Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość konwalia3
Dzieki dziewczyny:-) wierzyc mi sie nie chce ze juz jest ze mna moje malenstwo:-) tez myslalam ze nie dam rady donosic i udalo sie:-) mam nadzieje ze bedzie nadrabial dzis 4 dni po porodzie wazy okolo 150 gram mniej, wiec chyba nie tak zle. A bole przepowiadajace faktycznie ciezkie do przegapienia. Ja glupia myslalam ze skoro tyle mialam skurczy w trakcie ciazy, to nie rozpoznam... Co prawda porod mialam indukowany ale bole pewnie by byly takie same albo chociaz podobne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
nom do mnie Aisa tez to nie dociera ze to już zaraz za chwile:) z jednej strony sie boje z drugiej nie moge doczekać ale niech Mały sobie siedzi do terminu bo dla niego to lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisa29
Ciążą donoszona :-) Z tej okazji jedziemy dzis na zakupy, zrobię sama obiad i upieke ciasto! Na 14 mam też ktg w mojej przychodni, bo podczas badań zgarnęła mnie pielęgniarka środowiskowa i zaprosila na 2 ktg w tygodniu :-) A w poniedzialek wielki dzien :-) Dziwnie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
Ja w niedziele koncze 37 tydzien.. Ale dzisiaj sie tragicznie czuje, maly chyba ciagale ma czkawke, czuje caly brzuch, cos mnie kluje na dole od jakiegos czasu i strasznie mi niedobrze:( a jak sie poloze to jeszcze gorzej;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny majace szyjke na pessarze ,mowi ssie ze przy krazku sa wieksze uplawy. Jakiego typu sa to uplawy? Wodnistwe,bezwońne czy geste biale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisa29
Ledwo żyję...co za dzień. :-) Calaneczka, moze chwilowy kryzys? Poleż, odpocznij...oby przeszło. Gościu, u mnie nie było większej ilości wydzieliny, ale mówiła mi lekarka, że mogą być bardziej wodniste. Na pewno nie mogą mieć intensywnego zapachu. Kolor najlepiej kremowy, jasno żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aisa ty masz juz zdjety krazek? Mialas nakaz lezenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu - ja mam zoltawe i jest ich dosc sporo (bez wkladki ani rusz). Chociaz czasem pol dnia suchutko, a potem nagle spora ilosc. Lekarz mi mowil ze to normalne. Niepokoj powinny wzbudzac uplawy o innym kolorze niz biale i zolty oraz o odmiennym zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
u mnie odpukac dzisiaj ciut lepiej..tylko kregoslup doskwiera ale do tego juz sie przyzwyczailam i mnie to nie martwi za mocno.. A Wy dziewczyny jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Calaneczka ty na kiedy masz termin? Ja czekam jak na szpilkach, w poniedzialek wizya - zobaczymy jak sie ma moj pessarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
termin porodu mam na 26 maja z kalendarza a z pierwszego usg wyszedl 23 maj..w zasadzie to siedze juz jak na szpilkach troche a w dodatku zamieszanie remontowe w domu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty mialas pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
mam cały czas do tej pory..chyba od 23 tygodnia ciazy. Moja lekarz nie chce za wczesnie ryzykowac i zdejmie mi go na wizycie dopiero 14 maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
no i stalo sie to czego najbardziej sie balam...nerka nie wytrzymala u wyladowalam w szpitalu:( jestem na przeroznych lekach i juz bez krazka. Maly ma mega tachykardie w okolicach 200 a cala ciaze mial puls 140 wiec sie biedak meczy:( ale po zdjeciu krazka praktycznie nie mam juz szyjki wiec moge urodzic w kazdej chwili..chyba ze dalej bedzie kiepsko z maluszkiem to moze nawet beda wywolywac porod..pewnie po obchodzie cos wiecej bede wiedziala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
Calaneczka to zdrowia i trxymaj sie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
