Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

ANNA -- no ja to sie nie znam na tym, ale twoja mysl by zrobic jak naszybciej badania w tym celu wydaje mi sie bardzo dobra i powinnaś tak zrobi nie zleżnie od tego czy któras z nas udzieli ci odpowiedzi, z hormonami o ile sie orientuje róznie bywa - czasme nadmiar jednego u kobiety jest czyms złym a na inną kobietę moze dział to w zupełnie inny sposób , choc byc moze podobny, wszystko zalezy od organizmu... zrób badania, na pewno sie wiele wyjaśni...i oczywiscie nie trac wiary - to podstawa wszystkiego 🌻 i zagladaj do nas - może też pomyslisz o wpisaniu sie do naszej tabelki - jeśli bedziesz tu chciała z nami \"zamieszkac na dobre\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malolepsza---- widze ze i ciebie na wspominki wzieło :D dobry taki kurs...chyba zapisze swojego M. :P a mój mały ma własnie czkawkę :P cikawe po czym.?..jak nic nie jadłam... Batty---ciesze sie ze masz takie samo zdanie jak ja :D myśle że kazda z nas myski tak samo..... chciałam w ten sposób tez przywołac nasze dezerterki - Ani77, Milka, i zmobilizowac Martunie i Mimi do wiekszej wiary w cuda i w uśmiech losu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to do Betty co napisałam - miało by do ciebie Malolepsza :P ale widac ze telepatycznie wzywam Betty do raportu :P skoro mi palce jej imie wystukaly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was już od jakiegoś czasu i zazdroszczę każdej która zaciążyła, ja mam już synka 4 letniego i z Nim nie było problemu miałam regularne cykle więć wtedy kiedy się zdecydowaliśmy było przytulanko i jest Oliwierek ale muszę powiedzieć że od jEGO URODZENIA NIGDY SPECJALNIE SIę NIE ZABEZPIECZALIśMY A CIążY NASTęPNEJ NIE MA. Z TYM żE MAM BARDZO NIEREGULARNE CYKLE ILE RAZY ROBIłAM JUż TEST NIESTETY ZłUDNE NADZIEJE. wiem muszę wybrać się w końcu do lekarza, zadzwonię w ponioedziałek, tak Was czytam już od jakiegoś czasu i wnioskuję że u mnie może być problem z prolaktyną,-długie cykle, bolące piersi itd......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNA - to szybko do lekarza na badania !!! skoro masz już jedno dziecko to wadomo ze na pewno mozesz miec dzieci a organizm przeciez sie zmienia - nadmiar tego - niedobór owego i powstaja problemy z tym cz z tamtym...masz do doktora, porobic wyniki i bedziemy wspólnie działac :) co ty na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduję posłusznie że się zgadzam, kurcze tak bardzo już bym chciała, ciekawe na jakie badania mnie wyśle, chciałabym też zrobić monitoring cyklu czy ja wogóle jajeczkuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna--kobieto 🌻 - póki co weekend, mam zadanie dla ciebie - poczytaj nas od poczatku moze znajdziesz cos co tez pasuje do twoeje sytuacji - cos co jest podobne - moze sie przyda :) --- a w poniedizałek od rana zacznij działac z lekarzami - w razie czego sa wsród nas ekspertki co do wiedzy o lekarzach i do jkich sie po co zwracac, na co szczególnie zwrócic uwage itd...i na pewno podzelą sie swoją wiedza z tobą, bo my sie stramy nikogo nie zostawiac ot tak samo pasem jeka któs juz sie zdecyduje dołaczy do naszej rodziny :) - mówimy u nas: cycki w góre !! uszy też do góry!! :) trzeba działac!! nic z gdybania i myslenia nie bedzie - skoro podjełas decyzje to teraz do poniedziałku włacz luz - a od poniedizałku bierzemy sie do roboty!!! i jak bedziesz miec wolna chwilkę a decydowałaś zostac z nami na stałe - i juz nie tylko jako podczytywaczka :) ale konkretna staraczka --- wpisz sie do tabelki jako staraczka - (login, wiek, ile sie staracie i data nastepnego okresu twoejgo który ma przyjsc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczytuję codziennie, żebym