Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaasia27

praca w sądzie

Polecane posty

Gość .urzędnik
Witam w piątek ! Jak ja lubię pątek :D :D :D W końcu perspektywa 2 dni wolnego ! U nas podania składa sie w kadrach. Podanie musi zawierać cv i podanie. Jeśli będą szukać kogoś do pracy i jak będziesz miała szczęście - to może się do Ciebie odezwą. Teraz musi być pracownik wyłoniony w drodze konkursu. Pytają ogolnie co wie się o sądzie, jakie są zainteresowania i sprawdzane jest pisanie na komputerze. Nikogo nie bchodzi iloma palcami piszesz - możesz jednym - byle szybko :D :D :D Właśnie, wszyscy strajkują, wszyscy narzekają, nad kasjerkami sie litują, nad pielęgniarkami, nauczycielami, kolejarzami... a nami nikt się nie zainteresuje. niestety w społeczeństwie nadal panuje mylne przekonanie i stary stereotyp, że w biurach siedzą stare lapucery które nic nie robią i tylko kawę piją i na zakupy w czasie pracy latają. Ja pracowałam z sędzią , która miała 2 pełne szafy akt i 4 wokandy w tygodniu - od 8 do 15 - czyli jeden dzień na rozłożenie poczty i rozpisanie spraw, nie mówiąć już o zawieszonych czy terminach z urzędu. Oczywiście ja miałam nad wszystkim panować.... Dobrze, że mnie przenieśli do "sztabu" bo bym sie z nią wykończyła.... zarówno fizycznie jak i psychicznie...Ale ogólnie kobietka była super można było pogadać jak z koleżanką, ale co z tego, skoro czasu na siusianie i jedzenie nie było. Ustawowa przerwa w pracy - a co to takiego ????? Jak sprawwa spadnie - to i owszem. Oj - przydało by się aby i nami prasa się zainteresowała :D :D :D Może oni by o porządek w sądach zawalczyli, no bo nam odezwać się nie można. ! A co do wynagrodzeń i premii i nagród, to wiem, że to wszystko zależy od kierowników finansowych i dyrektorów SO i przezesa... ale czy to jest fer... czy moja wina, że w jednym sądzie było mniej wydatków i remontów... czy nasze naagrody powinny od tego zależeć. W końcu jeden budrzet, jedno ministerstwo - więc i pensje i nagrody powiiny być równe (ewentualnie kierownik wydziału powinien co najwyżej osobom systematycznie chourjącym lub się obijającym mniej przyznać). A co do urlopów, to znam ten ból - niby człowiekowi urlop sie należy jak psu zupa ... no ale co z tego, że trzeba brać kiedy wokand nie ma... A jak coś wypadnie - to koleżanka musi na sale zapieprzać - a siłą rzeczy jej praca leży - i wóczas człowiek ma wyrzuty wobec tej osoby... I koło sie zamyk :O :O :O :O A przed nami 2 dni wolnego - więc zapomnijmy choć na moment o tej naszej pracy i odpoczywajmy i cieszmy sie piękną wakacyjną pogodą ! W końcu mamy lato ! WAKACJE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam nie wyjechaly tylko dość maja siedzenia przed kompem kiedy pogoda sprzyja grillom,browarkom na łonie natury.Blady urzędnik nie wygląda zdrowo.Tak więc sezon wakacyjny,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy ciekawe któryż to sąd reprezentujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quentin
Ludzie!!!!!A ja od wczoraj jestem na 3- tygodniowym urlopie!!!!!!! Przez ten okres mam zamiar zapomnieć O SĄDZIE, o pracy w sądzie, WOKANDACH, AKTACH, UPIERDLIWYCH STRONACH, KIEROWNICZCe, KTÓRA KOMPLETNIE NIC NIE ROBI, SIEDZENIU CAŁYMI DNIAMI NA SALI! CHOCIAŻ MAM POMYSŁ NA POWAKACYJNE SIEDZENIE NA SALI NA ROZPRAWACH: MAM SUPER SĘDZIEGO, KTÓRY WIĘC ZACZNĘ NOSIĆ KAWKĘ W TERMOSIKU NA SALĘ, ZAWSZE MAMY JAKĄS PRZERWE WIĘC WTEDY SZYBKA KAWKA I ZNÓW MOŻNA PISAc! pOWIEM JEDNĄ WAŻNĄ RZECZ NA TEMAT PRACY W KARNYM: JAK SIĘ MA FAJNEGO NORMALNEGO SĘDZIEGO, TO DA SIĘ WYTRZYMAWĆ! jA MAM TERAZ TAKIEGO, CO PODZIEKUJE, PRZEPROSI, UKOI, NIE POGANIA, POMOŻE ZNIEŚĆ AKTA Z SALI (I TO WSZYSTKIE) I JESZCZE RAZEM POSMIEJEMY SIĘ Z LUDZI W CZASIE PRZERWY!!! POZA TYM TA ROBOTA JEST ABSOLUTNIE OKROPNA!!!! I TO\ TYLE CO CHCIAŁAM POWIOEDZIEĆ PRZED URLOPEM!! fAJNIE BYŁBY GDYBY WIĘCEJ SEKRETARZY ZACZĘŁO ROZMAWIAC NA TEMAT TEJ ROBOTY - MOŻE COŚ UDSALOBY SIE ZMIENIEĆ, A POZA TYM ZAWSZE TO JAKAS WPÓLNA DOLA - NIEDOLA! pOZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY PRACUJĄ KARNIE W KARNYM WYDZIALE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quentin
NO I MOŻE ZA 3 TYG0DNIE OKAŻE SIE, ŻE NIE MA JUZ SĄDÓW?!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_gienka24
ok, w sądzie już wiem, a jakie sa zarobki np w policji (biuro, nie drogówka), urzędach miasta, urzędach skarbowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .urzędnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .urzędnik
