Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

jedyna wada to to ze malemu za bardzo smakuje to mleko i ciągle by je jadl ale ja mu daje co 3 godziny . W nocy raz potem juz nad ranem.Dzis naprzyklad dalam mu o 2.30 dopiero potem kolo 6 rano.W dzien je co 3 godziny,robi wiecej kup niz po Nan po ktrorym sie fatalnie pręzyl wychodzil z siebie.bebiko tez probowalam porazka to jest jednak super przynajmniej dla mojego malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka
ja podawałam bebilon pepti- o obnizonej zawartośći białka krowiego i laktozy ale nie bardzo robiła kupy- też się pężyła. A co z anemią? Moja ma i dlatego nie mogłam ją zaszczepić.Podawałaś coś ? Powtarzałaś wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. NovemberRain moj maly tez nad ranem dzisiaj marudzil,a najgorsze jest to,ze on tak sie zachowuje przez sen i za zadne skarby nie mozna go obudzic,a jak juz mi sie to uda to sie cieszy :) Agnieszka to prawda,ze kazde mleko jest inne,ja dopiero teraz trafilam na mleko,ktore odpowiada malemu.Jak bylam w szpitalu to pielegniarka powiedziala,ze nie moge dac mu swojego mleka,tylko musi byc takie jak oni daja i w ich butelkach i Nicolas za zadne skarby nie chcial go pic i wypluwal wszystko,wiec poszlam do lekarza i pozwolil mi dawac jego mleczko i wreszcie dziecko sie najadlo. Moj maly przestal ladnie jesc,je tak po 60-90ml co 3-4godziny :( Teraz na noc zjadl 120ml w dwoch turach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu do Was dotarłam. O ile w miarę na bieżąco czytam co się dzieje to z pisaniem już mam problem. Tomek właśnie usnął po wielkich trudach i mękach (moich również) Oj widzę, że chyba wszystkie dzieciaczki przeżywają kryzys. :-( W czwartek byliśmy na usg bioderek i wszystko w porządku. Lekarz dwa razy pytał czy on na pewno ma 6,5 tygodnia i czy czasem się nie pomyliłam bo wygląda na dużo starszego. hihih W piątek miałam go szczepić ale okazało się że moja mama dostała półpaśca a widzieliśmy się we wtorek i mama nosiła tomcia na rękach - no i teraz jest ryzyko (dość spore :-() że mój szkrab dostanie ospy. choroba objawia się od 2-3 tygodni od kontaktu więc tylemusimy poczekać na pierwszą szczepionkę. czyli wszystko będzie opóźnione. :-( Mam nadzieję, że jej jednak nie dostanie bo będzie przerąbane, przecież to taka kruszynka :-( Z jednej strony maleństwo a z drugiej strony strasznie ciężki człowieczek. skoro 3 tygodnie temu ważył 5250 gram to teraz już chyba ostro ponad 6 kg. Kręgosłup mi odpada. nakupiłam mu ubranek na rozmiar 74 i powiem szczerze nie zadługo w nich pochodzi :-P Jest jużz taki długi. Jak go mierzyłam 1,5 tygodnia temu to miał 68 cm ( o ile można to nazwać dokładne mierzenie). Muszę się pochwalić że Tomcio też już powoli rozdaje uśmieszki. Fakt, że najczęściej uśmiecha się do kaczorków z karuzelki. Jak go przewijam to on je zaczepia, ale również mamusia dostała kilka uśmieszków. A dzisiaj nawet udało nam się pogadać na zasadzie aaaaaaauuu, ooooooooooooooo. No po prostu rewelacja :-D Ja jeszcze nie dotarłam go ginekologa a jutro mija 7 tygodni ale mam nadzieję, że w tym tygodniu już się wybiorę. :-( O ile jak byłam w ciąży to chciałam iść żeby się dowiedzieć co i jak to teraz nie mam najmnieszej ochoty. Nie wiem czy oni mnie źle pozszywali ale czuję dyskomfort przy seksie. Może dlatego że miałam sporo szwów, ale ja chcę żeby było tak jak przed porodem. Pisałyście o zabezpieczeniach. ja cały czas karmię piersią, niczym