Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

hej ja jestem bardzo rzadko ale czytam wszytko i pisze szybo o sobie ... a więć dużo spacerujemy bo mały jest bardzo wyciszony i spi nam w nocy dużo ... budzi sie o 24 i o 3 jeszcze .... moje stosunki z teściami sa coraz gorsze bo widzą go co 3 tyg i nie dzwonią nic ich on nie obchodzi ja tez nie mam ochoty tam jedzic bo po co jak byliśmy u dziedków tomka to byli i sie teściowa chwaliła jakie to nowe ciuch sobie kupiła i co zrobiła w mieszkaniu a Beniow nawet grzechotki nie dała do nasi znajomi co sie widzimy to kaftanik , grzechotka a tesciowa nie wzieła go na rece nawet a i najważniejsze będę ciocią :) moja bratowa jest w ciąży :) z :)BLIŹNIAKAMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przerażona tymi szczepionkami...dziewczyny, ja dzisiaj szczepiłam kubusia, ale nie wiem jaka to seria tej szczepionki i nie mam nigdzie zapisane...nie zapisały mi pindy!! a co się moze stać jeśli zaszczepiłam niewłaściwą szczepionką? co grozi mojemu kubusiowi?? ja dzisiaj na szczepieniu, potem na masażach, a potem na 2 godzinny spacer..moj kuba teraz tak łądnie śpi na tych spacerkach, że aż szkoda mi do domu wracać jutro idę na bioderka , ale nie wiem dokładnie jak to wszystko wygląda? czy któraś z dziewczyn mogłaby mi zrelacjonować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kupek to moj mały od niedzielnej nocy nie robił kupy, spatałam się lekarki, a ona na to że czasem i tydzien moze nie robić i to jest ok...ale po przyjsciu kuba zeby mnie chyba uspokoic zrobił taaaaakie kupsko, że aż strach !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve, tak na prawdę to dłużej trwa rozbieranie i ubieranie dziecka. Przykładają usg (ten przyrząd) do biodereki tyle. lekarz tylko kazał mi przytrzymać ugięte nogi Tomcia. bezboleśnie, szybko i bez płaczu. A co do masażu to mój synek lubi jak po kąpieli nacieram go oliwką i masuję koło szyjki. Może ty też go do tego przyzwyczaj to nie będzie ci tak płakał na ćwiczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia, kubuś tak płacze chyba dla zasady...on ogólnie nie portafi leżeć dłużej jak minutę w jednym miejscu, stąd te krzyki jaka jestem wściekła...bo na bioderka i tak wyląduję prywatnie, bo pewna osoba, którami \"załatwiała\" szybszy termin żle mnie zrozumiała, i zapisała mnie na usg bioderek, a ja mam skierowanie do poradni specjalistycznej, a nie na usg........wrrrrrrrr następna stówka do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ molinezja 22.07.2007.....2700 (ok5)....53(56)....Kraków.......Bartek moonisia...26.07.07.........3420.....53.......Poznań.... ...Zuzanna SoldeLuna.....29.07.07.....2890(ok.7)......53(58).... Warszawa....Dawid Józef pluszka.....31.07.2007.......3500 (ok6,5kg)..60 ...Rypin..... Szymon gosiafrancja 03.08.2007......4.570(7.33kg)..54.5(63cm)...Francja.....Nico las Andrè arbuzka1.... 09 08 2007 ......2800(4600)....... 54 ...Gdańsk ......Wiktoria Agnieszka31..17.08.2007....3600 (6kg).......54.(62).......Leżajsk. .....Marcel Agunia81......19.08.2007r....4.000........57....Kraków.. .....Tomasz Dragonka73..19.08.2007r...4.100 (6kg)..52 (62)...Wroclaw/usa...Kacper marlencia26..20.08.2007...4070..(5500)...53(57)...Niemcy .. ...EMILY myszka24 21.08.2007.....3600 (5100)....56........Łódź......Beniamin ankakoza.....24.08.2007......3680.........53....Wrocław. .....Jakub badeve..... 27.08.2007.......4050(ok 5kg)........58.......Jasło.. .......Jakub zona_mundurowego....27.08.2007....3200.....51.....Łobe z........Filip karneolka.... 29. 08. 2007.....4250........60.....Szczecin.......Ola julianna29.....30.08.2007...3150(3880).....50..Warszawa ..Michalina smiglo7...... 