Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

dviki co do tego chicco ... tez sie napalilam na niego ale bylam ostatnio w sklepie i jak dla mnie to on kolos jest .... tych qiuzy nie wiedzialam w sklepach ale z tego co widac na zdieciu jest mniejszy... a ten chicco ladny jest ... i rzeczywiscie stabilny i super sie prowadzi Basienko co do wypqasionych spacerowek to jak kupowalam pierwszy wozek powiedzialam sobie ze kupie go tanio..(i kupilam za wozek zapalacilam 498zl).. z gory zalozylam ze dlugo to on mi nie posluzy ... a taka spacerowka przenajmniej przy poprzednich dzieciach sluzyla mi conajmniej dwa tzry lata ... wiec na logike chce cos dobrego ...choc pieniedzy tez mi szkoda ...ale zwazywszy ze moge miec sporo taniej niz na alegro ... tak samo z krzeslem tu ponad 400 zl a ja kupuje go za 120$ wiec ole kupic cos lepszego ale na dluzej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko to krzeslo w stanach 120$ kosztuje patrz jaka jest przebitka ... ja tez chora nie jestem nie wydalabym 550 zl z przesylka za krzeslo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik ale przesylka takiej duzej paczki to ok 50$ prawda? co do wozka quinny to wlasnie dziewczyny pisaly o nim na innym forum i ponoc jest mega plytki i bardzo waski i zima bedzie ciezko malucha zapakowac w kombinezonie. przy kupnie wozka wydaje mi sie ze trzeba wziac pod uwage koniecznie glebokosc siedziska i szerokosc oparcia zeby maluch nie byl jak sledzik scisniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko lotnicza okolo 50$ morska 30$ jak sie komus spieszy ale mi sie nie spieszy ... wsumie nawet nie wiem czemu ojciec mi wyslal skoczka lotnicza ( tyle ze nie chcial hajsu za przesylke) wiec i tak akurat to mialam za free ...co do wozka masz racje ... nawet nie pomayslalm o zimie ... szkoda ze go nie ma o nas w sklepach ... jesli rzeczywiscie jest taki plytki ... to mam opcje to chicco ...bo tez mi wpadl w oko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja tylko na momencik, bo jestem strasznie zarobiona :P Basiu to jest dobre pytanie skąd brać ekologiczne warzywa i owoce. sama jeszcze nie wiem. ale jakbyś miała jakiś pomysł to pisz. a co do basenu to oczywiście dam znać jak będziemy się zapisywać. choć sądzę ze to dopiero na wiosnę będzie. figielku przykro mi ale nie mogę ci wysłać tej książki. próbowałam kilka razy i nawet spakowałam ją ale coś moja poczta nie chce jej wysłać. ale chyba Aneczka ją ma, bo ja ją chyba od niej mam. Aneczko proszę jeśli masz tą książkę o usypianiu dzieci to wyślij ją figielkowi, bo ja obiecałam i nie mogę jej przesłać. dobra dziewczynki muszę lecieć :) potem przeczytam resztę i napiszę więcej :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko to cena z alego ... w zyciu bym tyle nie dalal za krzeslo ...moge go miec za 270 zl ... a to juz jest do pzrejscia ...:) i tak somo jak to twoje sie obniza pozatym 3 stopniowa regulacja oparcia ... i te zajefane zabawki:).... co do krzesla to kupie to ... do swiat dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wisienko sama sie zszokowalam i chyba wysle ojca na zakupy :)...bo krzeslo tez chce to z fishera :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokopelasia Oli rzeczywiscie spory nawet jak sie na sama buzke patrzy to tak na oko wyglada na 8 miesiecy;):))...znaczy powaznie:)..nie ma juz twarzy niemolaka;):). a zdiecia super .... widze ze uzywasz budki ... u ans julka sie wkurza jak ja rozkaladam ... pozatym ja tez wole miec z lozka na nia oko ... a tak tylko podnosze glowe i ja widze:)..... Wisienko ja miala to samo ania w wieku 2 lat byla jak patyk ... zaczelo sie to zmieniac jak poszla do przedszkola w wieku 4rech lat ... w domu z jedzeniem byly cyrki caly zcas ... a tam jak nie zjadla nikt za nia nie latal jak ja ...zeby tylko cos przelkla ...kilka razy nie zjadla nic i powoli zaczela jesc ... a wiem co to znaczy ... moze sprobuja jakies inne dziecko w jego wieku pozapraszac ... i beda sie np scigac w jedzeniu ... dzieci lubia rywalizowac ... a pozatym niech nie robi tego bledu co ja ze latalam za nia caly dzin z jedzeniem ... niech sie przeglodzi ... jak wyniki ma ok ... to nic mu nie bedzie ... ;).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 6725/69.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55..... ....6000/64 Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6130/64....butla basia_81.........Kubuś....13 lipca.......3060/48........7320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipiec .......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc. justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52......???????.......butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc listkaa............Maja........19lipca..........3000/53. .......6900/61.....mieszane maania............Julka.........12 lipiec........2500/51.......6500/?.....mieszane Kpiuje tabelke zeby jej nie szukac daleko;):)).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko, pozwolę sie z Tobą nie zgodzić - niech dziewczyny jak najwięcej \"przegadują się\" co do podawania jedzonka i co do innych rzeczy też. Ja w tym na razie w tej dyskucji nie biorę duziału, bo Emilka dopiero 3,5 m-ca ma i na razie nic wprowadzać nie będę, ale chętnie czytam wymianę poglądów i uczę się i wyrabiam własne zdanie. :) Także dziewczny, piszcie jak najwięcej :D W kocu też lepiej uczyć się jakby co na cudzych błędach :P A w najbliższym czasie jak bede u naszego pediatry (za ok2 tyg, bo po skietrowanie na USG bioderek musze isc) to sie spytam kiedy mamy wprowadac jedzonko. basiu - ja jeszcze nei zastanawialam się nad zakupem jarzynek i owoców dla Emilki. Aleostatnio niedaloeko mnie otworzyli \"warzywniak\" i jest szyld ze z upraw ekologicznych. Aczkolwiek jeszcze tam nic nie kupowałam. Jak bede nastepnym razem na spacerku koloniego, to wejde i sie podpytam czy faktycznie ekologiczne i dam znac jak moje wrażenia. Wiem, ze ten sklep kawałek jest od ciebie, ale jabys chciala (lub moze akurat bedziesz sie wybierac na zakupy na Bielany, to mozesz podjechac) to mieści się on na rogu ul.Strachowskiego i Nenckiego (Ołtaszyn). Innych takich sklepow nie znam, ale tez i sie nie interesowalam dotychczas. Zazdroszcze Wam dziewczny, ze Wasze dzieciaczki śpią same na dworze czy na balkonie. Emilka śpi bardzi dobrze na swiezym powietrzu, ale tylko jak ja chodzę... a jak tylko usiądne na chwilę na ławeczce, to sięza moment budzi. Normalnei ma jakiś detektor ruchu w głowie. No i jak sie obudzi to zaraz jest płącz, ze wózek stoi a nie jedzie, no i ja delej musze mykać. Takze niestety u mnie wystawianie jej na balkonnie wchodzi w gre. A szkoda, bo by sie przydało w takąpogode jak dziś - leje od rana :( Dziewczyny, a wy juz parzycie za spacerówkami? Bo tak czytam ze patrzycie na allegro. Myslalam ze w gondolkach to min 6 m-cy.... ja jeszcze zupelnie sie nad tym nie zastanawialam. A chetnie bym sie przesiadła na cos lżejszego, bo wciąganie tego ciężaru na 1 pietro jest dla mnei wykanczajace... :( A dlaczego niektore spacerówki maja podwójne kółka? Tzn w sumie 8 kółek? JEst to po coś konkretnie czy taki bajer? A co do fotelikow do akrmienia, to tesciowie sie szarpnęli i kupili w prezencoie na chrzicny (w tą niedzielę!!!!) dla Emilki takie wypasione z Chicco. Plastikowe, ale jest naprawde fajne i ma opcje jakby lezenia takze juz teraz posadzilam Emilke ze 2 razy jak jadlam obiad, co by miala mnei na oku :D Spadam - ma sprzatanie przed impreza chrzcinowa w niedziele i juz zaczynam przadki, jutro zaczną piec ciasta - zeby sie ze wszytskim wyrobic. Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilismy z poradni preluksacyjnej - Krzys mial robione usg bioderek no i jest ok jak na wiek korygowany. Rozmaiwalam z lekarzem o sensie robienia rtg jak maly mial te brzuszkowe w centrum no i powiedzial ze skoro na usg w normie to nie ma koniecznosci poddawania malego promieniom rentgena. ten lekarz jest swietnym specem i ciezko sie do niego dostac bo specjalizuje sie wlasnie w problemach bioderkowych u maluchow wiec mu ufam. wypytalam go tez jak to jest z grupami przyznawanymi bioderkom na usg i koniecnzoscia powtarzania badan. uslyszalam ze u dzieci urodzonych terminowo badania z reguly 2 na bioderka a trzecie po ukonczeniu roku zeby zobaczyc jak chodzi i czy nie wykoslawia np nozek natomiast u dzieci urodzonych 3 i wiecej tyg przed terminem to OBOWIAZKOWO wg niego - po 6tyg zycia, po ukonczeniu 4 miesiecy od daty urodzenia i po ukonczeniu pol roku wg wieku korygowanego no i pozniej wedle potrzeb lub dopiero to po roczku. Krzys kolejna wizyte ma 9 stycznia czyli jak bedzie mial pol roku (korygowane) a 7 miesiecy kalendarzowe dobra teraz was poczytam i jak Krzys sie nie obudzi to odpisze bo karmienie i spacer w planach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko ja planuje kupic fotelik albo chicco albo zooty, znajomi maja ten zooty i bardzo sobie chwala wiec pewnie my tez na takim popzrstaniemy. jesli idzie o ubranka to ja z reguly wszystko rozmiar wieksze kupuje a juz na pewno rajstopy zwlaszcza ze wiekszoosc po praniu sie kurczy, nawet te wola :( Kokopelasa alez Oli ma super fryzure!!! niezly irokez mu sie zrobil na tej srodkowej fotce :D ja warzywa na poczatku bede miala od swojej mamy z dzialki a pozniej bede kupowala sloiczki. jakos wierze bardziej w te sloiczkowe zupki z mieskiem niz gdybym miala kupic jakiegos kuraka w sklepie... co od zywsnosic ekologicznej to kiedys czytalam ze musza miec specjalny certyfikat a nie tylko nazwe ze sklep ekologiuczny. no i niestety te prawdziwie ekologiczne sklepy sa bardzo drogie. kolezanka mowila ze znalazla takowy certyfikowany w warszawie i marchewka kilogram ok 9zl kosztuje a jajko 1 szt to koszt ok 2-2.5 :0 mimo ze bardzo kocham moje dzieci na takie ceny nas nie stac i jednak wybiore sloiczki :D dobra lece sie ogarnac i na spacer. u ans nie pada. w prawdzie slonca nie ma ale pogoda znosna. jakeis zalety mieszkania w pn-wsch polsce w kocnu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze ciekawy artykul do przeczytania zaczyna sie tak Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów po ciąży? Czujesz się nieatrakcyjna? Martwisz się, że już nigdy nie wbijesz się w spodnie nr 38, które nosiłaś przed ciążą? Spokojnie! Dla chcącego nic trudnego. Pod okiem naszych specjalistów dowiesz się, jak zrzucić zbędne kilogramy, nawet jeśli nadal karmisz piersią! AKCJA MATKA KARMIACA --> http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=53443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale senny dien dzisiaj!!! uspiłąm małego i położyłąm sie koło niego, ja zasnełam twardo a Kubunio obudził sie po pół godzinie xcały szczesliwy :) teraz z mamą zafundowałysmy sobie mocną kawe z wielkim kawałkiem ciasta zamiast obiadu i powoli dochodzimy do siebie :) 16 listopada konczy mi sie macierzynski, mam jeszcze do wykorzystania cały urlop za ten rok, wiec do pracy wracam 4 stycznia :( wolałabym xzostac jeszcze z małym, ale finansowo nas to zabije. no trudno, całe szczescie ze instytucja babci ma sie dobrze :) a wy jak wracacie do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _fernanda_
Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 6725/69.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55..... ....6000/64 Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6600/64....butla basia_81.........Kubuś....13 lipca.......3060/48........7320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipiec .......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc. justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52......???????.......butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc listkaa............Maja........19lipca..........3000/53. .......6900/61.....mieszane maania............Julka.........12 lipiec........2500/51.......6500/?.....mieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik dizeki za info :) asiulek wiem ze jest sklep z ekologiczna zywbnoscią na rynku na rogu Kotlarskiej i Szewskiej. jest tam napisane ze maja tez dla niemowląt, moja siostra opójdzie dzisiaj z pracy to zobaczy co i jak :) lalik ja niby kupiłąm wózek chicco, tylko torche taniej, bo ze starej kolekcji i ni y duzy, wielkie koła i super, a jakis taki dziwny. piszczy, gondola sie zdeformowała i sama niewiem. czasami niestety firma wcale nie jest gwarantem jakosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylko stosowałam Pimafucort, ale on jest na bazie hydrocortisonu i dermatolog powiedziałą, ze za mocny dla niemowlecia. zreszta w ogóel nie pomógł. spróbuje jeszcze proszek zmienic, ale wydaje mi sie ze to od płynu do kapania. zmieniłąm HIPP na Bubchen w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Poprawiam tabelke,bo wczoraj Raoul byl wazony Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 6725/69.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55..... ....6000/64 Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6600/64....butla basia_81.........Kubuś....13 lipca.......3060/48........7320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipiec .......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc. justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc listkaa............Maja........19lipca..........3000/53. .......6900/61.....mieszane maania............Julka.........12 lipiec........2500/51.......6500/?.....mieszane Niestety od wczoraj nie otwieraja mi sie wasze zdjecie,a tak bardzo chcialabyw widziec znowu wasze dzieciaczki,a szczegolnie oczka krzysia,bo ja tez czekam czy Raoulowi zmieni sie kolor.Moj maz wysyla od wczoraj 3 godzinne nagranie na video przez internet,moze dlatego nie otwieraja sie zdjecia. Wisienka,Lalik,Dviki,Marylka,Aneczka-odpowiem zbiorowo,ze jeszcze tak dokladnie nie przetestowalam tego wiaderka,bo mam od niedawna,ale pierwszy raz mylismy we dwoje tzn maz trzymal,ja mylam,a drugi raz sama i tez jakos poszlo,w opisie jest,ze maluchy czuja sie jak w brzuchu,bo maja taka pozycje .Raoul nawet sobie nozkami kopie,jagby plywal.Normalne wiaderko chyba sie nie nadaje,bo srodek czyli dno tego wiaderka jest zaokraglone,a wiaderko jest plaskie.Nie wiem,czy rozumiecie,co mam namysli,chociaz jak dzieci sa stabilniejsze i siedza,to i w wiaderku mozna posadzic. Wisienka-Raoul nie jest gruby,moze tylko tak na zdjeciach wyglada w porownaniu z innymi w jego wieku,to jest raczej drobny,tylko te papelki ma jak u chomika.Zreszta wpisalam do tabelki. Basia-jezeli moge cos doradzic,a