomogły i w gotowaniu i potem w podgrzewaniu i roznoszeniu potrw :) BO jednak tu karmienie, tu przewijanie i sama czy nawet z mężem bym rady nei dała. Emilka dostała fajne prezenty, była w domu ez grzeczna, dzielnie zniosła serię sesji fotograficznych (z babciami, dziadkami, chrzsetnymi, prababciami, dziciami itp). Tyle ze wieczorem byla juz mocno zmęczona, wykapaliśmy ją przed 19tą i nadal śpi, tyle ze oczywiscie z przerwami na karmienie i na przewijanie.... Az chodzę sprawdzać czy z nia wszytsko w porządku, bo nigdy tak długo nie spała. Choć w sumie się nei dziwię, ze zmęczona, bo nawet ja byłam lekko padnięta po całym dniu na nogach jako godpodyni, a takie małe dziecko w centrum uwagi,bo każdy chce ponosić na rączkach i się pobawić, to tez pewnie spory stres. No ale cieszę się że Emilka ochrzczona, wszystko się udało, no i juz po imprezie. Nastepna większa impreza to pewnie 1-sze urodziny :D Teraz podczytam co tam naisalyscie przez weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _fernanda_
Witam, Dziękuje bardzo w imieniu Roksanki za życzenia. My rówież skladamy życzonka dla Krzysia z okaji 5 juz miesiąca i Juleczki z okazji 4 miesiąca. Całuski dla was kochane dzieciaczki. Moja roksaneczka grzeczna jak aniołek, teraz wibruje sobie w swoim leżaczku i grzecznie sie bawi grzechotkami :) śpi mi cała noc, po kąpieli o 18 to spi do 6 rano, potem butla, biore ja do siebie do łużka, bo tata wstaje do pracy i spimy jeszcze do 9-10 :) W sobote pierwszy raz dawaliśmy jej jabluszko ze słoiczka bobovita, 1/3 słoiczka zjadła, ale kwaśne dla niej to bylo bo sie krzywiła aż główka kreciła :) Aneczko ja też chcialam spróbowac dac Roksi normalne starte jabluszko, ale jak piszesz ze Krzysiu dostał uczeulenia to juz sama nie wiem. Chyba spróbuje innej firmy słoiczek bo faktycznie tej bobovita to nawet dla nas takie kwasne bylo i w sumie mało przypomina smak jablka. My jestesmy z gdańska u nas jeszcze nie jest biało i tak naprawde w cale nie czekam na zime, w lato to dziennie 5 godzin dziennie spedzalam nad morzem, a teraz to krótki spacerek po osiedlu i uciekamy do domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dizewczynki :) ja od rana walcze z giełdą, bo ojciec ma Agresywny fundusz w BZWBK a giełdy znowu znowu idą w dół. A ze tata jest w szpitalu to ja pilotuje sprawe :) srednio sie na tym znam, ale pewnie juz niedługo będę ekspertem ;) Kubus ucina juz sobie drugą drzemke od rana, a ja wybieram sie do hurtowni dziecięcej po podkoszulki pod piżamki, bo mały odkrywa sie w nocy i juz zaczyna kichac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko tysiace całusków dla Krzysia z okazji ukończenia 5 miesięcy 🌼 🌼🌼 maaniu dla Juleczki tę buziaczki w śliczna buzke :) 🌼🌼🌼 musisz przerzucic sie razem z listkaa w tabelce, abyscie zgadzały sie datami urodzenia maluszkó :) zobacz, ze to mniej wiecej po kolei idzie i łatweij sie połąpac :) figielek ale mi smaka narobiłas na to ciacho :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maaniu widzę, ze aneczko juz to zrobiła ;) fernanda gdzies mi umknełas w tacelce, a przeciez Roksanka treż ma dzisiaj swoje świeto :) całuski dla małej jubilatki 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane cioteczki dziękujemy za życzenia.:):) ale z roksanki różowa ślicznotka:) moja malutka właśnie rączki wcina i strasznie przy tym mlaska:) :) kurcze basiu my też giełdę obserwujemy i mąż strasznie się wkurza, bo jak na razie przez te spadki to w plecy jesteśmy:( zastanawiam się co tu na obiad zrobić? nie pójdę do sklepu bo strasznie sypie... hm może kotleciki z jajek w sosie grzybowym?