Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

Ania, no to ciche gratulacje :) odezwij sie jak bedzie wiadomo na 100 % :) Fasolka, trzymam kciuki za powodzenie w licytacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejki! Ania gratulacje-jest super a bedzie jeszcze lepiej! A ja sie zirytowalam wlasnie bo dzwonilam do gabinetu lekarza i mowie ze maz mial robione badania itd a sekretarka mowi mi ze tak-wlasnie dzis przyzly wyniki ale lekarz ich jeszcze nie widzial i dzis go w tym gabinecie nie bedzie.No to pytam czy jutro mozna zadzwoni a ona mi na to ze zazwyczaj sie praktykuje ze pacjent przychodzi do gabinetu na omowienie wynikow etc-jest tylko taki problem ze w poblizu nas to on przyjmuje dopiero w sobote wiec do tej pory nic sie nie dowiemy i wiadomo ze chodzi im o kase-bo przeciez wtedy za wizyte musi zaplacic. Co za porabany kraj-maz placi za badanie z wlasnej kieszeni a zeby poznac wyniki to musi jeszcze zaplacic lekarzowi za udostepnienie.Wiec choc wyniki sa to dalej niewiadomo jakie:( Nie pisze nic wiecej bo rzucam miesem na prawo i lewo i jeszcze bym Wam humory popsula. Pozdrowienia dla obecnych i przyszlych mamusiek(tych perspektywicznych tez) i buzki dla dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!nie pisalam bo w sobote nie mialam sily bylam padnieta.M przyjechal z pracy zjadl obiad i polozyl sie spac.w niedziele rano dzwonil narzeczony tesciowej bo sie wybierali do nas i do mojej szwagierki z propozycja zrobienia wspolnego obiadu i pytal co maja kupic.zrobilam obiad dla 6 osob i posiedzielismy pogadalismy,mieli juz jechac ale moj M no to zostancie przecierz jest gdzie spac... tesciowa w szoku z naszej klasy,zalozylam jej konto i wsio.To potem trzeba kolacje zrobic a co na kolacje? no to spaghetti(u nas króluje)mielone szybko sie odmrozi M do sklepu po makaron i sosy slodko-kwasny albo do chinskiego byle nie do spaghetti bo to swykly koncentrat pomidorowy i cebula z przyprawami.przychodzi ze sklepu i przynosi ...sosy do spaghetti.to powiedzialam zeby wymienil bo ja go nie lubie...zabral sie by isc wymienic po 15 minutach przychodzi z krzyskiem ze sosy to dobre i wogole.na to ja ok tak tak i za jakies 10 minut ubralam sie i poszlam do sklepu i wymienilam.musialo byc po mojemu i juz! spali na Asi fotelu rozkladanym a krzysiek tak strasznie chrapal ze nie moglam spac,snilo mi sie po raz kolejny ze maluszek sie krecil i bardzo wyraznie go czulam.potem snily mi sie jakies zmutowane myszy czy szczury co ich nie moglam odgonic i mnie wypszedzaly ja je zabijalam a one zyly.- to jakies bzdury o tych myszo szczurach. rano sniadanie i pojechali... my z M i Asia do ogrodu i male przeprowadzki z sadzonkami ja oczywiscie w celu szefa i dowodzącego siedzialam na krzeselku. troche zaczelam grabic ale M kazal mi usiasc i sie nie przemeczac. przyszlismy do domu mala zostala przed telewizorem i potem na chwile znow wyszlismy na ogrod Asia zasnela. przyszla kolezanka troche pogadalysmy na dworzu i tyle ona pojechala i ja w domu troche z M o 20 do pracy i my same 2 seriale i siedze z Wami no to na tyle a rozumiem problemy z ubiorem ale jest ok przecierz wlasnie teraz mozemy pokazywac brzuchy i nie wazne jakiej postury/figury jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telesforka___no widzisz - szra polska - lekarska rzeczywistość...:( nic się zrobić nie da można jedynie pomarudzić ale w rezultacie tylko niepotrzebnie sie denerwuje człowiek a póść i tak pódzie bo w końcu jak sam nic nie zrobi to niczego sie nie dowie i nie dojdzie do niczgo....sciskam palce zeby wyniki były dobre!!!! Betty__no to się miałaś....bardzo spodobało mi się twoje ostatnie zdanie :D chyba sobie wezmę je za mantrę i będę codziennie sobie je powtarzała :) 👄 dzięki ......a co do odchwaszczania