Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość kaala_
Na dziś jest 30 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
gość a ty leżysz czy normalnie funkcjonujesz z pessarem? Chyba mamy jakoś podobnie termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam termin wg miesiaczki 15 wg USG 8 lipiec. Tak leze juz od 26 marca, wstaje do toalety, na szybki prysznic no i na wizyty./ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
dziewczyny ja moge juz z doswiadczenia powiedziec ze jak lekaz kaze sie oszczedzac to faktycznie trzeba to robic..ja nie lezalam caly czas ale zadne grubsze sprzatanie, odkurzanie, dlugie spacery i inne takie nie wchodzily w gre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
To ja mam z miesiączki 17 lipiec z usg 13 lipiec i z wstawaniem też toaleta, prysznic, wizyty no i kuchnia jak muszę sama coś sobie przynieść leżę od 12 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
U mnie lekarz kategorycznie zakazal schylania sie podnoszenia ciezarow i podnoszenia rak do gory ogolnie tryb starszej powolnej osoby przestrzegalam i dalo efekty podobno najgorsze na skracajaca szyjke jest wyciaganie rak do gory bo wszystko sie w srodku naciaga zobaczycie dziewczyny bedzie dobrze trxeba lekarzy sluchac w razie jakis pytan zawsze odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Justyna
Dziewczyny trochę mnie przerażają historie typu: leze wstaje tylko do łazienki itp:((( choćbym chciała nie jestem w stanie tak leżeć (mam w domu córeczkę rok i 9 mcy). Dzis wyszłam ze szpitala, od 3 dni mam pessar, zakładany na szyjke o długości 20 mm. Z zaleceń szpitalnych: nie muszę leżeć, muszę prowadzić oszczędzający tryb, żadnego dźwigania (ale o schylaniu czy podnoszeniu rak nikt mi nicnie mówił)... Jak zapytałam o globulki przeciwgrzybicze zeby brać profilaktycznie to usłyszałam ze tego juz sie nie robi, dopiero jak rzeczywiscie dojdzie do zakażenia. Do tego przyjmuje luteine teraz pod język 3x2. Gościu- rownież mam cukrzyce ciążowa Jestem w 27 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Justyna
Aaa, nie wiem czy juz wczesniej nie pisałam: w pierwszej ciazy tez skracała mi sie szyjka. Ale wolniej. Leżałam ok 3 mcy i obyło sie bez krążka. A urodziłam co do dnia, w terminie, miałam wywolywany poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez w poprzedniej ciazy mialam skrocona szyjke, lezalam tydzien na obserwacji i do domu bez krazka,bez nakazu lezenia i dotrwalam, urodzilam syna dzien po terminie, w tej ciazy identycznie w tym samym tygodniu tez skrocona no ale niestety jestem 10 lat starsza i tym razem krazek i nakaz lezenia wiec leze lepiej dmuchac na zimne, nie daj Boze cos zaczeloby sie dziac i wyrzuty sumienia. Jutro koncze 31 tydzien./ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Ja też w poprzedniej ciąży miałam skracanie się szyjki ale dopiero od 32 tygodnia i wystarczyło trochę poleżeć potem się oszczędzać urodziłam w 40 tygodniu bez krążka teraz niby też się mam tylko oszczędzać ale jakoś bezpieczniej się czuje na łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaala a jak tam wyprawka? Uszykowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Wczoraj przejrzałam ciuszki i przydałoby się trochę dokupić to co mam po starszym uprać wózek też już się rozklekotał bo nie tylko my z niego korzystaliśmy więc trzeba kupić fotelik też ale jakoś mi zakupy nie idą ostatnio nawet online :) a u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi to tylko pozostaly online ale tez wogole mi nie ida, wozek zamowilam,lozeczko mam, pare ciuszkow mialam juz wczesniej.Pierwszego mam syna a teraz ponoc dziewczynka /ale jakos nie moge uwierzyc/.Jeszcz te wszystkie akcesoria kosmetyczne, przewijak,wanienka- przeraza mnie to ,nie ma jak to pochodzic po sklepach, dotknac, obejrzec.Tak mysle ze jak w polowie czerwca zdejmie mi pessar to moze gdzies podjade.Tylko najgorzej z silami,leze juz 7 tygodni i jak ide na wizyte tzn.kilka krokow z samochodu do gabinetu to normalnie lydki mi drza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna moze jestes bardziej zorientowana z dieta cukrzycowa, ja uwielbiam owoce,mam pytanie:-) czy pomiedzy posilkami moge pozwolic sobie na jakies jabluszko czy kiwi czy ma to byc jako posilek,, staram sie jesc co 2,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Justyna
