Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość gość
Ileż to razy ___spotykając nowych ludzi na swojej drodze,mamy wątpliwości.... Wiem,jak boli,gdy dowiemy się,że osoba,której bardzo wierzyliśmy,zawiodła nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie! Myślę,że wiele z nas uporało się z wybaczeniem bo święta tuż,tuż.Będzie okazja do spotkań,do rozmów,do okazania im naszych uczuć.Niestety na co dzień nie mamy na to czasu:praca,zakupy,obowiązki i tak w kółko. Tymczasem Boże Narodzenie najwłaściwszy czas na zażegnanie sporów. Dzisiaj robię z wnukami łańcuszek na choinkę z bibułki i słomki.Obiecałam im to już od miesiąca.Są chęci,a to najważniejsze.Pamiętam,jak robiłam je z rodzeństwem.Jak? Kolorowe bibułki i słomki do napojów tniemy na kawałki.Bibułki składamy w harmonijkę.Łączymy elementy w całość,przewlekając przez nie na przemian igłę z nitką.Na końcu nitki wiążemy supełki. Następnym razem wymyślę inną dekorację.Podzielę się z wami. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Hurrrra,wreszcie temat o świętach. Witam wszystkich ! Lubię piec i dlatego dzisiaj podaję przepis na super piernik./nie mój/ Składniki: 250 g miodu,150 g masła,180 g cukru ,500 g mąki,1 jajko, 2 żółtka,2 łyżki przyprawy do piernika,80 ml mleka1,5 łyżeczki sody,50 g orzechów włoskich,30 g smażonej skórki pomarańczowej, do przełożenia: 280 g powideł śliwkowych Przygotowanie: Miód, masło i cukier włożyć do szerokiego garnka i mieszając drewnianą łyżką zagotować. Odstawić z ognia, przestudzić. Do masy (może być ciepła) dodać mąkę, jajko i żółtka, przyprawę do piernika i wyrabiać łyżką na jednolitą masę. Wlać mleko wymieszane z sodą, dodać posiekane orzechy i skórkę jeśli jej używamy. Wyrabiać drewnianą łyżką lub mikserem na małych obrotach przez ok. 10 minut. Masę przełożyć do szklanego lub kamiennego naczynia, przekryć podwójnie złożoną ściereczkę oraz uchyloną pokrywką i odstawić w chłodne miejsce na 2 - 3 tygodnie. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana kobieta
Droga Gabrysiu,dziękuję, świetny pomysł na łańcuch choinkowy.Skorzystałam z twojej propozycji i było tyle radości,że nigdy nie przewidziałabym jej..Nawet dziadek przyłączył się do nas.To była frajda dla wszystkich?/Niektóre na początku wychodziły trochę koślawe,ale później wzorowe /.I o to chodzi, by trochę pobyć ze sobą.Nasze wnuki uwielbiają z nami spędzać czas.A dziadek to ich idol.Rozmów nie było końca. Prosimy o inne propozycje.Tylko w miarę łatwe.Czekamy z utęsknieniem,będę zaglądać do klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
WITAM PANIE W KLUBIE! Dziękuję Ci biesiadniczko za przepisy kulinarne.Liczymy,że będzie ich więcej. Kobieto zapracowana,miło mi,że skorzystałaś z mojej propozycji.Nie zawiodę Ciebie.Dzisiaj proponuję stroik ze świecami.Potrzebne będą gałązki -nie muszą być z drzewa iglastego.Możemy wykorzystać gałązki z bukszpanu.Następnie bierzemy 4 świece niekapiące.,4 druty,kilka bombek,kwiaty sztuczne,sznureczek,gąbka kwiaciarska. Robimy kółko z gąbki,wkłuwamy w nie gałązki.Świece osadzamy na drutach i bombki przyklejamy do gałązek za pomocą kleju w pistolecie.Między nimi układamy kwiaty i sznureczek.Gotowe!:) Miłego zajęcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie! Dziękuję za wszystkie wpisy! Wpadajcie,wpisujcie się,dzielcie się swoimi radami,propozycjami.Zawsze mile będziecie widziane. ❤️ I znów zaspałam,nie widziałam Mikołaja,::.Zostawił mi piękny prezent.Nie spodziewałam się.Stwierdzam,że nigdy mnie nie zawiódł.Dobra istota.Czy dotarł do Was? U mnie przygotowania świąteczne idą całą parą.To raptem 2 tygodnie zostały do świąt.Niewiele czasu...już nie mogę doczekać się świętowania Bożego Narodzenia.Ma ono długą historię. Czy wiecie,że wieczerza wigilijna zyskała popularność dopiero w XVIII w,a zaledwie 100 lat jest powszechną tradycją.Przypomina ona dawne uczty,na których chrześcijanie gromadzili się wieczorem przed dniem świątecznym by przez czuwanie,modlitwy i śpiewy przygotować się do świąt. Dzisiaj wszyscy bez względu na wyznania,w Wigilię zaczynamy świętować. ❤️ Miłego dnia.