ogrodu plewienia itd. powiedz M, że jak kobieta w ciązy sie rusza - ale oczywiście nie dziwiga i nie zaharowuje sie na maksa - to ma lżejszy poród....moja rodzona mama to sprawdziła, praktykowała i każe mi się własnie ruszać, łazić spaceować, a jak jest brzydka pogoda to mówi mojemu Misiu, zeby mi rwał gazety i rozrzucał po pokoju żebym sie ruszłą i schylała :) Surfi___z licytajcji lipa bo cena podeszła do góry i stwierdizłam ze narazie jeansy kupię, a rybaczki jeszcze będa to innym razem Dobrej nocki każdej z was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka-u mnie to jest szara amerykanska rzeczywistosc-mysle ze w Polsce juz bym pewnie miala wiekszosc badan zrobionych-bo jesli chcesz zrobic konkretne badanie i na wlasny koszt to nikt Ci sie nie pyta czy masz skierowanie i dostajesz potem wyniki-a tu musisz miec skierowanie od lekarza na byle g..... Za podpowiedzia jednak pewnej zyczliwej osobki(Surfitka🌼 jutro bede sie wyklocac o wartosci -no moze nie ja ale moj badany-bo mnie moga zawsze powiedziec ze mi nie udostepnia. Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka81-moim zdaniem to jest prawda! ja w ciazy z Asia nie oszczedzalam sie wogole w 6 miesiacu znosilam ze schodow worek cementu nie tak calkiem trzymajac tylko zestawiajac po zchodku.w 7 miesiacu wnosilam z M rogówkę,mielismy remont w pokoju tu murowalismy tam wybijalismy i gruz oczywiscie troche tez nosilam -porod moim zdaniem mialam lekki bo ogolnie trwalo to 2.50 min ,ale najgorzej to mecza te bole bo potem idzie szybciutko sama Asia rodzila sie 10 minut.ale teraz z ta ciaza to uwazam bo sie boje ze moge stracic babla o ktorego tak sie staralismy ja wiem ze nie trzeba tak dzwigac tylko by nie lezec cos robic ale nie zawsze mam forme zeby latac po sklepach bo mnie zaczyna pobolewac brzuch. i juz bym wolala te 2 godziny dluzej cierpiec niz by sie cos maluszkowi mialo cos stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialysmy dzis isc na jakis spacer ale czekam na wyplate i jak wpynie to wezme mala i pojde ,a jak nie to jutro i tak sie bede wybierala na bilans 4 latka z Asia-i jutro juz moja maluska glizda ma 4 lata jak to szybko leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty___nie szkodzi, każda sobie skopiuje i wklei bez spacji, często się tu tak zdarza na kaffe...no widzisz jaką masz już duża dziewczynkę :) taa...nie mam dzieci, to które nosze pod sercem jest pierwsze, ale wiem ze dzieci rosną i dojrzewają w zastraszająco szybko...nie żeby to było źle...niech sobie zdrowo rosną...tylko rodzice mają tendencję do pragnienia aby ich dzieciątko zawsze było \"małe\" i przy mamie... ...czytałam ten artykuł...powiem tylko jedno - co jak co ale dla mnie to przegięte igranie z naturą, rodzi mi w głowie sie jedno pytanie dlaczego naukowcy, ludzie którzy mają władzę i moga zmienic wiele rzeczy nie zajmą sie sprawami zwykłych ludzi, takich jak my, nie zrobią czegoś by ułatwić normalnym ludziom, zdrowym na umyśle urodzić dzieci? dlaczego tak długoi nawet niekiedy wiele lat trwają papierkowe sprawy związane z adopcją, bo matka narkomanka która porzuciła dziecko nie chce sie zrzec praw rodzicielskich? czy nie moga zaczać zmieniac świata od rzeczy prostych? moralnych. czasem żałuję, ze ludzki gatunek jest taki zapatrzony w isebie nie widzi, ze natura ma swoje prawa i że przyjdzie nam za to zpłacić.... no to sie wygadałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka81-i tu masz racje! jest tyle chorob i tym sie nie zajma tylko jakimis pierdolami.dla mnie to nie do pomyslenia ogolnie nawet nie ogladam wiadomosci bo wiekszosc to jest gadanie o polityce.jak dla mnie to starczy tam z 20 asob i niech rzadza a nie az tylu i co z nich mamy za pocieche wszystko drozeje pensje stoja w miejscu.a oni