sprawdzalam to na mojej corce,to do kapieli dawalam tylko olej z oliwek,zadnych innych firmowych plynow do kapieli nie moglam dawac,bo na wszystko byla uczulona.Zreszta tak powiedzial lekarz i byla poprawa.No i nie kapalam codziennie,bo wtedy skora wysusza sie jeszcze bardziej.Codziennie mylam ja 2 razy rano i wieczorem ,a co 2-3 dni kapalam.Jak byla juz starsza,tzn prawie rok,to codziennie wieczorem kapalam,bo jednak juz sie wiecej ruszala.Z raoulem robie to samo,bo widze,ze tez zaczyna miec sucha skore od skroni do uszu przy policzkach. A tak ogolnie,to chodze z Raoulem raz w tygodniu na masaz dzieciecy,to taki kurs masazu dla niemowlat,5 razy.To jest cos wspanialego,dzieciaki bardzo lubia jak sie je masuje,po masazu sa padniete i spia jak \"niemowlaki\";)Ta polozna,ktora to prowadzi podala nam liste olejkow,ktore sie nadawaja i musza to bys olejki roslinne.Ja smaruje buzke Raoula olejkiem migdalowym i jest juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chce mi sie wyc !!!! normalnie to wyjscie z domu mnie dobilo :((( okazalo sie ze u Gabrysi w przedszkolu jest salmonella, 5 dzieci w szpitalu i jedna babka z kadry... szukam czy dziecko moze sie zarazic przez to ze przebywa razem w grupie czy tylko przez jedzenie bo do tej pory sadzilam ze tylko przez jedzenie a tu ciotka pielegniarka mowi zeby malej nie puszczac do przedszkola bo strach. mam nadzieje ze Mala sie nie zarazila jakby tego bylo malo to wracajac do domu juz taka lekko roztrzesiona chowalam kase do kieszeni po zakupach (50zl w papierku plus jakies drobne) bo chcialam jak najszybciej wyjsc ze sklepu bo Krzys marudzil no i nie wiem jak je schowalam bo w domu jak chcialam wyjac to mialam tylko drobniaki juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do babki ktora ma dziecko w grupie Gabrysi a wiem ze ma znajomosci na \"gorze\" no i od niej z gruby 5 dzieci chorych z czego 2 w szpitalu. ponoc zatruly sie pasta jajeczna w zeszla srode. w sumie na chwile obecna w szpitalu jest 6 dzieci i n-lka a 15 dzieci jest w stanie dobrym i na prosbe rodzicow pozwolono im byc w domu... jestem wsciekla ze nie bylo zadnego ogloszenia ani informacji ze strony dyrekcji ani nauczycielek!!! nie kazdy ma internet czy odpoweidnie znajomosci zeby sie dowiedziec..wwwwwwwwwrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie aneczko, wszystko sie wroci:) to tylko pieniazki;) co do gabi i salmonelli: Liczne pałeczki Salmonella są chorobotwórcze dla człowieka i zwierząt; wywołują ostre zatrucia pokarmowe. W sprzyjających warunkach (ciepło, wilgoć, obecność białka) mogą żyć poza organizmem żywym przez kilka miesięcy. Przemysłowa hodowla drobiu i przetwórstwo żywności przyczyniły się w ostatnich latach do wzrostu zachorowań na salmonelozy na całym świecie. U ludzi bakterie te wywołują najczęściej dolegliwości żołądkowo-jelitowe nazywane potocznie zatruciem pokarmowym. Objawy chorobowe, występujące zwykle po 18-24 godzinach od zakażenia, to: bóle brzucha, gorączka, biegunka, czasami nudności i wymioty. Po przebyciu choroby pałeczki mogą być wydalane z kałem przez kilka tygodni lub miesięcy bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Do zakażenia może dojść przez żywność zanieczyszczoną odchodami zakażonych zwierząt (najczęściej drobiu, myszy, szczurów), przez produkty żywnościowe pochodzące od zwierząt zakażonych (jaja, mięso, mleko), od zakażonych zwierząt (kurczęta hodowane w domach) i ludzi wydalających pałeczki z kałem, zarówno chorych, jak i zdrowych (nosicieli). Najczęstszym nośnikiem pałeczek są produkty zawierające surowe jaja (majonezy, kremy, lody, zupy dla niemowląt i