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam! Zatrzymałam się na Wigilii.A zatem siadam wygodnie i opowiadam o Wigilii.To wyjątkowa kolacja. Jak pamiętamy...w 2003r Watykańska Kongregacja Nauki i Wiary zniosła obowiązujący w tym dniu post.Nikt sobie z nas nie wyobraża by w Wigilię na stole postawić talerz z wędlinami. Były i są potrawy postne.Tradycją jest serwowanie 12 potraw!Od lat króluj***arszcz czerwony z uszkami,zupa grzybowa,pierogi z kapustą i grzybami,kutia,makaron z makiem,kompot z owoców suszonych,makowiec.Dominują ryby,śledzie ,a przede wszystkim karp.Karp zagościł na polskich stołach po II wojnie światowej.A przed wojną ludzie przygotowywali sandacza i jesiotra.W czasach PRL-u była to najtańsza ryba.Nie było problemu z jej kupnem. Karp symbolizuje Chrystusa i odradzanie się życia. Zapraszam Panie do Klubu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana kobieta
Gabrysiu,podaj jeszcze propozycję do dekoracji.Dziękuję za poprzednie i czekam na kolejne.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana kobieta
Poruszę kwestię życzeń...Jakie jest Wasze zdanie? Każdego roku wysyłam listem życzenia do rodziny.Do przyjaciół dzwonię i osobiście składam im życzenia. Ostatnio coraz częściej dostajemy i wysyłamy życzenia świąteczne SMS-em.Jeśli są one szczere,to dlaczego nie.Ale wiele osób zbytnio nie stara się nad ich treścią i powtarza formułki życzeń.Przyznaję,że drażni mnie to.Są takie lakoniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj zapracowana kobieto! ❤️ Spieszę Ci z propozycją gwiazdek.Narysuj koła na papierze kolorowym /cyrklem albo szklanką.Papier powinien być w dwóch kolorach.Wytnij i złóż każde koło na 8 części.Teraz wytnij w nich od krawędzi do środka trójkąt i je rozłóż-gwiazdy gotowe.Sklejaj po dwie w dwóch kolorach tak,by obie gwiazdy były widoczne.Powieś na nitkach. ❤️ Masz rację,że w tym pośpiechu ułatwiamy sobie przesyłanie życzeń.Idziemy z duchem czasu.Mnie to nie przeszkadza,cenię sobie pamięć.I treść życzeń może być lakoniczna jak piszesz.Grunt,że przyjaciele,znajomi pamiętają o mnie.Doceniam! ❤️ W Wigilię składamy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.Nie jedne życzenia zapadły mi w pamięci.Były takie szczere,osobiste.Szkoda,że tych osób już nie ma wśród nas. p.s. Jak tam przygotowania do świąt? Pozdrawiam przed -świątecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana kobieta
Gabrysiu,wielkie dzięki! Fajne!Jeszcze coś masz ? Oczywiście,że przygotowania trwają.Mamy jeszcze sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Drogie Panie, Wigilia to wyjątkowe spotkanie rodzinne.Jest to czas wybaczania doznanych krzywd. Osoby skrzywdzone przez naszych bliskich,których kochamy,darzymy zaufaniem, cierpią okrutnie. Gdy doznamy głębokiego zranienia,pielęgnujemy w sercu urazy..Bywa ,że nosimy je w sercu latami.Kiedy ciągle myślimy i rozpamiętujemy te urazy, cierpimy i stajemy się zgorzkniali,złośliwi,sfrustrowani. Powtórzę się-wybaczmy!Wybaczyć nie oznacza zapomnieć/usprawiedliwić/udawać,że nic się nie stało. Wybaczyć oznacza zrezygnowanie z pielęgnowania urazy i zemsty.Dostajemy kolejną lekcję życia! Ona ma nas czegoś nauczyć...skłonić do szczerej i wnikliwej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam klubowiczki, a najbardziej nowe panie,które chętnie dołączyły do nas. Uporałam się z porządkami,zatem usiądę. Wigilia ma magiczny charakter.Dawno temu wierzono,że w ten dzień mamy kontakt z duchami zmarłych przodków.Stąd wzięła się tradycja zostawiania wolnego miejsca przy wigilijnym stole.A dziś interpretujemy iż to wolne miejsce jest dla wędrowca,bądź bezdomnej osoby/samotnej osoby. Wierząc w kontakty z zaświatami w Wigilię,zadbamy o jemiołę,łuski karpia chowanej do portfela. Po wieczerzy panny na wydaniu wyciągają jak najdłuższe źdźbło sianka pod obrusem.Miało ono znaczyć,że ta panna wyjdzie wcześniej za mąż.A poza tym panny nasłuchują ,z którego kierunku szczeka pies,bo stamtąd miał pochodzić przyszły mąż. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam Panie! Widzę,że panie zapracowane-czasu brak na wizyty w Klubie.Nie dziwie się,bo święta za 3 dni.Czasu już niewiele. Szanujemy wciąż zwyczaje przodków!To miłe,że staramy się o nich nie zapominać.Cóż to za życie bez nich?Ubarwiają nam święta. Wielka jest siła tradycji. W 4 -ro -tygodniowym okresie oczekujemy na narodziny Jezusa.Adwent jest początkiem nowego roku liturgicznego.Jego symbolem są wieńce z 4 świecami,które zapala się w kolejnych tygodniach. Rodziny przygotowują taki wieniec i co niedzielę zapalają w nim świecę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana kobieta
