Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Mon.
Na jednym zębie mam bardzo dużo kleju i wygląda jak bym miała autentycznie całe żółte zęby. Od czasu do czasu myje sodą oczyszczoną i troche pomaga do następnego dnia, ale boje sie uzywac na codzien past wybielajacych bo zostana mi pewnie slady. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krula
Ja jutro ide na złożenie;) Wczoraj byułam na leczeniu ostatniego zęba :( Uff było ich vhyba 6;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:D znalazlam gdzies w necie info ze aparat damon3 potrzebuje byc ogladany przez orto co 10 tyg.czy ktos moglby potwierdzic ta wiadomosc?jak czesto widujecie orto?czy ktos wie moze jakie sa mozliwie najdluzsze przerwy w wizytach i przy jakich typach aparatu?studiuje za granica i niestety ani czasu ani kasy nie mam na comiesieczne loty, a ceny w europie aparatow sa powalajace.i czy w ogole damon3 jest skuteczniejszy(net info)?i czy ktos zna dobrego orto na pomorzu?3miasto?pozdrawiam i szerokich usmiechow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowaty
do Dawida? o jakim irygatorze myślisz? chodzi mi o markę. Bo sprawdzałam ceny i najtańszy jaki znalazłam to ponad 300zł. Też słyszałam że to najskuteczniejszy sposób na osad na zębach. Ja po miesiącu z aparatem na zębach mam osad jak po roku... coś koniecznie z tym musze zrobić bo szczotkowanie nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej mam pytanie jak myslicie aparat nosze juz 1,5 roku i za wizyte płace 50zł tak sie z pania umawiałam na poczatku leczenia ze tyle kosztuje a teraz niby od marca mam płacic 70 zl i nie wiem czy zwrocic uwage ze umawiałysmy sie na inna kwote i nie powinnam płacic wiekszej sumy czy moze sobie zawyzyc cene wizyt bo nie wiem w sumie nie jest to duzo ale chodzi o sam fakt.....bo inaczej sie umawiałysmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
HEy:) Właśnie dzisiaj orto założyła i gumeczki:D Nosze je zaledwie 3 godzinki, a juz mnie zabki bola...;/ Ale jakos bedzie :)) Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie mam irygator ze szczoteczka firmy braun oral-b kosztowalo mnie to 49.99 euro. sam irygator kosztowal 25 ojro :) w media markt w polsce widzialem za 99 zl dobry irygator. czywiscie jesli kogos stac moze sobie kupic taki za 200-300 zl tym bardziej ze jest to wydatek jedno krotny w tym urzadzeniu nic nie trzeba wymieniac. takze cena zakupu jest cena calkowita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ms.pepper >> Zgadza sie, z Damonem jezdzi sie duzo rzadziej niz ze zwyklym aparatem. Ja srednio co 8-10 tyg. Efekty sama ocen po zdjeciach w stopce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ms.pepper >> Zgadza sie, z Damonem jezdzi sie duzo rzadziej niz ze zwyklym aparatem. Ja srednio co 8-10 tyg. Efekty sama ocen po zdjeciach w stopce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darrria
mam 15 lat. 26.02.08 zkładają mi apartat na dwie szczęki + plus wyciąg na 14 godzin dziennie przez dwa lata. Chciałabym się dowiedzieć czy bardzo boli zakładanie aparatu?? prosiłabym o kontakt na gg 6757993 ;] z góry dziękuje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochani!!! Bardzo się cieszę, że mój temat tak sie rozwinął, ale to dzięki Wam! ja dawno tu byłam, że wstyd sie przyznać. A to dlatego, że sprawę aparatu przeciagnęłam na później :-( Ale z niego nie zrezygnowałam, che miec go! Nie mogę patrzeć na moje krzywulce :-) jak założę to na pewno tu wrócę! Trzymajcie się i pozdrawiam wszystkie aparatki!!! Dora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkkkk
dziewczyny mozecie polecic mi jakiegos dobrego i sprawdzonego ortodonte z Łodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko, ile dajecie za comiesięczna wizytę ? bo ja bym płaciła przy takim aparacie, jaki bym chciała 250zł. to dużo czy normalnie? bo jeszcze się nie zdecydowałam i mogę poszukać innego ortodonty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hej, mam takie pytanko: Bardziej bola gumki jak sie je nosi, czy aparat?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