nie dopajam małego (może z 5 razy dałam herbatkę koperkowo - rumiankową bo męczył się z kupą, ale wypijał najwyżej 10ml) więc chyba na razie niemuszę się martwić o ewentualną ciążę. Bo powiem szczerze już zgłupiałam ,bo któraś z Was pisała, że karmi ale chce się zabezpieczyć. Powiedzcie jak to jest. Nigdy nie brałam żadnych tabletek i nic w tym stylu więc nie za bardzo wiem co i jak. No i widzę wielką zmianę u Tomcia. Po trochu pozbywamy się kolki. Nie płacze już cały czas. Mogę powiedzieć że w porównaniu z tym co było to bardzo żadko. fakt, że jest rozpuszczony i lubi być na rękach ale potrafi poleżeć sobie (na chilkę) i popatrzeć w sufit, czego nigdy wcześniej nie robił, tak z pół godziny macha łapkami do karuzelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ale nas coraz mniej na tym forum. Mamy zajęcie teraz, co. A mój śpi smacznie po kąpieli teraz. Cycka mam twardego i pewnie znowu będę w nocy spuszczać, bo będzie spał do 1. A jak nie spuszcze to boli już taki pełny i twardy się robi, że nie mam wyjścia. A z jednego mi schodzi 170 i on to zjada!!!! Pulpecik mój. Dzisiaj jadł i jadł. Przez to nieługo nigdzie się nie ruszę, bo cyce będą produkować coraz więcej a z odciągaczem nie będe biegać po mieście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięuję za zdjęcia. dzieciaczki przecudne. Ja na razie nie mam jak zrobić bo nie mam aparatu. :-( Dla wszystkich mamusi i dzidziusi 🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia nie chce Cie straszyc,ale to,ze karmisz piersia nie ma znaczenia i mimo wszystko mozesz zajsc w ciaze.Moja kuzynka z takiego wlasnie \"zabezpieczenia\" ma trzecie dziecko. Moj maly juz od dawna rozdaje usmiechy,a teraz normalnie odroznia osoby i jesli kogos zna to sie usmiecha,mimo,ze na ogol jst bardzo powazny :) A jesli codzi o seksik po porodzie to nie wiem co nam sie stalo (mi i mezowi) ale praktycznie codziennie,albo co drugi dzien si kochamy i przyznam sie ze nigdy nie mialam takiej przyjemnosci jak teraz DObra trzeba isc spac,bo rano odwozimy babcie na lotnisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza a u mnie jest teraz tak, że prawa pierś szybciej i więcej produkuje mleka niż lewa. Staram sięprzystawiać go na zmianę więc nie wiem jak to się stało. więc dzisiaj raz odciągnęłam z lewej piersi mleko a dawałam mu z prawej bo już mi kapało. Ja tak na prawdę nie wiem ile mam mleka. wiem, żę dzisiaj tomek troszkę zjadł z lewej a potem odciągnęłąm jeszcze 50ml. Mój Szkrab jest ciężki ale długi , ma tylko strasznie duże pucki. hihihi. Ale nie jest gruby. :-D :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia karmienie piersią nie zabezpiecza przed ciążą. Nie wiem jak to procentowo wygląda, ale kobitki zachodzą w ciąże w czasie laktacji. Dlatego mi moja gin powiedziała o tych tabletkach dla kobiet karmiących, jedyne w polsce niby takie. Nie zawierają estrogenów, także dla dziecka bezpieczne. Ale ja i tak się boję, nigdy nic nie wiadomo, także wywaliłam recepty i nie będę ich brała. Ale zabezpieczać się w czasie karmienia raczej trzeba, bo jak moja gin mi to wytłumaczyła, to wychodzi na to, że niektóre kobiety mają owulację mimo laktacji. To pewnie coś jak normalnie owulacja występuje mniej wiecej w polowie cyklu a niektore babki moga i mieć podczas okresu. Więc lepiej uważaj jak nie chcesz kolejnego dzidziusia tak szybko :-) Pytałam o spiralę, i też mi moja gin mowila, ze lepiej zakladac tak ok pol roku po porodzie. Bo