nie miała zaległości :-) Fasolka__to co napisałas o topiku to cała prawda:-) Malolepsza__ale sie uśmiałam z tego kursu, dobre :-) ;-) :-) Martuniadiablica__na tych zdjęciach to cały czas ja, na tym zdjęciu w kościele jest oprócz mnie moja kuzynka--chrzesna mojego Kubusia (pierwsza od prawej) Betty_ja nie dostałam fotek--pewnie dlatego, że miałam zapełnioną skrzynkę, ale już zrobiłam tam porzadek---tak więc czekam na wasze foty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, proszę jak to się tutaj sentymentalnie zrobiło - aż się wzruszyłam;) Oj ile tutaj się już łez w międzyczasie wylało - zarówno smutku jak i radości:) Fasolka - z tym skopiowaniem topiku to sama już myślałam, żeby to zrobić - szkoda, żeby się to kiedyś wszystko zmarnowało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voltare---ja mma nadzieje ze my jeszcze tak kilka lat tu bedziemy na topiku :) ale na wszelki wypadek moze skopiowanie jest dobrym pomysłem - na internecie róznie bywa i moze admini stwierdza za jakis czas ze beda ograniczac ilosc stronek i zaczna nam systematycznie kasowac np. notki miesiac temu napisane itp. róznie bywa....(oby nie) ale lepiej na zimne dmuchac ...przeciez te 2 lata to historia naszych istnien, starań, przełamanych barier itd...szkoda by było jakby to przepadło w eterze... ja skopiuje....a jak komuś sie nie bedzie chciało to potem najwyzej sobie na maila poprzesyłamy...jak ktos bedzie chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ale sentymentalnie dzis...:D:D:D Tak, to prawda i sama myslalam, o naszych staraczkach, ze pewnie nie cha pisac juz, bo jeszcze sie nie udalo. Dziewczyny, piszcie. Gleboko wierze, ze i wam sie uda. A w grupie razniej. Ja wiem, ze teraz tu sie bardziej ciazowo - dziecieco zrobilo niz typowo staraczkowo, ale przeciez o to nam wszystkim chodzi - by w konu byc mama. A jak juz zniknie tabelka nr 1, zamkniemy topik, zapiszemy i przeniesiemy sie na macierzynstwo z tytulem - Najszczesliwsze mamy :D I naprawde mysle, ze wkrotce to nastapi. Buziaczki dla wszystkich 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! ANNA____przeciez sie znamy, juz zagladalas do nas na topik, moim zdaniem wykonanie badan hormonalnych nie zaszkodzi, tak dlugioe cykle nie sa czyms normalnym, raczej swiadzca o tym,ze jest jakas nieprawidlowosc, dlatego zrobilalbym na poczatek wszystkie podstawowe badania hormonalne, uszy do gory, masz juz synka, wiec jestem pewna,ze w koncu bedzie on mial rodzenstwo:D prawda musimy skopiowac topik! Omega____ciebie gdzie wcielo? dzisiaj mamy samotna niedziele, M w pracy, Marcelina komaruje, znowu malo je:(sil juz nie mam na tego mojego niejadka, nie moge sie doczekac pokarmow stalych , moze wtedy bedzie jadla lepiej:(bo narazie przy kazdym karmieniu modle sie zeby cos zjadla, bylo juz dobrze i znowu zmijszyla sobie porcje:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak zaglądałam już na topik ale nie wszyscy mnie pamiętają. nie wiem czy każde zwykłe laboratorium robi badania hormonalne bo mieszkam w małym miasteczku i tak się zastanawiam, do takich badań pobiera się krew wyłącznie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Ale u mnie dzisiaj śliczny dzień, za to z rana był pierwszy w tym roku porządny przymrozek - taki z najprawdziwszym szronem - brrr:P ANNA - poczytaj sobie tutaj o jakie hormony chodzi, przy tych przy których ma znaczenie dzień cyklu, w którym je wykonujesz - masz podany ten dzień w tabelce. No i masz tam również zinterpretowane poniekąd wyniki: http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych bez tego niestety nie wystartujesz - musisz wiedzieć w czym tkwi przyczyna niepowodzeń. Z tym, że moim zdaniem najprościej zacząć od przebadania