Hej. A propos diety cukrzycowej. Tak spędziłam wiele godzin w necie i nie tylko zglebialam temat. Poprzednia ciaza była ładnie poprowadzona, dieta wyrownywalam cukru. Ale chodziłam czesto głodna ci jest niedopuszczalne. Stosowalam sie do wskazówek ze szpitala na ul. Karowej (Warszawa). Poszukaj, tam jest wszystko ładnie opisane. Ja teraz trochę zmodyfikowalam pod siebie te dietę i staram sie jesc nawet co 2,5 godz. Do tego obowiązkowo ostatni posiłek nawet po 22, np. Pól kajzerki z masłem serem żółtym. Dzieki temu rano nie masz ketonow w moczu i cukier na czczo jest ok. Co do owoców i przegryzania pomiędzy posiłkami: wg zaleceń Karowej owoc moze byc zjedzony najpóźniej do godz 18 i zawsze jako posiłek, nigdy pomiędzy. Generalnie żadnego ppdjadania pomiędzy posiłkami. Ja czasami jak mam niższy cukier to zjadam 3, 4 kostki gorzkiej czekolady:) masz pytania? Wyślij maila, chętnie odpowiem, ppdesle materiały. Mala.mi1@wp.pl. Ale ekspertem nie jestem!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to wogole chetnie zrobiłabym sobie test obciazenia glukoza w innym laboratorium, jakos nie wierze wynikom z mojego laboratorium, w szpitalu przed posilkiem miałam cukier 59,60 max 80 a w godzine po posilkach maksymalnie 112. trzymam sie diety ,narazie nie mam glukometru , u na w miescie nie ma poradni diabetologicznej, najblizsza 90km od nas a ja mam zalecone lezenie wiec boje sie ruszyc.;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siacha
Witam, wczoraj byłam na kolejnej wizycie (28t1d) szyjka po wyleczeniu bakterii przestała się skracać a nawet się wydłużyła do 36 mm. Dr powiedział że powinnam dotrwać do terminu porodu bez krążka. Bardzo dziękuję za wasze wskazówki i rady. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla was i waszych dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pessarowe koleżanki ja to już nie wiem co mi się jeszcze przytrafi,przyszedł wynik wymazu , okazuje się że mam jakąś bakterię, nie wiem dokładnie co i jak dowiem się w sobotę na wizycie. Czy któraś z Was miała coś takiego przy pessarze.?/ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieżarówka
Ja miałam pessar zakładany na przełomie 29/30 TC , szyjka miała stary długość 21 mm, po 2 tyg. Wydłużyła się do 27 mm, po kolejnych trzech- 20 mm, na szczęście to 35 tc..ale strach pomyśleć co by się działo bez Pescara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siacha a jaka bakterie miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Justyna
To możliwe zeby sie wydłużyła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba jest mozliwe, ja przed załozeniem miałam 1,5cm a 5 tygodni po załozeniu 2,7cm,chyba sie naciagneła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w środę byłam u lekarza i szyjka nagle się skróciła do 20mm i lekarz kazał mi tydzień leżeć i w nastepną środę założy mi pessar. obecnie leci 30tydz według usg, 31 według OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic się nie martw ja mam pessar od 24tc. a teraz mija 31wg OM a wg USG 32, a jak długa szyjka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szyjka ma 20mm.... boję się jak cholera,że nie wytrzymam do środy zeby ten krążek założyc. staram się tylko leżęc,ale wiadomo,do wc muszę chodzić. czasami zejdę na dół do kuchni coś do jedzenia wziąć.jeszcze mega remont w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Justyna
Alkaoo bądź dobrej myśli. U mnie w pon tydz temu dr stwierdził ze szyjka ma 20 mm, leżałam cały dzien wstajac do wc, robiąc jedzenie. Wieczorami jak coreczka wracała od dziadków byłam juz na nogach. W pt polozylam sie do szpitala i założono mi pessar. Nie wiem czy przez te kilka dni szyjka sie skróciła ale dr zakładająca mi krążek stwierdziła tylko ze rzeczywiscie jest krociutka. Lez a wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na ostatniej wizycie lekarz powiedzial ze z pesarem moja szyjka wydluzyla sie do 28 mm, a zakladany mialam na 20 mm. Alka - ja tez musialam lezec tydzien przed zalozeniem i staralam sie ograniczyc *******le do toalety chodzilam normalnie. Po tygodniu szyjka sie nie skrocila i spokojnie zalozyl mi krazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
limfa leżysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy mam krazek juz nie musze. Oczywiscie nadal prowadze oszczedny tryb zycia, staram sie duzo lezec, przebywac w pozycji pollezacej, ale spokojnie ogarniam sprawy typu obiad, jakies drobne zakupy czy pranie. Oczywiscie nie podnosze nic ciezkiego, ani nie naciagam sie. No i jak tylko wyczuwam ze brzuch twardnieje to od razu sie klade i leze. I przy takim trybie zycia moja szyjka sie wydluzyla, zrobila twarda i ogolnie przyzwoita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za wsparcie. jestem dobrej myśli, mam nadzieję,że mi też się ta szyjka wydłuży i będę mogła donosić bezpiecznie ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×