Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Coperto wiem, wiem, że jesteś bardzo zajęta. Każdy pisze jak ma czas i ochotę. Niektórzy przecież tylko czytają i też jest dobrze! Ja mam różne, napadowe okresy aktywności i ciszy. Co mi tam! Ty też się nie przejmuj i pisz tyle i tak, jak masz ochotę. 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emerka 56
Miła 56, przeczytałam Twoje opowiadanie i bardzo się wzruszyłam, ja wierzę że tak było, bo zwierzaczki są bardzo inteligentne.A napisz czy obecnie macie pieska? Bo ja po stracie poprzedniego długo nie mogłam się zdecydować aby wziąć następnego. Tak bardzo przeżyłam jego odejście.Nie mogłam znaleźć sobie miejsca, i chociaż to tylko pies to do dziś go wspominam.A było to około 16 lat temu.Teraz w zeszłym roku przechodziłam na emeryturę, a u sąsiadów w następnej klatce urodzily się pieski, więc postanowiłam wziąć jednego.Teraz nie żaluję. To cudowny piesek miły przyjaciel.Mądry, nie zniszczył mi żadnej skarpetki ani niczego, tak jak to się słyszy o innych pieskach. Cztery mendle obiecałaś napisać o kotkach. Napisz; lubię poczytać. ja mam dużo historyjek z życia moich piesków.może też kiedyś napiszę coś jeszcze. ---Dziś już kończę, idę lulu. Pozdrawiam 🖐️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cztery mendle
❤️ prosze,pisz o kotkach🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już dzisiaj nie będzie o kotkach... ale dzięki za wsparcie! Teraz troszkę przewrotnie... Taktowne umieranie Umierać trzeba z taktem. A więc, dajmy na to, Nie wtedy, kiedy właśnie zaczyna się lato! Pomyślcie: każdy człowiek o wakacjach marzy W górach czy na Mazurach, na słonecznej plaży I nagle ja umieram. Jest mój pogrzeb. Jak tu Nie nazwać takiej śmierci wprost szczytem nietaktu? Umierać trzeba z taktem. Ci, co innych cenią, Nie sprawiają pogrzebów zbyt późną jesienią. Ja nie chciałbym, na przykład, by ludzie zmoknięci Klęli i uwłaczali mnie lub mej pamięci, By katar czy też grypę ściągali na siebie Dlatego, że bawili na moim pogrzebie. Umierać trzeba z taktem. Wymaga obliczeń Taka śmierć, żeby pogrzeb nie przypadł na styczeń. Lub, powiedzmy, na luty, gdy mrozy siarczyste Mogą całkiem zniechęcić żałobną asystę. Ja nie chciałbym, by ludzie, których śmierć ma wzruszy, Mieli z tego powodu poodmrażać uszy. Wiosna to co innego! Nie ma lepszej pory, Aby umarł taktownie człowiek ciężko chory. Na cmentarzu wesoło zielenią się drzewa, Żałoba na wiosennym wietrze się rozwiewa, I śmierć zda się błahostką, gdy wiosna upaja... Postaram się pociągnąć do połowy maja. Jan Brzechwa :D :classic_cool: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cztery mendle
jestes kochana❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cztery mendle
zagladam tutaj tylko czasem,nie bardzo mam czas.Lubie Twoje wpisy,dla mnie jestes Dobry Czlowiek,lubie czytac co piszesz,tak trzymac,pozdrawiam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podobał mi się ten wiersz Brzechwy, nawet nie wiedziałam, że coś takiego napisał. Zawsze się zastanawiałam nad pora roku na dobrą śmierć , osobiście wolałabym żegnać się ze światem jesienią i nie myślałabym o ludziach, którzy przyjdą z ostatnią posługą, czy będa moknąć na deszczu, czy ich wiatr owieje i czy przemarzną. Może jestem egoistką ale dla mnie wiosna kojarzy sie z narodzinami , a nie z umieraniem. Dzięki Cztery mendle. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijanie się Tryska krew z łamanego chleba i gwiazda razi jak błyskawica Wierz temu co mówię nocą nie słuchaj co mówię za dnia Poprzez te liście czarne widzę cię tak niewyraźnie słońce dni wygaszonych Mów do mnie mów do mnie mów do mnie Julia Hartwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMERKA 56 Wiesz po smierci naszego pieska to nawet nie mogłam patrzeć na inne psy czy pogłaskac innego pieska... to było dla mnie straszne przeżycie i postanowiliśmy, że juz nie będziemy mieli innego psa tym bardziej, że my często lubimy wyjeżdżać i potem co tutaj ukrywać jest problem i to duzy ... a my traktowalismy psa jak jednego domownika więcej i przy takim podejściu jest na pewno trudniej ... CZTERY MENDLE Nie wiem czy znasz powiedzenie BB , że ... im lepiej poznaje ludzi tym bardziej kocha zwierzęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wyjechałam i tyle miałam czasu:( teraz mam dla WAS tylko pozdrowienia, bo u mnie jak w kalejdoskopie sie zmienia raz słońce raz deszcz i