05.09.2007......4150......59.......Wrocław......Dominika Dzieki Molinezjo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve - jak wyglądają te masaże u Twojego Kubusia. Jak długo go masują, ile razy w tygodniu i ile ma być tych masaży? Nasz Kubuś też jest rehabilitowany. Ma kręcz szyi który jest spowodowany wcześniejszym przymusowym ustawieniem główki jak przyszkadzał mu duży naczyniak na szyi. Naczyniak usunięty ale ustawienie a raczej tendencja do przekrzywiania główki została. U neurologa byliśmy we wrześniu na początku. Zlecił laser i lampe biotron na szyjkę no i Vojtę. Wczoraj byliśmy u niego wyjaśnić pewne wątpliwości i okazało się ze zlecił też masaże karku. My zdziwieni bo rehabilitanka masowała go raptem jeden raz a głównie skupiła się na ćwiczeniach metodą Vojty a mieliśmy z nią już 6 spotkań. Neurolog zlecił 10 a potem do kontroli. Też poczytałam o kręczu szyi i tam było o masażach napisane i o profilaktyce w domu tzn jak układać dziecko itp. Nikt nam o tym nie powiedział. Niby rehabilitantka mówiła ostatnio że główka ładnie wraca do osi i może kolejna seria ćwiczeń nie będzie potrzebna , ale z kolei wczoraj ten neurolog jakoś chyba nie był zachwycony z efektów. Co prawda nie przykładał się do badania bo wpadliśmy na chwilę bez umówionej wizyty. Na moje oko Kubuś dalej woli układać główkę w takiej pozycji. Sama nie wiem co tym myśleć. Dziś idziemy na rehabilitację to powiem rehabilitantce o masowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) mam sekunde to się chociaż pokażę że wszystko jest ok :D Mały fajny aniołeczek troszkę czasami pomarudzi, podrze się ale w końcu to dziecko. Bym się niepokoiła jak by był za spokojny :p w nocy śpi ładnie najwięcej się uśmiecha i sobie już coś gaworzy. W dzień jest troszkę mniej skory do uśmiechania, aczkolwiek kilka razy fajnie do mnie rozdziawił jape :DD narazie uśmiechami obdarza głównie zabawki, łóżeczko , karuzelkę i obrazki na ścianie :p a w nocy cieszy się do ojca :p jakoś mama jest na końcu. Tatuś nawet jak śpi to mały się już tak nauczył, że wie gdzie i obraca głowę w jego stronę cieszy sę i tak jakby wołał, żeby stary się obudził :D fajnie to wygląda. Zawsze się z niego w nocy naśmieję. Do tego jest mało uciążliwy bo daje mu smoka odwraca głowę i już śpi. Pierwszy sen przesypia sobie w łóżeczku a potem go biorę do nas jakoś nie mam serca go odkładać samego do łóżeczka (chociaż łóżeczko mam na wyciągnięcie ręki). U nas jest tak fajnie cieplutko no i wydaje mi się, że jak śpi ze mną ma dłuższe pory spania. Tak więc i jego i moja wygoda ma tu znaczenie. I jakoś z tego powodu nie mam wyżutów sumienia, chociaż zdania na temat spania dziecka z mamą są podzielone. I on i ja potrzebujemy swojej bliskości więc czemu z niej rezygnować? :) W ogóle Filip mnie już rozbraja tak wsoko podnosi nogi przy przebieraniu, że nieraz ciężko mu zapiąć pieluszkę. Fika sobie na całego aż mu się buzia cieszy a kiedy przychodzi do ubrania to zaraz płacz. Najchętniej by leżał na przewijaku i wywijał nogami. Wczoraj nawet machał rekoma w stronę nóg jakby chciał je złapać. Zaczyna się już najwyrażniej interesować swoimi częściami ciała :D JA sie nie mogę nadziwić jak on się z każdym dniem zmienia. Kiedyś się tak fajnie marszczył podczas ssania piersi, zawsze chciałam to nagrać ale jakoś nie było jak, a teraz już tak nie robi. Teraz ssa puszcza, cmoka, bawi się cycem i interesuje go wszystko dookoła tylko nie cycek mamy :D eh człowiek się nie obejrzy jak zacznie pannice do domu przyprowadzać :P Gosia prawdę powiedziawszy to nie wiem czy to Mirena :p jakoś się z tym moim ginem nie mogę dogadać :D narazie przepisał mi jakieś czopki dopochwowe mam brać 6 dni i po ostatnim czopku na wizytę jak będzie ok zakładamy spirale. Słyszałam, że trochę to