Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Widzę, że wprowadziłam na forum ogromne zdziwienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Cala niecałe 4 tygodnie, ja tez jestem zdziwiona:-), moze tak bardzo bradzo sie chciala schowac ze postanowila nie pierdzielic sie i wlazła na swoje miejsce:-), wykorzystam Ciebie jak jesteś,moja asystentko;-), co to jest cos tam... helix:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala bo to jest wielki come back :D Pozbywam sie mojego uzebienia we srode - aparacik w poniedzialek 16 kwietnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apatratka-, jeśli masz na myśli bi helix to jest to nic innego jak aparat stosowany do poszerzania łuku w odcinku bocznym (przedtrzonowce, trzonowce) oraz rotowania zębów bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że bi helix jest w postaci łuku z drutu w różnych modyfikacjach, zaczepionego jak inne łuki o pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
BASHA!!!!!!!! nie wyrywaj jedynki!!!ja jestem w takiej samej sytuacji jak Ty bylam u kilku orto w moim miescie i wszyscy mowili ze musze miec wyrwana jedynke na dole ale ja sie nie dalam i znalazlam w koncu super lekarza w Boleslawcu ktory az sie za glowe zlapal jak to uslyszal i powiedzial ze absolutnie nie trzeba jej wyrywac ani zadnych innych zebow w nastepny czwartek znow do niego jade i chyba mi juz zalozy dol:)takze szukaj dziewczyno moze akurat sie uda pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala nie to cos innego ale na rozszerzanie wiem, bo bede to miec to inaczej sie nazywało, ale dobra dowiem sie juz w środe:-) Wiesz myślałam ze ta jedynka z pół roku bedze sie chowała, a tu prosze niespodzianka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
ja juz sama nie wiem co mam robic< im dluzej o tym mysle tym bardziej glupieje.:-) narazie mam juz zaplanowane kanalowe leczenie dwoch zabkow, a wyrywanie w maju, aparat w czerwcu Mam tez juz umowiona konsultacje w innym miejscu, no i zobaczymy ale szczerze to mniej sie boje o ta jedynke, obejrzalam kilka razy link, ktory od was dostalam i naprawde jestem w szoku jak szybko te zabki sie zeszly... Bardziej zastanawia mnie podejscie tej ortodontki, ktora chciala mi w zeszly piatek wyrwac dwa zeby na dole i zalozyc aparat- wszystko tego samego dnia. Wiedzac, ze mam cos jeszcze tam do zrobienia? Ja wiem, ze jej sie spieszy bo w ciazy kobitka, no ale kosztem pacjeta? Jak juz aparat zalozony to trudno pozniej leczyc..., no ale nie zgodzialam... Ech, wierze tylko, ze za jakies dwa lata bede miala proste ladne zabki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, moja też już ładnie się schowała:) Zamki są równo w lini poziomej:) W ogóle widać poprawę:) 19stego mam kolejną wizytę... Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calunia wróciła:P A mi juz zniknela szparka (ta miedzy jedynkami jakby ktos mial watpliwosci:P) a zamki od poczatku mialam w linii prostej- wiec tu efektow nie zobacze(foch) Kamycek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy jak to bedzie:) Powie sie kobiecie jak jest (iż dydo ze mnie straszny) niech da znieczulenie od serca. lepiej niech wejdzie bo co sie dziac bedzie jak bolec bedzie to nawet nie chce pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o drucik
czesc::) mam pytanie do bardziej doswiadczonych kolezanek z aparatami, mialyscie ten bialy foliowany drucik jako luk? po jakim czasie ten bialy kolor zchodzi i co robic zeby nie schodzil?? gorace potrawy czy moze czeste mycie zebow. prosze o odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam biały drucik. Zaczynała schodzić ta emalia po 3 tygodniach, a wizyty mam co 5 tygodni więc 2 chodziłam z obdartym drutem. Kosztowało mnie to 30zł więcej i nigdy więcej go nie założę. Nie da się tego chyba uniknąć, tym białym jest powleczony drut i przy myciu zębów, jedzeniu będzie schodził. Aparatka dziękuję za fotkę :) Toż Ty dziewczyno masz piękne, duże, białe i proste zęby!! Serio serio :) A i gumeczki super. Jest szansa że wezmę żółte następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