już wszystko wiesz:) kiedy słońce pisze wiersze, a jak deszcz to łzy sa pierwsze najlepszych chwil i marzeń pełen worek zyczy WAM coperta , bo bedzie we wtorek 🌼🌼👄❤️🌼🌼:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łaziki Przez świat o głodzie Szły dwa łaziki Jeden nic nigdy nie robił A drugi był nikim Ten pierwszy zawsze Mierzył zbyt wysoko Ten drugi mniejszy W stronę życia puszczał oko Nie udali się Bogu Więc bardzo się martwili I żyli wciąż żyli Od chwili do chwili Czasem znaleźli piwo W przydrożnej gospodzie Pili je by zapomnieć I znowu szli dalej Nie umieli nic robić Tylko trwać z dnia na dzień Więc żyli po swojemu Jak świata zakalec Adam Ziemianin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocałunek słońca Pocałunek słońca jałowy jest, choć złoty - spojrzenie kwiatu cudze, choć rzewne - szum wody: obce narzecze ni to bełkot idioty - trawy - jakże dalekie to krewne. Pies - o ileż młodszy i głupszy braciszek, a co znaczą mrówek nudne kopce? Co mówi zapach świeżo z nieba spadłych szyszek i to, że motyl ma na skrzydłach po kropce? - Ty, człowieku, tyś bliski jeden, tyś przemiły, tyś mojej duszy żywność słodka - wolę cię, bracie, pełen rozkoszy i siły, niż srebrnego na wierzbie kotka. Maria Pawlikowska Jasnorzewska ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz będzie o kotkach w moim życiu . Historie zwyczajne są. 1 Kotek \"Puszek\" . Był drobinką, ale miał piękne rude futerko i był mieszańcem dachowca z angorem.Tak myślę, bo pyszczek miał drobniutki i wesoły jak dachowce ale sierść długą i puszystą, a już ogon to istny cud. Zdarzało się, że kiedy siedział w oknie, to wzbudzał zachwyt przechodniów i nieraz ktoś pukał do drzwi i pytał się, czy to zwierzę, które siedzi to oswojona wiewiórka! Pamiętam taką historię... Moja mama, w tych wczesnych latach powojennych, robiła dużo na drutach. Czasem, żeby przyozdobić sweterki, wplatała nitki angory. Byłam kilkulatkiem i kiedyś namyśliłam się,że ja też będę robić na drutach. Nie wiem jak to sobie wykombinowałam, że może posłużyć mi do tego mój cudny kotek! W każdym razie wzięłam druty i usiłowałam z ogona kotka, jak z wełny coś upleść. Skończyło się awanturą. Kotek się wyrywał, mama krzyczała na mnie a ja go ściskałam i płakałam,że ja tylko chciałam zrobić śliczny sweterek... Kotek pewnego, wiosennego dnia zniknął. Wybrał wolność. W pobliżu był szpital i w jego obrębie dużo kotów. Myślę,że przeskoczył płot i poszedł za jakąś miłą koteczką....Miauuu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apeluję do czytających: piszcie o swoich ulubieńcach! Każda historia o zwierzaczku, to nasza lepsza strona życia. Któż jak nie Wy może o nich opowiedzieć? Zachowamy je nie tylko w naszych sercach, ale i w pamięci innych. Emerko 56, Miła 55, Anno V, Aro 56, Młoda emerytko!Coperto, Otylko+, i Ty Do cztery, oraz inne Panie!❤️ Macie na pewno w swojej pamięci jakieś rozczulające zdarzenia w związku z \"naszymi młodszymi braćmi\".Czekamy... Pozdrawiam i obiecuję następne opowieści .🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje mile Panie witam serdecznie po dlugim milczenu. \"Majstry\" w rodzinie ulepszali mi moje kompo - skonczylo sie na calkowitym usunieciu polaczenia. Mysle jednak, ze nawet z dobrym kompem i tak brakuje mi czasu na odwiedzanie moich dwoch ulubionych topikow. I tak bedzie na pewno przez nastepnych kilka tygodni. Pozdrawiam Was serdecznie i zycze tylko milych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diano9, cieszę się,że jeszcze o nas pamiętasz! Czekać będziemy cierpliwie! Wiem dokładnie jak to jest z domorosłymi majstrami. Niby dobrze, że są pod ręką, i że czasem gdzieś, coś naprawią, ale bywa i tak, że taniej, lepiej i szybciej byłoby kogoś z zewnątrz poprosić! Pozdrawiam!🌻*🌻*🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może coś wesołego? KOCUR Siedzi kocur skastrowany na przypiecku, już o żonie mu nie myśleć ni o dziecku, Rozrabiają inne koty, Ale jemu brak ciągoty, bardziej mleko pachnie mu i dorsz po grecku. Siedzi kocur skastrowany, fajkę pali, Na przebytą operację się nie żali: - To nie taki znów mankament Żeby aż podnosić lament, Oby tylko smaczny obiad mi podali! Siedzi kocur skastrowany na posadzie, Tłuszcz mu rośnie na podbrzuszu i na zadzie, Czyści futro, wącha kwiaty I układa referaty Które jutro ma wygłosić na naradzie. Siedzi kocur skastrowany w swojej willi, Już się taki na kociaki nie wysili, Już nie będzie łowił myszy W gronie innych towarzyszy I wogóle już się z niczym nie wychyli. Siedzi kocur skastrowany wśród foteli, Myśli sobie: - Lepiej że mi usunęli, Zawsze miałem z tym ambaras, A tu taki spokój naraz, Tam wycięli, a tu - medal mi przypięli! Siedzi kocur skastrowany w swojej chacie A satyryk zblatowany na etacie, Jeden mruczy dyrdymały, Drugi płodzi takie chały Jakie państwo właśnie teraz tu czytacie. Andrzej Waligórski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół
