Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

dłutowanie to wyciąganie zęba spod dziąsła lub z kości.Dotyczy to zazwyczaj niewyrżniętych ósemek, które rosną krzywo np. poziomo,albo nie mają kompletnie szans na wyrżnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Ufff to moje 3 pozostałe ósemki są wyrżnięte, i mam nadzieję, że mnie to nie czeka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ja też tego najbardziej się obawiam-tylko jedna ósemka mi wyszła, reszta jest pod dziąsłem zaraz,ale za dużo miejsca nie mają :/ moja orto też jest przeciwna wyrywaniu zębów i oglądając moje zdjęcia, powiedziała,że niby można je zostawić w spokoju...ale mam pewne obawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
mam jeszcze pytanie, czy można wyrwać zęby państwowo? czy muszę prywatnie i płacić za to słoną kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Gdy miałam wyrywane ząbki parę lat temu to zrobiłam to państwowo, ale musiałam bo były zepsute, a teraz to nie wiem czy da się państwowo zdrowe zęby wyrwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> na nastepna wizyte ide ze zdjeciami i przedstawi mi plan leczenie itd.orto znalazła mi jeszcze dwa ubytki,wiec musze je wyleczyc,a moge to zrobic najwczesniej w poniedzialek,bo orto wsadziła mi między 4kę i 6stkę separatory,zeby lepiej bylo widac te ubytki,wiec trzebe poczekac az separatory zaczna dzialac(tłumaczyła mi,ze min.4 dni).czyli pod koniec przyszłego tygodnia nastepna wizyta i kolo 10go lipca zakładanie góry,bez względu nawet na to,co pokaze zdjecie rtg(te nieszczesne ósemki,a raczej zawiązki),bo mówila,ze nawet jeśli są na górze zawiązki,to nie trzeba ich usuwać,w przeciwieństwie do dołu-tam wskazane byłoby usunięcie(ale też to nie jest bezwzględna koniecznosc).aparat na dole zakładany miałabym za około pół roku,więc na razie nie muszę sie tym martwic;) jak juz w koncu załoze,to zapodam jakies zdjecie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już nie chodzę panstowo. Od momentu w którym dowiedziałam sie ze ząbki które naprawiałam panstwowo są źle naprawione, po 1. były źle ukształtowane (na górze ) i tępiły (ścierały) zęby zdrobe na dole... po 2. pod plombami miałam ubytki, niektóre dało sie szybko uratować ale jeden musiałam leczyć kanałowo (bardzo sie zniszczył ten ząbek i po zdjęci aparatu bede musiała załozyc koronke i wydać na to 650zł) oto własnie jest leczenie państwowe... NIGDY już nie pojde sie tak leczyc wole wydać kase i iść prywatnie ale wiedziec ze mam zdrowe zęby. Chyba nikt z nas nie chce stracić zębów w wieku 40 lat bo sie okaże że są tak zniszczone ze trzeba wyrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cały czas leczyłam zęby prywatnie i prosze bardzo,ortodontka powiedziała mi,ze pod wypełnieniem siódemiki,którą robiłam w zeszłym roku,zostawiła wolną przestrzeń i może tam sie robić próchnica:/ także jak widać dentysta,nawet prywatny ,innemy dentyście nierówny niestety... a kasa poszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek145656
ja bym chciała ale moich rodziców niestety nie stac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Po. - ja poprawe zauwazylam po ok 2-3 tyg. Narazie to ta lewa strona mi sie rozszeza i juz nachodzi na zuchwe z lewej strony przez co siekacze ida do tylu i przykrywaja sie ze zuchwa w jakims stopniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
No ja też tak miałam, że zęby leczyłam prywatnie a po jakimś czasie zaczęly boleć i okazało sie że są do wyrwania. A wyrwała mi bardzo fajna pani chirurg i to państwowo. Gdy się o nią ostatnio dowiadywałam to już niestety nie pracuje, poszła na emeryturę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam leczzona 6 dolnia prywatnie co potem na zdjeciu rtg okazalo sie ze mam tam rope... i to duzo i trzeba bylo go leczyc kanalowo a bol straszny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie straszcie mnie...matko ,nigdy nie mialam nic leczonego kanalowo...masakra jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim ;** Dawno mnie tu nie było ... Ja niedługo zakładam aparacik na dół ,chyba w sierpniu... A z tym górnym jestem już 8 miesiąc ;] Jest baaaaaardzo duża poprawa, każdy mi to mówi z rodziny ;DD 3 lipca wizyta ;)) Wymieni mi pewnie drucik na grubszy dwa dni poboli i przestanie ;] ŻYCZĘ WSZYSTKIM MIŁYCH WAKACJI I PRZYJEMNYCH WSPOMNIEŃ ZWIĄZANYCH Z APARATEM ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a od jutra znikam z forum... :( mój facet oświadczył mi się 4 czerwca:D i jeszcze rodzice nic nie wiedzą, bo nie chcieliśmy mówić przez telefon... :) teraz jedziemy bo mamy wolny weekend i robimy imprezkę rodzinną z okazji zaręczyn..wiec jak wrócę to będę miała niezłą lekturkę....;P hehe a co do aparatu to chyba zacznę sobie odliczać.... jeszcze: 2 tygodnie i 2 dni.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dydusia
Nio to GRATULACJE !! ;* hehe ej a jak się całuje w apracie bo ja będe miała juterko i nie wiem .... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) dziękuję :* :* wielki dzień planujemy dopiero za 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dydusia
Ej .... powiedzie mi jak się całuje w tym aparacie stały m .... ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno bez różnicy :) moja współlokatorka nosi juz prawie 2 lata aparat i góra i dół i tak powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję miszt:) No ja z moim facetem też planujemy się pobrać za jakies 2 lata, mam nadzieję że do tego czasu ząbki mi się naprostują i będę mogła szczerzyć się bez skrępowania do gości hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak!!!! :D nie chce w TEN dzień mieć aparatu (a nigdzie mi się nie spieszy więc dopiero po leczeniu zajmiemy się ślubem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówicie o ślubie a ja dzis obchodzę jubileusz15 lat, i co najwazniejsze ciągle jest fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ktoras z wasa
zakladala sobie aparacik w dental med?? ( warszawa) ja chybas tam sie wybieram... a nie wiem czy warto..? moze jakies opinie, cos slyszelsicie?? dzieki za wszystkie informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto ma aparat na zeby metoda Damon - czyli bez wyrywania zebow. Jakie macie rezultaty? ja zalozylam 2 mies temu. Tak sie ciesze ze nie musialam rwac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk - pytałaś kilka stron temu, czemu mam nosić reteiner całe życie. otóż, mam taką wadę (swoją drogą bardzo prostą do wyleczenia), która będzie powracać jeśli zeby nie będą złączone drucikiem - reteinerem. wypas heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt dzięki za gratki. aparatka z większym stażem jaka to wada? jestem troche przerazona tym, że trzeba nosić cos już do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×