Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Cala odp mi jeśl iwiesz, co z tym kryształem tzn czy on jets droższy i wygladowo czym się różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka22 odmeldowuje sie :) Ja też nie wiem na co się zdecydować :( Mam gorną szczeke wysunieta w stosunku do zuchwy o ok 1cm, romek pisał o tym ze mozna wysunać zuchwe o ok 4 mm aparatem twinblock ale nadal wtedy zostanie 6 mm wiec wtedy zalozyliby mi pewnie jakies cudo na rozszerzenie podniebienia plus oczywiscie aparaty stale na gore i dól - ja nie wiem czy chce narazac moj \"aparat gębowy\" az na tyle rewelacji Trwało by to pewnie ponad 3 lata i jeszce kasa, w koncu to beda az trzy aparaty Moje watpliwosći budzi jeszcze wyglad mojej twarzy po takim leczeniu - nigdy nie uwazalam ze z moim profilem jest cos nie tak, swoją wade odziedziczyłam po mamie i moim zdaniem jej profil jest ok. Jak wysune zuchwe o te 4mm to moze i profil wydaje sie wygladac troche lepiej ale zmienia mi sie wyglad ust- staja sie węższe i mam jakis taki surowy wyglad twarzy - tak jakbym chciala zrobic komuś krzywde - (wiem ze to smiesznie brzmi :P) Jakos \"szerokiego\" uśmiechu też sobie u siebie nie wyobrazam, moze jestem dziwna ale mi sie usmiech julii roberts nie podoba, kasia stankiewicz tez nosila aparat i teraz ma szeroki usmiech ale moim zadniem gorzej wyglada niz przed aparatem - po prostu nie kazdemu pasuje Do tej pory byłam u 2 ortodontów i za kazdym razem słyszałam ze mam wyrwac 2 zeby na górze i cofnąc do tylu \'gorny segment\" , ewentualnie operacja zuchwy ( co oczywiscie nie wchodzi w gre ) im wiecej czytam o aparatach i wadach zgryzu tym mam wieksze watpliwosci co zrobić, ale dzielnie wybieram sie na kolejne konsultacje Malutka22 pewnie moim wywodem ci nie pomogłam bo sama mam dylemat, ale moze wypowiedza sie inne osoby ktore maja podobna wade i napisza jakie podjely leczenie ( chyba ola ma podpbna wade jak my ?? ) ?? Czekam na odzew 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, aparat z kryształu górskiego niczym nie różni się od normalnego :) Jaki to jest normalny ? ;) Kryształ jest przezroczysty. Już wysyłam Ci zdjęcie, zobaczysz jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, styczeń oczywiście, pomyliłam się :). Aparatka, mi się wydaje, że te gumki na jedynkach jakieśm inne się zrobiły. Nie wiem. Ale jak patrzę pod kątem to są normalne. Może już jestem przewrażliowna. Piłam mocna herbatę, kawę, uwielbiam musztardę (na śniadanie miałam kanapki z musztardą ;) ). Zaraz po jedzeniu myję zęby. Zapytam jutro koleżnakę, czy wydaje Jej się, że moje gumki zmieniły kolor. Mam nadzieję, że to ja się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako normalny domyślnie dałam metalowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, kryształ jest rodzajem aparatu kosmetycznego, jest przezroczysty. Można do niego też założyć kolorowe gumki (ja mam przezroczyste). Zapłaciłam 1800 zł za jeden łuk. Od metalowego różni się tym, że jest przezroczysty, mniej go widać. Aparaty kosmetyczne są troszkę bardziej delikatne. Ale działają tak samo. Pisałam Ci o tym już :). Pytaj, jestem na forum, odpowiem na następne pytania. Zdjęcie powinno już dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam foto, no to tak chce wiedzieć: -czy różni się od metalowego kosztami -czy różni się od metalowego komfortem noszenia/ wygodom -czy kryształ górski jest zawsze przeżroczysty -czy stosuje się go w takiehc samych przypadkach jak metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, to na pytania powyżje już nie odpowiadaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nagrodę za najdłuższego posta otrzymuje....... KAMYK22 :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za najkrótszego hehe:D no to jescze jedno: -czy kryształ nosi się w takich samych przypadkach jak metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yyyyy... nagroda jest... yyy... sama w sobie ;););) No i ta satysfakcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ta stysfakcja :) :) ;) zaczerniłam nicka to musiałam sie jakos pokazać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, odpowiadam: - u mnie za metalowy płaci się 1200 zł, a kryształ 1800 zł (to są dość niskie ceny, dziewczyny płacą raczej więcej) - nie wiem w jaki sposób różni się komfortem noszenia, nie mam porównania :). Mniej go widać, jeśli to dla kogoś ważne, jest to bardziej komfortowe - kryształ górski jest zawsze przezroczysty (jak kryształy), możesz za to założyć kolorowe gumi, ale wtedy staje się bardziej widoczny (zależy co chcesz osiągnąć) - nie wiem czy są jakieś przeciwskazania co do zakładania aparatu kryształowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22, pozbawiłaś mnie możliwości ukazania mojej spostrzegawczosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepsze jest to że ja nie wiem jaki będe miała. Płace 1800. Spytałam się mamy jaki i powiedział am: to jaki, kosmetyczny metalowy, czy co mama odp mi że z rozmowy wyszło że metalowy hihi:D dzięki MMJ, jesteś kochana:* bo jak przyszłamn na wizyte to miała byc to wstępna paplanina , a wyszło że już na ansteonej wizycie czyli jutro założy mi aparat:D więc wiecie nawet nie wiedziałm wtedy że sa rodzaje itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo jak wysłałam posta to nie wiedziałam że yt też wysłałaś MMJ. Skomplikowane to:D :* buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, jak będziesz miała pytania, pytaj. Tylko pamiętaj, że nie zawsze jestem na forum :). Powodzenia w zakładaniu aparatu. Jesteś nastolatką, każdy aparat będzie Ci pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo 1700 musze się upewnićale teraz rodzice są hmmm niedostępni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale za metalowy to i tak dość dużo. Nie pamiętam czy mówiłaś z jakiego jesteś miasta. Bo u mnie 1200 zł za metalowy, więc to duża różnica za taki sam aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U MalutkiejMałejJa moglabys już mieć za te pieniądze kryształ górski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1800 zł. za metal to najwyższa cena jaką słyszałam, jeśli chodzi o aparat metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×