Mili moi pozdrawiam jestem tu 1-wszy raz czekam na emeryturę, ale niestety jeszcze pracuję jestem po 50-siątc Mam pytanie jak legalnie pracuje za granicą czy będzie liczyć mi się do emerytury. Mam jeszcze jeden problem kiedy można iść na wcześąniejszą emeryt.kobieta dzięki z gory😘 Bardzo mi się u Was podoba będę zaglądać jeśli pozwolicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komu wcześniejsza emerytura Komu należy się wcześniejsza emerytura? Określa to ustawa o emeryturach i rentach z 1998 r. Na emeryturę wcześniejszą mogą przejść: 1. Kobiety, które skończą 55 lat i mają co najmniej 30 lat stażu pracy. Muszą jednak spełnić dwa dodatkowe warunki: nie należą do otwartego funduszu emerytalnego (gdy do niego przystąpiły, muszą zrezygnować, powołując się np. na tzw. błąd w oświadczeniu woli przy zawieraniu umowy), rozwiążą stosunek pracy - odejdą lub zostaną zwolnione z pracy. W momencie występowania o wcześniejszą emeryturę mogą być na bezrobociu, ale muszą udowodnić, że wcześniej były zatrudnione na umowę o pracę. I uwaga! Tu nowość! Do końca czerwca terminem, do którego trzeba \"nabyć prawo\" do takiej emerytury (choć nie trzeba od razu na nią przejść), miał być 31 grudnia 2006 roku. Poprzedni sejm dodał nam rok - wcześniejsza emerytura ma przysługiwać, jeśli uzyska się uprawnienia do końca 2007 roku.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym przypadku okres pracy za granicą w innym kraju UE wlicza się do stażu pracy w Polsce, w związku z tym praca w innym kraju UE nie opóźni momentu, w którym nabędziemy prawa do emerytury. Sumowaniu podlegają wszystkie okresy pracy w każdym z krajów UE. Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół
Dziękuję no to jeszcze trochę poczekam do 60-tki 8-siem lat :O A 25lat pracy:O Tak myślę że będę pracować, az osiągnę 60- tkę:) Jeżeli chodzi o przepisy to jestem noga. Długo za granicą pracowałam . Jeśli ktoś mógłby mi pomoc w sprawie ZUS jeszcze nie mam konta Jak to zrobić dziękuję🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konto ubezpieczonego zakładane jest przeważnie na podstawie zgłoszenia składanego do ZUS-u przez pracodawcę. Ma on na to 7 dni od momentu powstania obowiązku ubezpieczenia, czyli z reguły od momenty podpisania umowy o pracę. Konto oznaczone zostaje numerem ewidencyjnym nadanym osobie ubezpieczonej przez Rządowe Centrum Informatyczne Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (RCI PESEL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół
Dziękuję jeszcze raz , ale ja to chyba żle pytanie zadalam chodzi mi o stan początkowy w ZUS-ie. Kiepska jestem jeśli chodzi o przepisy,taże nie lubię zalatwiać spraw biurowych brrr Tak dużo mam zaległości że strach się zabrać😭 A może są biura , które zrobią to za mnie ? Gdzie je szukać? Bardzo dziękuję Cztery mendle 😘 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ZUS\'ie wszystko Ci załatwią: i informacje, i pomogą przy wypełnianiu wniosków i obliczą....jak trafisz na miłą osobę :)) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół
Bardzo bardz dziękuję ,ale jeszcze jedno jeśli do tej pory pracowałam w kilku zakładach , a mam tylko swiadectwo pracy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek tak.Większość rzeczy sami wyszukają, ale może będziesz musiała coś donieść. Idź do ZUS\'u. Tam mają druczki i przepisy... No i musisz mieć dowód osobisty,paszport, numery Pesel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w dół
Może to nie jest zbyt ładne przedstawienie swojej osoby :O od pytań?Z natury jestem spontaniczna , więc kiedy zobaczyłam ten topik pomyślalam to jes to :) 😘 Mam męża dzieci no i duże doświadczenie,w kuchni bardzo lubię gotować i piec ciasta:D robię w wolnych chwilach na drutach i wyszywam Lubię też pisać wiersze No i nie jestem zahukaną babcią jestem pełna energii No to na tyle pytajcie co byście chciały wiedzieć!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×