boli :S Kurcze, któraś pisała ,że na biderka idzie dopiero jak mały skończy 20 miesięcy ? nam kazali przyjść za trzy miesiące ... Co do szczepionek to seria jest na opakowaniu, my dostaliśmy opakowanie do domu: pielęgniarka powiedziała \"żeby państwo widzieli za co płacą\" :p na szczęście, żadna to z serii wycofanych, chociaż teraz to już nic nie wiadomo... Badeve nawet jak by dostał tą złą serie to prawdopodobnie nic by się nie stało. Pewnie się trafiła jakaś trefna, albo żle przechowywana i poprostu muszą to sprawdzić, wycofać. Tak już jest ... Badeve cieszę się, że u Ciebie coraz lepiej, biedna ty się namęczysz. Mam nadzieję, że Kubulek po tych masażach będzie spokojniejszy i da ci w końcu troszke odpocząć. Ja ostatnio stwierdziłam, że mimo że moje dziecko nie jest uciążliwe to jednak przebywanie z nim 24/24 męczy. Mąż go wzioł w sobotę praktycznie na pół dnia z domu. ZOstałam sama w ciszy, poszłam się wykąpać, zrobić maseczkę bez pośpiechu że zaraz będzie mały stekał. I może egoistycznie ale pomyślałam że fajnie tak pobyć samemu. Przez te 4 godziny normalnie się odstresowałam i odpoczełam psychicznie. Normalnie można powiedzieć, że odżyłam. Przez tą pogodę ostatnio jakoś się depresyjnie czuję. Dlatego poszłam sobie na solarium, kupiłam farbę do włosów... stwierdziłam, że dość siedzenia w domowych pieleszach, papuciach i szlafroku. Dlaczego mam nie zrobić czegoś dla siebie. Filip będzie miał ładną, zadbaną i przede wszystkim szczęśliwą mamę a to chyba najważniejsze. No i mąż też będzie zadowolony :p My się musimy w końcu wybrać do pediatry na wizyte kontrolną, bo jakoś jeszcze czasu nie było :p poważyc, pomieżyć, obejrzeć czy wszystko jest ok. I też niestety musimy jechać prywatnie, bo nasi pediatrzy pochodzą z lat 50 i mają dziwne maniery, nie mówiąc że na lekkie przeziembienie przepisują odrazu antybiotyki i na co by dziecko nie było chore to zawsze jest ten sam antybiotyk :p Jak układacie maluchy do spania w dzień i w nocy ? Bo ja jakbym młodego w nocy nie położyła to i tak zawsze ląduje na plecach, a wszyscy w koło krzyczą, że ma leżeć na boku... znowu zbyt długie i częste leżenie na boku żle wpływa na bioderka... a o leżeniu na brzuchu to mogę zapomnieć, sekund 5 i ryk w nieboglosy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja na chwilke bo dzisiaj zaplanowalam,ze skompletuje wszystkie potrzebne dokumenty o zlozenie wniosku o mieszkanie lub dom (mam namiary na dwa miejsca :) ) Zona mundurowego slyszalam,ze boli,ale moja bratowa mowila,ze nic nie czula(mamy tego samego lekarza).A poza tym podobno lepiej zakladac w czasie @ bo wtedy macica jest rozkurczona .Ja wczoraj wieczorem dostalam okres(kurcze po 21dniach :( ) wlasnie dzwonilam do gina i umowilam sie na poniedzialek na 18.20,mam troche stracha :( A moj maluszek wczoraj w dzien sie wyspal,o 18ej sie obudzil,dalam mu jesc i zaczal marudzic,wiec o 19ej go wykapalam,a on arudzi,wiec myslalam,ze spiacy,polozylam go a on dalej marudzi i je piastki,wiec przed 20ej musialam dac mu jesc,ale jeszcze chwile pomarudzil i poszedl spac.A od rana znowu maloje :( Ale najwazniejsze,ze i tak ladnie nawadze przybiera.Aha a my od tygodnia uzywamy ju pampersow 4 :) Dobra uciekam,a tak mi sie nie chce,bo nie znosze papierkowej roboty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia też to słyszałam tylko , że ja karmię piersią więc miesiączki moge nie mieć wcale ;p a perspektywa następnego porodu jakoś mnie póki co przeraża :p hyhy Kurcze a ja muszę się wziąść za projekt ;p i robię wszystko byle tylko do niego nie usiąść :D najgorsze, że jutro przyłazi baba obejrzeć to co zrobiłam a ja jeszcze w powijakach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka-jaki mialas ten pierwszy