Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

arbuzka twoja mała to sobowtór mojego...usypia przy cycku, a jak kładę do łóżeczka to od razu oczy szeroko twarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy jużiesiączkujecie lub marzycie o miesiączce a ja iesz się że jescze pare miesięcy spokoju :))) Bo ry Oliwce zaczełam miesiączkować dopiero jak Mała miała 9 miesięcy. Dzis mojego dawiego coś napało i cały dzień śpi... ciekawe co będzi robił nocą. OOoo Wrzaski za oknem Go obudziły. Lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dziewczyny - jak to z tymi szczepieniami w 6 tygodniu, bo wybieramy sie w sobote i nie bardzo wiem, co nas czeka..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. co do szczepionek to ja za dużo nie wiem, bo jestem przed szczepieniem. Ale my będziemy kupować za 170zł tj 6 szczepionek w1, czyli jedno kłucie. A dalej to nie wiem co i jak. Dziewczyny poradźcie coś na te kolki. Jak on się biedak męczy, ja jem tylko kurczaka i indyka to nie wiem od czego to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza, spróbuj kupić ten specyfik sab simplex, ja go stosuję i jem na prawdę dużo rzeczy i nic kubusiowi nie jest.( odpukać!!!)..podaje się go regularnie co 4 godziny..jest niegroźny dla malca- nie wchłania się do przewodu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve dzięki, ale trochę się boję kupować leków przez internet nieznanego pochodzenia. Jutro idziemy do lekarza, może coś poradzi. Dzisiaj już było trochę lepiej, myślę, że może to przez mleko, dzisiaj nie piłam a wczoraj jadłam płatki z mlekiem. Odpuszczę sobie nabiał przez tydzień i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza Tomciowi lekarz zapisał : DEBRIDAT 2 RAZY PO 2,5 ML I GRIPE WATER 3-4 RAZY DZIENNIE PO 5 ML. Powiedział że nie zaszkodzi a może pomóc. Tą wodę kupuję bez recepty natomiast na debridat dał mi receptę ale nie wiem jak jest. Debridat jest to proszek który rozcieńćza się wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia dzięki. I pomogło wogóle? Wiecie co zrobiłam teraz, ściągnęłam pokarm z jednej piersi, bo już kapało, ale w sumie jeszcze nie była tak pełna jak czasami jest po dłuuugiej przerwie i wiecie ile było. Szok. 180ml. To jest normalne???? Teraz tak dopiero do mnie dotarło, że ten mój Kubuś ulewa, bo jak się tyle naje to wcale mu się nie dziwię. A czasami jak chluśnie to wydawało mi się, że wszystko wylał ale jednak teraz stwierdzam, że tyle co nic. Kurcze a on zjada jednego cycka a za pół godziny chce drugiego czasem. To co się dziwić. Ile powinny jeść dzieci 5tygodniowe? A ja się dziwiłam, że on od urodzenia, tzn od tej najniższej wagi, która miał w szpitalu po 3 dobie do 3 tygodnia przytył 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze odnośnie leków to bardzo mu pomogły bo przedtem nigdy sobie sam nie poleżał tylko cały czas płakał, nawet na rękach. CZasem napina się strasznie i pręzy nóżki ale już nie tak jak kiedyś tak że jestem bardzo zadowolona. a podaję mu to już 2 tygodnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza - nooo, gratulacje... ja jak ściągałam jak karmiłam małego sztucznie to co 3-4 godziny po 100 ml z obu piersi, ostatnio - 120, ale to też z obu... ale mały chyba mimo to nie głoduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia dzięki. November ja nie wiem, ale on chyba nie powinien tyle jeść. W piątek będzie miał 6 tygodni dopiero. Przecież ja bym sobie płatków dosypała i bym sie tym najadła :-) Ale zawsze mogę mleczarnię otworzyć hehe. A Wy dziewczyny co karmicie maluszki to ile ml im dajecie? Chyba, że modyfikowane się inaczej przelicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sąsiadka z łóżka