Witam w środę. Środek tygodnia. Jak fajnie. Teraz to już z górki. Byle do piątku. A później tak wyczekiwany urlop ! Też mam 3 tygodnie i też mam zamiar zapomnieć o pracy! Nic tylko leniuchowanie ! U nas plotki chodzą, że we wrześniu mają być jakieś nagrody, więc całkiem niezła perspektywa powrotu do pracy z urlopu :D :D :D Pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim protokolanom, sekretarzom, st. sekretarzom, zastępcom i kierownikom ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzedas z SR
o matko ale orka w tym sądzie zeby jeszcze płacili chociaż za nadgodziny to byłabym milionerka ;-) pozdrawiam urzedników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po studiach ekonomicznych ( lic) i mam 2 propozycje stażu nad którymi się zastanawiam albo biuro rachunkowe albo sad rejonowy. W b rachunkowym jest codzinnie 9h pracy nieraz trzeba zostawac nadgodziny ale sa konkretne zarobki jako asystent księgowego i pewnosc zostania na umowe o prace. Ale z drugiej strony tu tez piszecie ze nadgodziny. A i czy można pracowac w sądzie ale w sekretariacie a nie być protokolantem. I ile dostajeci nagrody w sądzie rejonowym i jak często. i czy ktos pracuje w sadzie rej na Terespolskiej. Albo kto w sądzie pracuje po stażu na jakim stanowisku i czym się zajmuje. Dla mni epraca w sądzie jest ciekawsza niż w księgowości ale pracowac po 12h i roboty tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sądzie też można
być księgowym. przecież są oddziały finansowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracy w sądzie nie polecam
za mało w kopertach dają pracodawcy, chyba, że małe miasto, to tak, owszem, tam można, bo pracodawca szczodry i się sili, ale w wawie nie warto, za uczciwie, że tak powiem/napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąd w otwocku szuka
księgowej. niedawno pruszków też szukał. jakbyś coś ciekawego w tym temacie wiedziała to napisz "pracy w sądzie nie polecam" ----> nie rozumiem twojej wypowiedzi. mogłabyś napisać jaśniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też były od miesięcy poszukiwania księgowej ... nagrody dostajemy raz albo dwa razy do roku , ale skoro pracujemy , jak ostatnio przeliczyłysmy na 1,5 etatu a płacone jest za jeden to nagrody są ochłapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala 20
a gdzie pracujecie dokładnie w jakim sądzie i miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie pracuje w sądzie
ale wystarczy śledzić strony internetowe - tam sądy teraz się ogłaszają z pracą np www.warszawa.so.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 83
Powiedzcie mi proszę co oznacza stwierdzenie ''redagowanie pism urzędniczych" bo takie zadanie będę miała na rozmowie, a niewiem o jakie pisma chodzi. chciałabym sie do tego jakos przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tego przygotowac sie nie da
Bedziesz musiała zapewne napisać jakieś pismo do urzędu czy innego sądu z prośbą o nadesłanie czegoś tam. nie ma w tym nic trudnego, trzeba tylko pamiętać aby zawrzeć wszystkie niezbędne informacje: sygnaturę akt, datę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protokolant
wiadomość do Ali 20 w SR są oddziały finansowe, gdzie można uzyskać stanowisko księgowej. Musisz wziąć pod uwagę, iż każdy zatrudniony pracownik w sądownictwie powszechnym niezaleznie od komórki wydziałowej musi ukończyć roczny staż dla urzędników. A więc nawet jak dostaniesz się do finansów to przez rok jeździsz do okręgu raz w miesiącu posłuchać ustaw i rozporządzeń ministrów czytanych przez prowadzących. Jako księgowej wiadomościami tymi możeszj jedynie tyłek podetrzeć, bo i tak do nieczego ci w pracy nie będą potrzebne. Informacje te to np. jakie procedury, rejestry itp. obowiązują w poszczególnych wydziałach, obrót zagraniczny, ustawa o pracowników sądów i prokuratur, prawo cywilne, karne, rodzinne, itd. Poza tym niezależnie od komórki pracy jest multum i też zostaje się na nadgocziny, aby się wyrobić i mieć frajdę, że jutro może wyjdę z sądu o 15:30. U nas ludzie w soboty przychodzą popracować,bo w tygodniu - osoby mające rodziny - wolą wyjść o tej 15:30 i zrobić coś u siebie w domu. Nadgodziny są niepłatne. Osoby, które wystąpiły o wypatę za nadgodziny, usłyszały, że nikt im nie kazał zostawać i że to jest ich wina, bo widocznie są nieudolne. Przypuszczam, że w biurze rachunkowym nawet jak zostaniesz dłużej w pracy to dostaniesz konrketną premię lub dodatkowe wynagrodzenie za nadgodziny. Jeśli chodzi o specyfikę pracy, to nie sądzę, że w biurze rach. jest ciekawiej. I tu i tu masz dowody do zaksięgowania. Tak czy siak wszędzie gdzie są papiery w pewnym moemencie wpada się w monotonię i rutynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 83