okres po cesarce bo ja mam taki obfity ze az sie boje co chwile zmieniam podpaski bylam dzis u lekarki mowila ze nic tam nie widzi a mnie to dziwi ze lele sie ze mnie jak z kranu 2 godziny i zmiana podpaski czasami co godzine niewiem co o tym myslec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczyny. Widzę, że spokój u nas na forum. No nie ma czasu na nic. Ja tez siedze jeszcze w nocnych pieleszach i zamiast sie iść myc póki maly spi to siedze przy kompie :-) Mielismy sie wczoraj szczepic ale maly ma katarek i nic z tego. Kropelki do soboty ma brac i jak mu przejdzie to moze w poniedzialek sie uda. Lekarka powiedziala, ze zaszczepi pentaximem, takze ok. W nocy to ma taki zapchany nosek ze tylko sol i frida ida w ruch, biedaczek sie nameczy. Wogole cos wczoraj strasznie marudny byl. Ale od paru dni juz sie slucznie usmiecha do mamy, jakie to fajne uczucie :-) Zona masz racje, z dnia na dzien te nasze maluszki sa inne. Dopiero lezaly praktycznie sie nie ruszajac, a teraz... mój też lubi jak sie go juz przebierze machac sobie nóżkami z gołą dupcią. I coś tam sobie gaworzy przy tym, chyba do miśków z karuzeli hehe. Wogole to co pojde do innego lekarza to kazdy inaczej. Mialam wit C Cebion, ta kazala Cebion multi, mialam wit D Vigantol a kazała kupić Devikap i do tego zapomniala dac mi recepty. Ciagle cos. Malego dopadla straszna ciemieniuszka, teraz oliwkujemy ale musze kupic chyba ten specyfik Skarbu Matki Oiluszka. Używalyscie to moze? Pomaga? Bo mi lekarka przepisala jakis plyn za 50 zl, troche przesadzila chyba. Aptekarka tez mi powiedziala, ze sa dobre i tansze polskie specyfiki. Lekarza tylko dostaja od przedsawicieli handlowych tych firm co chwile jakies gadżety za przepisywanie ich produktow a potem my musimy bulic. Tak to jest. Narazie smarujemy zwykla oliwka i jest troszke lepiej. A spirale mozna zakladac teraz jak karmie i nie mam okresu?? Bo ja myslalam ze tylko podzczas okresu. NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ molinezja 22.07.2007.....2700 (ok5)....53(56)....Kraków.......Bartek moonisia...26.07.07.........3420.....53.......Poznań.... ...Zuzanna SoldeLuna.....29.07.07.....2890(ok.7)......53(58).... Warszawa....Dawid Józef pluszka.....31.07.2007.......3500 (ok6,5kg)..60 ...Rypin..... Szymon gosiafrancja 03.08.2007......4.570(7.33kg)..54.5(63cm)...Francja.....Nico las Andrè arbuzka1.... 09 08 2007 ......2800(4600)....... 54 ...Gdańsk ......Wiktoria Agnieszka31..17.08.2007....3600 (6kg).......54.(62).......Leżajsk. .....Marcel Agunia81......19.08.2007r....4.000........57....Kraków.. .....Tomasz Dragonka73..19.08.2007r...4.100 (6kg)..52 (62)...Wroclaw/usa...Kacper marlencia26..20.08.2007...4070..(5500)...53(57)...Niemcy .. ...EMILY myszka24 21.08.2007.....3600 (5100)....56........Łódź......Beniamin ankakoza.....24.08.2007......3680 (5835).........53....Wrocław. .....Jakub badeve..... 27.08.2007.......4050(ok 5kg)........58.......Jasło.. .......Jakub zona_mundurowego....27.08.2007....3200.....51.....Łobe z........Filip karneolka.... 29. 08. 2007.....4250........60.....Szczecin.......Ola julianna29.....30.08.2007...3150(3880).....50..Warszawa ..Michalina smiglo7...... 