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Wpadlam sie tylko zameldowac ze juz wrocilam do domu. U rodzinki spedzilysmy poltorej tygodnia. Mezu zostawial Nas w zeszla niedziele i przyjechal po Nas w sobote. Troche odpoczelam, zrelaksowalam sie. Mialam do pomocy przy Julce moje nastoletnie kuzynki :) bylo naprawde milutko ale ciesze sie ze juz jestem w domu. A tak wpogole to sie zrobilam zazdrosna o Jule no i czasami srednio mi sie podobalo ze wszystkie ciotki chca ja tulic brac na rece ( wtedy glosno krzyczalam ;) ze jak ja przyzwyczaja do raczek to ja imk zostawie - ale skutkowalo ) No coz dzieki pobytowi u mojej babci zamiast schudnac przytylam no i walke zaczynam od poczatku. Po tym wszystkim spalysmy z mala do 9 ( z przerwa na butle ). Julka sie troche pobawila i znowu spi. Niestety nie dam rady nadrobic wszystkiego co pisalyscie przez ten czas bo jeszcze sie nie rozpakowalam a musze ogarnac mieszkanie bo moj luby to chyba o tym zapomnial przez ten tydzien. Najlepsze zyczonka dla wszystkich solenizantow 🌼 🌼🌼 U mnie tez jest bialo za oknem no i zastanawiam sie czy wychodzic. Jak dlugo na dworze w taka pogode moga byc nasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i znowu duzo fotek do ogladania :) ja wlasnie walcze z allegro znowu robie luzy na polkach :D tym razem sie pobawilam i przygotowalam zdjecia na bialym tle bleee jejku jak to duzo roboty :( teraz tylko na serwer zrzucam foty i gotowe... niech ida do \"zyda\" jak to ja mowie wisienko dawaj linka do tego plaszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki moja mała tez strasznie marudna dzisiaj. co chwilke płacze:( dziąsło na dole ma całe czerwone... tez cos dzis musze kupic na te ząbki... a dzieciaczki słodkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Juleczki i Roksanki 🌼 🌼 🌼 Dla Krzysia 🌼 z okazji waszych miesięcznic. Rośnijcie zdrowo kochane bobski. Też bym chciała żeby moja Amelia była taka grzeczna jak Roksanka. A to czasami jest diabeł wcielony. Np. dziś od rana musiałam ją nosic cały czas na rękach bo się wydzierała jak ją tylko położyłam. No i nie sypia mi tak ładnie. Keidyś budziła się średnio 2 razy w nocy a teraz to nawet 4 razy muszę jej cyca dawać. A spać chodzi ok 22.00 Jutro wybirerazmy sie na zakupy bo Amelka nie ma kombinezonu i nie możemy z nią wychodzić. Kupiłam jej kiedyś ale juz jest za mały :( Teraz chyba polecimy z rozmiarem 74. Wisienko gratuluje odwagi. Ja bym nigdy w życiu sama sobie nic nie przebiła. Choć jak sobie przypomnę jakim sprzętem miałam robione tatuaże to aż mi się się słabo robi. Takim sprzętem to się dzirają w więzieniach. Chciałam fotki zrobić ale mi baterie padły w aparacie, więc może później. Justyna ja też będę 3mać kciuki Jeszcze coś chciałam napisać ale nie pamiętam a poza tym Amelka sie obudziła więc tak czy siak muszę lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu moja Agatka to tez czasem bywa nieznosna:) szczególnie jak mamy gosci:) Ale dochodze do wniosku ze ona poprostu lubi cisze i spokój:) A teraz tez mi sie w nocy budzi tak ze 4 razy :) pociumka troszke i idzie spac...a wczesniej to tylko raz wstawała i tez pozaliłam sie siostrze która ma juz 2 letniego brzdaca i ona powiedziała ze jej mały tez tak miał i w zimie do tej pory czesciej sie budzi bo pic mu sie chce:) i w sumie moze i racja bo zima mieszkania sa dogrzewane i powietrze inne... a co do kombinezoniku to my 2 razy wymienialismy bo były albo wogóle za małe albo np nogi za krótkie i wkoncu pojechalismy do smyka i tam jest przymierzalnia dla takich maluszków wiec przymierzylismy i wkoncu kupilismy dobry:) tzn troszke wiekszy zeby miała na dłuzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) no to byłam w pracy, gadałam z szefową na temat mojego powrotu do pracy po urlopie wypoczynkowym (czyli w styczniu) i ona stwierdziła że jednak nie widzi tego najlepiej, ze nie ma warunków, ze dziewczyny sobie dobrze radzą, robota rozdzielona i nawet nie miałabym gdzie siedzieć bo na moim miejscu siedzi koleżanka :( no i żebym lepiej szukała sobie innej pracy. super :P dobrze że rozesłałam te CV bo od stycznia bym była na lodzie. Serdeczne urodzikowe życzonka i buziaki dla Julki, Roksanki i Krzysia 🌻 muszę poczytać co tam naklikałyście bo jest tego ogromnie dużo i muszę nadrobić :) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek a wiesz ze moglabys ja do sadu pracy podac? to co ona robi jest czystym BEZPRAWIEM. kobieta po macierzynskim (baaa nawet wychowawczym) ma zagwarantowane