niektorzy zakladaja 6 tyg po i jest wszystko ok, ale ona miala takie przypadki, ze macica sie jeszcze troszeczke obkurcza i spirala sie przekreca albo wysuwa. A zalozenie kosztuje 300zł także lepiej tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aniu. Moja siostra ma 3 dzieci i przez cały okres karmienia (a karmiła ponad rok każde, mateusza nadal karmi mimo że ma 10 miesięcy)nie zabezpieczała się i stąd moje zdziwienie, ale dobrze, że już wiem. chcę mieć drugie dziecko ale może nie od razu. hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuzka1-moj maly tez miala anemie i robilam mu drugi raz wyniki troche sie polepszyly bo mial 10,2 a teraz ma 11,3 ale wtedy dawalam mu Nan 1 a ono jest wzbogacone o zelazo ale wiecie chyba dziewczyny ze 2 i 3 miesiąc często dzieciaczki mają anemie fizjologiczną kiedys tutaj zalączalam linka na ten temat. arbuzka1-moj maly bardzo toleruje to mleko o ktorym Ci pisalam niewiem moze jemu akurat ono odpowiada bo kazde dziecko jest inne najbardziej widac to wlasnie po częstotlowosci i rodzaju oddawanych kupek hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska201
ja tez daje nan tak ok tylko ze ona spi pao puł godziny i koniec wiecej usypiania moze to wina mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niewiem moje pierwsze dziecko wychowalo sie na Nan ale maly nie chce juz tak jak corka calkiem inne dzieciaki. w dzien maly tez nie bardzo chce mi spac ale w nocy jest raczej ok budzi sie jak narazie o 2.00 potem juz nad ranem.W dzien najchętniej spal by w tym lezaczku co Wam kiedys pisalam no ale przeciez nie jest to zdrowe zeby tam caly czas lezał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam chwilke bo najnormalniej w swiecie mala spi :) pierwszy raz w zyciu zasnela tak wczesnie p[o kapieli bo zawsze wisi mi na cycu do 22 lub 23 :P\\ Karmie nadal piersia ale u mnie mala ciagle wisi na cyckach i nawet nie maja jak sie zrobic twarde a cu tutaj mowic o sciaganiu :( kurcze zeby tylko mi nie zabraklo pokarmu :( wczoraj byli u nas znajomi i kolezanka polecila mi smoka firmy nuk i musze powiedziec ze chyba w koncu trafilam na dobry smoczek tfu tfu mam z fisher price i z aventa ale mala nie chce ich ssac nie wiem czemu ?? moze pomyslicie ze jestem wyrodna matka bo podaje dziecku smoczek ale ona caly czas siedzi mi na cycku i czesto jest tak ze nie je tylko sobie ciumka jak smoczka a ja nic nie moge zrobic i dlatego chce zaczac podawac jej smoczka boze padam na pysk :P tez durna jestem zamiast isc sie wyszykowac i polozyc to ja przed kompem siedze hehehehe A moja niunia w piatek miesiac skonczyla a jezeli chodzi o ciuchy to zalezy bo z h&m body nosi roz.56 a dresy juz 62 natomiast z re-kids nosi body i dresiki roz.62/68 wszystko zalezy od firmy ale spiochy wszystkie ma na 62 A jutro ide do ortopedy z mala do Promyka i musze za wizyte zaplacic 70 zl bo na kase chorych byly terminy dopiero na grudzien oby z bioderkami bylo wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wpadłam się tylko przywitać i pożegnać :p Nasz mały codziennie usypia o 20 tak się nauczył, że po jedzeniu kładę go na nasze łóżko przykrywam kocykiem i sobie tak leży i się rozgląda a jak mu się znudzi to zamyka oczy i zasypia :D oczywiście wierci się jeszcze następną godzinę ale jest fajny bo nie ryczy :) można powiedzieć że sobie sam usypia. Co do produkcji mlika to nie wiem ale wiem że przeważ nie jest tak, że przy karmieniu jedna pierś jest