05.09.2007......4150......59.......Wrocław......Dominika I zmienam tabelke bo maly znowy przybral ladnie w 8 dni 275g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko okres miałam obfity i jak nigdy 4 non stop wymiana koniec po 6 dniach a ja sie tez martwie bo był koniec a tcos nie tak cały dzien nic a jak po kąpieli to leci czerwona krew i musze do gina bo biore tabsy i nie wiwem, co grane acha i ja tez chce ten jezyk dwulatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ankakoza - ja używam olejuszki i jest super polecam. Robie tak jak jest w instrukcji a wyczesuje najpierw grzebykiem bo szczotka za miekka a potem szczotką. W dwa tygonie mu się ładna główka zrobiła. Jeszcze ma pare tylko takich pojedynczych pkt. Czytałam żeby oliwki nie uzywać tylko właśnie przeznaczone do tego specyfiki. Gosiafrancja - ja mma ten przepis z tv raz robiłam i wyszedł dobry. A muszę Ci się przynzać że ja jestem lewa jeśli chodzi o pieczenie. Przepis: 300g zmielonych orzechów 10 łyżek cukru 3 łyzki mąki 10 jajek 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 szklanka bułki tartej Ubić białka mikserem, wsypać cukier cały czas ubijając. Dodać żółdka i wymieszać łyzką.Do zmielonych orzechów dodać bułkę tartą, mąkę, proszek do pieczenia. Dodać do piany i wymieszać łyżką. Wlać do formy. Wsadzić do nagrzanego piekarnika. Piec w 180 st. przez ok 40min. Na masę nie mam przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka24-ja tez wlasnie mam 4 dzien okres pierwsze dwa dni byly takie jak zawsze a na trzeci zacząl sie koszmar co godzine wymienialalam podpaske i tez mialam taką czerwoną krew bylam dzis u lekarki mowi ze nic tam nie widac ale kazala obserwowac, czego taka czerwona ta krew i czego tak duzo moze to tak po cesarce pierwszy okres wygląda skoro ty tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u gina. :-P Kąpać w wannie już się mogę i seksić też (ale kto by na to czekał do wizyty u lekarza - hihih). NIestety dostałam jakieś czopki bo mam za dużą jeszcze wydzielinę a to oznacza, że przez 6 dni nici z seksiku :-( Owulacja u mnie już lada dzień czyli na dobre mi to wyjdzie żeby czasem nie wpaść. Przepisał mi tabletki jakbym chciała zażywać, więc zastanawiam się czy brać. Są jakieś skutki uboczne tabletek??? Bo nogdy nie używałam i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy po przestaniu karmienia ja dostane okres. No ale narazie mi sie nie teskni. Agunia to zalezy od tabletek i organizmu. Jedni tyja inni chudna, roznie naprawde. Teraz sa dobre tabletki, nie to co kiedys. Ale najpiej po 2-3 miesiacach brania sama popatrz na skutki i jak bedzie źle to zmień albo odstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia może też spaść libido ;p ja też mam 6 dni z głowy ;p bo wkładam sobie sterovag zdaje się że tak to się pisze :) a za 6 dni spiralka. Ankakoza spiralę wg mojego gina można zakładać już teraz bez okresu. Ja też karmię piersią więc musiałabym czekać niewiadomo ile a to mi sie nie uśmiecha :p chcem to już mieć z głowy i tyle. JA tam tez nie tęsknie za okresem :D tym bardziej, że te pierwsze to takie nieuregulowane i pewnie właś nie cieknie po nogach :D ale wasze chłopaki to wielkoludy, mój Filipek chyba najmniejszy. My dalej pampery 2 i pewnie jeszcze troszkę w nich pochodzi. Ubranka co prawda 56 przymałe sie robią ale jeszcze wchodzi, generalnie zakładam mu już 62 i są w sam raz. No tak tylko wasze maleństwa ważyły tyle po urodzeniu co moje dziecko w 7 tygodniu :) mam nadzieję, że szybko nadgoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sąsiadka z łóżka
Badeve - nic nie będzie. Moja tez zaszczepiona wstrzymaną serią - wstrzymaną nie wycofana. Problemem było rozwarstwienie, nasza była klarowna. Byłam w przychodni i dzwonili do sanepidu. Prawdopodobnie za miesiąc gdzies szczepionki wróca do obiegu, bo to standardowa procedura. W kazdym razie nie martwię się: dziecko wygląda zdrowo, zachowuje się... jak dziecko. Co do okresu to przy starszej dostałam po 7 miesiącach i 17 dniach... Co do masowania - rehabilitowałam starszą Vojtą i były widoczne efekty, ale to kłopotliwe jest. Dziewczyny - dlaczego pampersy czwórki?? Moja córka nosiła je w wieku 2 lat! Julka nosi 2, urodziła się 15.08...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×