Ankakoza - tak sobie czytam o kolkach i o Twojej diecie. Gdy moja dziś trzyletnia córka miała kolki to bez znaczenia była moja dieta: darła się po gotowanym indyku i darła się po sajgonkach. Oczywiście jadłam sajgonki, bo dla niej bez różnicy, a dla mnie owszem :-)) Podawałam GripeWater, suszyłam brzuszek z masażem i przystawiałam do piersi - pomagało. A potem samo przeszło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam trochę spokoju mam, mały usnął. wczoraj był straszliwie niespokojny, się wyciszył dopiero po kąpieli. wreszcie też doszłam trochę do ładu w pokoju - jesteśmy teraz przez miesiąc u teściów i noc z niedzieli na poniedziałek to był jakiś koszmar. Mąż z niewyjaśnionych przyczyn rozstawił łóżeczko, a mały i tak prawie całą noc spędził z nami w łóżku. Wczoraj zrobiłyśmy z teściową przemeblowanie i da się przejść po pokoju (wcześniej prawie całą wolną przestrzeń zajmowalo łóżeczko). Robię masowe pranie, bo przez ten czas od kiedy nam się w domu zepsuła pralka, nazbierało się nieźle. Noce mamy w miarę spokojne. Obudził się dzisiaj w nocy, nakarmiłam go, przewinęłam. Potem go jeszcze przystawiłam do piersi po ciemku, żeby się wyciszył. I położyłam do łóżeczka. A on... poleżał chwilę, postękał po swojemu i zasnął :) Taka sztuka to mu się już dawno nie udała. O, chyba się budzi, widzę, że się buja świniak co nad nim wisi ;) Pewnie go pacnął wymachując rączką. W ogóle - moje dziecko już tak cudownie się uśmiecha i coraz częściej. Jest mi tak cieplutko, kiedy nachylam się nad łóżeczkiem, a tu na mój widok uśmiech na pół buzi :) Chyba się jednak nie obudził. To jeszcze chwila spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz Kubuś też się słodko uśmiecha i robi to ku mojej uciesze coraz częściej i radośniej. Cieszy się też bardzo jak tatuś przychodzi z pracy. Robi się też coraz bardziej rozgadany, grucha sobie po swojemu a my wpatrujemy się wtedy w niego jak w obrazek i cieszymy się jak dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój kubuś za to uwielbia mieć zlą minkę...ale jak się wreszcie uśmiechnie to uśmech aniołka....nie zauważyłam ,żeby na mój widok jakoś tak radośnie machał rączkami i nóżkami ( cholera0 następny obiaw WNM) ale myślę że z czasem wszystko przyjdzie..jutro idę do lekarza spytac się czy możliwe żeby miał to napięcie, i żeby dała mi skierowanie do neurologa...a i muszę spytać się o szczepienie bo tow tym tygodniu nas czeka!!! dziewczyny, wy szczepiłyście tymi skojażonymi? ja się nad tym zastanawiam novemberrain, piękny synek a jaki silny..wiecie co..mój to tak głowę wysoko podnosi i nie to, żeby trzymał przez 5 sekund..on po prostu trzyma ją tak non stop a jak go noszę na rękach to odchyla się do tyłu i ogląda wszystko....ale nie wiem, czy to nie za wcxześnie dlatego chcę te badania zrobić a ja nie wiem czy nie mam znowu za mało pokarmu..ale kuba je mi z piersipraktycznie przez cały czas, no bo cały czas go uspypiam, a robię to przy piersi...eraz zasnął 20minut temu a podejść było od 9:00 chyba z 10...ehhhh i nie wiem czy znowu mi się nie obudzi mam nadzieję, że kubuś nie będzie miał tego napięcia mięśni...on już tyle przeszedł..nie śpi, męczy się biedny wiecie co, jak mnie tak kuba obudzi o 5,6 to mi się tak nie chce wstawać, biorę go do siebie do łóżka daję cyca i zaraz zasypiam..a on mi tak marudzi do 7:00...mąż zły, bo nie chce żebym przez sen czegoś mu nie zrobiła...ale to chyba niemożliwe..przeciez matki śpią z pociechami w łózku czasami od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Agunia, sąsiadka z łóżka dzięki za rady 🌻 Właśnie wróciliśmy od lekarza. Wiecie co, jak tak patrzyłam na te dzieciaczki w poczekalni to takie maleństwa. I zrobiliśmy z chłoakiem moim zakłady ile nasz \"mały\" waży. Ostatnio byliśmy u lekarza i ważył 4,5 kg a było to 2.5 tygodnia temu. Więc ja stawiałam na 5 a Mirek na 5,2kg. I wiecie ile waży, jedyne 