prawo do powrotu do firmy na to samo stanowisko z ktorego odeszla... twoja szefowa po rpsotu postepuje wbrew przepisom i moim zdaniem jesli nic nie znajdziesz lepszego to powinnas walczyc o swoje!!! Fernanda - alez odjechane foto Roksanki w tej hindianskiej fryzurze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Roksanka czaderska :) Asiulek faktycznie zgadzam się z Aneczką. Jestem w szoku, ale bym się wkurzyła. figielku właśnie ze względu na zimowe ogrzewanie kupiliśmy taki elektryczny nawilżacz powietrza, ale sama nie wiem czy jest skuteczny, jakoś tego nie odczuwam za bardzo. Ja całe popołudnie miałam dzis z młodą poprostu przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Emilak już dzieciątko boże :) i widzę że mamy kolejną mamusię blondynkę :) ja po porodzie przefarbiłam sie na brąz i super się czułam w tym kolorze, ale mąż cały czas mówi że on kocha swoją blondyneczkę wiec wracam do starego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i portfel odchudzony o 250 zł :) starczyło jedno wejscie do dzieciecego sklepu. kupiłąm małemu tą kołdrę i poduszke z Feretti i jest bnaprawde super. zdziebko droga bo 110 zł, ale mały spi pod taką ajtańszą kołdrą i jak troche pokopie nóżkami, to srodek sie zbryla i wszystko jest w nogach. A Kubus dostał kaske do mojej mamy chrzestnej, to kupiłąm mu w prezencie :) kupiłąm jewszce cieplutki koc ze slicznym nadrukiem w misia i ręcznik z kapturkiem :) tylko chyba przesadziłąm z wielkoscią, bo kupiłam 100 cm x 100 cm i jest troszke duzy :) ale przynajmniej bedzie na później. do tego doszło pare drobiazgów i kaska poszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy w domu cale 7125g i 72cm szczescia :) Pediatra powiedziala zeby nie dawac malemu teraz nic przez jakies 2tygodnie bo to uczulenie moze swiadczyc ze on jednak nie jest gotowy. Powiedziala ze jak po 2-3tyg tak samo zareaguje na jablko to bedzie to powod zeby podejrzewac uczulenie na jablko. Ponoc bardzo duzo dzieciakow ma ostatnimi czasy alergie na jablko czy marchewke Stonka znamy znamy ten link.. keidys juz go tu wrzucalam ale powiem szczerze ze mimo ze happy na odleglej pozycji to u nas sprawdzaja sie najlepiej. w prawdze teraz kupilismy na sprobowanie DADA ale jeszcze nie korzystalismy. happy kupowane w mojej pipidowie wychodza po 69gr za sztuke a dada po 50gr takze sprobujemy czy sie nadadza czy nie :) Madzik - bardzo fajne foty. Emilka jaka pokornioutka na nich... a swoja droga zebys byla z moich terenow to bym powiedziala ze chrzestnym jest narzeczony mojej sasiadki :D a czy jest jakas ruda mamuska czy tylko ja gustuje w pomaranczach??? zastanawiam sie co u Terki, strasznie dawno jej nie bylo... ciekawe jak tam Faustka. ma ktoras z was z nia kontakt poza kafeteriowy moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i maly update :) Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 7125/72.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6600/64....butla maania............Julka.......12lipiec........2500/51.......6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś....13lipca.......3060/48........7320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa............Maja........19lipca.......3000/53.......6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc Dviki kiedy ostatni raz wazylas Karolka? tzn ile mial gdy osiagnal wage 7300? jakos mam wrazenie ze Krzys cos slabo na wadze przybiera... w sumie niby 400gram miesiecznie to norma ale z lekka sie zaniepokoilma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maania podaje ci strone, abys mogłą sobie szybko światowe rynki porónac http://www.money.pl/gielda/swiat/ jezeli jutro okaze sie ze azjatycka giełda bedzie na minusie, to chyba przerzuce na ochrone kapitału, tylko trzeba zapłącic 19% pofdatku Belki od zysku i potem z powrotem 0.5 % za przerzucenie znowu na akcji. a przed swietami powinno odbic. sama nie wiem co lepiej,. ostatnio ojciec czekał i był nieźle stratny. a wy chcecie wycofywac, czy bedziecie czekac? ale śliczne wasze dzieciaczki :) wszystkie do