większa niż druga. Boże śmigło na grudzień ortopeda ? makabra to chyba tak w dużych miastach, bo my poszliśmy u siebie bez problemu i na szczęście nie musieliśmy nic płacić. Tak samo mogło być z usg nerek tylko mój kochany lekarz rodzinny zapomniał mnie poinformować, że można to robić na skierowanie a nie prywatnie za kasę, ale po co ? Następnym razem już taka głupia nie będe. JA jutro wybieram się do ginekologa niech obada co tam się dzieje ;p bo mąż już się doczekać niemoże :D co prawda wczoraj mnie namówił na seksik ale mam jakąś blokadę chyba przez to że jeszcze nie odwiedziłam ginekologa no i strach przed wpadką. Narazie kupiliśmy gumki ale ani ja ani mąż ich nie lubimy także przyjemność średnio byle jaka ;p Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła założyć spiralkę i będzie jak dawniej ;p Ankakoza mówisz że u was założenie 300 kosztuje ? Ciekawe bo u mnie 600 ;p mała różnica ... Jutro jeszcze na szczepienie grzejemy, oby obyło się bez wrzasków :) bo Filip nie umie płakać on się odrazu zanosi aż go zatyka... trzeba mu dmuchać w nos, żeby powietrze złapał ... Dobra lecę jeszcze popracować :D Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki :) Widze, że u Was ciekawie i dzieci rosną jak na drożdżach... Smigło nie martw się ja tez swojej Oli podaje smoczek i tez na poczatku mialam wielkie wyrzuty sumienia, ale nietety mała wisiała mi non stop przy cycku a w domu tez czasem cos trzeba zrobic wiec jedyne wyjscie to byl smoczek i teraz wcale tego nie zaluje, bo Ola poprostu uwielbia leżec i tylko sobie ciumkac smoczka... Co do antykoncepcji podczas karmienia to wiadomo, trzeba sie zabezpieczyc co by niespodzianek nie było... Ja zdecyduje sie na spirale, tylko kasiorke musze uzbierac bo to troszke kosztuje, ale założe raz i bede miala spokoj na kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a dlaczego macie wyrzuty sumienia, że dajecie smoczek? Bo ja tego nie rozumiem :D ja tam też ciągnęłam smoka jak byłam mała i nie uważam mojej rodzicielki za wyrodną matkę... Może mi wyjaśnicie jakie są złe strony, bo ja naprawdę nie wiem? Chyba jestem niepoinformowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja też daję smoka ale on i tak nie chce i tak jak Suri pisze, wyrzutów nie mam, przecież skoro tego dziecko potrzebuje, bo ma tak silny odruch ssania to czemu ma się męczyć. Owszem, dziecki 2 letnie czy ostatnio w niani widzialam 4 letnie to przesada ale takie maleństwo to normalka. Mój też czasami płacze strasznie ale jak daję mu smoka to wypluwa i musze mu palcem go lekko trzymac az zassie. Nawet polozna mi mowila, zeby dawac, po co ma dziecko plakac i cierpieć. Zona moze to zalezy od spirali tez. Nie wiem w sumie nie powinno. Ale mi lekarka powiedziala, że 300zł. Smiglo co do ortopedy to ja miałam to samo, szukałam i szukałam. Tylko czy ty tą wizytę masz już z usg?? Bo ja szukałam i szukałam wizyty na kasę i znalazlam na Żelaznej i mam umowiona na 17go. Ale potem zadzwonilam i sie okazalo ze to bez usg. wiec jak pomyslalam ze potem szukac usg i znowu do kontroli do ortopedy czekac 2 miechy to poszlam zrobic usg do Dolmedu za 45 zl (badanie trwalo 10 sekund) i ten radiolog od razu mi powiedzial co i jak, tzn ze pieluszkowac narazie podwojnie do 3 miesiaca a reszte to pediatra powie i wizyty u ortopedy juz nie trzeba. Takze musze z tamtej zrezygnowac. Ale jeżeli masz bez usg, to moze lepiej od razu idz do dolmedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój mały już spi. Ja też daje smoka mojemu. Dzięki niemu nuie muszę go bujac. Kładę go tylko do łóżeczka zaraz po kąpieli i jedzeniu, wkładam smoka i on zaraz zasypia. To juz wiem skąd te zielone smierdzące kupy. Odkąd przeszła na Nan to takie robi. W takim razie wrócę do Bebilonu. Mój czy Nan czy Bebilon jadłby 120 co dwie godziny i tak mu daje. Czasem robi sobie dłuższe przerwy np 3 /4 godziny w ciagu dnia. W nocy np to 5/6 godzin, wiec myślę że jest ok. Miłych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia faktycznie duzy Twoj maluszek, ale taki slodki :-) i mamusia tez slicznie wyglada :-) Ja tez dolaczam do klubu dajacych smoka i nie mam zadnych wyrzutow sumienia, co wiecej ciesze sie ze ciumka, bo cora nie chciala i milelismy 2 msc niezla jazde, a tu cichutko spokojniutko i bez nerwow. Smiglo Dominika pewnie wiekszosc czasu na Twoim cycu to wlasnie ciuma sobie a nie je, bo potrzebuje ssania. Anka, a jak Ty odciagasz pokarm to chyba potem sie go coraz wiecej robi. Ja sie wlasnie z tego powodu boje przyjazdu do Polski, bo zeby zyskac troche luzu bede na pewno sciagac i boje sie, ze jak mi produkcja ruszy to sie potem nie pozbieram. Niestety u nas jakis wirus, tzn starsza Niunka ma goraczke i zatkany nos no i tylko czekam teraz co bedzie dalej, czy Kacper zalapie. Ja planuje zalozenie spiralki na koniec miesiaca. Moj lekarz powiedzial, ze moge zalozyc po 6 tyg od porodu, ale umawiajac sie na wizte nie powiedzialam, ze chce spiralke i za malo czasu zarezerwowali. Tylko, ze ja bede zakladac ta spiralke Mirene, co jest z hormonami, bo taka zwykla to nie dla mnie. Miesiaczki nie mam i nie spodziewam sie szybko ;-). Te pigulki dla karmiacych sa nie dla mnie, bo to trzeba bardzo pilnowac, zeby zazywac o okreslonej godz, bez opoznien, a ja jestem w stanie tylko dopilnowac, zeby zazyc danego dnia (czasem rano, czasem wieczorem). Z tym, ze mi spiralke pokrywa ubezpieczenie wiec nie musze placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja od szostej na nogach bo jade dzisiaj pierwszy raz zawiesc Macka do przeszkola z Nicolasem.Maly nakarmiony,ubrany,tylko zaloze mu kombinezonik i w droge :) Ania co do dzieci 4letnich ze smokami to ja mam takiego w domu :( Od ponad roku probujemy go odzwyczaic i nic :( Jedynie zabraniamy mu katygorycznie miec smoka w dzien,ale w nocy inaczej nie usnie.Ja to sie juz wstydze ludzi jak ktos to widzi,ale juz nie wiem co mam zrobic.Kiedys powiedzielismy,zeptazek zabral smoczka to tak krzyczal i plakl ze szok :( Ja nie chcialam z tego powodu nauczyc Nicolasa do smoczka,alejak mial zoltaczke i lezal inkubatorze to tak plakal z pielegniarka powiedziala zebysmy kupili smoka :( Dragonka 🌼 Ja tez zakladam Mirene,mam juz ja w domu,aletez nic nie placilam,bo pokrywa ubezpieczenie (tutaj kosztuje ona 125 euro,a ile zalozenie to nie wiem) Teraz czekam na okres,mam nadzieje ze dostane :P Moj maly strasznie krzyczy i placze (od czasu do czasu),ze nie mozna go uspokoic i wtedy trzyma sie mnie tak mocno i nie chce puscic,to wszystko od kiedy byl w szpitalu.Musze jutro powiedziec o tym lekarce,bo idziemy na szczepienie. Dzisiaj mam zamiar porobic porzadki domu i mam nadzieje,ze moj skarb bedzie grzeczny :) Uciekam juz,jak bede miala chwlke do zajze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska201