Gabrysiu wywołałaś mnie! Nie tylko ja jestem zapracowana. Dom już wystrojony i czeka na ŚWIĘTA. BOŻE NARODZENIE to jedno z piękniejszych świąt w świecie chrześcijańskim ,które obchodzimy od IV w.To jedyne i niepowtarzalne rodzinne święta.W tym czasie spotykamy się z bliskimi i biesiadujemy...WESOłYCH ŚWIĄT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Dla wszystkich!!!! ❤️ Życzę Tobie spełnienia wszystkich marzeń, przychylności wszechświata, siły w ramionach i czystego ognia w sercu, co zapali wszystko wokół Ciebie szczęściem i radością. Niech wszystko czego się dotkniesz, stanie się pomocne w spełnieniu marzeń, a każda najdrobniejsza nawet czynność przybliża Ciebie do bycia najszczęśliwszą i najbardziej uśmiechniętą osobą spośród wszystkich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie w Klubie! ❤️ Zanim powitamy Nowy Rok,musimy pożegnać się ze starym by nam nie przeszkadzał w 2016!:)Klub już udekorowany do sylwestrowych szaleństw,stroje karnawałowe tez już wyłożone-DJ umówiony,napoje i jadło w spiżarni... ❤️ Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Nami. Nowy niech Ci przyniesie dużo zdrowia, wiele radości, a przede wszystkim szczęście w miłości. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! ❤️ Niech się spełnią sylwestrowe życzenia, te łatwe i te trudne do spełnienia. Te duże i te całkiem małe, te mówione głośno lub wcale. Niech się spełnią wszystkie krok po kroku. Tego Ci życzę w Nowym Roku. ❤️ Kreacje już czekają,szampan się mrozi,a my życzenia przesyłamy: Szampańskiej zabawy!Szampańskiego nastroju! Bawmy się szampańsko do następnego Roku! ❤️ Czekamy na gości-z szampańskim pozdrowieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życzę WAM dzisiaj roku szczęśliwego, i Sylwestra udanego. Śle serdeczne te życzenia, dołączam karteczkę: Marzeń SPEŁNIENIA! (bywalczyni z doskoku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego dziewczyny :) . x Z przyjemnością zauważyłem, że piszą tu też dojrzałe i radosne babeczki :). x Wiele powodów do uśmiechu, życzę Wam w nadchodzącym roku :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
W taki dzień nie mogę do Was nie wpaść.Dobrze mi z Wami,może nie jestem tu często,ale jestem.Trudno mi pogodzić pisanie na dwóch topikach.Wy to rozumiecie.Najważniejsze,że pamiętam. Gabrysiu,goście....dziękuję za życzenia. Pozwólcie,że i ja dołączę się ze swoimi.A o północy będę z Wami. Na progu Nowego Roku życzę Wam od serca, by każda łza w oku miała smak szczęścia, by nadziei płomienie nie gasły w mroku i każde marzenie spełniło się w Nowym Roku! Na życzeń wstążeczce, która jest bez końca, chcę zawiesić jeszcze ciepły promyk słońca, by tła błękitnego nie zaćmiły chmury. Wszystkiego dobrego! p.s.Życzę Wam szaleństwa do białego rana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pragnę złożyć żarliwe życzenia: szczęścia, dobrego zdrowia, powodzenia. Aby troski życia zaginęły w mroku, podczas nadchodzącego Nowego Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Życzę Wam i Waszym bliskim wszystkiego naj-,naj- najlepszego w tym Nowym Roku!Niech dopisuje Wam zdrowie,pomyślność i szczęście.Niech spełniają się Wasze marzenia. Realizujcie swoje noworoczne postanowienia! Niech się Wam wszystko ułoży po Waszej myśli. Bądźcie szczęśliwi. Do siego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
W Nowym Roku życzę WAM Drogie Klubowiczki pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych radosnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych oraz wzniosłych dni w Nowym Roku. DO SIEGO ROKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×