Któż z tym tekstem się nie utożsami ?! Ja cały czas szukam sposobu na moich starych, żeby dali mi kase na aparat, zacząłem nawet układać sobie rozmówkę na podstawię technik NLP (kto wie o co chodzi, ten wie), niewiele, bo niewiele, ale się trochę na tym znam. Jak będzie czas ukarze... A to dla tych co mają problemy ze zgredami............................... KAZIK - "zgredzi" Zgredzi to są starzy, a starzy to są jarzy Moi jarzy są ze sobą lat prawie trzydzieści Poznali się na studiach w jakimś innym mieście Potem ja się urodziłem, trochę w domu pobyłem Skończyłem siedem lat, do szkoły ruszyłem W szkole jak to w szkole - raz lepiej, raz gorzej Jedno co wiadomo było - nie mam uzdolnień W naukach ścisłych. Tata se wymyślił: "Politechnika będzie miejscem twym" Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają Bo w życiu to jest tak... Gdy skończyłem szkołę pierwszą, poszedłem do liceum W mat-fizie przez trzy lata jak pies się męczyłem Edukację przerwałem - przyszedł na to czas Dziesięć lat to i tak za wiele dla każdego z nas Aby nie iść do wojska poleżałem w szpitalu Najpierw na Sobieskiego, sanatorium na Podhalu Skończyłem dziewiętnastkę, byłem wolny jak ptak Tylko zgredzi byli źli, bo nie było tak chcieli jak Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają Bo w życiu to jest tak... Pojechali na wakacje, nie było co żałować Wziąłem auto starego, bo chciałem imponować Jednej koleżance. Z klasą była Ale tylko w towarzystwie bogatych chodziła Podjechałem pod klub z piskiem hamulców Właśnie wychodziła w towarzystwie chłopców Mnie zobaczyła, ich zostawiła Przejechaliśmy sto metrów. Latarnia była. Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają Bo w życiu to jest tak, raz biorą, raz dają Zgredzi to kompletnie nic nie kumają W życiu jest tak, raz biorą, raz dają Zgredzi kompletnie nic nie kumają Bo w życiu to jest tak, jak... Nastały nowe czasy, trzeba myśleć o sobie Zacząłem handlować - trochę tanie, trochę drogie Trochę twarde, trochę miękkie - trzeba tyle rzeczy zrobić Trzeba sobie czasem pomóc - to jest odpowiedź Mama patrzy na mnie i zwykle zaczyna: "Coś ty źle wyglądasz, pewnie pijesz heroinę I wąchasz hasz, ale ty mnie nie oszukasz!" Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają Bo w życiu to jest tak... Interes się rozwija. Przyjechałem do mamusi Mamo poznaj, to są właśnie kontrahenci z Białorusi Czterech chłopa, mama coraz bardziej biała Oczy otwarte, szybko oddychała Ale głosu z siebie wydobyć nie mogła Tata wszedł do przedpokoju, zaraz pobladł A interes co zrobię przyniesie majątek Jadę tam z nimi i wracam w piątek Bo w życiu to jest tak, raz biorą, raz dają A zgredzi to kompletnie nic nie kumają Bo w życiu to jest tak, raz biorą, raz dają Zgredzi to kompletnie nic nie kumają W życiu to jest tak, raz biorą, raz dają Zgredzi to kompletnie już nic nie kumają W życiu to jest tak, raz biorą, raz dają Zgredzi kompletnie już nic nie kumają Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati nie rozsmieszaj mnie z tymi prostymi ząbkami:-), widziałas przeciez zdjęcie robione tez miesiąc wczesniej, one były straszne:-), a gumeczki zółte szczerze polecam, poproś ładnie Sunshine zeby wysłała swoje gumeczki, są suuuuper:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, kupiłam szczoteczke elektryczna oral b dual celan, jest super!! Be porównania ze zwykłą, w kocu mam czyściutkie ząbki, boją się że będe miała różnice jak zdejme aparat ale mam nadzieje że nie będzie tego widać i szybko te ciemniejsze miejsca doczyszcze, jeśłi chodzi o mój wypadek o ząbki jeszze bolą. zwłaszcza jak je myje, kurce ae sobie narobiłam tak to bym miała już grubszy drucik i do wakacji pewnie by były dużo lepsze a tak, jestem strasznie zła, wręcz wściekła. Dlaczego mi się to przytrafiło:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tych stłuczonych zabków elektryczna nie męcz delikatnie zwykła je myj:-), nie bedzie bolało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak sobie pomyślałam żeby ich nei męczyć ale po tej elektrycznej są takie śliczne bielutkie, boje się tylko że będzie różnica bo przed założeniem aparatu myłam zwykłą a z tego co widzę to jest ogromna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz amancik, wydaje mi się, że jeżeli w ten sposob pogadach z rodzicami to