Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość limfa12
Wskazania mam okulistyczne. Po dzisiejszej wizycie jestem troche uspokojona, bo pessar nadal trzyma i nic sie nie pogorszylo. Maly ma juz 1700g (30t 5d) i rosnie jak na drozdzach. I rzeczywiscie pessar bedzie sciagany dopiero przed samym porodem w 38 tc. Za to od lezenia bola mnie nogi i mam szybko zrobic badania dot zakrzepicy. Jezeli sie okaze ze mam zle wyniki to bede dostawac zastrzyki w brzuch :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Mi lekarze nie kazali leżeć, ani mój ani inni w szpitalu, a pytałam dla świętego spokoju kilku:) Wiadomo oszczędny tryb życia, sporo też leżę, ale poza tym wszystko robię. Mam nadzieję, ze nic się nie dzieje z szyjką skracała się szybko, ale rozwarcia nie miałam. Za 1,5 tyg. kolejna wizyta i zobaczymy co tam widać. Z moich obserwacji wynika, ze wszystko siedzi w górze na swoim miejscu:) Plackiem leżałam miesiąc zanim mi założyli pessar 2 tyg. w domu i później z powodu bakterii 2 tyg. w szpitalu, także przeszłam i ten trudny czas, choć pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze:) Syndrom wicia gniazda chyba każdej na tym etapie się włącza, działam troszkę w tym temacie przez internet głównie, lecz czasem i na mieście. Jestem teraz na etapie poszukiwania wózka i Mąż obiecał zabrać mnie na miasto żebym sobie coś pooglądała:) bo poza podstawowymi rzeczami higienicznymi i kilkoma ubrankami to nie mam ani łóżeczka, ani wózka bo nie chciałam za wcześnie kupować, a teraz stwierdzam, że wcześniej było by łatwiej jednak:) Ale poprzestanę tylko na wózku - myślę, ze przez kilka dni moja Mała będzie właśnie w nim spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Co do pessara to pewnie tak jest, że każdy lekarz mówi inaczej, albo na ile stan szyjki pozwala na normalne funkcjonowanie, choć moja koleżanka z pessarem również od 27 tc także w miarę normalnie funkcjonowała, pessar zdjęty w 38 tc. Jej synek urodzony w terminie. Troszkę się dziwię, że każą z tym leżeć. Mi lekarze mówili, że po to on jest żeby już nie trzeba było leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Limfa12 widzę, że podobne terminy mamy bo ja aktualnie 30,1 tc. Gdzie planujesz rodzić? Mi lekarka mówiła (przynajmniej wcześniej) że zdejmą mi pessar w 36 tc, trochę wcześnie, ale może się przejęzyczyła i chodziło jej o 38 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez lekarz zakladajac pessar mowil, ze robi to po zebym nie musiala lezec. A tu taka niespodzianka wyskoczyla. Tyle ze u mnie byly objawy, ze zle sie dzieje - brzuch mi twardnial regularnie. Teraz jak wcinam nospe jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli dotrwam do terminu to na Lubinowej w Katowicach, a Ty? w 36-37 tc to sciagaja pessar jak sie rodzi sn. Natomiast w przypadku cc tuz przed zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Limfa12 Ja trafiłam w 24 tc do szpitala ze skurczami i na 2 doby miałam podłączoną pompę z magnezem teraz biorę tylko Mg500 3x2 i daję radę brzuch na razie się uspokoił i nie twardnieje. A co u Ciebie z tym pessarem nie tak było? skurcze czy coś jeszcze? teraz cały czas leżysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no właśnie u mnie nie ma zalecenia do cc, więc mam plan na naturalny i może dlatego chce mi ściągnąć w 36tc żebym dotrwała do 38 i mogę rodzić:) Mam tylko nadzieję, że moja Niunia, która od początku leży główką w dole na sam koniec mi się nie przekręci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
to byłam ja tym gosciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy miewacie przy pessarze kłucia w pochwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy przy pessarze czy bez pessara mozesz czuc kłucia, tam tez wszystko przygotowuje sie do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaciazowka
Ja tam nie czuje zadnego klucia. Od poczatku nawet pesar jest niewyczuwalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec u mnie jednak cc, 5.07 bede znała dokładna date do 10 lipca moja córcia bedzie na swiecie. Wazy 2900 wg USG +/- 400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
No to fajnie pewnie jesteś spokojniejsza ja już sporo energii odzyskałam :) a dzisiejsza świadomość że skończyło się 37 tc :) i jak uruchamiasz się czy grzecznie czekasz już na cc ;) ja odstawiłam leki i wszystkie ukucia zrobiły się silniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poleguje jeszcze bo moj lekarz wyjezdza jutro na urlop i wraca 5.07 wiec chcialabym dotrwac, i u nas glownie na oddziale to on robi cc wiec chcialabym poczekac, dzisiaj dostalam taki spory bialy gesty uplaw,masz moze taki?chyba to nie czop bo zupelnie bialy./anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przez pessar przedostanie sie czop sluzowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaala pessar zdjecie, jak bolalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy któraś z was przy pessarze miała miękka szyjkę? czy skracała wam sie dalej? czy miałyście badany stan szyjki usg dopochwowym czy tylko na fotelu? czy brzuch czesto wam twardniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Właśnie wróciłam zdjęcie było praktycznie nieodczuwalne co ciekawe rozwarcie już prawie na 2 palce szyjki brak przy zakładaniu miałam jeszcze z 10mm i była zamknięta więc tak szyjka jak widać i z Pessarem może się skracać. Rokowania że ponoszę max 2-3 tyg ale bardzo prawdopobne że pójdzie szybko niedługo zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to super, juz teraz mozesz biegac,Ty mialas zakladany na taka krociusienkkrociusienka? 10 mm to krociutka,a jak sie czujesz? Nie boisz sie porodu, nie masz teraz jakiegos wzmozonego uplawu?anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Tak miałam zakładane na resztki szyjki skracała się z upławami bez większych zmian ale czytałam że pod koniec ciąży potrafią się nasilać i być gęstsze, a poród heh zależy w którym momencie mam momenty paniki ale będzie dobrze :) a lekarz proponował mi spokojny weekendy coby już wpaść wg usg w skończony 38tc ale już szybko sobie mięśnie przypomniały do czego służą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli doszłaś do siebie? krzyz ,kręgosłup nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Narazie się uspokoiło pobolał z tydzień i jest oki za to po zdjęciu pessara nieźle mnie wszystko tam na dole ciągnie jakby drgnęły dawno nieużywane mięśnie i nacisk na pęcherz wzrósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
A ja juz urodziłam, pessar mi się zsunal przy okazji kolki nerkowej. Zdjęcie pessara (a wlasciwie usuniecie z pochwy) było bardzo niemile, o wiele bardziej niż założenie. Ale co to jest przy porodzie ;) Wszystko opisałam na str 113 tematu wrzesień 2014, wiec juz tu nie będę powtarzać. Trzymajcie się dziewczyny, lezcie i trzymajcie do porodu! Kaala - szczęśliwego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaala_
Limfa gratulacje i rośnijcie zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow limfa gratulacje, ale czulas w jakis sposob zsuniecie pessara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaala aty jak, jakies oznaki zblizajacego sie porodu?/anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecie dzisiaj wyjatkowo zwawe, ciezko ulezec./anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Nic nie czułam, bo pesar nadal siedział w pochwie, tyle ze juz nie trzymał szyjki. Dopiero lekarz podczas badania to wyłapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu pojechcalas do szpitala, dokuczala ci ta kolka czy rwa kulszowa, czy mialas skurcze?/anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×