Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick_____Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16______________X__________________________________________ krzywa_________27____07.11.06___X______________________2_lata_______________ minka__________22_____________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_____metalowy Agnieszka31_____31___03.10.06___X___________________________________________ Ileneczka_______16__________________________________________________________ agaga23________23___08.11.06____X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.05____X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24__________24___26.06.06____X____07.08.06____X_____1,5_roku___porcel./metal Aparacik________13______________X________________X______2_lata_______metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Witam wszystkich serdecznie. Z moich obserwacji wynika, że wiek mam tu najbardziej zaawansowany (32). Aparacik mam od wczoraj (góra i dół kosmetyczny). Czuję się z tym fatalnie. Nie mogę jeść. Trzyma mnie tylko świadomość, ile kasy na to poszło i wkurzam się na rodziców, że nie załatwili tego w moim dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj sylvie! Głowa do góry, trochę się pomęczysz i będą zadawalające efekty! Podobno nikt jeszcze nie żałował, że miał aparat. Wiek nigdy nie jest przeszkodą! Fajnie, że masz od razu górę i dół :) Jakie to uczucie pierwsze dni z aparatem? Nic nie boli jak się zakłada? Masz pierścienie na ostatnich zębach? Pozdrawiam i trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Cześć! Pierścienie mam i założenie ich było niczym w porównianiu z założeniem wcześniej gumek między zębami. Taki wstęp do katuszy. Najbardziej przeszkadza, kiedy jedzonko wchodzi między druty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->sylvie: zobaczysz , że za jakiś czas nie bedziesz żałowała , że go założyłas . nie bedziesz czuła ze go w ogóle masz . Na poczatku jest zawsze cieżko czuje sie go cały czas ale później bedzie ok . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Dziękuję wam dziewczyny za słowa otuchy. Jeszcze pytanie: czy usta, które aparacik wypchnął mi do przodu wyglądają śmiesznie? Bo mi się wydaje, że tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanasa
siemanko. ja bym sobie chciala fundnąc taki aparat na zęby, tylko czekam na przypływ gotowki:) ile taki aparat kosztuje? 4000zł? 5000 zł? odkąd pamietam mialam przednie zeby wypcheniete do przodu,jakso mi to nie przeszkadzalo ale tera mysle ze jest to okropne! boze jak jeszcze mi ten aparat wypchenie tą wagre do przodu jak tu dziweczyna pisze to tragedia....:/ aha boje sie ze mi sie od niego zeby poniszcza(mam bardzo ładne i biale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie gumki między zębami????? jak widze u kogoś aparat to nic nie ma między zębami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoRa SylVi chodziło pewnie o gumki separacyjne zakładane najczesciej tydzien przed zalozeniem aparaciku w celu zrobienia miejsca miedzy zebami m.in po to aby mozna było załozyc pierscienie:) w dniu załozenia aparaciku gumeczki sa zdejmowane:) Sylvia glowa do gory:) kilka dni i przyzwyczaisz sie :) nie bedziesz nawet czuła ze masz aparacik:) a wypchniecie wargi to tez chwilowe...usta musza sie przyzwyczaic do obecnosci obcego ciała na zebach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Kolejność jest taka: 1. wizyta u orto w celu ustalenia przebiegu leczenia i zdjęcie RTG. 2. ewentualne usunięcie ząbków 3. założenie gumek między trzonowymi zębami, aby zrobić miejsce na założenie pierścieni 4.wyjęcie gumek, założenie pierścieni i przyklejenie zamków. Koszt u mnie w Bolesławcu (Dolny Śląsk) górnego i dolnego kosmetycznego: 