Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Sunset89 ---> nie, nie miałam rozszerzaczy ani nic, \'tylko\' wyrwane obie górne piątki. orto się wypowiedziała, ze mam bardzo szeroką szczęke, ale to może przez to, że nosiłam kiedyś ruchomy aparat, no ale nie wiem czy to miało wpływ, bo zapomniałam jej o tym powiedziec :/ zdjecie ze stopki jest, hmmmm \'nieaktualne\' :) bo już teraz, czyli ok 6 tyg po złożeniu sa efekty, z czego sie ogromnie ciesze :) wiec jeżeli sie wahasz, to do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_86
hej, dzieki za dopowiedzi. zastanawiam sie nad tym stom medem co polecil Don Doggy, jako ze jestem z wildy to mialabym blisko. Az sama sie sobie dziwie ze zdecydowalam sie na aparat, bo jeszcze pare miesiecy temu wogole nie chcialam o tym slyszec, ale wkoncu chcialabym jakos wygladac i to chyba przewazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo kiedyś w ogóle nie chciałam słyszec o aparacie... Nosiłam wyjmowany i mam \"zle wspomienia\"... Teraz planuję załozyc sobie aparat jak skoncze kalsa maturalna (we wrzesniu wlasnie zaczynam), bo nie chce sobie robić jeszcze dodatkowych stresow hehe Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunset89 - niepotrzebnie tracisz czas wg mnie, bo ten stres o którym piszesz mija szybciej niż Ci się wydaje :) a zanim skończysz szkołę, będziesz mieć połowę leczenia za sobą :) wiele z nas żałuje straconego czasu :) no ale zrobisz jak uważasz, ja tylko wyrażam opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_86
Don Doggy, zastanawialam sie nad tym, ja to bym nawet wolela kosmetyczny bo jest mniej widoczny, ale podejrzewam ze wezme metalowy (ze wzgledu ze jest tanszy, chyba ze bedzie mala roznica w cenie). A, mam jeszcze pytanko jak wyglada pierwsza wizyta u orto i placi sie cos za nia? Bo ja narazie jestem jeszcze na etapie szukania ortodonty, ale ciesze sie ze juz zrobilam pierwszy krok - zdecydowalam sie na aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_86
acha, i jeszcze czy przed zalozeniem aparatu wszystkie zeby musza byc wyleczone?czy jesli zakladam tylko na gorna szczeke to dolna tez musi byc wyleczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi_86 ................. jak będziesz miałe zakładani aparat na górę to wylecz tytlko górną szczękę (ja mam założony narazie na górze ale odrazu wyleczyłem dolną też) a co do wizyty to : przed pierwszą wizytą zrób sobie zdjęcie szczęki. ja miałem tak : 1 wizyta wyciski 130 zł 2 wizyta konsultacja (które zęby wywalić) 3 seperatory (ja ich nie miałem) założyła mi pierścienie 4 zakładanie aparatu a co do cen ja teraz płacą 100zł za wizytę ale zadzwoń i się spytaj jakie są teraz ceny pozdrawiam ps ja też jestem z wildy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej leczy się wszystko PRZED ZAłOżENIEM aparatu, ale PO KONSULTACJACH u orto (u mnie darmowe), bo może się okazać, że wyleczysz zęba, który trzeba będzie wyrwać. nie zawsze tak się dzieje, ale w tej kolejności najlepiej to załatwiać :) później zrobią Ci wycisk (u mnie wizyta z wyciskiem 50zł) i jeżeli trzeba to wyślą do zdjęcia RTG (u mnie 35zł). umówisz się na następną wizytę, na której prawdopodobnie założą Ci aparat (wtedy płacisz tylko za aparat, nie za wizytę), albo najpierw separatory (nie wiem czy płatne, bo nie miałam) czy inne cuda w zależności od wady. no i jak założysz, to chodzisz na wizyty płatne różnie (od 50zł/łuk) co 4-6 tyg. wszystko jest uzależnione od lekarza, wady i różnych rzeczy,ale mniej więcej to tak wygląda. jeżeli o czymś zapomniałam, to może ktoś dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Dzisiaj czulam jakby mi bylo goraco w zeby przez ten aparat :D:D:D Dziwne uczucie :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi_86
dzieki za info, w poniedzialek troche podzwonie i sie zorientuje w cenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale strasznie dziwne uczucie... nie wiem dlaczego, ale serio bylo mi goracow zeby :P:P Bosz... jak ktos to przeczyta to chyba padnie ze smiechu :D:D:D:D:D Jak moze byc goraco w zeby :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena_Mała
Ja miałam w piątek wizytę u orto i jestem teraz biedniejsza o lewą górną czwórkę... ale nie bolało mnie nic ani w trakcie wyrywania (tak szczerze mówiąc to mi się chciało śmiać jak ona mi grzebała w tym zębie) ani teraz... no do końca dnia nic nie jadłam bo miałam wacik w buzi:) ale tak to nic więcej... na drugi dzień przegryzałam łupinki orzechów:) w czwartek czeka mnie wyrwanie prawej czwórki a 29 sierpnia bedę miała zakładany aparat na górę... czytałam wcześniej ze nie można jeść po wyrwaniu zeba, że tak to boli itp. ale to chyba zależy od osoby... w moim przypadku tak nie było. Jestem zadowolona z mojej orto:) zrobiła to bezboleśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same nowe aparatki! witam iwtam:) a są tu jeszcze \"stare\" ? mi teraz orto dalozyla podwujny lancuch na jedynki u gory i musze jeszcze nosic na noc taka gumke od prawego dolnego kła aż to górnej lewej 6-tki ehh bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cicero
