Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość zadrutowana
Niusiaa00--przednimi zębami też niemoge nic zrobić, bo bolą najbardziej ze wszystkich i też tymi tylnimi probuje coś jeść ;] Moniś87-- no to u ciebie naprawde kiepsko:( Ja tam moge jeść jakieś jogurty czy jedzenie pokrojone na kawałęczki...a u mnie w sumie policzki już sie zagoiły tylko ze mam bez przerwy wosk w buzi.. no zdejmuje jak myje zeby i jak jem. A dzisiaj nie chcący zjadłam wosk to nic mi po tym nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
nie powinno nic Ci byc po wosku no chyba, że zjadałabyś go w dużej ilości, hehe ;). No cóż u mnie na początku zapowiadało się, zę będzie wszystko dobrze a teraz kurcze jest gorzej niż na początku..ale dobrze że zbliża się weekend to będę miała czas, żeby jakieś papki chociaż zjeść. A w poniedziałek minie nam tydzień..i wtedy to już (mam nadzieje) powinnobyć z górki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 teraz Ty moj biedak:( ja bylam 2 dni temu Twoim:P dziewcyzny jedzcie miekkiego ile sie da bo potem sil nie ma tez tak mialam ale jem jogurty, budyn, zupke knora z proszku ma delikatny makaron i tylnimi mozna troche rozdrobnic, albo nie wiem czy juz mowilam jem buleczke drozdzowa i kazdy kęs zapijam mlekiem wtedy potrzymam w buzi to robi sie bardzo miekkie i albo jakos rozcieram jezykiem o podniebienie albo 6 i 7 ciut gryze:) monis jak juz masz poraniony policzek to zakładaj czym predzej wosk! poczujesz ulge:) zadrutowana;) napewno nic Ci nie bedzie;) ja tez raz połknelam i jest ok bez zmian:P zdarza sie;p a wosku mam polowe;p dostalam 4 takie rureczki wosku jakby to 2 mi zostaly;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Oj dziewczyny dobrze, że u Was już lepiej ;). Ja w weekend nie mam dostępu do neta, więc pewnie dopiero w poniedziałek napisze Wam co u mnie... póki co dziś jest jakiś taki natrudniejszy dzień dla mnie, mam wrażenie, ze zaraz aparat mi zdejmą i zaczne jeść normalnie...a niestety (lub stety) prawda jest inna.. ehh dziś mi jakoś najbardziej ten aparat przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
No nie zjadłam dużo tego wosku:P No już w poniedzialek bedzie tydzien:) ciekawe czy będziemy mogły już gryźć, a kisiel też można jeść czy przyklei się do aparatu czy coś w tym stylu?:P a ja dostałam 6 tych rureczek wosku a została mi jedna;/ i będzie źle jak mi braknie heh. Justro wyjeżdzam na dwa tygodnie oby w tym czasie nic mi się nie stało z aparatem bo będe musiała wracać:p a jeszcze moja orto jedzie też gdzieś na wakacje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 odpoczywaj w weekend, zajadaj sie papkami, obklejaj woskiem a w poniedzialek powiesz nam ze juz mniej boli itp:P w koncu to juz bedzie tydzien wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze:) ja tez mialam ostatnio straszny dzien jak pisalam Ci o policzkach;p teraz tez z nimi nie jest rewelacyjnie ale lepiej:P ja to w poniedzialek mam taka chwilowa wizyte kontrolna taka na 5 minut;p zeby sprawdzila czy wszystko "siedzi" dobrze nic sie nie odkleja i jak mi z tym aparatem jest;p moze udzieli jakis rad to w poniedzialek sie podziele:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana;) kisielu czy tam kislu nie znosze (wiec nawet nie wiem jak to sie odmienia) :D:D ale wydaje mi sie ze to cos takiego jak taki serek Danio a wiec nie trzeba go specjlanie gryzc mozna tak troche o podniebienie i polknac jak z jogurtem:P to wszystkie widze spotkamy sie tu dopiero w poniedzialek;p bo ja tez wyjezdzam ale na weekend;p kibicowac mojemu mezczyznie na mistrzostwach polski:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Dziękuje za pocieszenie :) dziś mam po prostu kryzys (ból, niewyspanie, w pracy też nieciekawie itp.) jestem tym już zmęczona, dlatego super że jeszcze 6h i weekend:) Ja jeszcze wosku nie naklejałam, ale chyba spróbuje zadrutowana-> miłego wypoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Nie naklejałaś jeszcze wosku?? no to natychmiast naklejaj wiesz jaka ulga jest po nim :) A dziekuje:) jak wroce to nie nadąże nad czytaniem tych wszystkich postów bo to jednak 2 tygodnie;p No chyba ze wróciłabym wcześniej :) No to zostaje chyba tylko nasza czwarta 'poniedziałkowa aparatka" :P Tylko że coś tu narazie nie pisze ;p ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Jeszcze nie bo jakoś brak mi czasu, ale jak tylko znajde chwilke to pójde do łazienki i spróbuje nakleić wosk o ile mi to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
to ja od poczatku wosk przyklejam:) A Ty możesz w pracy tak sobie siedzieć na necie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
tak jak napisze kilka zdań to nic się nie stanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie zadrutowane 21 lipca :P Ja do tej pory nie jem nic, tylko jogurty i zupy, odważyłam się zjeśc serek wiejski, dało się, ale polowa została w drutach i trzeba było wypluwac. Mnie ogólnie nic nie boli, poranione policzki przecierpiałam, nie użyłam ani krzty wosku! Ale co mnie martwi.. Wszyscy mówią że ich coś boli.. A mnie boli tylko jak nacisnę na zęba i jak myję, pozatym nic mnie nie boli!! Czuje że go mam i na tym koniec... Boje się że nic się tam nie dzieje, poprawy ani o milimetr chyba nie ma chcoiaz oczami wyobraźni widzę ruszająca się trójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Czerne Oczka -> myśle, ze powinnaś się uzbroić w cierpliwość :) na pewno niebawem zobaczysz spore zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