3800 zł. Do tego należy doliczyć jeszcze wizyty, ekstrakcje i zdjęcia. Podobno w Katowiacach ta przyjemność kosztuje 200 więcej. Aparacik wypchnął mi wargi, bo nie jest przecież płaski. Czuję się dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest płaski ale tak jak napisałam to tylko chwilowe jutro juz nie bedziesz tego widziała:) i na pewno nie bedziesz zalowala ze go załozyłas:) efekty widac niemal odrazu..ja we wtorek zakładam doł:P jedyne co mnie dobija to 2 godziny siedzenia na fotelu...a przy mojej energii bedzie ciezko hahhaa:) a własnie jaki kolor gumeczek polecacie? moze ktoras z was robiła jakies fajne kombinacje i podzieli sie z nami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka91
ja zakladam jutro :( zostalam zmuszona przez rodzicow...:/ w piatek byłam wyrwać zdrową czwórke:( nie bolało ale mam wyrzuty ze w ogole pojechalam do dentysty:/ jeszcze bardziej mnie zniechecila do aparatu mowiac ze nie mozna zuc gumy (moj nalog) ani pic coli (moj ulubiony napoj:(:( ) a najgorszejest to ze kurcze wyrwala mi zdrowego zeba;( co do tego czy potrafie juz jesc tym miejscem (po zebie) to potrafie ale staram sie tego unikac...:P mam nadzieje ze dopiszecie mnie do listy... mam 14 lat, aparat bedzie na gorne zeby i metalowy (jutro jest 6.11.06 :D) ile bede go nosila to jeszcze nie wiem... jej ale sie rozpsialam:D:D narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do netka91----------> dziewczyno, nawet nie wiesz jakie masz szczęście.Moich rodziców nie było stać na założenie mi aparatu, musiałam teraz wziąć pożyczkę. Odmawiamy sobie prawie wszystkiego, mam małe dziecko. Doceń więc ten prezent od rodziców i nie krzyw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka91
no tak wiem, ale ja nie mam az tak krzywych zebow zeby miec staly aparat...wystarczylby mi ten ruchomy ktory mam...:/ a rodzice sie wpedzili tylko w dlug...:/ kolezanka miala aparat i przezywala meki...raz poluzowala jej sie szyna i prawie przebila sobie policzek, po za tym z tego co mowila to bol po "dokrecaniu" przez kilka dni byl nie do zniesienia...:/ dzis na jednym z for przeczytalam post w ktorym byl opisany identyczny przypadek...:( a ja jeszcze nie mam aparatu a juz slysze docinki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka2345
jest mozlliwosci ze mi sie zeby pokrzywia po zdjeciu aparatu?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) można dołączyć? :P w czwartek idę na pierwszą wizytę, zobaczymy co tam trzeba usunąć :) ale na zdjeciu ząbków wyraźnie było widac,że z ósemkami się pożegnam...jasię boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> wiiolciaa: a jakie masz teraz gumeczki ? Ja nigdy bardzo nie eksperymentowałam z gumeczeki zazwyczaj miałam różowe jasne albo jasne z ciemnymi a teraz mam zielono-żółte i też bardzo fajnie wygladaja --> netka91 : troche nie rozumiem Twojego niezadowolenia z faktu , żebedziesz miała aparat , ale jest to Twoja sprawa . TYle osób by chciało , ale nie maja pieniedzy . Ja strasznie sie cieszyłam kiedy mi założyli i czekałam na taa chwile , bo już nie mogłam patrzec na swoje krzywusy a mam pytanie . Jak z kolorem waszych zębów ? Bo ja mam żółte i chciałabym wybielić po ściągnieciu aparatu , ale nie wiem ile to kosztuje , może wiecie ? pozdrawiam aparatki dumne ze swoich aparacików!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