Witam! Od pewnego czasu zastanawiam się nad założeniem aparatu ortodontycznego. Ale kosmetycznego - porcelanowego. Ortodontka wstępnie powiedział mi że takiego mi nie założy...może jedynie założyć mi kryształowy. Koszt takiego to ok. 3000 zł/łuk (porcelana to około 2000zł/łuk) Jako uzasadnienie podała że przy usuwaniu aparatu porcelanowego często wraz z aparatem zrywa się szkliow......to prawda? Ktoś się z czymś takim również spotkał? Będę wdzięczna za odpowiedzi! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polewjka
Zuza 87 mam taka sama wade jak Ty:)tyle,że ja narazie nosze szyne na dolna szczeke w celu wysuniecia jej do tył,a juz 17 września aparacik na góre,nie moge sie doczekac,wiem,że też będe miała rozszerzaną szczęke ale kiedy i w jaki sposób to nie wiem:)bo zastanawia mnie to gdyby to mialbyc hyrax to założony byłby w pierwszej kolejnosci ahhhh juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polewjka :):) Nie jestem sama:):) Ja nie wiem w koncu czy bede miala hyrax czy nie, ale z wypowiedzi innych osob wynika ze raczej nie, bo jak juz sie ma aparat, to nie zaklada sie zwyklego hyraxa, tylko cos innego:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polewajka
Zuza_87 to jak bedziesz juz miala to coś nie wiadomo co:D to daj znac....ale z tego co widze to Ty masz chyba damona??tez bym go chciala bo podobno ma mniejsze zameczki....A Ty te dwójki masz podłączone do łuku bo nie moge sie dopatzrec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim:) Widze, że następna osoba z Poznania się pojawiła:) Fajnie...Gabi...ja też chodzę do Stom-medu, tam gdzie Don Doggy. Jest tam bardzo fajnie tyle, ze teraz mogę powiedzieć, że jednak trochę drogo:( Z tego co mówiła Dirie na naszym spotkaniu...to u niej jest taniej....chodzi mi o comiesięczne wizyty. Zastanów się dobrze, bo do tego orto co wybierzesz będziesz chodzić przez cały okres leczenia...warto sie nad tym dobrze zastanowić. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj poszlam sie zapisac na pierwsza wizyte, wybralam ortodoncje STOMED na Sw. Jerzego. Ceny przystepne i udalo mi sie wcisnac na pierwsza wizte juz w srode. Dzwonilam tam gdzie Don Doggy mi polecal, ale pierwsza wizyte mialabym dopiero 10 wrzesnia, wiec troche dlugo. A z tego co czytalam macie wizyty co mieciac, a mi kobietka powiedziala ze sa co 6-8 tygodni, takie odstepy tez mogo byc miedzy kolejnymi wizytami? PS. Dzieki za mile przyjecie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polewajka :):) Tak, podobno mam damonka:):) Ale dwojek nie mam przyczepionych... choc tak patzrac moim niefachowym okiem- ja bym juz sobie przyczepila:D:D Oczywiscie ze dam znac, jak mi juz zalozy ten rozszerzacz:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicero --> ja się nie spotkałam.. nosiłam kosmetyczny plastikowy ale być może jest tak jak piszesz z tym odrywaniem szkliwa przez klej - porcelana jest przyklejana innym klejem.. nie wiem.. moja ortodontka tylko plastikowe, jeśli chodzi o kosmetyczne, zamki zakładała i nic mi po zdjęciu się ze szkliwem nie porobiło.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cicero
Dzięki za odpowiedź:) W sumie to narazie myślę. 6000zł za aparat kosmetyczny to spory wydatek....ale na metal się nie zdecyduję.....za stara jestem;) Dam znać jak podejmę ostateczną decyzję. A inne osoby, które noszą/nosiły aparaty kosmetyczne? Jak tam Wasze wrażenia? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicero, a ile masz lat jeśli możemy wiedzieć?? co to znaczy za stara?? eeeee tam stara .... nie wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym też założyła aparacik... Bo kompleksy zebowe mam tkaie, że nic tylko sie pochlastać... Ale na razie mie biedna przedszkolanke nie stać... :( ;) Ale tak an rpzyszłość - macie jakiś dobry adres w Krakowie?? (przepraszam, ale jest tyle stron, że nei chce mi się rpzeglądać :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej madzieek
wiesz ja co jakis czas zadaje pytanie o orto w krakowie, ale odpowiedzi sie nie doczekalam, tu chyba wszyscy z poznania. ja nie jestem z krakowa, ale od pazdziernika bede tam studiowac(mam nadzieje) i tam chcialabym zalozyc aparat. czesto zagladam na te strone, dlatego mam prosbe- jesli bys sie dowiedziala o jakims ortodoncie w krakowie ,to moglabys na tym topiku pozostawic namiary?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×