czarne oczka-- popieram zdanie Moniś87:) napewno juz nie dlugo zobaczysz zmiany a narazie to jest dopiero 5 dzień więc zniam raczejnie zobaczysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> aneczkaZirlandii Nie wszyscy nosza separatory - chociaz wiekszosc zapewne tak Ja np. nie nosilam :) i skoro Tobie orto tez o tym nie wspomnial moze nie masz tak stloczonych zabkow i nie bedziesz musiala nosic i od razu zalozy Ci aparacik --> zadrutowana - kisiel mozna spokojnie jesc -Ja czasem w pracy wcinam zwlaszcza \"Dr. Oetker slodka chwila\" z kawalkami owocow nic sie nie przykleja i nic nie zostaje na zabkach a po nim najlepiej przeplukac buzke woda :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
oo czarne oczka wrocila hehe:P juz jestesmy wszystkie w komplecie:P dziewczyny umyłam zabki wyplukalam plynem i tak mi swiezo hehe ale to niestety nie na dlugo;p dzis zdjelam wosk po nocy i jeszcze nie przykleilam nowego narazie tez mnie nic nie boli czarne oczka takze sie nie martw nie bolą mnie zeby ani nic dopiero jak je myje albo usiluje cos zjesc;p jedyne co to te ranki na policzkach ale goją sie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
poprawy tez nie widze ale mysle ze juz za jakies 2 tygodnie cos zobaczymy??:P ciekawe ktora pierwsza z naszej 4 zobaczy cos naprostowanego hehehe:P ja to mam jeszcze opryszczke na ustach:( wstretna mi sie zrobila i to ona tez powoduje ze cos tam mnie boli:( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
No to zjem sobie kisiel bojuz troche zgłodniałam ;p oo no właśnie ciekawe ktorapierwsza zobaczy poprawe :) EJ przed wczoraj pierścień mi się odkleił i wczoraj orto znowu go przykleiła a dzisiaj znowu czuję że mi się odkleja;/ wam też się okleił? to chyba ie jest normalne ze tak dzien po dniu sie odkleiło...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
mi się nic nie odkleiło jeszcze ale boje się stale że coś się odklei i to połkne :/ Mi się wydaje że to nie powinno się odklejać, ale sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
mi tak jak Monis tez nic sie nie odkleilo i to chyba nie jest normalne zeby tak czesto, moze ewentualnie czasami, kurcze a masz duzo tego "cementu"?? moze tego za malo bo na tym trzyma sie pierscien i zamoczony w tym czyms przykleja sie do zęba, albo za krotko trzymala tym swiatelkiem fioletowym i nie zdazyl sie dobrze przykleic, sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Jak coś mi odpadnie jak będe u babci to będe musiała wracać;/ Chyba pojade dzisiaj do niej i powiem żeby dokłądnie wszystko mi tam obejrzała żeby się nie poodklejało ...a ja to zawsze musze mieć takego pecha;/ no przeciez nie jem nic twardego żeby mi się to kruszylo ciągle.. Moniś połuknąć to raczej nie dasz rady bo to wszystko jes ze sobą połączone to chyba nie ma jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooooooo! taka_o_silnej_woli ---> Hyrax akrylowy :P Też to mam :P hehehi ale juuuuż niedługo... zdejmowanie! mam wielką nadzieję! Ile będziesz go nosiła? Jak będą jakieś pytania lub problemy to postaram się pomóc :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
druga noc z hyraxem mineła mi świetnie, praktycznie całą przespałam ;) już jestem po śniadanku (czytaj: kaszka bananowa xD) ale nadal nie przestają mnie boleć haki do maski eh dostałam wosk, ale jakoś nie jestem przekonana żeby go założyć, bo pewnie jak ściągnę będzie jeszcze większy ból, smaruję to Dentoseptem, ale i tak czuję że mam już rany eh mam nadzieję że te rany zagoją się bo od sierpnia zaczynam nosić tą maskę twarzową. Miłego dnia wszystkim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "misha609" -> jak miło że pojawił się ktoś z hyraxem :) jak dopiero zaczynam z nim "przygodę" heh orto przewidziała mi 9 m-cy noszenia ale to głównie ze względu na maskę twarzową, ale powiedziała że może będzie krócej, zależy jak szybko będą postępy. Początkowo myślałam, że mam bardzo wąską szczękę, ale mam tylko 10 rozkręceń (w sumie 8 mi zostało) a Ty ile miałaś? a miałaś też możę maskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 rozkręceń bez maski, później będę miała jeszcze Expander, też do rozszerzania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I 9 miesięcy tak?? Kurde ja miałam mieć 6, ale tak myślę, że będę miała dłużej z powodu zgryzu otwartego, ahhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sporo masz tych rozkręceń, a miałaś wrażenie na początku że ci ten hyrax odpadnie?? głównie chodzi mi o te płytki nagryzowe akrylowe xDno i fakt u mnie długo ale to ze względu na mój lekki przodozgryz , ale myślałam że hyrax to coś gorszego, dam radę a potem aparacik to orto powiedziała mi że nie powinnam mieć problemów z przyzwyczajaniem się do niego, bo hyrax jest ponoć gorszy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam...ja mam pytanie. Czy orientujecie się od jakiego wieku refundowany jest aparat u dzieci? Ja zapłaciłam 400 zł za aparat wkładany a okazało się że koleżanka nie musiała płacić w ogóle. Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×