niewiele zdziałasz. Masz 20 lat, więc jesteś w stanie co nieco zarobić i dorzucić się do aparatu. Koszta można rozłożyć na raty - pogadaj o tym z orto, jestem pewna że da ci taką mozliwość. Jeżeli bedzie miła to raty nie będą wielkie i wydatek nie będzie tak dotkliwy. A jeżeli aparat kosmetyczny okaże się za drogi, może warto przemyśleć zwykły metalowy. Naprawdę zamki nie są takie duże, a koszt o połowę mniejszy. Powiedz rodzicom że zalezy ci na łądnych, prostych zębach, ale raczej nie wychodź z założenia, że to zgredy i nic nie kumają, że nie podadzą ci ręki w potrzebie. A może zwyczajnie powinieneś był wczesniej poinformować ich o swoich planach, pokazać kilka stron w internecie gdzie widać efekty leczenia, pokazać różnice między różnymi aparatami. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze napisz takie moje spostrzeżenia po założeniu aparatu dla wszystkich którzy obawiają się go założyć i mających wątpliwośći. Moi drodzy aparat to najlepsza rzecz na świecie, mój jest śliczny porcelanowy, prawie go nie widać do tego mam teraz taki tik że mówię w taki sposób że moi rozmówcy widzą go dopiero jak się wyszczerze:) A szczerze siębardzo chętnie śmięje na całego i jestem z siebie dumna że mam mojego przyjaciela:) Kiedyś jechałam w autobusie było już ciemno a ja opowiadałam mojej koleżnance jak na początku mnie troche bolało i jakie mam gumki itp, mówiłam to dość głośno a Pan który stał obok mni ciągle patrzał mi w buzie bo ja mówiłam o aparacie a wogóle go nie było widać:) Trzymam kciuki za wszystkich przyszłych posiadaczy aparatów. To była moja najlepsza decyzja jaką podjełam w życiu, to było moje marzenie i je spełniam i nigdy nie będe żałować ani jednego grosza jaki na ten cel wydałam i wydam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli możesz to proszę
napisz ile taka szczoteczka kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
hej wszystkim mam nadzieje że mi doradzicie: byłam pare dni temu na konsultacji z orto i powiedziała mi że musze mieć aparat na góre i dół i chce mnie pozbawić wszystkich czwórek!-troche mnie to przeraziło ale z drugiej strony to może dobrze że bede miała troche miejsca w buzi bo nie mam jeszcze ósemek i jak bedą rosły to będą miały więcej miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
hej wszystkim mam nadzieje że mi doradzicie: byłam pare dni temu na konsultacji z orto i powiedziała mi że musze mieć aparat na góre i dół i chce mnie pozbawić wszystkich czwórek!-troche mnie to przeraziło ale z drugiej strony to może dobrze że bede miała troche miejsca w buzi bo nie mam jeszcze ósemek i jak bedą rosły to będą miały więcej miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
co wy na to ? co mam zrobić? zostać u tej orto czy iść jeszcze na konsultacje do drugiego ?nie wiem co mam zrobić:( bo chyba bez wyrywania sie nie obędzie ale żeby aaż cztery zęby! :( aha i jeszcze coś chodzi mi o jedzienie bo orto powiedziała że nie moge twardych rzeczy jeść i ciągnących sie i powiedziała ze nie bede mogła jeść skórek z chleba i troche mnie to zdziwiło(to ostatnie) - i mam pytanie co wy jecie? a czego unikacie? no i chyba najważniejsze czego chcaiałbym sie dowiedzieć: moja orto przwiduje założenie aparatu na początek czerwca a w drugiej połowie lipca chcaiałabym wyjechać nad morze na jekieś 2,5 tyg. i nie wiem czy moge....jak myślicie?bo nie wiem czy tam mi sie coś nie odklei i nie bede miała jak tego przyczepić :( z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hej Aniu ja do aparatu miałam usuwane 5 - aparat na górze więc górne. śladu nie ma po tym - zęby się zeszły i nawet luk nie ma teraz:) koleżanka miała wyrywane właśnie 4 i tez jest ok. szkoda ogólnie wyrywac zdrowe zeby.. bardzo masz ciasno w łuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
no dość ciasno :( a po jakim czasie sie schodzą te luki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mi się szybko zeszły - miałam leczenie zaplanowane na 1,5roku a mam zdjąć po roku.. noszę od czerwca i nie ma śladu - więc trochę to trwa, zależy od zębów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
no tak zależy od wady:) a jak jest z jedzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×