męża - badanie szybsze i o niebo tańsze od tych wszystkich hormonów razem wziętych. Niestety, wiem z autopsji, że nie każde laboratorium takie badnia robi - sama się najeździłam zanim znalazłam - w większości miejsc jednak zrobisz je bez problemu - po prostu podzwoń i popytaj:) Wszystkie badania hormonalne są wyłącznie robione z krwi:) malolepsza 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ANNA - witaj :) dziewczyny już wszystko powiedziały więc nie będę się powtarzać, ale podpisuję się obiema rękami. Malolepsza - na pewno Marcelinki nie głodzisz, przecież gdyby była głodna to by płakała. Przynajmniej tak mi się wydaje. No ale taki los matki, że ciągle się zamartwia. Aisza - może cześć apetytu Bartuś odstąpi Marcelince i będzie równowaga? Voltare - przymrozek :( a gdzie babie lato i złota polska jesień? Pomimo, ze u mnie dzisiaj słoneczko to ja jakaś bez życia jestem :( Miłej niedzieli Wam życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Aisza niechby Bartuś odstąpił część apetytu! Dziecko na spacerze z dziadkiem, mialam isc pod prysznic,m a siedze i grzebie po necie jakbym rok neta nmie miala:P Jagodka___u nas ciepelko, sloneczko, ale w nocy tez byl przymrozek, brrr, zima, nie luboie, nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czarownice:D za 3 dni moj artysta obchodzi 1 urodzinki!!!! nie moge w to uwierzyc!!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! kazdego dnia, miesiaca ludze sie ze bedzie coraz grzeczniejszy a jest zupelnie odwrotnie! czym wiecej kuma tym jest perfidniejszy! aktor z niego na 6+! ale niestety duzo w tym mojej winy:( rozpieszczony jedynak, synus mamusi!!! ❤️ staram sie wprowadzac troche dyscypliny ale ciezko bo na kazdy zakaz maly reaguje krzykiem i placzem bez lez! mam nadzieje ze nie bede niedlugo zapraszac \"super niani\" i jednak zmobilizuje sie i poradze sobie z moim potworkiem sama! fasolka ja z mieskiem dokladnie wrecz identycznie jak ty! dolaczam do jadlospisu szaszlyki dobrze upieczone, zjadam tez chuda prawie ze spalona kielbaske z grilla badz ogniska - okazjonalnie oczywiscie:) a co do sentymentow i skopiowania topa jestem za wszystkimi czesciami ciala! jak ten czas leci... DZIEWCZYNY SUPER ZE JESTESCIE!!! lece sprawdzic maila moze i ja dostalam piekne foteczki slicznych bobaskow:) obiecuje podeslac adrianka tyle ze komp mam nadal do d nie podobny i ciezko. milej niedzielki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow jakie szczescie:) juz nie pamietam kiedy zaczynalam stronke:)) a i wysle wam raz jeszcze bo nie wiedzialam ze drukowane nie dziala! 😘🌻❤️😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey u mnie niedzila zapowiada sie jak zwykle - czyli jak kazdy ostatnio dzień - wypełniony liczeniem ruchów malego - obserwowaniem skurczy - ale jak mówiłam - jemu sie nie spieszy.... koleżanka mnie pociesza ze jk mam te skurcze to dobrze bo sie wszystko idealnie przygotuje do porodu, ze jak mam teraz jakies rozwarcie to potem przy własciwych skurczach jego postep wzrosnie szybko i sie nie bede meczyc....- tak bym chciał zeby se to choc w 50% okazało słusznym pocieszeniem ...... nawet słonko zaglada mi w okna :) wiec wietrze mieszkanie :) a M. narzeka że zimno... Justynka - no dokladnie tak!! zapomniałąm dopisa tam te szaszłyki i spaloną kiełbaskę z grilla :P a i jeszcze lubię boczek w extra cieniutkich plasterkach usmazony na patelni tak ze jest skurczony na maxa i do tego jajecznica :P :) - podajmy sobie wiec dłonie :) ale jak widac człwoiek z taką iloscia miesa w jadłospisie doskonale funkcjonuje :P we wszechświecie.... mam o tyle dobrze ze mój M. co do miesa jest taki jak ja i nie musze sie specjalnie wysilac by przygotowywac mu jakies jego potrawy , które dla mnie byłby nie do przyjecia jezeli chodzi o jedznie...