o siebie to ja sie juz nawet nie martwie tylko zeby malemu nic sie prze to wszystko nie porobilo;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisa29
Też jestem w szpitalu. Mala jednak slabo przybiera, do tego ktg wyszlo poszarpane. Pessar mialam sciagniety-szyjka krótka, 1cm rozwarcia. Leki odstawione. Juz chcialabym urodzić...tak sie martwię o moją kruszynkę :-( Calaneczka, powodzenia, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie sie! Jestescie juz na koncu ciazy, wiec juz na pewno wszystko bedzie dobrze! Ja mialam dzisiaj wizyte i lekarz jest bardzo zadowolony - krazek trzyma sie na swoim miejscu, szyjka jest twarda, nie ma rozwarcia. Jeszcze tylko 13 tygodni i sciagamy pessar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Konwalia gratuluję. Wreszcie wszystko za Tobą doczekałaś się maleństwa. Ja czasami czytam forum bo jestem ciekawa co słychać u znajomych które jeszcze zostały. Mój mały rośnie jak na drożdżach ma już 8 tygodni. Teraz powinnyśmy pisać na forum o wychowaniu dzieciaków znów wszystkie razem. Fajnie by było powymieniać się doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Calaneczka i Asia29 na pewno wszystko się ułoży powodzenia, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
u mnie zapalenie zamiast spadac to roslo i w efekcie mamy juz Tomasza na świecie. Urodzil się przez cesarskie ciecie wczoraj o 23.00:) wazy 3,54kg i mierzy 54cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu u was nowa .Czytałam u was troche ale nie wszystko pociesza mnie myślę że istnieje coś dzięki czemu można urodzić zdrowe dzieciątko .W następnej ciązy mnie to czeka aczkolwiek mój gin mówił że szew od ok 14 tc będe musiała mieć ale ten passer wydaje mi się z waszych opini lepszy ;)Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Cześć, jestem nowa na forum, ale jak dziś się wczytałam aż mi się humor poprawił do tej pory nie wchodziłam na fora bo nie miałam odwagi ;) jestem w 29t5d od 27t z pessarem i raczej leżę pozdrowionka dzięki za poprawę humoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Calaneczka to pięknie. Duży chłopiec i kolejna z nas tuli dzieciątko. Pięknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przy jakiej długości szyjki miałyście zakładany pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calaneczka - gratuluje :) Gosciu - ja mialam pessar zakladany na 20 mm szyjke. KM1988 - zalozenie pessaru jest bezpieczniejsze, robi sie to w gabinecie, nie trzeba hospitalizacji. Poza tym podczas zakladania szwu mozliwe sa uszkodzenia. Lekarz mi dokladnie wyjasnil dlaczebo pessar jest jego zdaniem lepszy. No i przy pessarze nie trzeba bezwzglednie lezec, a z tego co wiem przy szwie jest to niezbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja straciłam teraz mojego synka w 21 tc ze względu na rozwarcie ! Mój lekarz prowadzacy wysłał mnie do szpitala Kliniki uniweryteckiej w której mieli mi założyć szew a oni powiedzieli że najwcześniej za 2 tyg a po 3 nocach w szpitalu zaczął się poród .. Mam nadzieję że po pierwsze uda nam się jeszcze w tym roku zmajstrować dzidziusia i że lekarz założy mi passer i że wszystko się zakończy dobrze jak czytam tutaj że dzięki temu Passerowi udaje się innym zastanawiam się dlaczego u mnie nikt o tym nie pomyslał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa-dzięki za info. Widzialam cię na wrzesniowkach,tez mam termin na wrzesień,na razie moja szyjka ma 3cm,ale lekarz powiedział że jak będzie sie skracać to założy mi pessar...a jakie są mniej wiecej koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Km1988 - nie wiem czy pessar mozna zalozyc jak jest rozwarcie. Ja mam tylko skrocona szyjke. gosc - za pessar w aptece placilam 150zl + 150zl wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×