5560g. W 2.5 tygodnia ponad kilogram!!!! A ja się martwię, że ulewa. Ale co się dziwić, jak tyle mleka wypija to i rośnie. Pytam lekarki, czy oby nie za dużo je albo za często, ale mówi, że na żądanie karmić i skoro tyle chce i je to ok. A najgorsze to jest to, że ma straszne odparzenia, zrobiły mu się po chusteczkach happy. Biedaczek. Chyba go przez jakiś czas w tetrze potrzymam, nie ma wyjścia. Wietrzenie nie pomaga. Badeve i dostał mój maluch na to oczko jakiś antybiotyk znowu, lekarka powiedziała, że trzeba być dobrej myśli, że to nie kanalik. A u Ciebie jakaś poprawa po tych lekarstwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza...raz lepiej, raz gorzej..ja te kropelki miałam stosować tylko 5 dni no i od poniedziałku już nie zakrapiam..ale widzę że czasami ropka się pojawia..a w jednym dniu powróciła nawet opuchlizna...boję się, że te krople nic maluszkowi nie dadzą... a tobie te krople przepisuje pediatra, czy okulsta? bo mi kazała iść z tymi oczkami do okulisty..ciekawe czy jak juto pójdę do pediatry, to czy cos mi jeszcze przepisze... cholera, tak się tucze ktoś u mnie pod blokiem że zaraz kuba się obudzi..my z męże się już smiejemy, bo kuba na byle hałasik reaguje przez sen...mamy taką sąsiadkę na górze co ciągle szura krzesłami...ja jej chyba filc kupię pod te krzesła...a pod anmi pies ciągle ujada..zostawiają psinkę na cały dzień i rano tylko pod blok z nim wyjdą, a pies typowo na polowania, to głos ma konkretny.... a jak mąż przy usypianiu małego mocniej zamknie drzwi, albo talerzem stuknie to mu grożę, że jak się kkuba obudzi- to będziego nosił..... nie myslałąm,że mi się taki wrażliwiec urodzi!!! my już szeptem móimy do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza, kawał chłopa z twojego synka..mój w miesiąc zdążył przybrać mierne 700 gram a twój w 2 tygodnie 1 kg!!! wow, ale ma apetyt...mój też je na okrągło, ale może mam mniej pokarmu albo problem bezseności dziennej :) śliczny chłopczyk!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve krople mi przepisała pediatra, bo do okulisty dopiero 25go idziemy, nigdzie nie mogę znaleźć miejsc wcześniej mimo, że prywatnie idziemy. Koszmar z tą naszą służbą zdrowia. Ale dzwonię co chwilę tam gdzie jestem zarejestrowana i pytam, czy nie zwolniło się miejsce wcześniej. Narazie udało mi się tylko z 31 wskoczyć na 25go października. Badeve mój tak samo główkę podnosi jak Twój, a jak go noszę to tylko do tyłu odchyla i ciągnie. Wogóle chyba zrobiliśmy błąd, bo na boczku go nie kładliśmy, bo nie chciał zasnąć i sie wściekał, więc leży zawsze na pleckach z głową przekręconą na lewo albo prawo, żebyśmy go widzieli, bo ulewa. I teraz tak krzywi tą główkę na boki, żeby miał prostu musimy mu podkładać pieluszkę na bokach. Co do mówienia szeptem to jest tak, że im jest ciszej tym bardziej reaguje na wszystkie dźwięki. Jak byli u nas goście i gadaliśmy wszyscy normalnie i śmialiśmy się na głos to spał jak zabity. Także chyba lepiej normalnie się zachowywać, ale dobrze się gada hehe. Sama chodzę na palcach jak go usypiam 3 godziny, żeby znowu po 15 min się nie obudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu synek prześliczny i ta czuprynka :-D Tomciowi wytarły się włoski na przodzie głowki i teraz dopiero mu odrastają trochę jaśniejsze :-) co do odparzeń albo raczej uczuleń to Tomcio dostał uczuleie po chusteczkach Johnsona. Od urodzenia używałam do pupy linomag ale jak miał całą czerowną pupę to zaczęłam używać bepanthen i powiem wam że jak dla mnie jest rewelacyjny. Od tej pory żadnych odparzeń, zaczeriweń. Pupa prześliczna. :-D Trochę droga ta maść zwłaszcza, że idzie jej mnóstwo ale warto, bo nie chcężeby synek cierpiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojego teraz położyłam do wózeczka, jak zasnął mi przy