Witam, mam ofertę odbycia stażu urzędniczego wiem że trwa on rok czasu. A jeżeli w przeciągu roku go przerwe-z jakimi konsekwencjami muszę się liczyć? Bo chyba na innych zasadach odbywa się staż urzędniczy, od zwykłego stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protokolant
staż urzędniczy to nic innego jak zatrudnienie na umowę na czas określony na stanowisku referetn-stazysta. Jesteś pracownikiem sądu i możesz się zwolnić kiedy chcesz z zachowaniem warunków umowy. POdczas stażu jeździsz na szkolenie raz w miesiącu do okręgu (czytaj jw.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 83
Dzieki za odpowiedź, jeżeli zrezygnuje po 3 miesiącach naprzykład- to niewiem mam liczone to jaką normalną pracę czy staż. Proszę o wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protokolant
rozumiem, że sąd zaproponował ci odbycie stazu urzędniczego? jeśli tak, to jest to zatrudnienie na umowę - pewnie na czas określony. Jesteś zatrudniona jako referent stażysta. Możesz się zwolnić, ale zgodnie z warunkami zawartymi na umowie. W zależności od tego, jaki okres czasu przepracujesz w sądzie, taki musisz dać okres wypowiedzenia umowy. Masz prawa i obowiązki takie same jak każdy inny pracownik. Jeśli to jednak jest staż zaproponowany przez urząd pracy, to jesteś nadal osobą bezrobotną odbywającą staż i możesz zrezygnować, ale z konsekwencjami typu: zwrot kosztów poniesiony na ciebie przez PUP. W razie gdyby twoja rezygnacja była uzasadniona, np. znalażłaś sobie pracę na umowę, to urząd nie pociągnie cię do zwrotu kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ochraniacz
ja pracuje w sadzie juz 5lat jako sekretarz sadowy,lada moment bede st.sekretarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjer
Witam wszystkich. Jestem kasjerką w SR i pracuję na etacie obsługi, co jest dla mnie bardzo dziwne. Czy ktoś mógłby mi napisać na jakich etatach pracują kasjerki w innych sądach? Proszę o odpowiedź. Jest to dla mnie bardzo ważne. Pracuję w samej kasie już 3 lata i chciałabym żeby coś zmieniło się w moim wynagrodzeniu. W końcu praca kasjera to bardzo odpowiedzialna praca, a ja dostaję od trzech lat bardzo marne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ref.staż.
Witam! Przeczytałam wszystkie posty i w sumie nic mnie nie zaskoczyło, przecież jesteśmy narodem wielkich narzekaczy..Za dużo pracy - źle, za mało - jeszcze gorzej. Pracuję w SR od ponad roku i nie bardzo rozumiem o co tyle szumu. Przecież do pracy chodzi się po to żeby pracować. Myślicie, że przynajmniej byłoby siedzieć codziennie przy też przysłowiowej kawce, czytać babskie gazety i ze zniecierpliwieniem wyczekiwać 15:30? Aktualnie pracuję w wydziale gdzie ostatnio wpływ jest prawie zerowy i wiecie co - bardzo miło wspominam czasy kiedy szafa była pełna, a na wokandy chodziło się 4 razy w tygodniu. Wszystkim narzekaczom-także moim koleżankom z pokoju życzę więcej uśmiechu i zadowolenia z życia także tego zawodowego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qtia
podnoszę bo sama składam jutro papiery na ref-stażystkę - czego mogę się spodziewać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitta
w rozporządzeniu wykonawczym do ustawy o pracownikach sądów i prokuratury jest przepis mówiący, że prezes sądu może zwolnić od obowiązku odbywania stażu urzędniczego. Mam więc pytanie - jak wygląda to w praktyce, np do takich stanowisk finansowych o których było wyżej, szczególnie względem osób, które mają jakieś doświadczenie. Przecież trudno, szczególnie w wielkich miastach, gdzie rynek pracy jest dość chłonny, żeby wykwalifikowana księgowa pozwoliła się zaszeregować do kategorii stażystów :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ref.staż.
nie jestem pewna, ale wydaje mi się ze prezes może zwolnić z odbywania stażu tylko w przypadku kiedy ktoś już kiedyś pracował w sądzie/prokuraturze, w innych przypadkach może np. skrócić okres odbywania stażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×