Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aparatka: ja usunelam 6 miesiac temu i strasznie sie balam, ale wiesz, trwalo tak krotko że dwa razy pytalam dentystkę \"juz?\", bardzo się śmiała. niestety nie dostałam swojego ząbka tak jak ty, ale o ósemke poproszę ;) Gdy wyszłam z gabinetu zaczęłam pocieszać dziewczyne w kolejce, która strasznie panikowała, starsza odemnie chyba była, ale mój zabieg trwał 20 sekund i wyszłam z uśmiechem wiec postanowiłam z nią porozmawiać, pocieszyć :) jedyny minus to to że pare dni po zabiegu miałam tak jakby wystające chrząstki z dziąsła od strony policzka, martwiłam sie bo myslalam ze to jakis złamany korzeń czy coś, ale po kilku dniach zniknęło :) bede trzymać kciuki za ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ co tu tak pusto????? ciagle boli mnie 6 po kanałówce czy ktoś tez tak miał???? Przez to nie mogę załozyć aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jak boli po kanałowym, to chyba coś źle ci zaplombowali.. tak moja dentystka moówiła, że właśnie jak boli po kanałowym, to gdzieś do środka mogło się dostać trochę powietrza czy coś.. ja nie miałam kanałowego, wiec nie wiem dokładnie jak to jest, ale pamiętam, że dentystka właśnie coś takiego mówiła, jak leczyła mi dolną 6 - nie chciała kanałowego, żeby go nie truć, właśnie coś z tym powietrzem w środku w plombie, żeby nie ryzykować a jak miałas kanałowe to ząb masz martwy to bhyba nie ząb cię tak dokładnie boli, tylko moze się tak coś zrobiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy wczesniej nie miałam kanałowego wiec nie wiem jak to jest, boli mnie przy nagryzaniu tak jakby to co sie wokół korzenia znajduje sama nie wiem jak to opisać i mam tylko gas=nał wypełniony a ząb niezaplombowany, bo mi plombe wyciągnięto bo bolał na nacisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dzieki za wsparcie z tym wyrywaniem:-), jak nie dostane okresu to we wtorek bedzie po wszystkim:-) Nie mam pojecia co z tym bólem po kanałowym leczeniu najlepiej iść do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poratujcie radą :) Trochę poczytałam Waszych wpisów, nie wszystkie, bo duużo tego.. Nie mogę znaleźć informacji ważnej dla mnie, więc napiszę o co chodzi, może Wy coś na ten temat wiecie. Mam 26 lat, niedawno wyszły mi ósemki (długo to trwało). Od tego czasu krzywią mi się jedynki i troszkę dwójki (góra). Wybieram się do ortodonty, a na razie jestem w kontakcie ze swoim stomatologiem. Prawdopodobnie będę musiała wyrwać ósemki i dopiero założyc aparat na górę. Problem polega na tym że od ponad roku staramy się z mężem o dziecko (jak na razie nici..). Rozumiem że przy wyrywaniu zębów potrzebne mi jest znieczulenie, więc z ew. ciążą nie da się tego pogodzić. Czy po założeniu aparatu, przy dokręcaniu, też robi się znieczulenie? Czy jest to faktycznie bardzo bolesne? Zastanawiam się co robić - mogłabym na np. miesiąc przerwać starania, wyrwać co trzeba i założyć aparat, ale jeśli przy dokręcaniu mogłabym zagrozić ciąży, to nie ma co zaczynać przygody z aparatem. Wiecie - z jednej strony potrzebuję już aparat, ale z drugiej, dziecko jest dla nas priorytetem. Co robic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Zakładanie aparatu, wymiana łuku czyli jak pisałas podkręcanie nie jest bolesne:-), napewno nie trzeba do tego znieczulenia:-), nawet chyba nie ma takiej mozliwwości zeby znieczulac całą buzie:-), a ból przy noszeniu aparatu jest niewielki i mozna sie obejśc bez tabletek:-), ja jeszcze ani razu nie brałam tabletki przeciwbolowej, ja nie jestem specjalista, ale myśle ze noszenie aparatu nie jest przeszkoda zeby miec dzidziusia, ja w październiku planuje ślub i kto wie moze dzidziuś:-), więc moze sie tak zdarzyc ze w czasie noszenia aparatu bede w ciąży:-), najlepiej zapytac o wszystko lekarza:-) Powodzenia i bez obawy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- Dzięki za odpowiedź, pocieszyłaś mnie :) Tyle się naczytałam o bólu że już się bałam że będę musiała zaczekać z tym wszystkim. Najlepsze życzenia z okazji przyszłego ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