dostaja wyzsze wynagrodzenia za co???za siedzenie.... i jakimi furami jezdza i za czyje pieniadze ? dobra niech im juz dzadza taka srednia krajowa i malucha rzadowego -troche zmienilam temat co...? ale tak nigdy niebedzie dobrze! co jest z nasza sluzba zdrowia to tym powinni sie zajac ,skladki placimy a nic z tego nie mamy.,.....aj szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dziś rano byłam oddać krew do badania na morfologię, HR. cukier i grupę razem z rh, mocz ale nie pamietam co tam było, po południu bede miała wyniki to wam napisze bo ja sie na tym nie znam :) a grupę krwi to dopiero oboje z Misiem w poniedziałek bedziemy znać bo na te wyniki trzeba czekać 5 dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty___ nie zboczyłaś z tematu - poszerzyłaś go...masz rację, ze 20 osób by straczyło tam i luzz a nie tak to wcale nic nie robia bo ten tego nie lubi, ten tamtego itd wiadomo, blogi sobie piszą w internecie zamiast sie zając robota, za ich jedna pensje miesieczna to ja bym z całą rodziną spokojnie przez rok wyżyła i na wakacje za granica by starczyło.... do dupy z nimi.... dlaczego nie zrobiią tak że kobieta w ciązy moze znależć normalnie pracę i nikt nie bedzie kręcil kinolem za to ze jest w ciązy? cholera...a szpitale to juz masakra, ja już się boje tam rodzić .... ----dobra nie denerwujmy się Betty:) bo to nic nie zmieni, a nasze brzdące bedą nerwowe, a tego nie chcemy!!!! a ja też TV nie oglądam, bo nie chce mi sie patrzeć na tych debili... a wczoraj mój Misiu miał "debiut" :P hehe bo od wczoraj zaczął sie 4 miesiąc a dzicko już zaczyna słyszeć jakoś w tym czasie, więc Misiu zaczął wczoraj czytać bajki na głos...zaczęlismy od lektury "Dzieci z Bullerbyn" :P po jednym małym rozdziale na dobranoc dla maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka81 -przesylam ci linka .nawet fajny ten kalendarz,choc w necie jest tego sporohttp://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html mozliwe ze go masz u mnie jest 19 tydz i pisza tak 6 kwietnia Twoje dziecko zaczyna słyszeć! Powoli docierają do niego znajome i kojące dźwięki - wasze głosy, spokojny szum domu. Ale może też reagować lękiem na głośne hałasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty_mam ten kaledarzyk :) ja po prostu powiedziłam że od 4 miesiaca zaczyna słyszeć bo tak mi większośc osób mówiła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick___________Wiek____________ilość cykli____________data @ Jagody...............32........................15....... . ..............24.04 Ryba_lufa............32........................16.... . ................24.04 Voltare...............31........................71.. ....................10.04 Milka..................32........................16..... .................25,02 Telesforka...........35........................17.. ....................22.04 Niepokorna26.......26........................13......... .............16.02 pokemonowa.........31.......................27......... .............14.04 Ani77..................31.......................11...... .................18.03 A.N.N.A...........30............................2....... .................06.04 xxmadziaraxx.....29.......................45......... ...............23.03 Ciężarówki Nick__________Wiek_____________tydz ciąży____________data Surfitka..........28...........................31....... ...............14.06.08 Aisza..............23...........................25 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27...........................24 ......................01.08.08 mężatka..........24..........................20......... .............19.08.08 malolepsza.......32...........................20........ ..............ok 26.08 BETTY83..........24..........................19......... ok22.08.08-6.09.08 Fasolka81........26............................13....... . ............19.10.08 Milla77............30............................11..... ................02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick__________Imie krasnala___________waga__________data Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy jak będe miała kolejne USG w 12 tc to bedzie znowu transwaginalne? buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pewnie jest tak jak mówisz....to nie szkodzi :) jak już teraz mu bedzie czytał co wieczór to sie lepiej wczuje w rolę taty :) na pewno więc nikomu to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla__ ja mam w przyszłym tygodniu własnie usg, więc nie powiem ci bo nie wiem ....sama sie zastanawiam nad tym ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na chwile sie przywitac🌼 napisze wicej pozniej do kazdej:D oglaszam kokurs na plec dziecka:D:D:D Dziewczyny, ja mialam w 13tc ciazy jeszcze usg dopochwowe, przez powloki brzuszne jeszcze slabo widac, z reszta nawet w 16tc, czesc badania bylo przez pochwe, moga w ten spsob ocenic szyjke macicy.... czekaja Was teraz najfajniejsze widoczki, caly skoczek na ekranie:D:D:Dchociaz moj podczas tego badania grymasil i byl niezadodolony,ze ktos mu przeszkadza:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie - muszę przyznać, ze sie troche boje, a to dopiero 16 kwietnia...:( boje sie czy wszystko z maleństwem jest dobrze, myśle o przeziernosci karkowej o kości nosowej itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w sumie mi to egal czy dopochwowo czy nie to badanie, byle wszystko było w porządku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka81-masz racje! a z dzieciatkiem na 1000% jest ok ja w 14 tyg mialam usg dopochwowo i przez powloki brzuszne (przez powloki brzuszne bylo lepiej widac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, a w którym tygodniu będziesz robiła przezierność karkowa i kości nosowe. Bo ty chyba jestes już 3 tydzien a to sie robi max do 13 tc i 6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla ____ W USG w 11-14 tygodniu ciąży ocenia się: - przezierność karku (z ang. nuchal translucency, NT), - kości nosowe, - czynność serca w tym przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną. Przezierność karku jest to \"przezroczysty\" (wypełniony płynem) obszar pomiędzy skórą a tkanką podskórną okolicy karku płodu. Zwiększona przezierność karku występuje u większości płodów z aberracjami chromosomalnymi i/lub w przypadku wad serca oraz u niewielkiego odsetka dzieci zdrowych. Jeśli wielkość NT przekracza normę, świadczy to o zwiększonym ryzyku wystąpienia zaburzeń chromosomalnych (przede wszystkim zespołu Downa i zespołu Turnera), wad wrodzonych (przede wszystkim serca) oraz różnych innych nieprawidłowości genetycznych. Brak kości nosowych w 11-14 tygodniu ciąży to cecha przede wszystkim większości dzieci z zespołem Downa. Ten objaw rzadko spotykany jest u dzieci zdrowych. Brak kości nosowych u płodu podobnie jak niedomykalność zastawki trójdzielnej łączą się ze zwiększonym ryzykiem zaburzeń chromosomalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz...dlatego ja też się boję tego badania - ja mam 21 kwietnia:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy należy wykonać USG w ciąży: Pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży - dokonuje się wtedy pomiaru przezierności karku (z ang. nuchal translucency, NT),ocenia kość nosową oraz czynnośc serca w tym zastawkę trójdzielną. Na podstawie tego badania można określić ryzyko wystąpienia aberracji chromosomalnych (np zespół Downa) u płodu (więcej informacji - patrz rozdział: Badanie w 11-14 tygodniu ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×