co do tych kolorow gumeczek to moja orto ma strasznie malo kolorow i czy mozna jakos dokupic i jej dac albo zamuwic u niej?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igna**aparatka--> teraz mam zielono-niebieskie( to moje ulubione kolory) i musze przyznac ze wygladaja czadowo:P ja raczej bede szalała z gumeczkami..moja orto ma tego całe mnostwo :) nie zawsze bede nosila aparacik a tylko 1.5 roku wiec warto sie zabawic:) we wtorek chyba wezme pomaranczowo-zolte:) jak myslisz? netka91--> to ze rodzice zafundowali Ci aparacik to moim zdaniem powod do radosci:) nie kazdy moze sobie pozwolic na takie cudenko:) co do bolu to wiele komentarzy na tem temat jest mocno przesadzonych:) nie mowie ze zawsze jest kolorowo ale naprawde warto:) a głupimi komentarzami sie nie przejmuj sa spowodowane jedynie zazdroscia albo swiadcza o malym poziomie inteligencji tych ktorzy w ten sposob sie wypowiadaja:) Ty powinnas chodzić z głowa podniesiona do gory i niczym sie nie przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparacik--> szczerze mowiac to nie wiem czy mozna zamowic samemu gumeczki ja nie mam z tym problemu bo moja orto jest wystarczajaco dobrze zaopatrzona:) ale na Twoim miejscu spytałabym ortodontki:) w koncu to Ty za to placisz i masz prawo wymagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiiolciaa-->hmmm... to ja też zaszaleje nastepnym razem z gumeczkami i wybiore jakies fajne kolorki . A te zielono niebieskie to jasne czy ciemne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igna**aparatka-->hehehe zielono-niebieskie takie laserowe:P hehehe zielony taki odblaskowy:P hahahaa:d a niebieski hmmm to raczej turkusowy:) ale wiadomo ze gumeczki bledna:P i zmieniaja kolorek:P a co myslisz o tych pomaranczowo-zoltych?:P fajne beda??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiiolciaa--> myśle , że fajne :P ja popatrze jak bede nastepnym razem u orto i tez jakieś szalone kolorki wezme . Może kiedyś zrobie zdjecie i Ci np na poczte wyśle :) zobaczysz moje śliczne zęby :P zadrutowane Byłam kiedyś na takim forum gdzie podawali linki do zdjęc ze swoimi pieknymi zadrutowanymi ząbkami *Dora* żyjesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim :) heh, ja tez wlasnie sie zastanawiam jaki kolorek wybrac :D mam jeszcze spooorooo czasu.. narazie wygrywa fioletowy :D co myslicie o tym? mam czarne wlosy, brazowe oczy.. zawsze mi sie wydawalo ze fioletowy bedzie pasowal ;) heh, niezle.. dobierac gumki do koloru wlosow :D ;) a do netki91... w ogole sie nie przejmuj komentarzami innych! znam bardzo bardzo wiele dziewczyn, ktore po zalozeniu apratu mają wieksze powodzenie ;) naprawde, wyglądają uroczo z tymi kolorowymi gumeczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się rozpisałyście kobietki przez weekend.... a ja siedze w pracy i sie tak zastanawiam nad tymi separatorkami. czy wszystkim sie je zakłada przed aparatem? bo ja mam miec zamki klejone w srodę, a zadnych gumek nie mam, i nic mi o nich nie wiadomo! i pytanko do tych, ktorzy ciesza sie juz aparatkiem. Czy klejenie zamkow jest rownoznaczne z założeniem aparatu calego? czy robi sie to np na następny dzień? widze ze rozpietosc wiekowa jest duza na \"naszym\" forum. a myslalam ze tylko ja taka gapa, zeby w wieku 23 lat zakladac aparat....hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam Wam napisac jak mnie szef ostatnio wnerwił. jak troche buczałam w pracy po wyrwaniu zeba, to stwierdził ze chyba mam za duzo kasy i trzeba mi pensje obciac.... bo po co mi aparat? w zęby to się zagląda koniowi, a nie kobiecie... no i pogadaj sobie z takim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaa15
Witam :) od trzech dni mam aparat stały metalowy.Eh..narazie jest zle.nie moge nic grysc..jem tylko jogurty i mleko z dobrze rozpuszczonymi płatkami..i mam pytanie: czy Wy też macie rotator przy stałym aparacie..co powoduje że język jest troche niżej..i trudno jest mówic szybko.i niektóre słowa? prosze odpowiedźcie mi na to pytanie.acha i jeszcze jedno czy ktos może wie czy ten rotator sie ściaga wczesniej niż aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×