a wlasnie jak to dokladnie jest z tym bolem przy wizycie z aparatem bo ja pierwsza taka wizyte mam dopiero za 2 tydodnie i troche sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja tez sie naczytałam o tym ze ból jest nie do zniesienia, ze cierpi sie jak nie wiem co, w moim przypadku sie to nie sprawdziło, oczywiście po założeniu aparatu nie wszystko mozna zjeść przez pierwszych kilka dni trudno cos gryźć ale wszystko do przejścia:-), bez tabletek, przynajmniej u mnie tak było:-), zrwszta jak sie wybierzesz do ortodontki to napewno wszystko ci wytłumaczy:-), i najlepiej moim zdaniem skonsultuj to z ginekologiem, zeby nie było wątpliwości:-), a co do bólu i aparatu to przeciez nawet małe dzieci to znoszą, więc nie jest tak źle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Meegi nic się nie bój, jak idzesz na wymiane łuku i gumeczek to nie ma obawy:-), weź szczoteczke, bo jak ci ortodontka zdejmie druciki to sobie wyszorujesz ząbki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
No mysle ze nie bedzie bolec ale boje sie co mi sie tam nagromadzilo bo ja wcinam i wcinam:), myje po kazdym posilku zeby ale czy to idzie tak dokladnie wymyc? Aha i jecie czekolade????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po małej przerwie :) miałam dziś robiony odcisk do szyny. a właśnie wyczytałam o aparacie lingwalnym - zakładanym od wewnętrznej strony zębów. słyszeliście o takim, miał ktoś z nim doświadczenia? Romku? ;) jaka jest jego skuteczność, czy taka sama, jak aparatów, o których tu mówimy, i czy jest zupełnie niewidoczny? podobno nosi się go nawet krócej? czy rzeczywiście jedyną jego wadą jest cena? bo zastanawiam się, dlaczego żaden ortodonta mi o nim nie wspomniał, czy nie używają go w swojej praktyce? http://www.ortodoncja.piskorscy.pl/aparat_jezykowy.html http://www.soldent.pl/zdrowie_kobiet-02-2005.htm co byś mi radził... stały aparat to zawsze stały. podejrzewam, że efekty po szynie utrzymają się max. kilka lat? chodzi u mnie o to blokowanie się stawu, mam podobno przesuniętą całą kość żuchwy. a także jedynki nie pokrywają mi się dolne z górnymi - otrodontka twierdzi, że tego szyna na pewno nie skoryguje, a aparat lingwalny? w ogóle zastanawiam się, czy aparaty stałe gwarantują trwałość efektów. bo wyjmowane, jak się przekonałam na własnych zębach, nie. może za kilka lat dopiero się okaże, że tak naprawdę nic nie pomaga na zawsze, bo przecież na zęby stale działają jakieś siły, każdy ma jakieś nawyki... po paru latach może być od nowa widać efekty nacisku różnych sił itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gramatik ja tez staram sie o dziecko i rozmawialam z ortodontka na ten team i ina powiedziala ze nie zadnych przeciwskazan do noszenia aparatu w ciazy a co do wyrywania zebów to powiedziala ze ginekolodzy pozwalaja na wyrywanie zebów od 3 go 8 miesiąca ale to sprawa indywidualna i napewno trzeba to skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
gramatik nie wiem co z wyrywaniem ale do orto bedziesz musiala zrobic zdjecia RTG ktorych nie mozna robic w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Jak myjesz to nic ci sie nie nagromadziło:-), ja czasem zjadam kawalek czekoladki:-), ale później odrazu zabki do szorowania;-), właśnie zdjec nie mozna w ciąży robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi po wyrwaniu szóstek juz ładnie zarosły dziąsła :P Jak pójdę za 3 tyg. do dentystki to pokażę jej mój pantomogram i spytam sie co robic z tymi ósemkami co sie nie wynurzyły, bo krzywią mi wszystkie zęby na dole. Dobrze, że na górze ich nie ma! A mogę jeszcze wyrosnąć? Choć na pantomogramie nie było zalążków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja muszę kuć na 2 egzaminy, które mam w poniedziałek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wam, ja też mam zamiar założyć sobie aparat stały, ale tylko na górne zęby i sie wlasnie chcialam zapytac ile taki kosztuje mniej wiecej, ( chodzi mi o taki zeby objał 8 zębów na gorze bo tylko dwojki mam troche nie tak jak powinny byc) i ile mniej wiecej trzeba czekac na efekt, powiem ze nie mam bardzo tych zębów zebow krzywych ale tez nie sa idealnie proste. pozdr. :) aa no imam 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Self_confidence, jeden łuk aparatu obejmuje z reguły sześć zębów. Pierścienie są zakładane na zębach szóstych trzonowych. Ceny aparatu są uzależnione od ortodontów i rodzaju aparatu (kosmetyczny, metalowy). U mojej orto jeden łuk metalowego kosztuje 1500 zł., zaś porcelana 2200 zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gini o ile dobrze pamiętam to miałaś problemy ze stawem-po noszeniu odpowiednich szyn przez 6tyg do 6ciu miesiecy należy dokończyć leczenie albo zaczynając od aparatu ruchomego i kończąc na stałym lub od razu stałym aparaty lingwalne leczą zwykle dłużej i są tragiczne do noszenia bo zamki znajdują się od wewnątrz i język ma sie jak w maszynce do mielenia mięsa.NIe polecam-ale Ci którzy je zakładają będą polecać koszt dla orto podobny a zarobek 4 razy większy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×