Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość weteranka
ja kiedys nosilam aparat i teraz po 10 latach zmienil mi sie uklad zebow i na nowo wszystko :( tzn chyba czeka mnie ten ruchomy aparat a potem taka podklejona plytka od wewnatrz zebow u gory, przedtem jednak ide na 'remanent' wymiany plomb do dentysty bo wypelnienia maja byc idealne i tez na slub marzylby mi sie juz idealny usmiech :), tyle ze ja w tym roku juz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
Witaj Weteranka. Jesli wolno zapytac to ile mialas lat 10 lat temu? Ja mam 28 i kiedys mialam nosic aparat ale nie chcialam bo sie wstydzilam. A teraz tego zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
tez mam 28 zabki juz teraz bardziej poplombowane niz kiedys ale moze cos sie da zrobic z tym wtedy mi to idealnie zrobili,ale po kilku latach nowo wyrosniete 8 zburzyly uklad :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
no wlasnie te osemki.... zobaczymy co sie da zrobic z tymi zabkami. moze ja sie napalam a ortodontka powie ze nie.... tez mam zabki poplabowane i chyba wiekszosc z tych plomb jest do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
to lepiej porzadnie je porob zanim do ortodonty pojdziesz bo jak sa niepoleczone to szkoda wizyty,ja tez mam na 13.03 taki zbieg okolicznosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
:) swietnie . w piatek sie dowiem ile jest do zrobienia. strach sie bać normalnie. Musze isc robic obiadek bo juz glodna jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, dziekuję :) Dzisiaj wieczorem mają dzwonić, jednak nie robię sobie nadzieji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda jakis mniejszy mi sie wydaje ten Twoj aparat:) Za urwany zamek nic nie zapłacilam ale niby za kolejny bede płacic jakby sie urwal. Pozdrawiam wszytskie druciaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
(obiadek wstawiony) musze najesc sie roznych rzeczy zanim mnie odrutuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
dziewczyny. czy dluga jest droga od leczenia zabkow po zalozenie aparatu? chodzi mi o czas : miesiac, dwa, czy moze pol roku? chialabym juz bo jeszcze sie rozmysle.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja we wrześniu zaczęłam leczyć zęby. Na wizytę do orto zapisałam się wgrudniu, abyła ona w lutym :) Aparat zakładam w kwietniu. To zależy czy dużo leczenie i wyrywania i czy sa dłuuugieee kolejki do orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od tego ile masz ubytków i zębów do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
Hej Dora. do orto nie ma wielkich kolejek bo dzis zpisalam sie na 13.03 a piatek ide do dentysty zobaczyc ile jest do zrobienia choc mysle za nie mam zebow w kiepskim stanie. pewnie pare plomb do wymiany. Bardziej sie boje ze powiedza ze trzeba wyrwac dla potrzeb pieknego wygladu mojej szczeki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
a tak +\- jesli jest malo do zrobienia to ile trzeba czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
cześć wszystkim:) dzisiaj udało mi się przespać całą noc bez problemów, ale jak tylko coś mnie znów zacznie boleć, to nie ma bata, idę do dentysty, bo może faktycznie macie rację i to ten suchy zębodół jest. A tak poza tym, to umówiona jestem na zakładanie aparatu na górę na 28 marca:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie kahakaha! Szybko u Ciebie leci, nie tak dawno wyrywałaś ząbki a juz zakładasz aparacik! I to mi sie podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caameronka
Cześć dziewczyny- mogę się przyłączyć? Jutro zakładam stały aparat,najpierw dół,potem aparat Haasa na podniebienie i dopiero po pół roku gdzieś aparat na górę;mam 33 lata więc czas i pora była,tym bardziej że z moimi zębami jest coraz gorzej.Aha i będę miała metalowy bo wszystko i tak jest ogromnym kosztem dla mnie. pozdrawiam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe aparatki wrocilam z uczelni totalnie zdolowana najgorsza kadra najgorsze przedmioty niemoge sie doczekac konca studiow :( chyba mam na razie dosc studiowania, drugi dzien a kserowania tyle że szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj caameronka! :) Nareszcie ktoś kto bedzie miał to samo co ja! Ja też mam Haasa (czy Hassa,nie wiem jak to sie pisze:P) na podniebieniu juz od 6 dni :) Od razu radze, najedz sie wszystkiego co lubisz na zapas :D Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytał czy ceramiczny to kosmetyczny. Tak :) Danonka, nie wyspałam się, oczy mam jak królik, dalej nie mogłam usnąć. Prasowałam dziś z moimi uczniami. Mówię Wam, byłam strasznie zestresowana, na 7 osób, tylko dwie prasowały, a resztę nawet nie dotykała żelazka (nigdy w życiu). Ale poszło nadspodziewanie dobrze. Znajoma na wiadomość, że prasowaliśmy zapytała: \"Ale takim prawdziwym żelazkiem?\" :), w sumie nie dziwię się temu pytaniu, bo bałam się. Ale jak w kuchni z nożami przeżyliśmy, to z żelazkiem też powinniśmy. Cala, strasznie mi głupio. Dobrze, że się nie gniewasz, ale czuję się z tym okropnie. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Serdecznie witam nowe Aparatki :). A teraz zabieram się w końcu za zjedzenie obiadu, kąpiel i do roboty ;) . Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