in.) oraz rozdrobnione przetwory mięsne, galaretki, pasztety, pierogi. wiec nie brzmi to jakos tragicznie;) wiadomo, jest sie czym przejmowac, ale nie placz:) madzik, ja to tylko skwitowalam, jak to z boku wyglada:) bo bylo was tu wczoraj pelno i kazda po swojemu oceniala, ze az czlowiek sie w tym gubil, jak na targu:) niech dziewczyny pisza, ja i tak uwazam, ze kazda powinna robic jak czuje, nic na sile. ja ksawciowi czasem dam cos polizac, nie lyzke czegos, tylko mu do jezyka cos przyloze, wczoraj ogorka, dzis winogronko, zeby nie zjadal, a jedynie poznawal smaki. z jedzeniem gabi tez nie mam lekko. jada tylko panierowane filety z ryby, innych nie ruszy, albo tylko chleb z czekolada lub wedzonym serkiem... jogurty niet, tylko monte itp. trudno, zeby jej nie zaglodzic daje to co lubi:) dziewczyny, jakie mi sliczne ciuszki na handelek przyszly, na prawde swietne, jak juz je powystawiam to zarzuce linka:) tylko aparat jak na zlosc sie zepsul:O ja gabi wozkiem wozilam tylko 2,5 roku, nawet nie cale i dziewie sie, jak dziecko w jej wieku moze wozeczkiem jezdzic. nad spacerowka pomysle za jakies pol roku, jak maly zacznie chodzic czy cos, zeby wygodniej bylo sie przemieszczac, ale to zwykla parasoleczka. ja chyba tez gdzies w maju zaczne chodzic z dzieciarnia na basen, jesli do tej pory schudne i rozstepy znikna:) jak na razie jestem w okolicy 80kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzadko mi sie zdarzaja chwile slabosci ale dzisiaj po prsotu eksplodowalam i psychicznie nie wytrzymalam.. siedze i rycze :( Krzys sobie jeszcze w wozku spi, Gaba w swoim pokoju a ja mam serdecznie wszystkiego dosc!!! boje sie i to panicznie ze nie daj Boze Gabrysia sie zarazila to mogla zarazic Krzysia bo jezscze wczoraj ja zlapalam jak mu dala palca swojego do gryzienia... normalnie psychike mam na maxa zniszczona :( myslalam ze sie pozbieralam a tu jednak nie jest tak dobrze jak sadzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko z tym przedszkolem to niewesolo ... nie puszczaj Garbrysi lepiej nie ryzykowac ... no i mam nadzieje ze do tej polory nic nie zlapala ... nie wiem ile trwa okres wylegu ... ale zwlaszcza dla malych dzieci to ciezka choroba .... a co kasy ....to szkoda ale nic nie zrobisz ... wiec niepotzrebnie sie nie stresuj ... bo po co ... czlowieka szlak trafia boo jakby to wydal przynajmniej by cos z tego bylo ... :( ja kiedys tak w miesnym placilam 200 i nie wiem jakim cudem mialam dostac 150 pare reszty a w domu okazalo sie ze w portwelu mam 50 pare ... i ani sie cxzlowiek nie pojdzie klocic bo zdawalo mi sie ze mi dal dobrze bo razem to do portwela wkladalam ... a jak mnie oszukal to kij mu w twarz ja nie zbiednieje a on nie sie nazre ... ale tez sie dolowalam .. dzwonilam do ojca ...w niedziele jeddzie mi po krzeselko ... juz sie ciesze bo moja Jullus coraz lepiej je z lyzeczki ... karmie ja na kolanach tak jak lezy do cwiczen tylko wyzej podnosze nogi ... narazie zostalam przy tej kaszce z babami ..zeby za bardzo nie kombinowac ...bardzo jej to smakuje ... dzis zjadla z 40 ml wody (nie wiem ile to wychodzi kaszki)i popila cycuniem teraz siedzi zadowolona w hustawce z usmiechem od ucha do ucha ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko trzymaj sie i badz dobrej mysli .... pamietaj ze jestesmy z toba ... a tak awaryjnie moze zadzwon do lekarki krzysia jak to wyglada ..moze daja mu cos profilaktycznie ... sama wiesz jak z jego jelitkami ...!!!! nic innego nie przychodzi mi do glowy pamietaj ze masz nas i zawsze mozesz na mnie nakrzyczec zeby choc sobie ulzyc:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×