hej czytam ze dziewczyny sie zdecydowały na prezerwatywy my ostatnio sprubowali na i pech pekła no i szybko do szpitala zeby lekarz przepisał tabletke 70 złoty szok ale to by było za szybko jak bym teraz zaszla równe 6tyg pa maz powiedział ze mam isc pao tabletki bo to jeszcze najbezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie martw sie, nie znam nikogo kto robil mature ze smoczkiem ;-). Moja ponad 2 letnia gwiazda tez ciumka smoka do spania (bo jednak w koncu po tych ciezkich 2 msc udalo nam sie ja nauczyc smoka, dlatego Kacperek dostal smoka juz 3 dnia, jak wykazal ze potrzebuje). No i niech ciumka. Ja juz wiem, ze wszystkie teorie sa super i swietnie dzialaja z tym, ze zwykle do cudzych dzieci :-) Probuje jej czasem tego smoka zabrac i czasem sie udaje, ale jak jest np tak, ze strasznie placze to jej zostawiam. Smialismy sie ze od smoka beda sie razem odzwyczajac. Ania, wiesz bardzo ciezko zlapac ten moment kiedy jeszcze dziecko moze ssac smoka a kiedy juz nie powinno. Zreszta czasem dzieci same odrzucaja. I wtedy jest najlepiej, ale raczej to rzadko sie zdaza. No to teraz zycze Wam milego dnia, a ja udaje sie na zasluzony odpoczynek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! bylysmy w sobote na szczepieniu (6 tydzień) i jakos moja mała niewyrazna od tej pory... prawie nie spi , caly czas macha lapkami, sporo się ulewa i jest strasznie pobudzona. dzisiaj o 3 nad ranem dostala viburcol, ale duzo spania to z tego nie bylo. to wyglada tak, jaby sie cofnela o pare tygodni w zachowaniu i kurcze mam nadzieje, że jej przejdzie i wróci do normy... macie może podobne doświadczenia? ankakoza, Agunia81 - jak czytam o Waszych osiągnięciach laktacyjnych to szczerze gratuluje i zazdroszcze :) u mnie widzę, że coraz mniej mleka i od dwóch dni malą dokarmiam butlą, żeby nadązyć z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja malego jeszcze nie szczepilam bo ciągle cos wyskakuje jak nie katarek to zaropiale oczko niewiem kiedy sie to skonczy . Ale boje się szczepic bo znam jedną dziewczyne w moim miescie co szczepila malego i dostal wstrząsu skonczylo sie na jednodniowym pobycie w szpitalu naszczęscie bez zadnych powiklan ale strachu sie najadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wczoraj za szybko pochwalilam mala bo zaraz wstala i znowu na cycu do 23 nawet smoka nie chciala i byl jeden ryk :( tylko cycus ja uspokaja Ankakoza a ile sie czeka do Dolmedu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Smiglo ja sie zarejestrowałam i na następny dzięń wizytę miałam. Gosia to faktycznie masz się z tym smokiem. Pewnie to tak jest, jak Dragonka pisze, że dobrze się mówi, obym swojego nie musiała odzwyczajać w wieku 4 lat :-) Ale dla mnie to jest narpawde straszne i mam nadzieję, że się jakoś uda. Chyba, że wogóle nie będzie miał, bo tak jak pisałam, narazie to nie chce. Co do odciągania pokramu, to na samym początku jak wyszłam ze szpitala, dzwoniłam do położnej i ona mi powiedziała, że jak mały zje to trzeba odciągać resztę pokarmu z tego cycka. JA tego nie robiłam, bo bałam się, że jak mały zaraz znowu zgłodnieje to nie zdąży się naprodukować. A mleko ściągam zazwyczaj w nocy jak on dłużej śpi bo nie daje rady. Cycki nabrzmiałe i z nich kapie to nie mam sumienia go budzić. Z resztą w dzień to on też dużo wisi na cycu to pewnie dlatego tyle tego mleka. Czasami jak długo śpi to tylko patrzę jak mi cycki rosną i zastanawiam się czy już ściągać, czy zaraz wstanie. Jakoś nie mam sumienia budzić dziecka. Julianna krórą szczepionką szczepiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×