zacałowania :) asiulek a może założymy przedszkole dla maluchów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powrót płodności To, kiedy powróci płodność, zależy od sposobu karmienia dziecka. Jeśli jest karmione sztucznie, kobieta przez 3 tygodnie po porodzie nie jest płodna. Później owulacja może nastąpić szybko - o tym, że zaczyna się czas płodny, będzie świadczyło pojawienie się przejrzystego, rozciągliwego śluzu w pochwie. Przez jakiś czas cykle mogą być nieregularne, a okres płodny może wypadać w inne niż wcześniej dni cyklu. Ponieważ dziecko nie ssie pokarmu mamy, wybór metody antykoncepcyjnej odbywa się na tej samej zasadzie, co przed ciążą. Naturalne hamowanie Przy karmieniu piersią niewskazane są doustne i przezskórne środki antykoncepcyjne z estrogenami. Poza tym powrót płodności trwa dużo dłużej, ponieważ karmienie hamuje owulację. Ale pod paroma warunkami: niemowlę jest karmione na żądanie i tylko piersią; maluch nie ssie smoczka-uspokajacza, tylko pierś; karmień jest co najmniej 6 na dobę, przerwy między nimi nigdy nie trwają dłużej niż 6 godzin (nawet w nocy), a łączny czas karmienia wynosi przynajmniej 100 minut. Należy obserwować wydzielinę pochwową - pojawienie się śluzu czy jakakolwiek zmiana to znak, że któryś z warunków nie został spełniony i może wraca płodność. By mieć pewność, czy dochodzi już do owulacji, można mierzyć temperaturę (co rano, po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka, tym samym termometrem). Skok temperatury o min. 0,2 stopnia w stosunku do najwyższego z sześciu ostatnich pomiarów, utrzymujący się przez kolejne 3 dni, świadczy o owulacji. Kobieta znów może zajść w ciążę. zrodlo: http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,65367,4474675.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki - smoczek uspokajacz wyeliminowany powinien byc ze wzgledu na oslabienie odruchu ssania malucha... tak przynajmniej tlumaczyl mi ekspert od npr a to w temacie o wadze dziecka karmionego piersia podala mi jedna z forumowiczek: w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka wzrost w długości dziecka powinien osiągnąć mniej więcej 2.5 cm na miesiąc, a wzrost objętości głowy około 1.25 cm na miesiąc dziecko przybiera przeciętnie 113-227 gram na tydzień, lub 453-906 gram na miesiąc w ciągu pierwszych 3-4 miesięcy życia. Miedzy 4 a 6 miesiącem życia średni przybór wagi na tydzień to około 85-142 gram, a miedzy 6 a 12 miesiącem życia około 42-85 gramów na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki a nie masz wrażenia ze te pampersy zamiast pachniec smierdzą? ja trez zaczełam uzywac 4, ale mam i pampersy i hugiisy z puchatkiem i te huggies mają jaksi bardizej neutralny zapach :) a co do przesikiwania, to na 4 Kubus mi juz 2 razy spioszki załatwił ;) ale jak to zrobiłto nie mam pojecia, bo pajac był zlany, a pampers suchutki z kazdej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 7125/72.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......8560/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6600/64....butla maania............Julka.......12lipiec........2500/51... ....6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś....13lipca.......3060/48........7 320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa............Maja........19lipca.......3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc a to mała aktualizacja poszczepienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienko tylko ze Kuba miał plecki zlane :) nic nie rozumiem, bo w koncu te wieksze pampersy są dłuższe :) a co do sylwestra, to my pewnie na jakas domówke pójdziemy :) pewnie zostalibysmy w domu, gdybysmy mieli juz własne mieszkanie, ale chyba nie skonczymy go wykanczac, bo klucze pewnie dostaniemy w połwie grudnia. moj rodzice bedą w domu, bo tata po szpitalu bedzie musiał odbyc kwarantanne, wiec rodzice namawiajanas na wyjcie :) ale jakos nie mam parcia na konkretna imprezke :) wiec ja pewnie jak ty spędze wieczór z moimi mężczyznami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×