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voltare ale świetna ta stronka odnośnie norm! super!!!! aż sama jestem ciekawa co to ze mną będzie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda - babie lato i polska złota jesień to u nas występuje jedynie w godzinach popołudniowych:P a potem, to okropieństwo! Już sobie cieplejszą kurtkę do pracy przygotowałam, bo rano to się z domu wyjść nawet nie chce:O ANNA - jak przeczytasz tą stronkę - poukładaj sobie najlepiej wszystko po kolei - zejdzie Ci na te badania prawie cały jeden cykl. Napiszę Ci jak ja je robiłam: 3-5 dc -FSH -LH -estradiol (niekoniecznie trzeba, ale robiłam) około 14 dc (1-2 przed owulacją) -estradiol (i tutaj już koniecznie) około 20dc (7-8 dni po owulacji) -progesteron -estradiol (niekoniecznie) i już bez znaczenia, w którym dniu cyklu (czyli możesz to \"podpiąć\" pod któryś z powyższych terminów): -prolaktyna -testosteron -DHEAS(poziom endrogenów-niekoniecznie) -hormony tarczycy(TSH,FT3,FT4 -jeżeli jest podejrzenie tarczycy, ale jeżeli nie jesteś 100% pewna, że jest wszystko ok to zrób) Wyniki możesz porównać z tymi normami z tej stronki którą Ci podałam, ale każde laboratorium ma swoje normy i będziesz je miała również podane w tabelach przy wynikach - mogą się różnic trochę od tych z netu. Te badania wszystki razem to koszt ok. 200zł - w zależności od laboratorium. Ale mówię - przebadajcie najpierw Twojego męża. Justynka, Fasolka - a ja teraz to bym nawet grillowanego szaszłyka do ust nie wsadziła...:O Ja tam generalnie też specjalnie za mięsem nie przepadam, no ale chciałam dziecku zaaplikować coś od czasu do czasu, a tu się nie da:P Za to dzisiaj na obiad miałam pyszną rybkę - a to to już caaałkiem co innego - mniam!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze porobiłaś te badania i co u Ciebie z nich wynikało? w końcu nosisz upragnioną fasolkę??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNA - na te badania i tak nie dostaniesz skierowania od gina - są zbyt drogie, więc się raczej nie doprosisz. Zrobisz je bez problemu bez skierowania - tylko oczywiście za opłatą dlatego zapisz sobie na kartce co chcesz w dany dzień zrobić i da się zrobić;) Do tego możesz zrobić sobie jeszcze dodatkowo test na przeciwciała antyplemnikowe we krwi, żeby się potem nie kłuć dodatkowo. U mnie z badań nie wynikało nic - przyczyna nie tkwiła u mnie w hormonach tylko nie wiem w czym - chyba w psychice - za bardzo chciałam, a tu zonk! Jak już będziesz miała te wyniki to rozejrzyj się za jakimś dobrym specjalistą obeznanym w temacie niepłodności małżeńskiej. Bo taki zwykły gin to Cię może miesiącami czarować i faszerować wszelkiej maści tabletkami. Szkoda czasu i Twoich nerwów i kasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voltare, widzę, że jesteś to Ci od razu napiszę o L4 w ciąży i premiach. Musisz sprawdzić, czy od tych premii pracodawca odprowadzał składkę na ubezpieczenie chorobowe. U mnie na przykład tego nie robił (chociaż płacił podatek i inne składki) i dlatego moje premie, które stanowiły czasem nawet jedną czwartą wypłaty, nie są liczone do średniej. Więcej na razie Ci nie pomogę, bo moją kartkę z wypłatą studiowałam dobre dwa tygodnie, ale jeszcze potrzebuję trochę czasu, żeby rozgryźć te obliczenia :) W sumie nie wiem o co chodzi, ale dostaję coraz mniej kasy. Teraz dostałam wrześniowa pensję znowu o 85 złotych niższą niż sierpniowa, a moja sytuacja nic a nic się nie zmieniła. Wprawdzie nie jest to wielka różnica, ale w porównaniu do tego, co zarabiałam, dostaję jakieś 700-800 złotych mniej (pomijając premie, których na zwolnieniu się nie spodziewam :) ) Mam takie