piersi i powiem wam że spido teraz..gdzies słyszałam,że niektore dzieci budzą się bo im się pokarm cofa...i że powinno się przód łóżeczka na czymś podwyższyć, żeby był\\o pod lekkim kątem...i śpi mi odpukać od 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm co do spania to wczoraj spał mi 2 godziny w ciągu dnia :-( Wieczorem po kąpieli nie chciał zasnąć ale jak mu się udało do spał do północy, potem karmienie i przerzutka do naszego łóżka bo za cholerę nie chciał usnąć no i marudzenie, marudzenie, jedzonko o 2 znowu mrudzenie i krótka dżemka, jedzonko o 4 i jak wyżej, o 6 i od tej pory nie spał. :-( Usnął mi dopiero w południe w samochodzie bo jechałam do miasta i spał prawie 3 godziny. Wstał z wielkim wrzaskiem bo był głodny i usnął ale jak go przełożyłam do łóżka (bo łatwiej mi go położyć niż włóżeczku) to pobudka więc uruchomiłam suszarkę i śpi już pół godziny :-) Idę coś upichcić bo padam z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! cos w tym jest, ze im ciszej tym bardziej reaguje na dzwieki. u nas tez jak telwizor gra albo gadamy normalnie to Misia spi jak zabita, a jak jest cicho i nagle telefon zaczyna dzwonic, to jest od razu akcja. ankakoza - piekny ten twoj olbrzymek, a jaka ma gesta czuprynke! podzielcie sie pls doswiadczeniami ze szczepien w 6 tygodniu. bo juz sie zorientowalam, ze sa roznice miedzy szczepionkami, ale o co to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny.Ja juz po chrzcinach byly w sobote maly byl grzeczny i od tej pory taki jest oby na dluzej .W nocy budzi sie o 2 w nocy i potem dopiero kolo 6tej.po zmianie mleczka nie chce go tyle jesc no ale jakos sobie radze. Co do oczka to niestety moj maly ma problem bo bardzo mu ropieje przez to ponoc ma katar narazie ma krople zobaczymy co dalej zrobilam tez badania ciekawe jak hemoglobina czy jeszcze nie spada bo jak tak to bedzie brala leki jutro ide po wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. A ja tez się już pogubiłam w sprawie tych szczepień. Teraz chcemy kupić szczepionkę infanrix hexa koszt ok. 200 zł. Potem za 3 tygodnie znowu się kupuje następne?? Czy to w tym zestawie jest już to na następny raz, w co wątpię oczywiście. Coś wydaje mi się, że becikowe trzeba będzie na szczepionki przeznaczyć, ale lepsze to niż nie wiadomo ile wkłóć dla tych naszych maluszków. Na stronce www. szczepienia.pl jest taka tabelka i jest napisane, że normalnie byłoby 18 wkłóć w ciągu 18 miesięcy a te skojarzone 6w1 to 8. Także różnica jest. Ale jak dla mnie i tak dużo. Co do kolek to u nas dzisiaj spokój, także nie wiem, czy to było to, czy może co innego. Ale tak by samo znikło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) co was doczytam to moja Dominiczka zaczyna plakac :( zlosnik maly albo nie daj boze chce zjesc to tez sie wydziera nie da zjesc mamusi ani przy kompie posiedziec jutro ide z nia do pediatry na zwazenie i po recepte na szczepionke skojarzona bo tez taka wykupujemy no i sprawdzic bo wydaje mi sie ze mala dostala plesniawek :( najlepsze jest to ze nie wiem czy sie wyrobie do 12:30 bo dzisiaj i wczoraj wtsalam o 8 rano i wiecie o ktorej dopiero wyszlam ??? kolo 14 bo mala coagle na cycu cos mi klawiatura szwankuje ) Gosia francja mi sie nie pokazuja zdjecia twojego Nicolaska :( dobra zmykam vbo corka chyba znowu cyca chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu, dziewczyny jak się nazywa to lekarstwo na uspokojenie dziecka, to homeopatyczne???? Moja córka w ogóle nie chce spać!!!!Dziesiaj może 2x po poł godz mi spała( i na spacerze troche) teraz znowu nie chce spać- tak jest od 3 dni...... ja się wykończe!!!Jest tak pobudzona jakby się kawy napiła , oczy wielkie jak talerze. Przy jedzeniu przysypia a potem to juz koniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×