jestescie w tym temacie juz dosc dlugo. Czy aparat kosmetyczny jest duzo drozszy od metalowego? Ja juz nie moge sie doczekac piatku i dowiem sie ile zebow mam do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caameronka
Brown eyed girl - dziewczyno zbawienie moje!!!;) powiedz mi coś więcej na temat tego ustrojstwa,próbowałam coś w internecie znaleźć ale słabo mi to wyszło.Czy to jest taka sprężyna do rozkręcania?czy rzeczywiście są problemy z mówieniem a jeśli tak czy duże?Ja pracuję i wciąż mam kontakt z klientami więc to mnie najbardziej przeraża......U mnie ten Haas będzie dopiero za miesiąc ,najpierw dół tzn. jutro i te głupie separatory doprowadzają mnie do szału!! A jesli chodzi o jedzenie to już sie nastawiłam na dietę i nawet sie cieszę bo przyda mi się zrzucić trochę kg-bo jeśli będzie tak jak teraz to jedzenie większości rzeczy mi odpadnie. Na ile czasu masz to założone? no i ile zapłaciłaś? ja ponoć będę miała na pół roku i niestety tysiączek poleci...... pozdrawiam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe aparatki, wpadajcie częsciej, bedzie nas jeszcze więcej:-) Cala; trzymam kciuki, za wymarzona prace🌼:-) Ja na załozenie dołu nie czekałam długo , poszłam do orto z zdrowymi i wyczyszczonymi zabkami, może wszystko trwało jakies 2 tygodnie czy 3 juz nie pamiętam, pierwsza wizyta wstepne rozmowy + wyciski, druga wizyta palan leczenia a trzecia wizyta aparat:-), teraz na góre czekam dłuzej a to dlatego ze usuwam 8 i nie było miesiąc chirurga, wiec wszystko zalezy od tego ile sie ma ubytków, co trzeba w buzi robic, i jakie sa kolejki:-) Emma, dasz rade mi wszyscy mówia ze po studiach to bede za nimi teskniła, wiec sie ciesze ze jeszcze studiuje:-):-) MMJ, dzis też sie wyśpij!!!:-) Sunshine, to sie dzieje??? dlaczego ciebie nie ma, owodzenia jutro trzymam kciuki zeby wszystko było tak jak chcesz:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magara, podam Ci cennik mojej orto (są to ceny za jeden łuk): 1200 zł - metalowy 1600 zł - plastik (elastyczny) 1800 zł - kryształ Proporcje u innych są raczej podobne, ale ceny przeważnie wyższe. Z niższymi cenami raczej się nie spotkałam. Bywa, że za dół płaci się mniej. U mojej orto płaci się tyle samo za górę i dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caameronka, Haas, to wlasciwie jest spręzyna do rozszerzania ;) Chociaz nie wiem czy to mozna nazwac spręzyną. Mój wygląda tak: http://www.johnsdental.com/images/ortho/fixpics/rpe/Bonded%20Hyrax.JPG z tym,że ta płytka w srodku u mnie jest troche szersza. Problemy z mówieniem są, niestety :( Na początku, pierwszy dzień, to po prostu bełkot :D Ja nosze prawie tydzien i juz sie troche przyzwyczailam,ale i tak seplenie. Zaplacilam okolo 400-600zł za Haas nie wiem dokladnie ile,bo to moi rodzicie placą :P Mam na 4 miesiące, jak narazie, jutro mam wizyte kontrolną i zobaczymy jak tam moja szczęka sie rozszerza;) Mojego haasa codziennie trzeba nakręcać,tzn. wklada sie kluczyk i pociąga i wtedy podniebienie sie rozszerza. Ja dzis mialam ostatni \'obrót\',chyba ze orto jutro zaleci wiecej. Ja tez pozdrawiam :) Dzis mnie juz ne bedzie na forum --- nauka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he, od jutra nie pije :D ;) Nie wiem, co Wy kobitki, ze moj Damon jakis maly - kupe zelastwa mam w paszczy, moj Eks tez mial Damona i uwazalam , ze strasznie metalowy... Zamki sa standardowe, bo orto postawila na trwalosc - przeciez jestem za granica i nie moge sie z tygodnia na tydzien umowic jak mi sie cos odklei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni - probowalam Ci wyslac fotki Damona, ale \'wysylanie nie powiodlo sie\'. Jestes czwarta osoba, ktora ma konto o2 i ktorej nie moge wyslac maila, albo nie idzie, albo wraca. Probuje z interii i z allstate.com i nic... o2 to jakas kiepska domena, prawdopodobnie duzo spamu z niej wychodzi i firewalle na serwerach sie \'nauczyly\' blokowac o2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boje sie jutra:-(, tylko udaje odwazną;-), ale to juz ostatni ząb:-), jak dobrze:-) Kociulina co ty gadasz delikatny jest twój aparacik:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×