podejrzenie, że nie przysługuje mi teraz możliwość odpisania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu (mam normalną umowę o prace i jednocześnie umowę o sprzedaży praw autorskich) i księgowa odprowadza normalny podatek. Ale nie jestem pewna. U Ciebie sprawdź po prostu, jakie składki były odprowadzane od tych premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka - dzięki:) Strasznie to wszystko skomplikowane... Ja kiedyś miałam przeanalizowaną moją wypłatę od A do Z i wiedziałam co od czego i ile:P ale teraz muszę zacząć przeliczać od nowa, bo już nic nie pamiętam jak wówczas do tego doszłam...😠 Jak już się przyznam w pracy do ciąży:P to na pewno z nich wszystko wyduszę:P ale póki co "Zosia Samosia" próbowała się sama czegoś dowiedzieć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczki Nick_______________Wiek_________ilość cykli____________________data @ Milka..................33........................20..... ..................02.07 Ani77..................31........................14..... . .................16.07 Martuniadiablica.....31.........................6....... . ..............15.10 mimi1981.............27.........................3....... .................20.09 Ciężarówki Nick_______Wiek_____tydz ciąży_____data Fasolka81........27...........38..............(Gabriel) ............19.10.08 Agness28.........30...........38............(Roksanka). ..........19 .10.08 milla77............31............37.............(Maciuś) .........od.10.10.08 Ryba_lufa........33............20............(Olgierd). .............22.02.09 Jagody...........33.............18...........(Jagoda/Mi chał).....09.03.09 Voltare..........31...............10.........(Ania/Marek).........05.05.09 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... .......08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..........04.12.07 Surfitka...........Nina ..........................3490.............16.06.08 Aisza..............Bartuś ........................2750.............03.07.08 Malolepszaa.....Marcelinka....................2480...... ........20.07.08 Mężatka..........Kubuś.........................2800..... ..........08.08.08 Moniś-27.........Konrad........................3570..... ..........12.08.08 BETTY83.........Natalia.......................3300...... ..........30.08.08 Witajcie w poniedziałek! Ja jeszcze w 2 paku ale dziś zaczynam ostatni lub przed ostatni tydzień ciąży...zniecierpliwienie sięga zenitu. Z tej okazji wreszcie mam wszystko złożone dla Maciusia, cały kącik z łóżeczkiem już stoi! W weekend był czas na przemeblowania oraz miłe chwile z mężem, ostatnie tylko we dwoje. Czuję się dobrze, wizyta u gin ok, powiedziała że maciuś jest donoszony więc koniec obaw.Także czekamy na pierwsze skurcze:-) Z m wczoraj czytaliśmy o fazach porodu i ustaliliśmy wspólnie na czym mi zależy i jak ma mi pomagać, także jesteśmy też pod tym wzgl gotowi:-) Dziś przyjedzie moja mama! i zostaje z nami min tydzień i mam dzięki temu spokój ducha ! bo jak m jest w pracy w razie czego mama się mną zajmię i pojedzie po dzieci, ugotuje itd. Także wszystko super! W czwartek ostatnie usg Anna - ja też Ciebie pamiętam! koniecznie zatroszcz się o diagnostykę- i będzie dobrze! Fasolka - jak się czujesz? może już czas pobudzać ten poród?:-) Dla wszystkich buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - no to powiem ci w sekrecie że 8.10 to fajny dzień :) Jak będę piła swoje urodzinowe toasty to i wypiję za twoje dziecię:) Milla - dobrze że mama będzie, Ty tak się nie spiesz z tym porodem - jak będziesz jeszcze na chodzi to chce chociaż wpaść do Ciebie z kawałkiem tortu :) Na razie tyle - papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×