hejka,a ja dziś wyrwałam ostatniego ząbka i za tydzień aparat,w sumie to pozbyłam sie już 4 ósemek piątki i czwórki.Dzień przed aparatem założą mi gumki i sie zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Witam!, juz niedlugo minie miesiac odkad nosze aparat ruchomy ze sruba a dzis sie naczytalam tyle artykulow itp ze juz sama nie wiem czy go podkrecam w dobra strone, na niektorych stronach pisza ze nie ma byc ucisku a ja podkrecam wlasnie w te strone ze czuje ucisk:/ pisza tez ze srubki trzeba podkrecac co 2 tyg a mi moja orto kazala podkrecac co 5dni, no nic wizyte 1 wizyte kontrolna od rozpoczecia noszenia aparatu mam dopiero 11marca i oby sie tylko okazalo ze dokrecam w dobra strone bo inaczej to katastrofa wiec nasuwa mi sie pytanko do tych co nosili ruchome apraty z 2srubkami jak podkrecaliscie? bo ja: wyciagam z buzi,grzbiet aparatuidzie na dol, ,drut przedni idzie na polnoc a srubki na poludnie i dokrecam do siebie 1 raz 1 srubke i 1 raz 2 srubke;p haha inaczej sie nie dalo tego wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej mam pytanie jak myslicie aparat nosze juz 1,5 roku i za wizyte płace 50zł tak sie z pania umawiałam na poczatku leczenia ze tyle kosztuje a teraz niby od marca mam płacic 70 zl i nie wiem czy zwrocic uwage ze umawiałysmy sie na inna kwote i nie powinnam płacic wiekszej sumy czy moze sobie zawyzyc cene wizyt bo nie wiem w sumie nie jest to duzo ale chodzi o sam fakt.....bo inaczej sie umawiałysmy ponawaim bo nikt nie odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam, że każdy ma jakąś wadę i jest tego sporo, ale u nikogo nie zauważyłam problemu, który mnie dotyczy...:? a myślałam ze jest dość często spotykany...Czy jest ktoś kto ma przerwy między zębami (szczególnie miedzy jedynkami) bo chciałabym sie dowiedziec jak szybko po załozeniu aparatu ta przerwa zniknie i jak wygląda tego typu leczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Też mam aparacik---> a co zrobią Ci z tym zębem na dole na którym nie ma zameczków?On jest do usunięcia?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
elo to ja , pisałam tu niedawno;p ;) wczoraj byłam u orto i założyła mi na dolną szczene aparat.. masakra, wczoraj nic nie bolało, dzisiaj już zaczęło się coś ,,dziać". Ale nie dam rady nic ugryźć bo strasznie mnie bolą zęby :/ ale cóż, trzeba ,,troche" pocierpieć, a za jakieś 3 miechy będę miała na góre zakładany ;] troszke się rozpisałam;p pozdróffka dla wszystkich i buziole:* może jakoś wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy to normalne,ze noszac aparat na dol i na gore prawie 8 miechow,zeby luki po wyrwanych 4kach nie zmniejszyly sie w ogole?? nawet o milimetr?? prosze o odpowiedz! bardzo mnie to martwi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolqsiek
mam tak przesunięty dół , dlatego że miałam ksyreks - aparat na podniebienie który rozszerza górną szczękę i dlatego,ze nie chciałam nosić wyciągów :P http://img509.imageshack.us/my.php?image=p10 10028dm8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka >> na razie czekamy na efekty dzaialania Damona na dole i dopiero za jakis czas orto bedzie myslec co zrobic z ta dwojka. Jesli bedzie tyle miejsca aby ja wcisnac to tak tez sie stanie a jesli nie to ktorys zab bedzie musial poleciec ale niekoniecznie ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
malutka_ja--->Jaki ty masz aparacik fajny :) To porcelana jest czy szafir? też mam aparacik--->dziekuje Ci za odpowiedz,byłam bardzo ciekawa co z ta 2 Ci zrobia :P a swoja drogą masz super ortodonte skoro nie idzie na łatwizne i nie kazał Ci usunąc tego zęba.Moja babka jest taka sama ani jednego zęba mi nie pozwala usunąc bo mówi ze szkoda i biedulka jestem mecze sie z tym ruchomym jeszcze ehhh A może ktoś z was zamiast wyrywania zębów miał ich "ścieranie"??Gdzieś o tym dzisiaj czytałam.Nie wiem jak to sie fachowo nazywa :P albo może ktoś orientuje sie ile coś takiego kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka150886 -----> No to jesteśmy razem. :D Ciężko, ciężko z tym zębami... Kurde. Na TĄ moją wadę złożyło się wiele czynników... Jak sobie poczytałam, to prawie wszystkie. Ło jej. A co do przygotowań do aparatu już sobie robię listę. Płyn do płukania jakmy ustnej, nowy zapas niteczek dentystycznych, mięciutka szczoteczka, pasta z fluorem i zastanawiam się właśnie nad tym irygatorem. (taki był by dobry?? http://skocz.pl/irygator? ) Jeszcze coś?? Napiszcie mi co używacie bo ja już sie totalnie pokręciłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
no i wczoraj kupiłam irygator. Jestem zadowolona bo po kilku pierwszych zastosowaniach w końcu czuję, że moje zęby są czyste. Świetnie usuwa resztki pokarmu ze szczelin międzyzębowych. Do tej pory nie bylam w stanie usunąć wszystkich resztek szczoteczką. Uczucie masowania zębów tez jest bardzo przyjemne. Polecam i dziekuję Daawidowi za rekomendację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo :)) tak jak mowilem jest to inwestycja na dlugie lata. dopoki sie nie zepsuje :P nic nie trzeba w urzadzeniu wymieniac wiec co tu siee zastanawiac :)) ps. ile zaplacilas za irygator ? i jaki kupilas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo :)) tak jak mowilem jest to inwestycja na dlugie lata. dopoki sie nie zepsuje :P nic nie trzeba w urzadzeniu wymieniac wiec co tu siee zastanawiac :)) ps. ile zaplacilas za irygator ? i jaki kupilas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×